Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970439 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3240 : 04 Mayıs 2014, 20:02:21 »
amerikalı oyuncuları, özellikle de kısaları kolay kolay beğenmem.
takım oyunundan uzaktırlar, oyun zekaları düşüktür, savunmada pozisyon almayı bilmezler, hücumda düzen bozarlar vs...
delaney bu saydığım handikapların çoğuna sahip değil.
ikili oyun da oynatır, skor da üretir, savunma da yapar.
biraz atmayı sever o da lakin dizginlenebilir...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3241 : 04 Mayıs 2014, 20:18:52 »
Bo'nun şu anda doğru kullanılmadığına hemfikiriz.
Benim tahminim Langford yada Teodosic'ten birisi alınacak ve Bo'yla yola devam edilecek.

Delaney'e ben pek sıcak bakmıyorum. Bayern Munich bu sezon değişik , çok tempolu bir basketbol oynadı. Djedovic bile parladı takımda.

Mesela Tomic adı geçiyor. Tomic Fenerbahçe'ye gelsin 2. Stanko Barac olur. Avrupa'da takım-oyuncu ilişkisi çok önemli.

Özetle bu sezon kolay kolay oyuncu beğenmeyeceğim :)
Bo takımda kalsın ne istiyorsan sana alırım.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #3242 : 04 Mayıs 2014, 20:42:11 »
Beyler, kadro yapacagiz diye kac aydir ne cektiniz be!!!!  Binbir turlu varyasyonlar…  Gelmeyen; degerlendirilmeyen oyuncu kalmadi.  Valla bravo, ne diyeyim :)

sorun şu ki hepimiz kafamıza uyan oyuncunun gelmesi için kendi çapımızda bir kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz (ben de buna dahilim)
lakin benim anladığım kadarı ile bu Avrupa basketbolunda transfer koç-koçun menajeri-oyuncu-oyuncunun menajeri arasındaki ilişkiden daha fazlası değil. O yüzden salt oyuncu profili-oyun düzeni eşleşmesi değil ikili ilişkiler de çok çok önemli. Örneğin Cem geçenlerde Teo'nun menajeriyle Obra'nın kavgalı olduğunu yazmıştı. Belki de bu transfer bu yüzden olmayacak. Örnek olarak söylüyorum, bir bilgim yok.
r.
Burada önemli olan hak ve vazife dengesini kurmak. Takımı kurmak Obradovic'in vazifesi ise her hak onundur. Bu vazife ve Hakkın sorumluluğu da elbette Obradovic'in. Bu sezon artık öyle de böyle de bitti. Play-off'da şampiyon da olabiliriz olamaya dabiliriz. Nihayetinde şu ana dek 30 tane TBL, 24 tane de EL maçı oynadık. takımın ne yapabildiği ne yapamadığı da ortada. Seneye OBradovic ne yapacak bunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Şu anda bizim referansımız Pana hocası Obradovic ama Pana dönemi artık bitti. Sanırım Obra bunu bu sene muhakkak anladı. O yüzden transferde bambaşka bir düzenle de karşılaşabiliriz.

Özetle, Hazirana kadar bize düşen sabretmek sanırım. fazlası da elden gelmiyor
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3243 : 04 Mayıs 2014, 21:26:24 »
Bo takımda kalsın ne istiyorsan sana alırım.

Gitmesi gerekiyorsa gitsin tabi abi. Ama Bo gider Kleiza ve Zoric kalırsa isyan çıkarırım :)

Çevrimdışı Pesi1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3244 : 04 Mayıs 2014, 22:18:30 »
3-4 oynayan bi oyuncu çok iyi olur. Mümkünse Hido olmasın ama :) Devin Smith mesela yarım kalan bi hikayemiz var onla gelsin tekrar. Hem 3 hem 4 oynar savunmada yapar, ceza şutunuda atar ne gerekirse yapar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3245 : 04 Mayıs 2014, 22:23:28 »
Gitmesi gerekiyorsa gitsin tabi abi. Ama Bo gider Kleiza ve Zoric kalırsa isyan çıkarırım :)

Bence kontrat sebebilye kalirda zoric kalır.
Kleiza ninda duracağına pek inanmıyorum.
Hayirlisi ne diyelim

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #3246 : 05 Mayıs 2014, 08:53:35 »
Hidayetin kaburgalarinda iki catlak varmis.fenerbahce ulker transfer olacak misiniz diye sormuslar nerden cikiyor bu haberler demis.kaynak:basketfaul

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #3247 : 05 Mayıs 2014, 09:49:05 »
Hidayet olayı umarım yalandır. Benim basketbol kafama asla uymayacak bir transfer. Buradaki tüm görüşlere saygı duymakla birlikte, Hidayet'in en tehlikeli yaş ve psikolojide olduğunu düşünüyorum. Bu malum arkadaş geçen sene de Hidayet'in buy-out alabilirse bize geleceğini söylemişti. Kemal Erdem daha iyi bilir ama bu sene de gelirse şaşırmayacağını söyledi.

Langford olayında da durum aynı. Biz de adayız. Galatasaray'ın durumu belli değil. Dün A Lisans alabilecekleri üzerine bir haber okudum mesela. Öyle bir şey olursa, bütçe düşürme gibi bir şansları kalmaz. Ligin bitmesini o yüzden beklemek gerek. Galatasaray'ın şu anki durumunda Ergin Ataman kalmaz.

Bogdan Bogdanovic mevzusu da malumunuz.

Diğer durumlar hakkında konuşulabilecek bir şeyler yok şu an. Gerçekten çok fazla şey dönüyor. Can sıkıcı şeyler de, ilginç gelişmeler de dolanıyor. Bakalım. Bunlar artık herkes tarafından biliniyor diye rahat rahat konuşuyoruz. Ligin sonuna doğru iyice karışır ortalık.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 09:51:04 Gönderen: Eto »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3248 : 05 Mayıs 2014, 09:54:54 »
Eren teo ya imza attır da gerisi kolay ;)

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3249 : 05 Mayıs 2014, 09:57:26 »
Şimdi siz bana şeyi söyleyin; Delaney'i bir numara olarak mı düşündünüz yoksa tamamlayıcı guard olarak mı?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3250 : 05 Mayıs 2014, 10:22:02 »
Iskender delenay menajeri o izah etsin ;)
Şimdi teo.final 4 u alıp mi gelsin yoksa kaybedip mi gelsin
Ne dersin eren

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3251 : 05 Mayıs 2014, 10:29:38 »
Iskender delenay menajeri o izah etsin ;)
Şimdi teo.final 4 u alıp mi gelsin yoksa kaybedip mi gelsin
Ne dersin eren

Teo'yu severim abi. Finalleri kazansın.

Delaney'i yakın takibe alıyorum. İskender'den bilgi bekliyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3252 : 05 Mayıs 2014, 10:32:06 »
Teodosic i bende severim eren
Sevecek başka o tarz adam bulamıyorum yahu :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3253 : 05 Mayıs 2014, 10:39:40 »
bu yaz free agent olacak oyuncuları bilen varsa şuraya bi liste yazabilir mi ? AVrupa da oynayan oyuncuları kast etmek istedim :)

ben bildiklerimi yazayım gerisini de siz alıntı yaparak getirin.

Teodosiç
Vasquez
Mcov
Ricky Hickman
Dragiç
Huertas
Langford
Doellman
Delaney
Zizis
Goudelock

Justin dentmon  da free bu .yaz.

Besim in dilinde tüy bitti yazmazsak ayıp olur 8)

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #3254 : 05 Mayıs 2014, 11:15:54 »
Şimdi siz bana şeyi söyleyin; Delaney'i bir numara olarak mı düşündünüz yoksa tamamlayıcı guard olarak mı?
Benim için tamamen üstüne takım kurulacak bir oyuncu değil hele ki bizim gibi euroleague de şampiyonluk hedefleyen bir takım için
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...