Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970389 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3525 : 06 Mayıs 2014, 23:10:19 »
Milosavljevic yabancı kontenjanı varken alınacak oyuncu değil bence. Lauvergne için de aynı şeyleri düşünüyorum.

Khimki'den Augustine'i isterim ben. İyi oyuncu. Kontrat durumu nedir acaba ?

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3526 : 06 Mayıs 2014, 23:12:13 »
Savunması iyi mi ? Neye göre iyi ? Mesela şuana kadar kimleri tutmuş bizde helal olsun be kitledi resmen demişiz ? Mesela Partizan deplasmanında bizim Bojan hayatının maçını oynadı keza Emirde gayet iyiydi.Top 16yı söylemiyorum zaten averaj takımı oldular.Benim demek istediğim şu.Küçük takımlardan oyuncu alınmasına karşıyım.Birde bu bahsi geçen oyuncular genç ve üst seviyeyi kulüp bazında hiç oynamamış oyuncular.Üst seviyede nasıl sayı atacağını şaşıracaklardır.Mesela biz Bojanda da aynı sorunu yaşıyoruz şuan bence.Cibonada küçük takımın skoreriydi.Bizle de maksimum top 16 oynadı.Geçen sene takımın iddiası olmadığı için rahattı o yüzden her maç 20 atıyordu.Bu sene top 16da biraz baskı görünce dağıldı.Üst seviyede nasıl skor üreteceğini şaşırdı şutları girmedi sayıyla bitmesede top kaybıyla sonuçlanmayan her penetresi sonrası derin bir oh çektik.Bogdan gelirsede farklı olmayacak bence.Bojandan tek farkı Sırp olması.Bize en az top8 seviyesinde tecrübeli bir skorer lazım.Bogdan transferi hem lüks hem yanlış.Birde üstüne Milosavljevici alırsak iyice ümidi keserim.Tabi varsayımlar üzerinden konuşuyorum kesinleşen bir transfer yok daha

Bojan vs Bogdan konusuna katılıyorum. Çok tutarlı bir ikili gibi gelmiyor.
Her zaman birbirlerine rakip gösterilmeleri, benzer oyun stilleri, karakterleri, milliyetleri vs vs
Riskli bir ikili. Hele Emir de kalırsa seyredin gümbürtüyü.

Yazılan 2-3 rotasyonlarını fazla bireysel ve yumuşak buldum ne yalan

Kurulan kadrolar hep bireysel olarak iyi oyuncular, sanki FM veya NBA2K oynuyormuşcasına
Sahada egolar, karakterler oynuyor ve takım olan kazanıyor.

Ek olarak yazılan kadrolardan yola çıkarak, biraz fazla sırplaşıyoruz gibi bir durum var ve pek içime sinmiyor.
Teo (gelmiyor gerçi), Bogdan, Milo, Sekulic (gidiyor), Bjelica
Üstüne Zoric, Bojan, Emir (gidiyor galiba), fazla Balkan takımıyız.
Son yıllara bakarsak Sırpların dominasyonu ile başarının pek gelmediğini görüyoruz. Baskın güç olmak yerine, araya serpiştirilmeliler
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3527 : 06 Mayıs 2014, 23:16:06 »
Bojan ve bogdan birbirinden farklı oyuncular nasıl aynı kefeye konuyor bende orasını anlamıyorum
Özellikle tecessus tarafından olunca :) ;)
Haa bojam gitsin daha bi sert 3 numara alalım derseniz eyvallaha ama bogdan 3 nunara değil bir kere... bariz 2 numara sadece fiziği 2 ye göre bayağı üst seviyede...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3528 : 06 Mayıs 2014, 23:19:18 »
Teo duyumu nerden gelme ?

1 nuamraya Farmar'ı yazdığımız her türlü takım f4 net göremez diyorum ben. Şuan avrupalı 3 en iyi guarddan biri teo. Fena hayal kırıklığına uğrarım açıkçası.

Ayrıca Bogdanı 3 numara oynatmak ne derece doğru onu da bilmiyorum.

Edit: Abi 1 numara alacaksak Kalnietis'i falan tercih ederim ben Farmara
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:20:59 Gönderen: fundamental »

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3529 : 06 Mayıs 2014, 23:19:29 »
Oyuncu beğenme casak eyvallah
Ama Partizan a küçük takım deme....

Milo nun savunmasi sambarasa.gore iyidir... bu kadar basit

Partizan, günümüz basketbolunda Fenerbahçe'den küçük takım, hem de bayağı küçük takım. Takımların tarihleri ve kültürleri ile günümüzü ayrı değerlendirmek lazım.

Everton'ın 9, Chelsea'nın 4 şampiyonluğu var mesela. Hangisi daha büyük şu anda?
Güncel şartlar önemlidir
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:19:46 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3530 : 06 Mayıs 2014, 23:19:50 »
Abi Partizanın kulüp geleneğine küçük demediğimi sende biliyorsun.Son yıllarda başarısız olmuş üst seviyede bulunmamış takım diyelim o zaman.Hem burada fikir belirtmek tartışmak için bulunmuyormuyuz bende fikrimi belirttim.Ee o zaman sambarasa göre savunması daha iyidir diye kestirip atmanın sebebini çözemedim
Ama yavrum bak mevzuya şöyle giriyorsun
'Savunması iyi mi ? Neye göre iyi ?
Bunkadar sert girup Partizan gibi takıma küçük takim denince
Benim gibi eski kafa 30 luk adamlar sigorta atıyor :) 8)
Herşeyi geçtim Dude gibi bir hocanin elinden çıkan onun yetiştirdiği ve onun olumlu not verdiği oyuncuyu gözüm kapalı koyarım kadroya....

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3531 : 06 Mayıs 2014, 23:21:18 »
Bojan ve bogdan birbirinden farklı oyuncular nasıl aynı kefeye konuyor bende orasını anlamıyorum
Özellikle tecessus tarafından olunca :) ;)
Haa bojam gitsin daha bi sert 3 numara alalım derseniz eyvallaha ama bogdan 3 nunara değil bir kere... bariz 2 numara sadece fiziği 2 ye göre bayağı üst seviyede...

1 tane top var, 24 saniye hücum süresi var, biri tarafından o hücum kullanılacak.
Olaya böyle bakmak lazım :)
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3532 : 06 Mayıs 2014, 23:21:29 »
Partizan, günümüz basketbolunda Fenerbahçe'den küçük takım, hem de bayağı küçük takım. Takımların tarihleri ve kültürleri ile günümüzü ayrı değerlendirmek lazım.

Everton'ın 9, Chelsea'nın 4 şampiyonluğu var mesela. Hangisi daha büyük şu anda?
Güncel şartlar önemlidir

Chelsea ve everton örneği bence uymadı...
Partizan her türlü saygıyı hak eden bir takım. ..
Küçük denmesi bence hoş değil
Daha düşük bütçe filan densin anlarım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3533 : 06 Mayıs 2014, 23:22:47 »
1 tane top var, 24 saniye hücum süresi var, biri tarafından o hücum kullanılacak.
Olaya böyle bakmak lazım :)
Hoca seti kimin üzerinden çizer ise o kullanir 8)

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #3534 : 06 Mayıs 2014, 23:23:57 »
partizan fenerbahçeden daha büyük bir kulüp değil lakin partizan basketbol takımı fenerbahçe ülkerden üstün

seyirci, oyuncu yetiştirme, basketbol kültürü ve geçmiş başarıları bizden çok daha iyi

ayrıca chelsea nedir yahu:) abramowitz bıraktığı an asansör:))))
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3535 : 06 Mayıs 2014, 23:24:14 »
Ama yavrum bak mevzuya şöyle giriyorsun
'Savunması iyi mi ? Neye göre iyi ?
Bunkadar sert girup Partizan gibi takıma küçük takim denince
Benim gibi eski kafa 30 luk adamlar sigorta atıyor :) 8)
Herşeyi geçtim Dude gibi bir hocanin elinden çıkan onun yetiştirdiği ve onun olumlu not verdiği oyuncuyu gözüm kapalı koyarım kadroya....

Ben de 30 luk adamım dostum ama Partizan hiç bir zaman "giant" olmadı.
1992 avrupa şampiyonluğu da yetenekli gençlerle gelen rüya başarıdır (danilovic sayesinde)
Fenerbahçe

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #3536 : 06 Mayıs 2014, 23:25:02 »
Hedefler ve vizyon

Sanırım olaya biraz farklı açılardan bakıyoruz . Partizan da hedefleri ve misyonu olan bir kulüp kendi çapında . Ben bu hedeflerin ne kadar gerçekleştirildiğine bakmak taraftarıyım . Eğer hedeflerimize ulaşıp oralarda kalıcı olabilirsek büyüklük durumu söz konusu olur benim için .

Dediğiniz yanlıştır demiyorum kesinlikle . Konuştuğumuz konu tamamen öznel bir yargı sonuçta , yukarıda da bahsettiğim gibi olaya farklı bakıyoruz sadece :)

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3537 : 06 Mayıs 2014, 23:25:30 »
Savunması iyi mi ? Neye göre iyi ? Mesela şuana kadar kimleri tutmuş bizde helal olsun be kitledi resmen demişiz ? Mesela Partizan deplasmanında bizim Bojan hayatının maçını oynadı keza Emirde gayet iyiydi.Top 16yı söylemiyorum zaten averaj takımı oldular.Benim demek istediğim şu.Küçük takımlardan oyuncu alınmasına karşıyım.Birde bu bahsi geçen oyuncular genç ve üst seviyeyi kulüp bazında hiç oynamamış oyuncular.Üst seviyede nasıl sayı atacağını şaşıracaklardır.Mesela biz Bojanda da aynı sorunu yaşıyoruz şuan bence.Cibonada küçük takımın skoreriydi.Bizle de maksimum top 16 oynadı.Geçen sene takımın iddiası olmadığı için rahattı o yüzden her maç 20 atıyordu.Bu sene top 16da biraz baskı görünce dağıldı.Üst seviyede nasıl skor üreteceğini şaşırdı şutları girmedi sayıyla bitmesede top kaybıyla sonuçlanmayan her penetresi sonrası derin bir oh çektik.Bogdan gelirsede farklı olmayacak bence.Bojandan tek farkı Sırp olması.Bize en az top8 seviyesinde tecrübeli bir skorer lazım.Bogdan transferi hem lüks hem yanlış.Birde üstüne Milosavljevici alırsak iyice ümidi keserim.Tabi varsayımlar üzerinden konuşuyorum kesinleşen bir transfer yok daha
Milosavljevic Partizan'da hiçbir zaman sen bu adamı tut kitle rolünde oynamadı ki. Kinsey de oynamadı. Ama Kinsey'nin ne kadar iyi savunmacı olduğunu bilmiyor muyuz? Bojan o maç coştu Kinsey de kötü savunmacı bu mantıkla.

Şunu ayırt etmek lazım küçük takımda yıldız rolünde oynarken bazı şeyleri bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Partizan dediğimiz takım geçen sene 4 oyuncudan oluşan bir takımdı Lauvergne hariç hiçbiri de (Bogdan-Milo-Kinsey)savunmada göze batmadı. Çünkü bu 3 ü Partizan hücumunun her şeyiydi, abartısız yani sadece bu üçü oynadı resmen. Savunmadan çok hücuma konsantreydiler ve 30 dk üzeri süre alıp sürekli yoruldukları hatta saçmaladıkları maçlar bile oldu.

Milosavljevic altyapılarda Paunic le beraber en iyi savunmacılarındandı Sırp takımının sadece Partizan maçlarıyla da yorumlamıyorum bunu.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3538 : 06 Mayıs 2014, 23:26:10 »
Hoca seti kimin üzerinden çizer ise o kullanir 8)

Hoca, oyuncular birbirleri ile konuşmuyorlar, birbirlerini sevmiyorlar diyordu, hatırlatırım :)
Fenerbahçe

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3539 : 06 Mayıs 2014, 23:26:21 »
Ben de 30 luk adamım dostum ama Partizan hiç bir zaman "giant" olmadı.
1992 avrupa şampiyonluğu da yetenekli gençlerle gelen rüya başarıdır (danilovic sayesinde)

hocam kültür,seyirci,oyuncu yetiştirme...

basketbol olarak ne olabilecekse var adamlarda. Belki bir giant değil ama bizim takımın da bir "giant" olduğunu sanmıyorum.