Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970282 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3540 : 06 Mayıs 2014, 23:27:38 »
Chelsea ve everton örneği bence uymadı...
Partizan her türlü saygıyı hak eden bir takım. ..
Küçük denmesi bence hoş değil
Daha düşük bütçe filan densin anlarım.

Saygıyı hak etmek ile büyük olmak da ayrı şeyler dostum :)
Partizan Yugoslavya varken bile "giant" değildi

Sporda büyüklükten bahsedilirken "giant" olmak durumundan bahsedilir.
Partizan bir büyük kültürdür.
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3541 : 06 Mayıs 2014, 23:29:59 »
Ben de 30 luk adamım dostum ama Partizan hiç bir zaman "giant" olmadı.
1992 avrupa şampiyonluğu da yetenekli gençlerle gelen rüya başarıdır (danilovic sayesinde)
Ben Partizan dev takim demedim ki dostum
Ama her türlü kültür tarih ve yine başarı olarak saygıyı hak eden bir takım hemde fazlasıyla. Bence Partizan bir basketbol okulu...
Ayrıca adamlar Yugoslavya dağılıdığîndan beri ekonomik zorluklar ile boğuşuyor yinede birşeyler yapıyorlar...
Eyvallah geçen sene simone ile başlayan transfer atağı bu sene Obradovic ismi ile takım görece büyük hale geldi de cidden büyük muyuz yoksa hem bütçemiz büyük hemde hocamız çok büyük ?

O zaman sadece Barcelona/Maccabi/Real/Cska dan oyuncu alalim..
Maccabi geçen sene Bayern den rica alip monte ediyor veya cantu dan tyus u alıyor veya kebdi liginden adamlar aliyor onlar gocunmuyor biz biye.gocunuyoryz ? ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3542 : 06 Mayıs 2014, 23:31:12 »
Hoca, oyuncular birbirleri ile konuşmuyorlar, birbirlerini sevmiyorlar diyordu, hatırlatırım :)

Tsmam bunu önümüzdeki sene için değil mevcut için dedi zaten

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3543 : 06 Mayıs 2014, 23:31:22 »
Partizan = Banvit bence.  ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3544 : 06 Mayıs 2014, 23:33:33 »
Biliyorum abi biraz Partizan diyince biraz duygularda işin içine giriyor.Yine düzeltiyim küçük takım değil son yıllarda üst düzey oynamamış takım ama ben bunlara takılmıyorum.Partizan mesela geçen sene top16ya son anda kaldı ve bayram kutlar gibi sevindiler resmen ama bizim sene başında hedef en az top 8 oluyor ki bu sene bence f4.Çıtamız Partizana göre bayağı yüksek hedeflerimiz daha ileride.Eğer Bojan-Bogdan 2lisiyle sezona girersek hem top16 ve olası üst turlarda hucumda hemde savunmada ciddi sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum
Niye sevindiler sanırım 5 milyon usd bütçe ile bunu yaptılar.
Ben tekrar edeyim iyi oyuncu vardir siradan oyuncu vardir.
Daha önceden hangi takimda oynadığı benim için hiç önemli değildir.  Böyle de olması gerekir diye düşünüyorum

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3545 : 06 Mayıs 2014, 23:33:56 »
hocam kültür,seyirci,oyuncu yetiştirme...

basketbol olarak ne olabilecekse var adamlarda. Belki bir giant değil ama bizim takımın da bir "giant" olduğunu sanmıyorum.
Arkadaşlar bir türlü derdimi anlatamadım. Zamanında başka bir konuda da Fenerbahçe Real Madrid gibidir dediğimde yine benzer bir durum olmuştu :)

Sizin dediğiniz büyüklük, kültür, gelenek, alışkanlık. Karşılık olarak büyük saygıyı ve her daim var olmayı sağlar.

Fenerbahçe ülke içinde zaten "giant" olan bir kulüp, ülke dışında da bu hedefi olan bir kulüp.
Partizan'dan Fenerbahçe'ye gelen bir oyuncu, büyük takıma transfer olduğunu düşünür şu anda

Partizan koçunun Bogdan hakkında çıkan tweetlerini hatırlayın :)
Fenerbahçe

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3546 : 06 Mayıs 2014, 23:37:31 »
Bak hem kendin söylüyor hemde kendin cevaplıyorsun:)
Free olan üst düzey takimlardan alınacak bana 10 isim sayarmisin casakim ;)

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3547 : 06 Mayıs 2014, 23:38:21 »
Ben Partizan dev takim demedim ki dostum
Ama her türlü kültür tarih ve yine başarı olarak saygıyı hak eden bir takım hemde fazlasıyla. Bence Partizan bir basketbol okulu...
Ayrıca adamlar Yugoslavya dağılıdığîndan beri ekonomik zorluklar ile boğuşuyor yinede birşeyler yapıyorlar...
Eyvallah geçen sene simone ile başlayan transfer atağı bu sene Obradovic ismi ile takım görece büyük hale geldi de cidden büyük muyuz yoksa hem bütçemiz büyük hemde hocamız çok büyük ?

O zaman sadece Barcelona/Maccabi/Real/Cska dan oyuncu alalim..
Maccabi geçen sene Bayern den rica alip monte ediyor veya cantu dan tyus u alıyor veya kebdi liginden adamlar aliyor onlar gocunmuyor biz biye.gocunuyoryz ? ;)

Mubabbet nerden çıktı. Bir arkadaşımız Partizan gibi daha küçük bir takımdan transferler yapmak risklidir dendi, ki haklıydı. Sonra iş Partizan'ın boyunu hesaplamaya gitti :)

Partizan saygıyı hak etmeyen kulüp diyen 1 kişi yoktur belki şurda.

Tabi ki Partizan'dan veya daha da küçük takımdan oyuncu alınır. Ama ana çekirdeği bu şekilde oluşturursan risk olur.
2 sene önce bu risk başarılı sonuç vermedi

Arkadaşın haklı endişeleri partizan'ın boy ölçümüne kurban gitti :)
Fenerbahçe

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #3548 : 06 Mayıs 2014, 23:42:27 »
Partizan bi gelenektir kulubun kendı dengesi kendı kuralları kendı yasaları vardır taraftar koşulsuz aidiyet duyar f4 sonrası top 16 yapamayan takımını alkışlar hıc bır zaman oyuncusunu koçunu karşısına almaz cunku parkedekiler kendı içlerinden gelen cocuklarıdır..bugun avrupada efsane olan cogu kısı partızan altyapısından geçmiştir ve ayrılan kalan herkes o sahaya girdiğinde kendını onlardan hısseder o takımın bı parcası oldugunu hatırlayanlar olur belki pionır da obradovicin partizan marşına eşlik etmesini bu sadece bi ornektır..futbol takımı hakkında hiçbir fikrim yok partizanın ama basketbol takımı tum bu dınamıkler hesaplandıgında avrupanın en buyugudur benım için

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #3549 : 06 Mayıs 2014, 23:42:40 »
Niye sevindiler sanırım 5 milyon usd bütçe ile bunu yaptılar.
Ben tekrar edeyim iyi oyuncu vardir siradan oyuncu vardir.
Daha önceden hangi takimda oynadığı benim için hiç önemli değildir.  Böyle de olması gerekir diye düşünüyorum
Benim için de aynen böyledir. Kötü liglerden parlayıp şimdi Euroleague'de müthiş rol oyuncusu veya yıldız olmuş onlarca isim var. Önemli olan doğru yapıyı oluşturabilmek.
CSKA bile zamanında doğru yapı için David Wanterpool gibi bir kazmayı transfer edip oynatmıştır ki saygı duyardım kendisine ama şut stili gözümün önünden gitmiyor:D

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
« Yanıtla #3550 : 06 Mayıs 2014, 23:44:37 »
Yahu boşverin hangi takımda oyuncu transfer edeceğimizi,geçen sene peşinden uzun süre koştuktan sonra transfer ettiğimiz McCalebb daha 5 sene önce Mersin Büyükşehir Belediyesi forması giyiyordu,hatta Ukic'in transfer edildiği yıl transfer etmeyi düşünüyorduk,burun kıvırdık Mersin Büyükşehir Belediye oyuncusu alınır mı diye,o Bo ile bu Bo arasında fark var mı?
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:45:13 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3551 : 06 Mayıs 2014, 23:46:22 »
Yahu boşverin hangi takımda oyuncu transfer edeceğimizi,geçen sene peşinden uzun süre koştuktan sonra transfer ettiğimiz McCalebb daha 5 sene önce Mersin Büyükşehir Belediyesi forması giyiyordu,hatta Ukic'in transfer edildiği yıl transfer etmeyi düşünüyorduk,burun kıvırdık Mersin Büyükşehir Belediye oyuncusu alınır mı diye,o Bo ile bu Bo arasında fark var mı?

bir örnek daha vermek gerekirse dorsey'i de sayabiliriz her ne kadar kariyerli de olsa.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3552 : 06 Mayıs 2014, 23:46:41 »
Tsmam bunu önümüzdeki sene için değil mevcut için dedi zaten

Ne olacağını tabi ki bilemeyiz. Bizimkisi var olan verilerden sonuç tahmin etmeye çalışmak.

Bana göre
Bojan + Bogdan riskli ikilidir (takım havası için de)
Teo başlı başına risktir
Farmar + Langford ölü projedir.
Sert uzun almamak risktir
En azından yedek olarak saf oyun kurucu bulundurmamak risktir (Kenan veya Berk belki idare eder)
Sert ve savunmacı 3 (veya 2) almamak ve dış savunmayı güçlendirmemek büyük risktir

Yoksa herşey mükemmel de olabilir, inşallah da olur.
Fenerbahçe

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3553 : 06 Mayıs 2014, 23:48:33 »
Ne olacağını tabi ki bilemeyiz. Bizimkisi var olan verilerden sonuç tahmin etmeye çalışmak.

Bana göre
Bojan + Bogdan riskli ikilidir (takım havası için de)
Teo başlı başına risktir
Farmar + Langford ölü projedir.
Sert uzun almamak risktir
En azından yedek olarak saf oyun kurucu bulundurmamak risktir (Kenan veya Berk belki idare eder)
Sert ve savunmacı 3 (veya 2) almamak ve dış savunmayı güçlendirmemek büyük risktir

Yoksa herşey mükemmel de olabilir, inşallah da olur.

imzamı atıyorum,birebir aynı şeyleri düşünüyorum.

1 ve 2 numaraya toplamda 3 oyuncu gerektiğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:49:43 Gönderen: fundamental »

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #3554 : 06 Mayıs 2014, 23:51:19 »
bogdan ve milo benim de içime sinmiyor;( hele bojan kalıyorsa nerede fark yaratacak bu isimler düşünüyorum bulamıyorum. Maciulıs , devin smith , perperoglu gibi daha güven verici isimlere yönelsek ya  :-\
sert bir 5 numara lazım. Zoric ilk 5 çıkarsa işimiz çok zor olur
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 23:54:10 Gönderen: tiyofencenk »
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem