Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970349 defa)

0 Üye ve 78 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #3660 : 07 Mayıs 2014, 17:03:02 »

Tarihimizde kaç kez üst üste F8 yaptık da Partizan'ın kupa kazanamamasından yola çıkarak Partizan'ı bu kadar küçümsüyoruz? Bir ikincisi Partizan'a Banvit denmesine de şaşırdım. Banvit bence de çok güzel gelişen ve belirli planları olan, düzgün bir takım. Fakat bu adamlar senelerdir Avrupa'ya oyuncu besliyor yahu.

Son olarak; Kalnietis ismi geçmiş. Olsaydı F8 yapardık da denilmiş. Bunu gerçekten oturup düzgün şekilde konuşmak istiyorum. Şutu gayet istikrarsız, kendisi gayet dengesiz Kalnietis nasıl oluyor da Teo ve Farmar'ın tartışıldığı yerde aranan bir adam oluyor? Emir'in guard versiyonudur kendisi. Burada olsaydı da şu ana kadar gitsin diye dua ediliyordu. Buna da eminim.

Koponen iyi bir yedek olabilir belki amd Kalnietis bence bize uymaz. G.Saray'a uyar mesela
Ama Delaney + Koponen biraz zayıf, ikisini de yedek olarak düşünmek lazım

Benim yazdıklarıma gelen cevapları şöyle bir kestim.

Banvit'i partizan ile eşlerken ileride Banvit'in de o pozisyonda olacağını düşündüğümden idi. Yoksa tabi ki avrupa basketboluna henüz bir katkısı olamadı Banvit'in. İleriki senelerde olacağını düşünüyorum. Hatta belki daha iyi. Bütçe de var sonuç olarak. Yine de bu yazdıklarım tahminden öteye gidemiyor şimdilik.

Koponen ve Kalnietis'i yeni sezon kadrolarında ilk 5'te değil de yedek 1 numara olarak düşünmüştüm. Burdaki asıl söylem bu takımın Kenan ve Berk'in önünde süre alacak ikinci bir guarda sahip olmasıydı aslında.

Bu söyleyeceğim şey biraz garip kaçabilir ama, ne zaman kenan'ı kaybettik takım düşüşe geçti. (vidmar da önemli) Tabiki kenanın yaptığı onlarca hatayı gözardı etmiyorum ama bo'nun kenarda oturduğu en azından 10 15 dakikalık bir bölüm oluyordu. Kenan'ın olmadığı top 16'da ise son toplar hep Emir ile Bojan'ın elinde patladı. Onların da yaratıcılıkları bir yere kadar. Dolayısıyla 24 saniye dolarken bunun 10 15 saniyesini geçirebilecek bir oyuncu bence bizim f8'i görmemizi sağlayabilirdi. Kenan'dan herhangi iyi biri bence bunu sağlayabilirdi. Kalnietis de ne kadar bomba olursa olsun bu gruba giriyor.

Yanlız Bo Ömer Sato beraberdi örneğine pek katılamıyorum.Çünkü tamam o 3 isimde topa baskı ve dış alan savunması konusunda iyi isimler ama hatırlarsanız bizim pota altında sertlikten eser yoktu.Andersen Batiste Oğuz İlkan gibi uzunlar vardı.Bariz zaafımız olan pota altını kapamak için takım halinde içeri gömülünce dışardan 3lük yiyorduk sürekli.Bu sefer içeri kapanmasak kısalarımız geçildiği an turnike yiyorduk.Biz hiç dengeli bir takım kurmadık ki.Eğer şöyle kısalarıda savunmada iyi uzunlarda içeriyi kapatabilen bir takım olsaydık daha somut veriler elde ederdik.Bunu nispeten Spahijanın ilk senesinde yaptık.Dışarda Ömer Tomas Kinsey içerde ayakları çabuk Lavrinovic Vidmar formda Kaya Mirsad.O senede gayet pozitif oynuyorduk Mirsadın o sakatlığı olmasa top 8 ve ötesini yapmamız işten değildi

Bu sene de geçen seneden farklı değildi açıkçası. Bramostan Olesondan yediğimiz üçlükler hala gözümün önünde. Savunma işinden hiç anlamıyorum,kimi almak gerek bu dış savunma için ?

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 17:11:45 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #3661 : 07 Mayıs 2014, 17:17:32 »
Bu Giggs'lerin, Aykut Kocaman'larin hem hoca hem de oyuncu olarak kendilerini sokup, harikalar yarattigi bir cagda, Erdal Kosan da en azindan yardimci koc olup, kendini oyunu sokmak suretiyle maclari kazandiramaz mi bize?

Aman eksik olsun..O Hapoel maçını hala unutamam..Murat hoca kenardan bağırıyordu, faulyap yap diye tam 10 saniye.. Ama erdal yapmadı...ardından son 10 saniyede bu sefer yapma yapma diye bağırdılar ama erdal faulu yaptı hem de Adi Gordon'a...adam lazımlıkta otururken şut sokan biriydi ve ikide iki attı...biz de elendik o sene...
işin komiği bu erdal, ispanya'da kazandığımız Estudiantes maçında öyle bir oynamıştı ki, ispanyollar transfer teklif etmişti. 

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #3662 : 07 Mayıs 2014, 17:24:39 »
Telekom'daki Harris Gs'ye gidebilir...bizimkiler düşünmez mi acaba
farmar'dan daha iyi değil mi
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 17:24:55 Gönderen: tafmann »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #3663 : 07 Mayıs 2014, 17:27:41 »
Benim yazdıklarıma gelen cevapları şöyle bir kestim.

Banvit'i partizan ile eşlerken ileride Banvit'in de o pozisyonda olacağını düşündüğümden idi. Yoksa tabi ki avrupa basketboluna henüz bir katkısı olamadı Banvit'in. İleriki senelerde olacağını düşünüyorum. Hatta belki daha iyi. Bütçe de var sonuç olarak. Yine de bu yazdıklarım tahminden öteye gidemiyor şimdilik.

Koponen ve Kalnietis'i yeni sezon kadrolarında ilk 5'te değil de yedek 1 numara olarak düşünmüştüm. Burdaki asıl söylem bu takımın Kenan ve Berk'in önünde süre alacak ikinci bir guarda sahip olmasıydı aslında.

Bu söyleyeceğim şey biraz garip kaçabilir ama, ne zaman kenan'ı kaybettik takım düşüşe geçti. (vidmar da önemli) Tabiki kenanın yaptığı onlarca hatayı gözardı etmiyorum ama bo'nun kenarda oturduğu en azından 10 15 dakikalık bir bölüm oluyordu. Kenan'ın olmadığı top 16'da ise son toplar hep Emir ile Bojan'ın elinde patladı. Onların da yaratıcılıkları bir yere kadar. Dolayısıyla 24 saniye dolarken bunun 10 15 saniyesini geçirebilecek bir oyuncu bence bizim f8'i görmemizi sağlayabilirdi. Kenan'dan herhangi iyi biri bence bunu sağlayabilirdi. Kalnietis de ne kadar bomba olursa olsun bu gruba giriyor.

Bu sene de geçen seneden farklı değildi açıkçası. Bramostan Olesondan yediğimiz üçlükler hala gözümün önünde. Savunma işinden hiç anlamıyorum,kimi almak gerek bu dış savunma için ?

Kenan konusunda katılıyorum. O kadar etki yaptı mı bilmem ama topu dolaştırıyordu en azından.

Yabancı sınırı bu haldeyken yedek için alınacak oyuncuların genç ve bir şeyler verebilecek adamlar olması lazım. Kalnietis dengesiz tamam ama o rolü de veremezsin adama. Euroleague harici oynamayacak yani.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3664 : 07 Mayıs 2014, 17:34:46 »
şöyle bir son gelişmelere bakıyorum ve
bogdan ( belki delaney & farmar )  harici transferlerde ters köşeye yatarsak ben şaşırmayacağım

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #3665 : 07 Mayıs 2014, 17:37:40 »
bogdan ( belki delaney & farmar )  harici transferlerde ters köşeye yatarsak ben şaşırmayacağım

zalgirise dikkat

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3666 : 07 Mayıs 2014, 17:38:02 »
Obradovic buraya geç geldiği için pişmanmış. Uzun süreler kalacaktır bence. Memnunmuş ortamdan da. Bence o konuda düşünecek bir şey yok. Başladığı işi yarım bırakmaz. Yeter ki O'na inanan ve güvenen kişiler olsun etrafında.

Kleiza'nın durumu çok ayrı. Hevessiz, isteksiz ve arsuzu oynadı. Ben rahatsızım bu durumdan. Buradaki Milano maçında neler yaptığını gördünüz. Bunun nedeni kendini ana skor opsiyonu olarak görmememizden olabilir ama böyle bir hakkı yok. Bu sene takımda roller oturmadı. Seneye böyle olmayacaktır.

Obra buraya geç geldiği için hayıflanıyorsa ve uzun yıllar kalacaksa, Erdal Koşan eşofmanlarını giyip tekrar gelebilir :)

Obra, her insan gibi hatalar yapan, ama hatalarından ders çıkaran, yanlışta ısrar etmeyen, net, komplekssiz ve hırsı asla sönmeyen biri.
4-5 senelik bir obra dönemi bizi önemli yerlere getirecektir.
Tabi ciddi mali kaynak da gerekli bu durum için, sponsorumuzun kıymeti de bilinmeli
Fenerbahçe

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #3667 : 07 Mayıs 2014, 17:43:10 »
Tecessus & Eren ;

''According to a source, Fenerbahce too is interested in hiring Maurizio Gherardini as next General Manager.''

bu haberi Emiliano yapmış , ben bilmiyordum onun yaptığını , henüz kesin bir şey yok ama olabilir dedi.
ne düşünüyorsun dedim ;
verdiği cevap ;
''if you want to win you have to start from management ''

böyle bir hamle gelirse zaten uzun vadeli bir yapılanmanın temelleri atılıyor demektir.
inşallah ve umarım Obradoviç ile min 5 senelik bir beraberlik yaşarız.

Benim temennim ve hayalim, 2+4 senelik bir birliktelikti. Devamı gelirse daha da güzel olur ama 6 da olur.
Obra aslında NBA yapmak istiyor ama NBA bence ona göre değil, zoraki evlilik gibi olur
Fenerbahçe

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3668 : 07 Mayıs 2014, 18:00:05 »
Belki bana kızanlar olacak ama Zoriç ve Bojan olduğu sürece ( hele ki birde emir kalırsa ) değil reis, Phill Jackon gelse bu takım geçen seden bir arpa boyu öteye geçemez.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #3669 : 07 Mayıs 2014, 18:18:23 »
Öncelikle herkese merhaba, yeni katıldım ben de foruma ve bir kaç düşüncemi sizinle paylaşmak istiyorum.

Sene başında Kenan'ı beğenmiyorduk daha doğrusu yetersiz buluyorduk ama o yetersiz bulduğumuz Kenan'ın bile etkisi çok farklıydı. Yukarıda bir arkadaş söylemiş, top dönüyordu en azından ve gerçekten abilerine bile gayet iyi komutlar veriyordu.

Obradovic'in Bojan konusundaki fikrini bilemem onu daha komple bir skorer, oyuncu haline getirmek istemiş olabilir ancak ben Kenan'ın sakatlığından ve Bo'nun oyun kuramamasından ötürü de Bojan'ın elinde daha fazla top kaldığını düşünüyorum. Emir daha fazla sorumluluk almak zorunda kaldı ve her zaman ki gibi bizi yüz üstü bıraktı. Bu durumla her şey Bojan'a kaldık. TOP16 öncesi köşede üçlük bekleyen, post oynayan Bojan'ın yerini screen'den çıkıp p&r oynayan Bojan aldı. Bu da takıma zarar verdi.

Görüyorum bir kaç arkadaş Bojan gitsin diyor ama seneye Bojan sadece iyi yaptığı işleri yapacaktır eminim. Zaten bahsi geçen isimlere bakıyoruz Farmar, Hido, Delaney gibi isimler varken Bojan'a p&r oynatmayız herhalde. Keza Bogdan ve kalırsa Emir'de var ne olursa olsun. Yeni transferlerle Bojan yeteneğini tekrar konuşturacaktır.

Gelelim uzun konusuna. Zoric'e fazla misyon yükledik maalesef. Uzun kıtlığı da buna neden oldu ancak Zoric'i nasıl kullanmamız için Pana'da ki Mavrokefalidis buna iyi bir örnek. Zoric yerine Oğuz'u da bu şekilde kullanabiliriz, bilemem.

Siyahi bir uzuna gelirsek, Obradovic herkesin bildiği gibi siyahi uzunlarla çalışmayı pek sevmez, ancak artık bu fikrini değiştirmeli ve zorunda. Avrupa'da artık devir değişti ve F4 takımlarına hatta F8 oynayan tüm takımlara bakıldığında en azından benchte 10 dakika bile süre alsa o aldığı süre boyunca maçın seyrini değiştirebilen siyahi uzunlar var. Umarım Obra'da kararını değiştirir ve bu tarz bir uzun alırız.

Herkese iyi forumlar dilerim. Umarım gelecek sene herkesin memnun kalacağı transferler yaparız.

Çevrimdışı manyak fenerli

• Üye
« Yanıtla #3670 : 07 Mayıs 2014, 18:21:30 »

aynen bende şaşırmycağım hatta bogdanda bile ters köşe olabiliriz teodosiçede kesin gözüyle bakmıştık

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3671 : 07 Mayıs 2014, 18:23:26 »
Hosgeldin baran.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3672 : 07 Mayıs 2014, 18:23:51 »

aynen bende şaşırmycağım hatta bogdanda bile ters köşe olabiliriz teodosiçede kesin gözüyle bakmıştık
Olmayız bogdanda....

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #3673 : 07 Mayıs 2014, 18:26:16 »
abi neye dayanarak dedin bunu? kesin gözüyle baktığın bir transfer de olmadı mı yine?
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3674 : 07 Mayıs 2014, 19:42:07 »
bu haberi atlaşımız
 nete bi baktım Gherardini ile Obradoviç 2 sene Benetton da beraber çalışmışlar.
kendisi uzun yıllar Benetton Genel Menajerliğini yapmış.
NBa yıllarını bilmiyorum tabi :)

Nedim gitsin de kimse gelmese de olur