Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970591 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4050 : 13 Mayıs 2014, 14:54:28 »
Abiler yalnız Teoyu biz mi istememişiz yoksa o tercihini efesten yana mı kullanmıs kafam karıştı:-)
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı carltonmyers

• Üye
  • Yer: Bursa
  • mehmet
« Yanıtla #4051 : 13 Mayıs 2014, 16:15:31 »
Teodosic'i hocanın istemediği burada yazıldı zaten. İstemiş olsak dahi daha önce çalıştığı ve anlaştığı koç ile çalışmak istemesi gayet normal olurdu.

Biz taraftar olarak Teodosic'in şahsını cok sevdiğimiz için özellikle istemiş değiliz. istedik çünkü öyle adam fazla yok piyasada, gelsin liderlik etsin, iş yapsın diye istedik. Ama hocanın kafasındaki planda yok. Demek ki daha verimli bi kısa planı var hocanın, bekleyelim biraz daha.

Geçtiğimiz sezonu hakikaten kötü geçirdi. Bakalım formunu yükseltebilecek mi.. Böyle yetenekli adamı bizim ligde izlemek güzel olacak.

Bu arada Farmar-Bogdan ikilisini hepsine tercih ederim. Uzak görünmüyor.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4052 : 13 Mayıs 2014, 16:20:12 »
Teodosic gittiyse tek yol Farmar ki o da Lakers ve Nba aşığı birisi.Efesten kazandığının çok daha azına Laker'a gitmiş bir adam.Almak çok zor,inşallah yine 2. sınıf,3. sınıf oyun kuruculara kalmayız.Eurolegue'de başarılı olmanın tek yolu 1. sınıf oyun kurucu,Teodosic Efes'e gittiyse çember  gittikçe daralıyor bizim için.Yine oyun kurucudan başka herşeye benzeyen oyun kurucular almayız umarım.Teodosic gittiyse Farmar farz oldu,o kadar net.Bir şekilde ikna etmek lazım.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4053 : 13 Mayıs 2014, 17:04:57 »
Bogdan Bogdanovic de transfer edilir inşallah.Şutu vardır,asist yapar,ribaund alır,baya iyi top çalar,hiç de fena savunma yapmaz,hatta savunmada da konsantre olduğunda çok iyidir bence,tuttuğu oyuncuyu kolay kolay geçirmez.Çok iyi oyuncu ve daha da iyi olacak ilerde.Müthiş bir transfer olur bence.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 17:08:38 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #4054 : 13 Mayıs 2014, 17:14:18 »
"Şu an ki form durumlarına bakarak" Aaron Brooks'u mu Jordan Farmar'ı mı tercih edersiniz? Bu seneki istatistikleri arasında çok fazla fark yok gibi.

Brooks'u bu sezon birkaç maç haricinde izlemedim. Gelirse sizce lider oyuncu eksiğimizi kapatır mı?
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 17:31:47 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4055 : 13 Mayıs 2014, 17:25:00 »
"Şu an ki form durumlarına bakarak" Aaron Brooks'u mu Jordan Farmar'ı mı tercih edersiniz? Bu seneki istatistikleri arasında çok fazla fark yok gibi.

Brooks'u birkaç maç haricinde izlemedim. Gelirse sizce lider oyuncu eksiğimizi kapatır mı?
Ben kesinlikle Farmar derim.Aaron Brooks da çok iyi oyuncudur ama Farmar'ın oyunu avrupaya çok daha yakın,ayrıca Farmar avrupada daha önce oynadı,iyi biliyor burayı.Aaron Brooks'un stili avrupaya uyar mı ona emin değilim.Bir de 1.5-2 senedir çok fazla oynamadı diye biliyorum Brooks'u,benim bildiğim Obradovic Aaron Brooks'u hayatta istemez,böyle bir risk almaz.Bogdan Bogdanovic'i de hemen alır,umarım da alır :)
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 17:25:25 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #4056 : 13 Mayıs 2014, 17:25:14 »
Farmar hater olarak eğer imkan varsa Aaron Brooks'un gelmesini tercih ederim.
Aaron Brooks'un son dönemlerde ne yaptığına dair fikrim yok ve söylenilene göre kariyeri düşüşte ama Rox'ta oynadığı dönemde Nba'de yıldız olur denilen bir oyuncuydu.
...

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4057 : 13 Mayıs 2014, 17:32:58 »
Brooks, farmardan 1-2 gömlek daha iyi oyuncu
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #4058 : 13 Mayıs 2014, 17:33:44 »
Açıkçası form durumundan ziyade beni daha çok liderlik kısmı ilgilendiriyor. Bu sene lider oyuncusuz yola çıkmamalıyız.

Farmar bana göre lider oyuncu değil. Eğer Aaron Brooks lider oyuncuysa onu tercih ederim. Takıma verecekleri konusunda da aşırı bir fark olacağını da düşünmüyorum.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4059 : 13 Mayıs 2014, 17:42:20 »
Brooks, farmardan 1-2 gömlek daha iyi oyuncu
İşte öyle olmuyor,Nba ile avrupada oynanan oyun çok farklı.Nba'de 3 sene önceki Brooks Farmar'dan çok daha iyi oyuncuydu ama o zaman bile ben tercihimi Farmar'dan yana kullanırdım çünkü Brooks'un oyunu avrupaya uymaz bence,hayal kırıklığı yaratır gibi geliyor bana,hem de kariyeri bu kadar düşüşteyken.Bence Brooks'u hiç konuşmayalım bile,Obradovic'in Brooks gibi bir oyuncuyu alma ihtimali yok,böyle bir riske asla girmez Obradovic,hatta Farmar'ı bile tercih etmeyebilir,bu seneden sonra bildiği,güvendiği oyuncuları tercih edecektir bence.

Bir de Farmar neden beğenilmiyor gerçekten aklım almıyor.3 sene boyunca 100 üzerinden 10 alan bir öğrencinin,4. sene 85 aldığına sevinmemesi gibi bir durum bu.3-4 senedir Spanoulis ile oynuyoruz da biz mi bilmiyoruz.Oyun kurucudan başka herşeye benzeyen adamlarla oynuyoruz.Bu gözler Jr Bremer'ı gördü ya,var mı ötesi :)
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 17:44:15 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
    • basarbukucu
« Yanıtla #4060 : 13 Mayıs 2014, 17:59:10 »
Yanlış anlaşılma olmasın. Ben Farmar'ı istemem demedim. Tam tersi çok beğendiğim bir oyuncudur. Alabiliyorsak Brooks'u tercih ederim demek istedim. Zaten alınabilecek fazla guard yok. Farmar gelirse de sevinirim. Ancak bu isimler olmazsa ne olacak? İşte orası sıkıntılı.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4061 : 13 Mayıs 2014, 18:18:08 »
Teodosic gittiyse tek yol Farmar ki o da Lakers ve Nba aşığı birisi.Efesten kazandığının çok daha azına Laker'a gitmiş bir adam.Almak çok zor,inşallah yine 2. sınıf,3. sınıf oyun kuruculara kalmayız.Eurolegue'de başarılı olmanın tek yolu 1. sınıf oyun kurucu,Teodosic Efes'e gittiyse çember  gittikçe daralıyor bizim için.Yine oyun kurucudan başka herşeye benzeyen oyun kurucular almayız umarım.Teodosic gittiyse Farmar farz oldu,o kadar net.Bir şekilde ikna etmek lazım.

Tek yol 1. sınıf guard almak filan değil... Ricky Hickman 1. sınıf mı yada Huertas 1. sınıf guard mı? Bu iki oyuncunun takımları Final-Four yaptı..

Önemli olan görevlerin net bir şekilde paylaşıldığı, homojen ve rotasyonlu bir takım kurmak..

Farmar, Efes'i Final Four'a taşıyamadı onu da hatırlıyoruz ayrıca..

Ki  kendisi liderlik açısından o sezon Gordon'ın arkasından geldi.

Farmar, Avrupa standartları için iyi bir guarddır ancak lider değildir..
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 18:45:59 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4062 : 13 Mayıs 2014, 18:19:33 »
İşte öyle olmuyor,Nba ile avrupada oynanan oyun çok farklı.Nba'de 3 sene önceki Brooks Farmar'dan çok daha iyi oyuncuydu ama o zaman bile ben tercihimi Farmar'dan yana kullanırdım çünkü Brooks'un oyunu avrupaya uymaz bence,hayal kırıklığı yaratır gibi geliyor bana,hem de kariyeri bu kadar düşüşteyken.Bence Brooks'u hiç konuşmayalım bile,Obradovic'in Brooks gibi bir oyuncuyu alma ihtimali yok,böyle bir riske asla girmez Obradovic,hatta Farmar'ı bile tercih etmeyebilir,bu seneden sonra bildiği,güvendiği oyuncuları tercih edecektir bence.

Brooks'u sadece skorer olarak düşünürsen yanılırsın.. Gayet iyi bir pasördür aynı zamanda.. Bu sezon sezonun ölü zamanı da olsa 17 asistle oynadığı bir maç var.

Brooks, Farmar'a göre daha yeteneklidir ayrıca..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4063 : 13 Mayıs 2014, 18:30:04 »
Tek yol 1. sınıf guard almak filan değil... Ricky Hickman 1. sınıf mı yada Huertas 1. sınıf guard mı? Bu iki oyuncunun takımları Final-Four yaptı..

Önemli olan görevlerin net bir şekilde paylaşıldığı, homojen ve rotasyonlu bir takım kurmak..

Farmar, Efes'i Top-16'ya taşıyamadı onu da hatırlıyoruz ayrıca..

Ki  kendisi liderlik açısından o sezon Gordon'ın arkasından geldi.

Farmar, Avrupa standartları için iyi bir guarddır ancak lider değildir..
Utkan karistirdin galiba Farmar'la Final-4 un kapisindan son macla donduler. Hatta o son Oly macina da farkli onde girip kaybetmislerdi Pire'de. Ama katiliyorum lider ozellikli değil bence de.

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #4064 : 13 Mayıs 2014, 18:42:32 »
Avrupa'da ki performansı net olarak belli olan Farmar'ı istemeyenlere şaşırıyorum ya. Farmar transferi gerçekşemezse benim çok hevesim kıralacak açıkçası.

Çünkü Teodosic'ten sonra bizi sadece Farmar paklar.