Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970547 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4065 : 13 Mayıs 2014, 18:45:34 »
Utkan karistirdin galiba Farmar'la Final-4 un kapisindan son macla donduler. Hatta o son Oly macina da farkli onde girip kaybetmislerdi Pire'de. Ama katiliyorum lider ozellikli değil bence de.
Final Four olacaktı o kısım :F

Farmar kötü oyuncu gelmesin demiyorum ancak Farmar gelmezse Dünya'nın sonu da değil..

Ayrıca bu sezon Kleiza'yı yüklediğimiz lider oyuncu vasfını (ki kendisi kariyeri boyunca büyük bir oyuncu olmasına rağmen milli takımda bir kaç sezon hariç hiç takım lideri olmadı ) önümüzdeki sezon Farmar'a yüklersek olası bir hayal kırıklığı yaşıyabiliriz..
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 18:45:41 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4066 : 13 Mayıs 2014, 18:56:41 »
Tek yol 1. sınıf guard almak filan değil... Ricky Hickman 1. sınıf mı yada Huertas 1. sınıf guard mı? Bu iki oyuncunun takımları Final-Four yaptı..

Önemli olan görevlerin net bir şekilde paylaşıldığı, homojen ve rotasyonlu bir takım kurmak..

Farmar, Efes'i Final Four'a taşıyamadı onu da hatırlıyoruz ayrıca..

Ki  kendisi liderlik açısından o sezon Gordon'ın arkasından geldi.

Farmar, Avrupa standartları için iyi bir guarddır ancak lider değildir..
Tek başına hiçbir oyuncu final four'a taşıyamaz zaten ki elendikleri takım şampiyon olan Olimpiakos'du ve 3-2 kaybettiler Olimpiakos'a.Maccabi'nin şansı Milano ile eşleşmekti.Milano ne olursa olsun tecrübesiz bir takım,Maccabi'de çok tecrübeli bir takım,ondan eledi,yoksa Maccabi 3lük sokamadığı gün bütün takımlara kaybedebilecek bir takım,bir de her takımı iyi analiz eden bir koçları var.

Verdiğiniz örnek Barcelona,çok uç bir örnek bu ki ayrıca Huertas da çok çok iyi bir oyun kurucudur.Onun şansızlığı Navarro'nun olması.Navarro olmadığı zaman neler yapabildiğini bizden daha iyi bilen yoktur sanırım.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4067 : 13 Mayıs 2014, 19:00:18 »
farmar iyidir iyi.

ayrıca lider oyuncudur da.
efes'in geçen yıl hemen hemen tüm maçlarını izlemiş bir efessever olarak yazayım mesajın devamını.
sezona baya iyi başlamıştı farmar.
sonrasında yanılmıyorsam zalgiris maçıydı sahalarında oynadıkları.
fena dağılmıştı efes.
farmar da kötü oynamıştı epey.
mahmuti malum yıldız oyuncuyu hiç sevmez,
ilk bulduğu fırsatı değerlendirip "yıldız oyuncuysanız sorumluluk alacaksınız" falan diye konuşmuştu ntvspor'a maç sonrası.
o maçtan sonra da farmar düşüş yaşadı bir süre.

ama top 16'da iyi toparladı.
baya da maç kazandırdı efes'e o bölümde.
mahmuti mi öyle istiyordu yoksa kendisi mi insiyatif kullanıyordu bilmiyorum,
1. opsiyonları gordon olmuştu malum.
buna rağmen çoğu maçın kritik anlarında sorumluluk alıp galibiyeti farmar getirmişti takıma.

bizim derdimiz clutch time oynayacak biriyse, farmar bu işi rahatlıkla yapar,
zaten maccabi ve efes'te yeterince yaptı da.

skoru sürükleyecek birini arıyorsak, bunu da yaptı.

uzunları kullanacak biri lazımsa bunu da yaptı...

edit: efes'in f4'a kalamamasına da değineyim.
top 16'ya 6/7 ile başlamıştı efes yanılmıyorsam.
sonra vujacic sakatlandı ve düzen bozuldu, çöküş başladı.
vujacic sakatlıktan döndüğünde eskisi gibi olamadı,
takıma da zarar verdi.
olympiacos serisinde kadro dışı kaldı...
vujacic'in sakatlığı olmasa efes için çok farklı olurdu geçen yıl.
bunu da not düşeyim...

edit 2: şimdi baktım. top 16'ya 7/8 ile başlamışlar. vujacic 8. maçta sakatlanmış ve sonraki 6 maçta sadece 2 galibiyet almışlar.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 19:07:53 Gönderen: iskoch »

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4068 : 13 Mayıs 2014, 19:02:15 »
Brooks'u sadece skorer olarak düşünürsen yanılırsın.. Gayet iyi bir pasördür aynı zamanda.. Bu sezon sezonun ölü zamanı da olsa 17 asistle oynadığı bir maç var.

Brooks, Farmar'a göre daha yeteneklidir ayrıca..
Brooks elbette asist yapar ama ne tip asist yapar ona bakmak lazım.Farmar Chris Paul ise Brooks Westbrook'tur.Westbrook da Chris Paul kadar asist yapar ama nasıl asist yapar ne şekilde asist yapar ,avrupaya gelse hangisi faydalı olur ona bakmak lazım.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4069 : 13 Mayıs 2014, 19:02:23 »
Huertas kötü oyun kurucu diyen yok zaten.. Ancak istikrarsız ve oyun içinde çok büyük düşüşler yaşabiliyor..

Ayrıca ne olursa olsun 1. sınıf bir guard değil..

Sonuçta Maccabi final-four a çıktı.. O oyuncularla.. O takım kalitesiyle final-four yaptı. Neden? Çünkü sistemli oynadılar.

CSKA'da da Teo'nun sakatlığı ve formsuzluğu yüzünden koça bir sezon bekleneni veremediğini düşünürsek ve diğer guardlarından pek beklediğini alamadığını düşünürsek onlar için net bir şekilde guard takımı diyemeyiz. (Teo'nun iyi oynadığı dönem dışında)

Ya da Oly tam bir 1. sınıf guardları olmasına rağmen kadro kalitesi yüzünde F-8  de kaldı..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4070 : 13 Mayıs 2014, 19:05:19 »
Ayrıca Farmar'ın bir de Maccabi'de oynamışlığı var ki bütün takımları perişan etmişti çoğu maçta.Efeste oynadığı oyunun 2 katı daha iyi oynamıştı ki ben gelip Efesteki kadar katkı verse bile ona da razıyım.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4071 : 13 Mayıs 2014, 19:05:33 »
Brooks, Farmar'a göre daha skorer bir adamdır..

Aynı şekilde NBA düzeyinde Farmar göre daha fazla liderlik yapmış bir adamdır..

Ayrıca bencil de değildir.. Uzunları da kullanır..

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4072 : 13 Mayıs 2014, 19:08:18 »
Final Four olacaktı o kısım :F

Farmar kötü oyuncu gelmesin demiyorum ancak Farmar gelmezse Dünya'nın sonu da değil..

Ayrıca bu sezon Kleiza'yı yüklediğimiz lider oyuncu vasfını (ki kendisi kariyeri boyunca büyük bir oyuncu olmasına rağmen milli takımda bir kaç sezon hariç hiç takım lideri olmadı ) önümüzdeki sezon Farmar'a yüklersek olası bir hayal kırıklığı yaşıyabiliriz..
Kleiza ve Farmar kıyaslaması çok yanlış.Birisi oyun kurucu,yani kendi şutunu yaratır,asist yapar ama Kleiza oyun kurucuya bağlı bir oyuncu,ona pozisyon yaratmadığın,sürekli saçma sapan yerlerde top verdiğin  zaman elbette bekleneni veremez,çünkü savunması da yok,yapabildiği tek şey hücum,ona da 1 sene boyunca pozisyon hazırlanmadı.

Çevrimdışı mbenga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4073 : 13 Mayıs 2014, 19:12:09 »
Brooks'un gelmeyeceğini ve gelirse Farmar'ın geleceği gerçeğini bi kabullenelim bence.

Bu arada Patric Young'ı takip eden arkadaşlar var mı? Tam bize göre bi adam. Atlet, çok kuvvetli, bitiriciliği de Dunston-Lasme gibi uzunlara göre oldukça iyi. 4-5 oynuyor ve iş ahlakı muazzam. Draft'ta da o kadar üst sıralardan seçilmeyecek. Keşke bir ilgimiz olsa.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4074 : 13 Mayıs 2014, 19:13:37 »
Ben Farmar ve Kleiza'yı oyuncu kalitesi olarak kıyaslamadım ki.

Kleiza yetenek açısından Farmar'dan da yeteneklidir.

Kleiza, buraya gelirken taraftarın gözünde lider olarak geldi.. Ancak Kleiza hayatı boyunc 1-2 senelik milli takımı kariyeri dışında takım lideri olmadı.. Adama gelmeden kendisinde olmayan bir vasfı yükledik.

Aynısı Farmar için de geçerli.. NBA kariyeri malum, Efes'te tam lider değildi. Benzer bir hayal kırıklığı yaşama şansımız var.. Ondan bahsediyorum

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4075 : 13 Mayıs 2014, 19:15:58 »
Brooks o kadar zor bir ihtimal değil..

Young olayın katılıyorum hatta bence NBA'de onu seçen alttan iyi bir seçim yapacak ancak drafttan yeni çıkan oyuncular takımları onu isterse kolay kolay gelmez..

Önce hangi takımın onu ne düşünerek seçeceği önemli..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4076 : 13 Mayıs 2014, 19:16:12 »
Farmar maccabinde kaç maç oynadı ?
iskender yani nedim abimiz farmar gelsin diyorsa gelir
Farmar &bo kombinasyonu nasıl olur..

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4077 : 13 Mayıs 2014, 19:19:07 »
Huertas kötü oyun kurucu diyen yok zaten.. Ancak istikrarsız ve oyun içinde çok büyük düşüşler yaşabiliyor..

Ayrıca ne olursa olsun 1. sınıf bir guard değil..

Sonuçta Maccabi final-four a çıktı.. O oyuncularla.. O takım kalitesiyle final-four yaptı. Neden? Çünkü sistemli oynadılar.

CSKA'da da Teo'nun sakatlığı ve formsuzluğu yüzünden koça bir sezon bekleneni veremediğini düşünürsek ve diğer guardlarından pek beklediğini alamadığını düşünürsek onlar için net bir şekilde guard takımı diyemeyiz. (Teo'nun iyi oynadığı dönem dışında)

Ya da Oly tam bir 1. sınıf guardları olmasına rağmen kadro kalitesi yüzünde F-8  de kaldı..
Huertas bence 1. sınıf  oyun kurucu,tek sorunu Navarro'nun olması,o oynadığı zaman bazen direksiyonu ona bırakmak zorunda hissediyor kendisini.Navarro'nun hayatı Barcelona,çok iyi oyuncu,tüm taraftar çok seviyor onu,doğal olarak da Navarro'ya bırakmak zorunda kalıyor ki Barcelona'da hangi oyun kurucu olursa olsun Navarro olduğu sürece bazen direksiyonu onu bırakmak zorunda kalır.Huertas'ın oyun içinde yaşadığı düşüşler de tamamen bundan kaynaklanıyor.

Oly kadro kalitesi yüzünden değil Real Madrid ile eşleştiği için elendi bu sene.Yoksa hemen hemen aynı tip kadrolarla 2 senedir alıyordu Euroleuge'i.Olide 1 tane 1. sınıf oyun kurucu varsa Real Madrid'de 2 tane var,tabi bir de bana göre avrupanın en iyi oyuncusu olan Rudy Fernandez var.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #4078 : 13 Mayıs 2014, 19:20:35 »
Farmar maccabinde kaç maç oynadı ?
iskender yani nedim abimiz farmar gelsin diyorsa gelir
Farmar &bo kombinasyonu nasıl olur..

abi Brooks habirimi çıktı sadece yorummu yapılıyo anlamadım ???
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4079 : 13 Mayıs 2014, 19:22:47 »
Ben Farmar ve Kleiza'yı oyuncu kalitesi olarak kıyaslamadım ki.

Kleiza yetenek açısından Farmar'dan da yeteneklidir.

Kleiza, buraya gelirken taraftarın gözünde lider olarak geldi.. Ancak Kleiza hayatı boyunc 1-2 senelik milli takımı kariyeri dışında takım lideri olmadı.. Adama gelmeden kendisinde olmayan bir vasfı yükledik.

Aynısı Farmar için de geçerli.. NBA kariyeri malum, Efes'te tam lider değildi. Benzer bir hayal kırıklığı yaşama şansımız var.. Ondan bahsediyorum
Emir ve Bogdanovic olduğu sürece,onlar Kleiza'ya top vermediği sürece Kleiza nasıl lider olsun?Adam bir ara kendini dışlanmış gibi bile hissetmiştir,bazı maçlarda Emir,Kleiza'ya bomboşken top bile atmıyordu,bir Eurolegue maçında Kleiza'nın Emir'e haykırışı hala hafızamda.Bu şekilde adam nasıl lider olsun?