Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970267 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4620 : 27 Mayıs 2014, 14:34:39 »
Bu arada şunu söyleyeyim. Farmar işi çok çok zor. Hatta öyle bir şey yok.

Lakers'ta kalacak galiba..
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 14:34:53 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #4621 : 27 Mayıs 2014, 14:37:24 »
Bu arada şunu söyleyeyim. Farmar işi çok çok zor. Hatta öyle bir şey yok.

Lakers'ta kalacak galiba..

Utkan drafta girip seçilmesi zor olan ama Avrupa'da iş yapacak adamlardan ekmek çıkar mı?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #4622 : 27 Mayıs 2014, 14:54:46 »
Utkan drafta girip seçilmesi zor olan ama Avrupa'da iş yapacak adamlardan ekmek çıkar mı?
bence çok fazla yetenek var ama draftı beklemek lazım tabi bazıları yaz liginde kontratta kovalayabiyor o konuda gm güveniyorum.. ama ncaa yabancı sınırının olduğu yerde bence risk; alıp 1 sene kiralayabiliriz belki?
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #4623 : 27 Mayıs 2014, 14:55:21 »
Şöyle bir toparlamak gerekirse:

-Benim açımdan garanti olan tek duyum Bogdan Bogdanovic. Onu artık kesin sayıyorum.

-Buralarda sürekli yazılan yerli bir ismi de duydum ama kesin mi bilmiyorum. Furkan konusunda da dediğim gibi, o işler sezon bitmeden kesinleşmez.

-Langford devşirme olarak oynayabilecekse bizde oynayacak duyumum hala daha onaylı. Bilemiyorum yine de. Pasaport işi, devşirme işi her an değişebilir. Galatasaray da sponsor bulmuşa benziyor. O iş karışacak gibi. Bence Langford Türk pasaportu ile oynayamayacak. O şekilde Efes'e giderse bilemem.

-Diğer hiçbir isim ile ilgili net bir bilgim yok. Burada çok kez yazdım ve gerçekten hiçbir bilgim yoktu; NBA'e açılmak zorundaydık. Pazar iyice daralmaya ve alıcısı da çok olmaya başlamıştı çünkü. Sonrasında Gherardini'nin gelmesi o yüzden çok sevindirici oldu benim adıma. Benim tahminim 2 dış ve 2 iç oyuncu ile takviye yaparız. Zoric gitmez. Bo gitmez inşallah. Yine benim görüşüme göre Kleiza gidicidir.

bence çok fazla yetenek var ama draftı beklemek lazım tabi bazıları yaz liginde kontratta kovalayabiyor o konuda gm güveniyorum.. ama ncaa yabancı sınırının olduğu yerde bence risk; alıp 1 sene kiralayabiliriz belki?

Zoc geldiği günden beri takıma sağlam bir gelecek kurmaya çalışıyor. Önceliği bu hatta. Bir senelik adam almaz diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 14:57:22 Gönderen: Eto »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4624 : 27 Mayıs 2014, 15:07:53 »
Eren abinin dediğine katılmak ile beraber..

NCAA işi zor iş abi.

Şöyle anlatıyım bu sezon draft girenler adına konuşuyorum..

İlk 60 seçildi. Bu sezon ki draft (çok güçlü) ilk 60 ın ilk 30 zaten direk kontrat alıyor. Diğer 30'un ise bence 15-20 si takımlarında kalır. Geriye kalan 10 kişi ise ya Avrupalıdır daha sonra gelecektir ya da diğer ABD'lidir takımda yer olmadığı için serbest bırakılmıştır ancak başka takımda kontrat bulacaktır.

Draft olamayanlardan ise diyelim 15-20 tane potansiyelli oyuncu var. Bu adamlar kolay kolay bu sezon gelmez. Önce yaz kampına gider, arkasından oradan iş çıkmaz ise koşa koşa D-Leaguene gider..

Adamın kafasında ben D-Leagune gideyim. Orada istatistik kasayım sonra da 10 günlük kontrat bulurum düşüncesi var.

Bunun olmaması için adamın çok acil paraya ihtiyacı olması gerek..

Ha bunların dışında kalan iyi oyuncular yok mu var. Ancak bu 75 oyuncu sonrası iyi oyuncuların hep birer defoları oluyor. Onların defolarını iyi bulmak ve ona göre işine geliyorsa almak gerek..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4625 : 27 Mayıs 2014, 15:25:21 »
Eren abinin dediğine katılmak ile beraber..

NCAA işi zor iş abi.

Şöyle anlatıyım bu sezon draft girenler adına konuşuyorum..

İlk 60 seçildi. Bu sezon ki draft (çok güçlü) ilk 60 ın ilk 30 zaten direk kontrat alıyor. Diğer 30'un ise bence 15-20 si takımlarında kalır. Geriye kalan 10 kişi ise ya Avrupalıdır daha sonra gelecektir ya da diğer ABD'lidir takımda yer olmadığı için serbest bırakılmıştır ancak başka takımda kontrat bulacaktır.

Draft olamayanlardan ise diyelim 15-20 tane potansiyelli oyuncu var. Bu adamlar kolay kolay bu sezon gelmez. Önce yaz kampına gider, arkasından oradan iş çıkmaz ise koşa koşa D-Leaguene gider..

Adamın kafasında ben D-Leagune gideyim. Orada istatistik kasayım sonra da 10 günlük kontrat bulurum düşüncesi var.

Bunun olmaması için adamın çok acil paraya ihtiyacı olması gerek..

Ha bunların dışında kalan iyi oyuncular yok mu var. Ancak bu 75 oyuncu sonrası iyi oyuncuların hep birer defoları oluyor. Onların defolarını iyi bulmak ve ona göre işine geliyorsa almak gerek..

Peki kardeşim iyi güzel ama bu Allahın cezası Karşıyaka nereden buluyor bu adamları? Biz neden bulamıyoruz? Veya Uşak nasıl buluyor?
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 15:25:48 Gönderen: Okan Y. »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4626 : 27 Mayıs 2014, 15:46:16 »
Şu şekilde buluyor abi.. Getirdikleri adamlar genellikle hep birer defosu olan adamlar oluyor..

Ancak takım düzenlerini o defoyu göstermeyecek şekilde kuruyorlar..

Mesela Diebler, NCAA tarihinin en skorer adamlarından birisidir. Sakatlığı olduğu için Avrupa geldi. Tutmaya da bilirdi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4627 : 27 Mayıs 2014, 16:03:02 »
okan
sen ncaa den 4 tane oyuncu alıp kur denmedik laf kalmaz.
bunu hepimizden iyi bilen adamsın :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4628 : 27 Mayıs 2014, 16:03:33 »
okan

denmedik laf kalmaması yanlış mı? :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4629 : 27 Mayıs 2014, 16:05:29 »
denmedik laf kalmaması yanlış mı? :)
ben doğru yanlış kısmında değilim zaten
OKan ksk veya uşak nasıl buluyor diyor onlar bulur o riskleri var ama bizim yok şu anda ama
4 5 sene önceki yabancılarımız aslında bu şekildeydi ama çok tuttumu orası tartışılır birde tutmak ile kasıt nedir
şu anda beklentiler bütçe yüksek elinde Obradoviç varken Ncaa den oyuncu zaten almazsın :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #4630 : 27 Mayıs 2014, 16:06:06 »
ben doğru yanlış kısmında değilim zaten
OKan ksk veya uşak nasıl buluyor diyor onlar bulur o riskleri var ama bizim yok şu anda ama
4 5 sene önceki yabancılarımız aslında bu şekildeydi ama çok tuttumu orası tartışılır birde tutmak ile kasıt nedir
şu anda beklentiler bütçe yüksek elinde Obradoviç varken Ncaa den oyuncu zaten almazsın :)

son cümlede hemfikiriz. :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #4631 : 27 Mayıs 2014, 16:09:55 »
Şu şekilde buluyor abi.. Getirdikleri adamlar genellikle hep birer defosu olan adamlar oluyor..

Ancak takım düzenlerini o defoyu göstermeyecek şekilde kuruyorlar..

Mesela Diebler, NCAA tarihinin en skorer adamlarından birisidir. Sakatlığı olduğu için Avrupa geldi. Tutmaya da bilirdi.

Diebler birazda sanki Sutör gibi yani set shot oyuncusu..Yani topu alıp içeri dalıp vuran kıran zorlayan bir oyuncu değil..Bana kalırsa iyi savunulursa pek bişey yapacak bir görüntüsü yok..Yani ne bileyim Bizim Bojan bile daha farklı özelliklere sahip..Ben düz şutörleri beğenmiyorum..Bir tanesi de Efes de oynayan Yunan oyuncuydu..Uygun zamanda pas veremezsen şutu da bir işe yaramıyor
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #4632 : 27 Mayıs 2014, 16:12:33 »
okan

ya abi zaten o bariyeri Obradovic'le koyuyorsun
Ama işte her hazır adamı koparıp getirebiliyor musun? beni esas rahatsız eden burada 100 kişiyiz tartışıyoruz toplam 10 tane farklı isim etrafında dönüyor muhabbet. Sonra nereden bulmuş lan herifler bu adamı diye kendimizi paralıyoruz. Yani burada biraz taraftarın da mantığı düz işliyor. Halbuki basketbol, gelişime çok açık bir oyun bkz. Melih bkz.Berk Öyle iken bizim sürekli bütçemiz yeterli deyip basketbol için yüksek sayılabilecek bonservisler ile oyuncu toplamamız ve aslında fiyat/performans olarak hep negatifte kalmamız hali beni bozan.

Yani utkanın dediği gibi defolu sakat adam almayalım ama misal Lauvergne'i de almak için Partizan'a bayılmayalım. ASlında söylemeye çalıştığım bu idi
A.Y.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4633 : 27 Mayıs 2014, 16:17:12 »
Diebler birazda sanki Sutör gibi yani set shot oyuncusu..Yani topu alıp içeri dalıp vuran kıran zorlayan bir oyuncu değil..Bana kalırsa iyi savunulursa pek bişey yapacak bir görüntüsü yok..Yani ne bileyim Bizim Bojan bile daha farklı özelliklere sahip..Ben düz şutörleri beğenmiyorum..Bir tanesi de Efes de oynayan Yunan oyuncuydu..Uygun zamanda pas veremezsen şutu da bir işe yaramıyor

NCAA'de öyle değildi abi.. Bakma çok atlet oyuncuydu.. Bir de yani şutör var şutör var..

NCAA'de 11 üçlük arka arkaya attığı maç var ki 52 sayıyla oynadı.. İlk turdan seçildi zaten..

Carroll dan daha iyi şutördür.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4634 : 27 Mayıs 2014, 16:21:37 »
dün utkan ile biraz telefonda konuştuk burayada yazayım
hepimizin hem fikir olduğu gibi bizim ülke olarak en büyük sorunumuz
1-* yabancı sınırı
2 * yerli kalitesi ...

misal - pao dan Maculis gelsin - Olim den perper gelsin ARadori gelsin vs vs vs ...
perperoğlu'nun bende çok severim ama ona biçilecek rol çok önemli .
memleket olarak en büyük sorunumuz Maculis gibi perper gibi Arodori gibi YERLİ GÖrev adamlarımız yok , cidden yok .. hele birde bunun üzerine 3+2 gibi saçma sapan bir sistem olunca biryere kadar gelip orada tıkanıyoruz.
Pao da ağzı açık izlediğimiz ( ben ağzımı açmıyorum ayrı mesele :) ) adamlar buraya gelince küfür edip gönderiyoruz ;)