Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970238 defa)

0 Üye ve 67 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #4740 : 28 Mayıs 2014, 15:44:16 »
Bu saaten sonra değil de ben gelecek sezon sene başında buna kesinlikle varım ve çokta güzel olur hem bizler hemde takım için :) tabi beni orada
zaptedecek Cem abinin olması elzem :)

ahaha Obradoviç karşısında ağzını açabilecek olan varsa buyursun gelsin..
herifteki karizma sayesinde dut yemiş bülbüle döneriz onu söyleyeyim size.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #4741 : 28 Mayıs 2014, 15:45:39 »

ya işte niyet edelim gidelim
strese girer diyet bile yaparım Obra fırça atacak diye .)))
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #4742 : 28 Mayıs 2014, 15:45:43 »
Obradovic yüzünden dedim abi yoksa Bojan'ı filan görmez gözüm :) :) :) ayaklarına sarılarak Obradovic'in kendini kaybetmiş tarikat müridi gibi kendimden geçebilirim de :) :) :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #4743 : 28 Mayıs 2014, 15:49:52 »
Emir ile serbest atıs düellosu istiyorum ben
iddialıyım daha iyi atarım :D
Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4744 : 28 Mayıs 2014, 15:51:00 »
Obradovic yüzünden dedim abi yoksa Bojan'ı filan görmez gözüm :) :) :) ayaklarına sarılarak Obradovic'in kendini kaybetmiş tarikat müridi gibi kendimden geçebilirim de :) :) :)

ahahahah :) ahahaha
vallaha bi şansımızı deniyelim okan ama ben pek ihtimal vermiyorum şu aşamada böyle bir girişime izin verilmez sanırım...
Nedim abi den izin almak lazım :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #4745 : 28 Mayıs 2014, 15:54:02 »
ahahahah :) ahahaha
vallaha bi şansımızı deniyelim okan ama ben pek ihtimal vermiyorum şu aşamada böyle bir girişime izin verilmez sanırım...
Nedim abi den izin almak lazım :)
Gelecek sezon için sıkıntı çıkarmazlar abi sanmıyorum yani.. ama şuanda finaller esnasında istemek bile abzürt olur.
Obradovic'in ben bu konularda sıcak olacağını tahmin ediyorum,onun için taraftar ve destek önemli.. ama iyi bir organizasyon ve kendini iyi ifade edip niyeti iyi belirtmek daha önemli :)

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #4746 : 28 Mayıs 2014, 16:04:27 »
ender yeminle işe gelirken sabah arabada onu düşünüyordum ( 1 saatlik yol var düşünmeye vaktim bol oluyor :) :) )
hani top 16 a başladığımız oyun sistemi ve sonrası gelişen düzen ve şu andaki düzen .. 3 farklı oyun planı var gibi...
mesela şu anda oynadığımız hücum setleri için ciddi efor lazım - 4 ve 5 numaralar devamlı perdeye geliyorlar. ayrıca hem 4 ve 5 lerin perdesi üzerinden ikili oyuncular vs vs yani takım hücum ederken belirli dakikalar haricinde ciddi efor sarf ediyor. acaba 3 4 ay önceki fiziki durumumuz buna müsait olmadığı için mi  o dönemler daha çok ( 1 e 1 demek istemiyorum ) ters eşleşmeler üzerinden oynuyorduk , hocaya sormak isterim..
tabi savunma olarak da oldukça iyi durumdayız. kaymalarda bazen sıkıntılarımız oluyor ama maçın % 70 bölümlerinde iyi savunma yapıyoruz. zaten % 100 yapacak kıvama gelsek o zaman Pao gibi oluruz :) :)

Edit : sen sevmesende Bojan da ciddi bir gelişim var oyun anlamında. yapabilecekleri anlamında.
Melih desen keza öyle.
Ömer in 30 yaşında olmasını çok isterdim şahsen. Obradoviç ile farklı bir oyuncu olabilirdi .
[/quote

Fiziki durumla alakalı olması muhtemel. Belki hoca oyuncuların bireysel olarak oyun içinde kendilerini geliştirmeleri için de bu yolu denemiş olabilir.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #4747 : 28 Mayıs 2014, 16:05:31 »
ender yeminle işe gelirken sabah arabada onu düşünüyordum ( 1 saatlik yol var düşünmeye vaktim bol oluyor :) :) )
hani top 16 a başladığımız oyun sistemi ve sonrası gelişen düzen ve şu andaki düzen .. 3 farklı oyun planı var gibi...
mesela şu anda oynadığımız hücum setleri için ciddi efor lazım - 4 ve 5 numaralar devamlı perdeye geliyorlar. ayrıca hem 4 ve 5 lerin perdesi üzerinden ikili oyuncular vs vs yani takım hücum ederken belirli dakikalar haricinde ciddi efor sarf ediyor. acaba 3 4 ay önceki fiziki durumumuz buna müsait olmadığı için mi  o dönemler daha çok ( 1 e 1 demek istemiyorum ) ters eşleşmeler üzerinden oynuyorduk , hocaya sormak isterim..
tabi savunma olarak da oldukça iyi durumdayız. kaymalarda bazen sıkıntılarımız oluyor ama maçın % 70 bölümlerinde iyi savunma yapıyoruz. zaten % 100 yapacak kıvama gelsek o zaman Pao gibi oluruz :) :)

Edit : sen sevmesende Bojan da ciddi bir gelişim var oyun anlamında. yapabilecekleri anlamında.
Melih desen keza öyle.
Ömer in 30 yaşında olmasını çok isterdim şahsen. Obradoviç ile farklı bir oyuncu olabilirdi .

Fiziki durumla alakalı olması muhtemel. Belki hoca oyuncuların bireysel olarak oyun içinde kendilerini geliştirmeleri için de bu yolu denemiş olabilir.

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #4748 : 28 Mayıs 2014, 16:45:49 »
Freeland ve Eli konusuna bende yorum yapmak isterim

Öncelikle Freeland 4,5 numarada olsa 5 numarada Zoric'ten daha iyi savunma yapaacağı kesin. Zoric gibi fizik olarak kesinlikle ezilmez. Ben net olarak söylüyorum ki sene başında Zoric yerine Freeland 5 numara oynasaydı daha farklı yerlerde olabilirdik. Freeland orta mesafesi olan, üçlüğüde bulunan pek kullanmayan, hem post hem de p&r oynayabilen bir uzun. Zaten bunları herkes biliyor ancak Malaga da oynadığı zaman da 4 numara oynamasına rağmen double double yapmadığı maç sayısı sayılı. Ribaundlarda da çok etkindi yani. NBA'de de 5 numara oynamayı daha iyi öğrendi.

Eli konusuna gelincede kendisini geçen seneden beri takip ediyorum. Bu sene Uşak neredeyse Justin Carter ile beraber onun eline bakıyordu. Çok fazla süreler alıyordu ve bu onu yıpratabiliyordu. Zaten bir pota altı oyuncusu ne kadar süre alırsa o kadar yılmaya başlar. Yani ilerleyen dakikalarda savunmaya konsantre olamama, top kaybı yapma gibi sorunlar yaşıyordu. Ama ben iddia ediyorum Eli bizde olsa 10-15 dakika süre Dunston kadar performans gösterir belki daha fazlasını. Çünkü Eli hem bitiriciliğiyle hem ribaundlarda çok aktif. Topu pota altında aldığı zaman posterliyemeyeceği oyuncu yok herhalde. Ribaundlar da geçen sene İsrail'de 9.8 bu sene 9.5 ile ribaund kralı oldu. Hastasıyız. Umarım 1-2 sene içerisinde EL'nin üst düzey takımlarına onu görüpte üzülmeyiz, üzülmeden önce biz alırız.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #4749 : 28 Mayıs 2014, 18:12:13 »
hani şöyle bir diyalog vardı -Mirsad ın olduğu yerde Hihayet gelmez diye ..
seneye bu ihtimal de olmayacak .. karşılık bir konu..olursa da şaşırmam ama pek ihtimal dahilinde değil ..
Sonraki mesajlarda bununla ilgili bir şey göremedim. Mirsad ayrılıyor mu abi? Ben o şekilde anladım.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #4750 : 28 Mayıs 2014, 18:56:45 »
Transferde Barcelona ortalığı fena karıştırıyor...Teo, Efes'in elinde patlayabilir. Valencialı Doellman'ı da ellerinden aldılar

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #4751 : 28 Mayıs 2014, 19:07:19 »
Şimdi bi yorumda ben yapmak istiyorum müsadenizle. Yabancı sınırı sanırım 6 oluyor biz büyük ihtimal sezonu 8 yabancı oyuncuyla bitiririz ama sezona 7 yabancı basketbolcu ile başlarız. 8. Basketbolcuyu duruma göre alırız neyse;
Baktığımız vakit bogdan-bojan-bjelica-zoric kesin gibi. Bo konusunda kalacağını düşünüyorum 5 yabancı oldu. Ee bir tane oyun kurucu alacağımız kesin yani 6 yabancımız kesin. Yani bo giderse onun yerine de guard alacağımız kesin. Geriye 1 yabancı hakkımız kalıyor tahminen. Ve bu isim uzun olmak zorunda. Zoric ve oğuz 5 numarada yetersiz kalıyor büyük ihtimal semih alınır fakat zoric-senih-oğuz yine yetersiz kalıyor pivot pozisyonu için o yüzden alacağımı 4 numara 4.5 numara olmalı. Hem pivot hem power forvet oynayabilmeli isim çok tabi ama aklıma ilk önce freeland geliyor bence bizim için çok önemli bu transfer. Kilit oyuncu freeland. Eğer oraya pivot oynayamayan 4 numara alırsak pivot bölgesinde sıkıntı çekeriz.

2. Konu oyun kurucu meselesi farmar-huertas-delaney-teodosic... İsimleri geçti. Ama teodosic efese gidecek deniyor(bence bize gelecek) utkan nba'yi iyi biliyor gelmeyecek dediyse gelmez. Delaney-bo ikilisi işe bu  seneden bir fark yaratmaz. Geriye huertas kalıyor. Ama sloukas ve beno udrih serbest kalıyor , nick calathes ise geri dönebilir avrupaya. O yüzden guard için sıralamam şöyle olur( bo kalıyor diye düşünüyorum) ;
1-) jordan farmar
2-) milos teodosic
3-) sloukas
4-) nick calathes
5-) beno udrih
6-) marcelinho huertas
7-) malcom delaney. Tabi delaney-bo hiç olmaz. Bo kalıyorsa delaney gelmesin planinice razıyım o derece.

Son olarakta şunu ekleyin , eğer çalışmamız olursa cem abimle konuştuğum gibi istatistiki olarak daha doğru konuşabiliriz guard transferi için

Bo ruslara imza attı deniyor.... sıkıntılı o iş biraz

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #4752 : 28 Mayıs 2014, 19:14:48 »
İmza atmamış da ciddi olarak teklif varmış diye duydum bende.. Kazan diyorlar hatta.

Ancak kimin gidip gitmeyeceği net bir şekilde play-off larda sonra belli olur bence.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #4753 : 28 Mayıs 2014, 19:23:01 »
Kazan doğru ama bir ön imza var...Işıl gibi..Hatta bo'nun kalması bile gündemdeydi
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 19:23:24 Gönderen: tafmann »

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #4754 : 28 Mayıs 2014, 19:51:45 »
Calathes dönerse ve kaparsak mükemmel olur,yeri geldi mi 3 numarada da kullanırız topa yön veren 3 kisayla yardiririz.Ama Calathes gelirse Bo olmaz,Delaneyle iyi olurlar

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi