Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970448 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ConsultaNt

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #5445 : 11 Haziran 2014, 10:43:29 »
Mrsiç lazım bi tane aslında

Mrsa çok çok özel bir şutördü. Onun gibi şut atanı belki de dünyaya bir daha zor gelir. Ama bizim guarddan istediğimiz sadece Damir kadar mükemmel şut atması değil "all around" bir yapıda olması. Alınacak oyuncu Damir gibi üçlük atamayabilir belki ama en azından boş üçlük ya da ceza şutlarını yüzdeli atsın ya da atabileceğine dair bir inanç taşıyacak kadar güvenli atabilsin. Şut konusunda guarddan istenen "gerek şart" budur. Mükemmel şut atıp tempo ya da asist konusunda yetersiz kalırsa gelecek kişi yine bekleneni veremez. Yapılan "all around" tanımlamasından dolayı ben de yaş itibarıyla Teodosiç'in gelmesini isteyenlerdenim. Dezavantajı mental olarak kırılganlığı ki Obradoviç bunu aşmasında onun için büyük şans.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #5446 : 11 Haziran 2014, 10:50:55 »
bu guard işi paradoks yönünde ilerliyor bence
ne istediğimizi taraftar da bilmiyor biz de bilmiyoruz
Tüm yazılanları bir araya toparladığımızda:

-Bo gibi delici ve savunmada istekli olsun
-Oyun görüşü ve tempo ayarlama kabiliyeti olsun
-Off screen ve/veya ceza şutu olsun

Dostlar kim var bunun 3 ünü bir arada 10üzerinden 7 veya 8 olarak yapacak?

Avrupa basketbolunda spanoulis var, başka da yok :)

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5447 : 11 Haziran 2014, 10:52:20 »
Bo'nun yüksek postta bile şut etkinliği yok maalesef. Defalarca boş üçlük kaçırdığı için atarken topu elinden öyle güvensizce elden çıkarıyor ki ya yine girmiyor ya da şut pozisyonunda o güvensizlikten kaynaklı olarak şuttan vazgeçip kötü de olsa pasa yöneliyor, bu kez de "şut statiği" içinde iken verdiği pas genellikle top kaybı ile sonuçlanıyor. Ben bu takımda belki Saras'ın gençliği kadar olamasa da da en azından Will Solomon yüzdesi yakalayabilen bir oyun kurucu görmek istiyorum. En azından boş pozisyonda atabilsin.

Elimde olsa Teo-Bogdan-Langford üçlüsünün üçünü birden katarım takıma.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #5448 : 11 Haziran 2014, 11:07:52 »
Elimde olsa Teo-Bogdan-Langford üçlüsünün üçünü birden katarım takıma.

Keşke öyle olsa abi.

Teo-langford-kenan
Bogdan-melih
Bojan-serhat
Printezis-bjelica-ilkan
Zoric-oğuz-dunston

5+1 olmalı tabi yabancı sınırı,langford da devşirme.Dunston da 7. yabancı olarak kullanılır.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #5449 : 11 Haziran 2014, 11:16:52 »
Abi böyle bir şey olduğunu sanmıyorum.

Burada bir seçim var. Ya 2. ve 3. maddeleri belli miktarda yapan ve 1.maddeyi dönem dönem yapabilen bir adam olacak ya da 1.maddeyi çok iyi yapabilen ve oyunun diğer yönlerinde bize çok fazla defo veren adama uygun bir takım kurup iyi olduğu şeyi sonuna kadar zorlayacağız.

Bo hakikaten çok özel bir adam. Şu an takımda bulunan en sevdiğim oyuncu. Ondaki efor, yürek herkeste olabilse keşke. Şut atamamasını falan da yüreğe bağlamıyorum kesinlikle. Eksikliğidir bu fakat Bo cidden zor bir adam.

Bunu sene başında Cem Abi'yle konuşurken yüzlerce kez söyledim hatta yazdığım şeylerde de duruyordur; Obradovic'in çalıştığı en kısır takım olabiliriz. Dış oyuncu eksikliğimiz çok bariz. Bo'ya Emir ve malumunuz Bojan da eklenince, üzerine Bjelica'nın istikrarsızlığını da koyarsak; şut atacak adam yok. Hakikaten çok basit ve düz bir denklem ama iyi şutör ve yaratıcı bir takım değiliz. Koç da bunları illaki düşünmüştür. Planı, olanı en iyi kullanıp, geleceğe adım atmak olmuş olabilir. İstediği kalibrede bir guard bulamamış, elindeki adamlarla idare etmiş olabilir. Bir sürü şey olabilir. Bilemiyorum ama eksiği fazla olan bir takımız.

kadronun yapısı konusunda sıkıntımız var.

1 numarada Bo+diğerleri sorunu zaten ortada

Şu anda fiilen Melih ve Ömer hariç 2 numaramız yok. Ömer-Serhat değişikliği olacak. Serhattan şut tehdidi kazanabiliriz

3 numarada zaten Emir+Bojan ne yaptıklarını onlar da bilmiyor şu anda. Lider mi rol oyuncusu mu rotasyon mu belirsiz.

4 numarada Linas eski gücünde değil(topu vurup yıkıp giden Linas) Bjelica da süresinin uzaması ve aynı şekilde rolunün belirsizliği ile dağınık oynuyor.

5 numarada da Zoric+Oğuz hücumda ve savunmada gayretliler ama ön alan savunması zayıfladığı anda faul ve ribaunt problemi yaşıyorlar.

Bu yaz sıcak geçecek, öyle de geçmek zorunda. Alınacak adamlarla ilgili bence önemli konulardan biri "sakattır iyileşir, delidir düzelir" mantığıyla fiziki ve/veya mental problemi olan adam alınmasın, koça rehabilitasyon görevi verilmesin. (misal Gricek, misal Kleiza, misal Semih Erden)

Ve doymuş bir adam alınmasın (Andersen Batiste vb.)

Gherardini etkisiyle Mbakwe tarzı orta sınıf Avrupa takımlarından yukarıya geçecek adamlar alınabilir (Ender'in hatrı için Delaney'e de eyvallah :)))
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5450 : 11 Haziran 2014, 11:31:15 »
kardeşler bence İlkan ı yazmayın kadroya - ikinci kez ameliyat olmuş dizinden onun tekrar spora dönmesi biraz zaman alır bence.

BO Kenan Berk
Melih Ömer
EMir BOjan

6 tane kısa oyuncumuz var - ben Melih harici hepsini şutunu riske ederim rakip takım oyuncusu olsam..

şut basit 3 harften oluşan bir kelime ama bütün takımın hücum ve rakibin defans dengesini alt üst eden bir olgu.
Bom boş kalıyoruz şut atmıyoruz ( bo - emir - Bojan atıyor sokamıyor :( ) bütün herşey alt üst oluyor. bu sefer şapkadan tavşan çıkarmak molaları geliyor.
Bo yu çok seviyorum ama şut atmıyor kafasında şut kelimesini çıkartmış - 3lüğü geçtim orta mesafede atmıyor
yukarıda değinilmiş.
Sİnan -ender cenkl arroyo - marko bu adamlar boş olsun olmasın atıyor yahu - evet bizim oyuncularımız kjadar yaratıcı ve '' skorer'' değiller ama atıyorlar anasını satayım.
senin dün ( eren sağolsun bana pozisyonları güzel izah etti izlemiş kadar oldum ) köşden bomboş atamıyorsun atsan maç gelecek kopacak - cenk aynı köşeden atıyor.

Bu arada Nba den oyuncu almayacaksak Teo da olmuyor ise
Huertel - Delenay - Bogdan 3 ü birden gelsin..
Huertel şu anda top seviyede olmayabilir ama bir altındaki en iyi oyuncudur. 1 2 seneye Barcelona ya çok rahat gider.
hali hazırda mevcut oyunculardan Teo gibi bir isim alınmıyorsa
Huertel -Delaney ikilisi güzel olur.

Bojan konusunda üzülüyorum hep mahçup ediyorum onun için bardağın dolu taraflarını görmeye çalşıyoruz ( tecessus-utkan ben ve birçok kişi ) ama işte bu noktalarda bizi üzüyor - kaldı 2 maç halen bizi mutlu etme fırsatı var bakalım nasıl olacak

11 haziran bugün sanırım klüpler ve federasyon yabancı sınırı ile ilgili toplantı yapıp karar verecekler.

EskiZiyaretci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5451 : 11 Haziran 2014, 11:48:12 »
Teo-BO-Kenan
Delaney-Bogdan-Melih
Emir-Serhat
Bjelica-Berkay-Hidayet
Dunston-Oğuz-Zoric

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #5452 : 11 Haziran 2014, 11:49:09 »
Bu arada Serhat'ı 2 numaraya Ömerin yerine yazan tek ben miyim? 3 numarada hiç katkı alabileceğimizi zannetmiyorum Serhattan
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

EskiZiyaretci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5453 : 11 Haziran 2014, 11:57:18 »
Bu arada Serhat'ı 2 numaraya Ömerin yerine yazan tek ben miyim? 3 numarada hiç katkı alabileceğimizi zannetmiyorum Serhattan
Teo-BO-Kenan
Delaney-Bogdan-Melih-Serhat
Emir
Bjelica-Berkay-Hidayet
Dunston-Oğuz-Zoric

Buyur üstad:)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #5454 : 11 Haziran 2014, 12:26:13 »
Bu takımın cok ciddi potaya gidebilen adama ihtiyacı var.
oyun sıkıstıgında bo dısında kimse bunu yapamıyor.

Adamlarda markoisvhili ve elin kazması sinan güler bile potaya gidiyor ki bunda bizim savunmamızın hatası büyük diyorum..
hatta ender bile gidebiliyor.

Manny harris dememin en büyük nedeni bu zaten. Adamın potaya gidişleri o kadar kuvvetli ki, mac basına oldukca fazla düdük cıkaarıyor.
sutör, atletizmi de fena degil. neyse :)

Ver Lester'e, yaz deftere

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5455 : 11 Haziran 2014, 13:21:28 »
Bogdan Bogdanovic 2013 Scouting Video

Bogdan bogdanovic için hazırlanmış güzel bir video.
bütün artıları ve eksi yönleri ile değerlendirmişler.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #5456 : 11 Haziran 2014, 13:53:40 »

Serhat 2 numara olur zaten, 3 te olabilir ama yeterli verim alınırmı orası meçhul

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5457 : 11 Haziran 2014, 14:07:36 »
Keşke öyle olsa abi.

Teo-langford-kenan
Bogdan-melih
Bojan-serhat
Printezis-bjelica-ilkan
Zoric-oğuz-dunston

5+1 olmalı tabi yabancı sınırı,langford da devşirme.Dunston da 7. yabancı olarak kullanılır.

8 yabancı yapıp Bo'yu tutup, Langford'u 2 ye kaydırdık mı bir de Zoriç'i değiştirdik mi olay tamam :)
İki maç oynadı diye duygusal davranmamak lazım. Zoriç Avrupa hedefleri için yetersiz bir oyuncu.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #5458 : 11 Haziran 2014, 14:10:39 »
bo denen arkadaş kalsın istiyordum ama dün faul atışı sırasında sezon içinde bilmem kaçıncı kez koça döndü ve beni çıkart diye işaret etti.

bu nasıl bir ruh halidir, insan lig finalinde oyundan çıkmak ister mi, hiç mi kazanma aşkın yok.

hoca seni çıkarsa aman hocam ben daha oynarım demen lazım.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #5459 : 11 Haziran 2014, 14:13:03 »
bo denen arkadaş kalsın istiyordum ama dün faul atışı sırasında sezon içinde bilmem kaçıncı kez koça döndü ve beni çıkart diye işaret etti.

bu nasıl bir ruh halidir, insan lig finalinde oyundan çıkmak ister mi, hiç mi kazanma aşkın yok.

hoca seni çıkarsa aman hocam ben daha oynarım demen lazım.

bu anlamda birkaç eleştirim olmustu Bo'ya da dün icin eleştirmek dogru degil bence.
Dedigin pozisyonu görmedim, yüksek ihtimal yoruldugu icin söylemiştir.

Dün maçı en cok kazanmak isteyen ve sahada oldugunda sürekli forse eden tek oyuncuydu.
Yorulmus olması muhtemel
Ver Lester'e, yaz deftere