Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970533 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #5565 : 12 Haziran 2014, 17:40:41 »
Niye başına birşey gelsin :)
O dediğin adamlar bu kitaya gelmiyor 8)

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5566 : 12 Haziran 2014, 17:42:03 »
Ama şunu unutmamak gerekir Hıvat milli takımının guardı Ukic ve takımı oynatamıyordu. Bende Zoric'in 10-15 dk oynayarak maksimum verim vereceğini düşünüyorum
Ukic kesinlikle oynatamıyordu ama Tomic yine de takır takır oynuyordu mesela.Aslında Zoric oynadığı bölümlerde Ukic'den çok Draper ile oynuyordu,Ukic ve Tomic oyundan çıktığında Zoric ve Draper giriyordu ki Draper da iyi asist yapan bir guarddır,Zoric'e baya top iniyordu.Hatta Zoric Tomic'den daha az oynamasına rağmen ondan daha fazla şut kullandığı maçlar da vardır baya ama  turvuvanın en iyi 5'ini yaptıkları gibi en kötü 5'ini de yapsalar  pivot bölgesinde Zoric olurdu bence.Hadi Ukicle oynadı diye farzedelim,Ukicle beraber oynasa bile bu kadar facia oynamaması lazım bir pivotun.Baltalamıştı Hırvatistan takımını resmen,aynısını da zaten top 16'da bize yaptı.Zoric kariyerinin en fit,en güçlü olması gereken yaşta bu kadar güçsüzse,seneye 1 yaş daha yaşlanınca nasıl olur kestiremiyorum.Belki Top 16'da yaptıklarından dolayı ben  kendisine fazla derecede de mesafeli olabilirim,bilmiyorum ama böyle bir oyuncuya karşı yabancı hakkımızı kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum yine de Eurolegue'de başarı istiyorsak.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5567 : 12 Haziran 2014, 17:46:12 »
Niye başına birşey gelsin :)
O dediğin adamlar bu kitaya gelmiyor 8)

Fran Vazquez fena olmaz mı acaba ?

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #5568 : 12 Haziran 2014, 17:53:20 »
Başıma bir şey gelmeyecekse hayalimdeki 5 numarayı tarif edeceğim. Ibaka,dunston vari savunma bilgisi, gist tadında atletiklik, tomic yumuşaklığında elleri olan sırtı dönük oynayan bir pivot. Şutu olmasın,pas görüşü olsun yeter.

Çok şey istedim ama var mı böyle bir uzun ?
noah?:D
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5569 : 12 Haziran 2014, 17:58:42 »
Fran Vazquez fena olmaz mı acaba ?
Valla avrupada saydığınız özelliklere en fazla yaklaşan isim heralde Fran Vazquez'dir,çok da iyi olur.Ben çok beğenirim Vazquez'i ama adam ispanya dışına çıkmak istemiyor.Nba'den de çok fazla isteniyordu 2 sene öncesine kadar ama İspanya dışına çıkmayı hiç istemediğinden olmadı.Bu nedenle onun gelmesi çok zor.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #5570 : 12 Haziran 2014, 18:01:10 »
Ukic kesinlikle oynatamıyordu ama Tomic yine de takır takır oynuyordu mesela.Aslında Zoric oynadığı bölümlerde Ukic'den çok Draper ile oynuyordu,Ukic ve Tomic oyundan çıktığında Zoric ve Draper giriyordu ki Draper da iyi asist yapan bir guarddır,Zoric'e baya top iniyordu.Hatta Zoric Tomic'den daha az oynamasına rağmen ondan daha fazla şut kullandığı maçlar da vardır baya ama  turvuvanın en iyi 5'ini yaptıkları gibi en kötü 5'ini de yapsalar  pivot bölgesinde Zoric olurdu bence.Hadi Ukicle oynadı diye farzedelim,Ukicle beraber oynasa bile bu kadar facia oynamaması lazım bir pivotun.Baltalamıştı Hırvatistan takımını resmen,aynısını da zaten top 16'da bize yaptı.Zoric kariyerinin en fit,en güçlü olması gereken yaşta bu kadar güçsüzse,seneye 1 yaş daha yaşlanınca nasıl olur kestiremiyorum.Belki Top 16'da yaptıklarından dolayı ben  kendisine fazla derecede de mesafeli olabilirim,bilmiyorum ama böyle bir oyuncuya karşı yabancı hakkımızı kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum yine de Eurolegue'de başarı istiyorsak.

Tomic'in iyi oynamasında Saric'in etkisi çoktu ikisininde saha görüşü çok iyi olduğu için 4-5 paslaşması çok iyiydi , dediğiniz gibi Zoric çok kötü eurobasket ve top16 geçirdi ama bence birazda oynadığı guard ve oyun sistemiyle alakalı top16da bire bire dayalı bir basketbol vardı play offla birlikte daha farklı basketbol oynuyoruz ben gelecek sene Zoric'in bize daha iyi katkı vereceğini düşünüyorum tabi yollar ayrılmazsa

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5571 : 12 Haziran 2014, 18:11:05 »
Aneta ve yakubu'dan kurtulduğumuz gibi zoric'ten de mutlak suretle kurtulmamız lazım. Yeni sezonda yolların ayrılacağı ilk oyuncu olmalı. 15 dakika sure alıp rotasyon oyuncusu olacak diye yabancı kontenjanini işgal etmesi yazık olur. Umarım öyle bir hata yapmayız.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5572 : 12 Haziran 2014, 18:14:16 »
Tomic'in iyi oynamasında Saric'in etkisi çoktu ikisininde saha görüşü çok iyi olduğu için 4-5 paslaşması çok iyiydi , dediğiniz gibi Zoric çok kötü eurobasket ve top16 geçirdi ama bence birazda oynadığı guard ve oyun sistemiyle alakalı top16da bire bire dayalı bir basketbol vardı play offla birlikte daha farklı basketbol oynuyoruz ben gelecek sene Zoric'in bize daha iyi katkı vereceğini düşünüyorum tabi yollar ayrılmazsa
İyi guardla tabiki Zoric'in hücumda etkisi artar ama ben Zoric'in hücumda yaptıklarından çok savunmada yaptıklarından daha doğrusu yapamadıklarından korkuyorum.Özellikle Pana maçlarında tabi Pana'nın da hücum gücü etkili olmadığından,Panatinaikos'un hücum planı Zoric üzerinden yürüyordu.Zoric oyunda mı al Batiste'yi sırtı dönük oynat,süre mi doluyor,bak Fenerbahçe adam değişerek savunma yapıyor,pivotunu yanına çağır,adam değiştikten sonra karşında Zoric kalsın,sonra onunla bire bir oyna,en kötü faul al,nerdeyse böyle yapa yapa yeniyorlardı ilk maçta bizi.Benim işte korktuğum nokta bu,yoksa Zoric iyi bir guardla hücumda biraz daha düzelir ama savunmada yine aynı Zoric olacak.Asıl sıkıntı bu.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2014, 18:14:55 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #5573 : 12 Haziran 2014, 18:18:20 »
Emir 17 yaşında geldi deniyor da, 20 yaşında geldi yahu. Karara göre yabancı sayılacak. milli takımda oynayıp, yabancı sayılması büyük oksimoron ama şu anki durumda yabancı.

Ben dedim ve eminim 17 yaşında Vidmarla birlikte alındı her ikisi de daha tüysüzdüler, Tanjeviç aldırmıştı.

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #5574 : 12 Haziran 2014, 18:19:45 »
Macilus i küçümsemiyorum sadece hakki ne ise onu söylüyorum
Yahu macu işte bu sene izlemiyoruz ki sadece zalgiris milani günlerinden beri izleriz az çok
Yabancı hakkını benom niçin fark yaratan oyuncudan yana kullanmak isterim. Yoksa sınırsız yabancı olsa gelsin diyebilirim belki..
Kötü oyuncu kesinlikle değil kendisine göre uygun bir takim bulursa mutkaka fayda sağlayacaktır..

Maciulis ne abi yahu :)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #5575 : 12 Haziran 2014, 18:19:54 »
Başıma bir şey gelmeyecekse hayalimdeki 5 numarayı tarif edeceğim. Ibaka,dunston vari savunma bilgisi, gist tadında atletiklik, tomic yumuşaklığında elleri olan sırtı dönük oynayan bir pivot. Şutu olmasın,pas görüşü olsun yeter.

Çok şey istedim ama var mı böyle bir uzun ?

San antonio civarlarında biri var öyle... ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #5576 : 12 Haziran 2014, 18:21:34 »
San antonio civarlarında biri var öyle... ;D ;D ;D ;D

Kulübün anahtarlarını mı verelim onun için :)

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #5577 : 12 Haziran 2014, 18:23:56 »
Ben dedim ve eminim 17 yaşında Vidmarla birlikte alındı her ikisi de daha tüysüzdüler, Tanjeviç aldırmıştı.

Yanlış hatırlamıyosam 2007 yılında geldiler. Hafızam geldikleri yıl konusunda yanıltmıyosa 20yaşında gelmiş oluyolar bu nedenle
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #5578 : 12 Haziran 2014, 18:29:07 »
Yanlış hatırlamıyosam 2007 yılında geldiler. Hafızam geldikleri yıl konusunda yanıltmıyosa 20yaşında gelmiş oluyolar bu nedenle

evet 2007 yılında geldi

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #5579 : 12 Haziran 2014, 18:30:47 »
İyi guardla tabiki Zoric'in hücumda etkisi artar ama ben Zoric'in hücumda yaptıklarından çok savunmada yaptıklarından daha doğrusu yapamadıklarından korkuyorum.Özellikle Pana maçlarında tabi Pana'nın da hücum gücü etkili olmadığından,Panatinaikos'un hücum planı Zoric üzerinden yürüyordu.Zoric oyunda mı al Batiste'yi sırtı dönük oynat,süre mi doluyor,bak Fenerbahçe adam değişerek savunma yapıyor,pivotunu yanına çağır,adam değiştikten sonra karşında Zoric kalsın,sonra onunla bire bir oyna,en kötü faul al,nerdeyse böyle yapa yapa yeniyorlardı ilk maçta bizi.Benim işte korktuğum nokta bu,yoksa Zoric iyi bir guardla hücumda biraz daha düzelir ama savunmada yine aynı Zoric olacak.Asıl sıkıntı bu.

savunma konusunda sıkıntı var ama sezon başına göre daha iyi özellikle 2. gs maçında maçı getirdi hırsı mücadelesiyle sezon bitsin bence daha iyi değerlendirme fırsatı olur