Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970350 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6690 : 25 Haziran 2014, 08:06:45 »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6691 : 25 Haziran 2014, 08:33:36 »
Bo ya NBA ya Rusya bildiğim kadarıyla. Kazan deniyordu

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #6692 : 25 Haziran 2014, 08:35:34 »
Calathes-Teodosic-Kenan-Berk(?)
Bogdan-Melih-Can-Utku
Bojan-Emir(?)-Serhat-Metecan(?)
Bjelica-Berkay-İzzet-Ayberk
Zoric-Oğuz-Nurkic
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #6693 : 25 Haziran 2014, 08:35:56 »
İsimler Calathes ve Bogdan evet. Arkadaşa söz verdim, sözümü de tuttum. Çünkü haber bulmanın ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu biliyorum. Yayılan taraf orası olsun en azından.

Bu arada kolpaladığımı düşünen olacaktır diye capsini de almıştım. Dünkü şeylerden sonra atayım size de.

Hoca iki guard istiyormuş. Calathes'in yanına bir guard daha olacak gibi. Kahin olmaya da gerek yok. İsimler pek sürpriz değil diye de eklemiştim. Üçüncü isim de muhakkak sürpriz değil. Cem Abi o konuda az çok tüyo verdi dün zaten. Serkan da kurulacak en iyi üçlü demiş. Bence de öyle. Teo'yu getirirse Cem Abi'nin sinerjisi getirir. Ayrıntıları da o versin. İbrenin Calathes'e dönmesi şaşırtmıştı beni sadece bu kısım için.

Bunun yanında Nurkic de planlar arasındaymış ama ilerleyişini bilmiyorum. Buradan pota altı için 4, 5ten ziyade 5 aradığımız mı çıkar bilemiyorum. Belki de ekstra bir şeydir.

Bogdan konusunda ciddi şekilde dört beş ay önce bir atılımımız olduğunu burada ben de, bir iki kişi daha da yazmıştı. Bence o işin çoktan bittiğini düşündüğümü de yazmıştım. Menajerinin değişmesi falan tesadüf olmamalı. NBA konusu hallolur, Bogdan açıklanır "bence".

Teşekkürler Eren. İyi transferler yapıyoruz bence Teo da gelir, kısa problemi kalmaz takımda. En sürprize açık konu 4-5 transferi bence, bakalım ne olacak :)

Çevrimdışı prosoför

• Üye
« Yanıtla #6694 : 25 Haziran 2014, 08:37:40 »
Teşekkürler ETO. Hepimize hayırlı olsun. Bu seneki oyuna yön veren sıkıntısını fazlasıyla atacağız sanırım üstümüzden. Heyecanlanmaya değer isimler. Uzun olarak hem 5 hem de 4 alınır mı acaba Nurkic olursa?

• Üye
« Yanıtla #6695 : 25 Haziran 2014, 08:39:40 »
Şahsen Ben nurkici almazsak semihi alacagimizi düşünüyorum..bir tanede 4 numara aliriz..

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6696 : 25 Haziran 2014, 08:46:34 »
Calathes net iyi transfer.
Hatta hayali kurulan üçlü içinde bence faydası en garanti oyuncu. NBA e gitmek bir kariyer eşiği ise, halihazırda bu üçlü içinde öyle veya böyle o eşiği geçmiş tek oyuncu.

Bogdan da önemli bir potansiyel ve yetenek. Ama Bogdan gelecek dertler bitecek şeklinde düşünülmemeli. Hedefleri büyük olan bir organizasyonda (milli takım dahil) henüz bir şey ispat etmedi, şimdi edecek inşallah.

Bazı açılardan tereddütlerim de olsa elde kalan oyuncular içinde Teo en kabul edilebiliri, hele Huertas'ı falan düşününce. (Amerikalı bir guard da düşünebilirdik aslında)

Bojan NBA yolcusu ise, 3 numara transferi de lazım. Moss, Macilius tarzında daha mütevazi, ama savunma ve takım oyunu üst düzey biri olabilir.

Zoric'e backup, sert ve atletik, belli standart da bir 5 numara; ve 4.5 numara üst düzeyimsi bir oyuncu daha alsak takım bayağı şekilli hale gelecek.

Biraz fazla Sırp ve Balkan takımı olduk, biraz Amerikalı veya diğer avrupa ülkerinden serpiştirsek güzel olur
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 08:47:51 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

• Üye
« Yanıtla #6697 : 25 Haziran 2014, 08:49:12 »
Hem bo hem bojan gitmez..o kadar büyük değişim olmaz..sadece bo gidecek benim bildiğim ve tahminim..keşke kalsa ama obra bin istediği oyun tarzi pek uygun değil bo için..zaten bir ara lafi cikmisti kazan a gidiyor diye..herhalde önce NBA dener olmazsa kazan..

Çevrimdışı 78ers

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6698 : 25 Haziran 2014, 08:50:52 »
Bir yabancı guard daha olursa Emir ve Bojan ile beraber 5 yabancı dışarda olacak. Pota altına o zaman sadece 1 yabancı takviye gelir gibi gözüküyor veya da Emir'den vazgeçilebilir.

• Üye
« Yanıtla #6699 : 25 Haziran 2014, 08:52:30 »
Muhtemel kadro.
Teo-kenan-berk
Calathes-bogdan-melih
Bojan-emir-serhat-metecan
Bjelica-xxxx-berkay-izzet
Zoric-oguz-semih

Bence..xxx konusunda ne olacak bakalim...
Berkay hala bizim oyuncunuz değil mi?

• Üye
« Yanıtla #6700 : 25 Haziran 2014, 08:53:38 »
Bence emir isi tam netlesmediginden semihi aliriz..netlesince belki 8. Yabancı için pivot hamlesi gelir..

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #6701 : 25 Haziran 2014, 08:54:15 »
bu arada Obradovic-Calathes aşkını tazeleyelim

olayı da Maliano yazzmıştı blogunda

Switch yapmayıp boyalı alana gömülen Nick Calathes Obradovic'ten esaslı bir fırça yiyor. Ne kadar iyi oynarsan oyna asla bu adamı kızdırmayacaksın, basketbolun altın kurallarından biri de budur.
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı prosoför

• Üye
« Yanıtla #6702 : 25 Haziran 2014, 09:00:35 »
Bogdan gelince birçok dert bitebilir. Final serisinde o atmosferde takım liderliğine soyundu. Partizan - Kızılyıldız maçları büyük bir organizasyon sayılabilir. Çok iyi şut atıyor ve eli titremiyor. İçeri penetre ettiğinde korkusuzca bitirebiliyor. . Kırılma anlarında şut alabilecek bir kardeşimiz gibi duruyor. Özellikle final serisi muazzam oynadı. Hayran kaldım. Ama EL'de bizim maçlar haricinde izleme fırsatı bulamadım. Bilenler daha sağlıklı yorum yapabilir.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6703 : 25 Haziran 2014, 09:03:35 »
gerçekten bence avrupanın en iyi guard rotasyonuna sahip oluyoruz, ah bir de teodosic gelse ikisini hayal bile edemiyorum. bogdan zaten bana göre avrupanın en iyi sg si langford navarro falan şu anda yanında hikaye, teodosic olmuyorsa ki olsun ama olmuyorsa huertası alırım savunma kısmına gelirsek calathes olsun bogdan olsun iyi savunmacılar teo nun savunmayla pek işi olmaz ama savunma takım işidir zaten onu da bu sene halledeceğimizi düşünüyorum uzun konusuna gelirsek kafamda bazı soru işaretleri var acaba hem 4 numaraya hem de 5 numaraya ayrı transfer mi yapılır hem 4 hem 5 oynayabilen fereeland vesely tarzı bir oyuncu mu alınır yoksa sadece 5 numaraya mı transfer yapılır sizce hangisi daha mantıklı olur

Çevrimdışı bödöfff

• Üye
  • Yer: mersin
    • @bodofff
« Yanıtla #6704 : 25 Haziran 2014, 09:03:42 »
bu sene efes'in transferleri çok göz korkuttu ama nedense ben 2 sene önceki fenerbahçe ülker olacaklarını düşünüyorum. sato, bo, batiste, andersen transferlerine kaan kural bile "fenerbahçe f4 yapar" yorumunu yapmıştı. biz nasıl "batiste pana'da böyle mi oynuyordu lan?" yorumunu yaptıysak; onlar da lasme için aynısını yapacaklar. burada yazılan kısa rotasyonu ile nal toplatacağız inşallah. ancak gherardini'nin gelişi ile abd pazarına yöneliriz diye düşünmüştüm, beklediğim olmadı. hayırlısı olsun. bu sene kabız olmadan bir fenerbahçe izleyeceğiz inşallah.
en kötü gün bugünse, bugün de fenerbahçe.