Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970427 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6705 : 25 Haziran 2014, 09:27:12 »
Efes'in transferleri acayip abartılıyor,göz korkutacak bir yanı yok.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #6706 : 25 Haziran 2014, 09:28:14 »
Abiler rica ederim. Bekletme için de kusura bakmayın tekrar.

Calathes-Teodosic-Kenan-Berk(?)
Bogdan-Melih-Can-Utku
Bojan-Emir(?)-Serhat-Metecan(?)
Bjelica-Berkay-İzzet-Ayberk
Zoric-Oğuz-Nurkic

Abi aşağı yukarı bu kadro. Bojan gitse 3 numara gelse bile yine 4 numara için bir açık oluyor. Orası karıştırdı biraz kafamı. Hala daha Semih'in alınacağını düşünmüyorum. O yüzden de kadro hayallerim orada tıkanıyor. Hoca Berkay'a birden bire böyle önemli bir rol vermez gibi..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6707 : 25 Haziran 2014, 09:36:46 »
şu kadro mükemmel olur

calathes-teodosic-kenan
bogdan-melih-can
bojan-emir(yerli)-serhat
bjelica-vesely(freeland)-berkay
zoric-semih- oğuz

vesely hem 4 hem 5 olarak kullanılabilir gerektiğinde calathes teo yu kullanablirsin can ı oraya lig için yazdım yerli statüsünde önemli oyuncu emir yerli olacaksa kalsın aksi halde onu tutmanın bir mantığı yok gibi tam final fourluk bir kadro gerçekten çok iyi oldu ya bu transferler

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #6708 : 25 Haziran 2014, 09:41:38 »
Abiler rica ederim. Bekletme için de kusura bakmayın tekrar.

Abi aşağı yukarı bu kadro. Bojan gitse 3 numara gelse bile yine 4 numara için bir açık oluyor. Orası karıştırdı biraz kafamı. Hala daha Semih'in alınacağını düşünmüyorum. O yüzden de kadro hayallerim orada tıkanıyor. Hoca Berkay'a birden bire böyle önemli bir rol vermez gibi..

Emir ile beraber 8 yabancı saydım, Emir'in türk statüsünde oynaması için girişimde bulunduğumuz yazılıp çiziliyor, eğer Emir türk statüsünde oynayacaksa - ki langford geciktiğinden milli takım kampına gitme ihtimali varmış - bu durumda bir yabancı transferi daha düşünülebilir, 4 numara neden olmasın?

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6709 : 25 Haziran 2014, 09:42:26 »
Bogdan gelince birçok dert bitebilir. Final serisinde o atmosferde takım liderliğine soyundu. Partizan - Kızılyıldız maçları büyük bir organizasyon sayılabilir. Çok iyi şut atıyor ve eli titremiyor. İçeri penetre ettiğinde korkusuzca bitirebiliyor. . Kırılma anlarında şut alabilecek bir kardeşimiz gibi duruyor. Özellikle final serisi muazzam oynadı. Hayran kaldım. Ama EL'de bizim maçlar haricinde izleme fırsatı bulamadım. Bilenler daha sağlıklı yorum yapabilir.

Milli takım dahil 2 yıldır kendisini seyreden biri olarak, bu sezon top16 ile birlikte iyi gelişim gösterdi (westerman'ın sakatlığının da etkisi var). Öncesinde çok etkinliği yoktu, ama potansiyeli hep vardı.

En büyük artısı herhangi bir şekilde olaydan geri durmaması. Ama bu bazen negatif de oluyor. Yugoslavya zamanı, herşeyin doğrusunu yapmayı öğrenmiş oyuncular gibi değil de, Sırp tarzı doğru-yanlış farketmeden olaydan geri durmuyor.

Teknik faule yatkın, agresif, inatçı bir oyuncu. Rebound ve asist katkısı verebiliyor (tabi asist ortalamasında topla çok buluşmasının da etkisi var, westerman sakatlığı sonrası). Takımda böyle oyuncuya ihtiyaç var ama futboldaki Brezilyalılar misali sınırlı sayıda olmak şartı ile.

Yetenek olarak Bojan'ın gerisinde ama mental olarak ilerisinde. Yalnız topla çok oynuyor ve avrupa standartlarında şut yüzdeleri genel olarak düşük. Daha büyük oyuncularla, daha büyük hedefleri olan takımda; daha az top kullanıp daha az rol aldığında katkısı ne olacak hep beraber göreceğiz. Zira topla daha çok buluştuğunda etkinliği artıyor.

iyi performans gösterdiği top16 da, aslında ilk başlarda fırtına gibi esmiş, sonra performansı düşmüştü.

top16 nın en çok blok yiyen, en çok şut deneyen ikinci, en çok top kaybeden üçüncü oyuncusu idi.
ikilik yüzdesi top 16 da %45, regular sezonda %37.5
üçlükler top 16 da %32,1, regular da %44
Yani şut seçiminde biraz özensiz

Bojan'ın ikilik yüzdesinin kötü performans verdiği top 16 da bile %55.4 olduğunu unutmayalım

Bir zamanlar Ginobili'nin Spurs da yaptığı gibi, 6.adam olarak oyunun kaderine etki etme gibi bir rolu basarma ihtimali olduğunu düşünüyorum.
Fenerbahçe

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #6710 : 25 Haziran 2014, 09:54:54 »

Yetenek olarak Bojan'ın gerisinde ama mental olarak ilerisinde. Yalnız topla çok oynuyor ve avrupa standartlarında şut yüzdeleri genel olarak düşük. Daha büyük oyuncularla, daha büyük hedefleri olan takımda; daha az top kullanıp daha az rol aldığında katkısı ne olacak hep beraber göreceğiz. Zira topla daha çok buluştuğunda etkinliği artıyor.

bu topla fazla oynama konusunda Obradovic-İbrahim-Panada ilk günler kıssasını hatırlayalım

İbrahim Kutluay ile ilgili bir anısını anlattı hoca
"İbrahim Aek dan yeni gelmiş ve ilk antremana çıkmış. 
Eline gelen her topu atıyor  hoca düdük çalmış ve ibo ya
"İbrahim burası Aek değil burası panathinaikos , bak yavrum etrafında bodiroga var Alvertis var her eline geleni atamazsin pas vermesini öğreneceksin demiş :) :)

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6711 : 25 Haziran 2014, 09:56:18 »
şu kadro mükemmel olur

calathes-teodosic-kenan
bogdan-melih-can
bojan-emir(yerli)-serhat
bjelica-vesely(freeland)-berkay
zoric-semih- oğuz

vesely hem 4 hem 5 olarak kullanılabilir gerektiğinde calathes teo yu kullanablirsin can ı oraya lig için yazdım yerli statüsünde önemli oyuncu emir yerli olacaksa kalsın aksi halde onu tutmanın bir mantığı yok gibi tam final fourluk bir kadro gerçekten çok iyi oldu ya bu transferler

bence o kadro soyle oynar..

teodosic-kenan-berk
bogdan-calthes-melih
bojan-emir(yerli)-serhat-metecan
bjelica-vesely(freeland yada brown)-berkay-izzet
zoric-semih-oğuz

bence can'ı almayız..8. yabancı isi icin bekleyebilirler..(emir yuzunden)
ama orayada nurkic gelirse tam fena kadro olur...

ben nedense semih'i alacagımızı dusunuyorum..en azından bir sans vereceklerdir...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #6712 : 25 Haziran 2014, 10:00:13 »
bence o kadro soyle oynar..

teodosic-kenan-berk
bogdan-calthes-melih
bojan-emir(yerli)-serhat-metecan
bjelica-vesely(freeland yada brown)-berkay-izzet
zoric-semih-oğuz

bence can'ı almayız..8. yabancı isi icin bekleyebilirler..(emir yuzunden)
ama orayada nurkic gelirse tam fena kadro olur...

ben nedense semih'i alacagımızı dusunuyorum..en azından bir sans vereceklerdir...

yılmaz abi İzzet yolcu
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #6713 : 25 Haziran 2014, 10:01:27 »
bojan, emir üstüne calathes, bogdan ve teo çok lüks olmuyor mu? emir yabancı sayılma durumu da var. kaldiki takımda olması en garanti isimde emir daha yeni sözleşme imzalandı.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6714 : 25 Haziran 2014, 10:01:51 »
Teşekkürler Obradovic, teşekkürler Gherardini, teşekkürler Özokur ..

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #6715 : 25 Haziran 2014, 10:02:18 »
yılmaz abi İzzet yolcu
zaten fazla gidebilir..bence Berkay zaten olacak kadroda bu sene..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6716 : 25 Haziran 2014, 10:03:21 »
İsimler Calathes ve Bogdan evet. Arkadaşa söz verdim, sözümü de tuttum. Çünkü haber bulmanın ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu biliyorum. Yayılan taraf orası olsun en azından.

Bu arada kolpaladığımı düşünen olacaktır diye capsini de almıştım. Dünkü şeylerden sonra atayım size de.

Hoca iki guard istiyormuş. Calathes'in yanına bir guard daha olacak gibi. Kahin olmaya da gerek yok. İsimler pek sürpriz değil diye de eklemiştim. Üçüncü isim de muhakkak sürpriz değil. Cem Abi o konuda az çok tüyo verdi dün zaten. Serkan da kurulacak en iyi üçlü demiş. Bence de öyle. Teo'yu getirirse Cem Abi'nin sinerjisi getirir. Ayrıntıları da o versin. İbrenin Calathes'e dönmesi şaşırtmıştı beni sadece bu kısım için.

Bunun yanında Nurkic de planlar arasındaymış ama ilerleyişini bilmiyorum. Buradan pota altı için 4, 5ten ziyade 5 aradığımız mı çıkar bilemiyorum. Belki de ekstra bir şeydir.

Bogdan konusunda ciddi şekilde dört beş ay önce bir atılımımız olduğunu burada ben de, bir iki kişi daha da yazmıştı. Bence o işin çoktan bittiğini düşündüğümü de yazmıştım. Menajerinin değişmesi falan tesadüf olmamalı. NBA konusu hallolur, Bogdan açıklanır "bence".

Eren'im bilgiler için çok teşekkür edelim öncelikle.
capsa gerek yok bence :) kolpa insanlar değiliz az çok bizi bilen biliyor

Teodosiç için her türlü sinerjiyi yapıyorum benim için namus meselesi oldu gibi :)  biraz daha bekleyelim derim .

sonunda rezil olmak var ama Bojan bence kesin nba yapacak.
hocanın kafasında standart 1 2 3 numara gibi bir olgu olduğunu düşünmüyorum.
kısalar için herşeyi yapabilen oyucuları istemiş gördüğümüz kadarıyla

Teo -Calathes-Bogdan  hocanın kafasındaki direkt kısa rotasyonu olur. savunmada sıkıntı olmaz Calathes ( onun sevenler daha detaylı anlatabilirler ) 3 numaraları savunur çok rahat.

benim tahminim

teo calathes bogdan temeli bizim kısa rotasyonumuz olur
kenan melih serhat ve Emir *( türk olarak ) yedekleri olur.

Bjelica -Berkay - Zoriç -Oğuz - Nurkiç*( draft durumuna bağlı olarak ) pota altı olur.
buraya 7ncı yabancı olarak 4 numara alırız. ama 3.5 gibi bir oyuncu mu olur yoksa Batiste gibi 4.5 bir oyuncu mu olur herhangi bir fikir yürütemiyorum.

8cni yabancı da alınabilir. o zamanda hepimizin dediği gibi şutu olan güçlü bir 3 numara olabilir ( akşam utkan ile sohbet ettik  eski maccabi ve Barcelonalı Alan Anderson ( 950 bin usd kazanıyormuş ) Nets tarafından serbest bırakılmış tabi utkan Nets uzatmak istiyor ama daha iyi bir kontrat verecek sanırım dedi ki Utkan diyorsa doğrudur benimki lafı güzaf olur...o tarz bir amerikalı tercih edilebilir diye düşünüyorum..

bakalım hayırlısı olsun..

not: sadece atlet blok yapan bir oyuncu boşuna kimse beklemesin buraya da yazıp parmaklarınızı yormayın derim ..

Çevrimdışı GasperVidmar13

• Üye
  • Yer: Istanbul
  • Şampiyon Fenerbahçe'm ne istersen iste benden.
« Yanıtla #6717 : 25 Haziran 2014, 10:04:49 »
Çok istediğim iki transfer gerçekleşiyo. Sezon ortası calathes haberleri çıkmıştı çok istemiştim gelsin diye bu zamana kısmetmiş. Bogdan Bogdanovici daha ilk partizan maçından sonra keşke bize gelse demiştim. Obradovic yavaş yavaş takımın kuruyor, bu sene çok farklı olucak gibi..

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #6718 : 25 Haziran 2014, 10:05:10 »
Emir devşirme olarak devam etse ve bojan yerine maciulis veya micov'u alsak daha dengeli bir kısa rotasyonumuz olur sanki.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #6719 : 25 Haziran 2014, 10:07:50 »
Cem abi,sezon içinde bojan kesin kaldı hatta sözleşme imzalandı diyordun.Değişen ne oldu ? Sanırım bojan ısrarlı nba konusunda,koç kalmasını istiyordur diye tahmin ediyorum.
#12 Damir Mrsiç