Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970456 defa)

0 Üye ve 95 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Air-Life

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #6765 : 25 Haziran 2014, 11:22:37 »
Cem abiye bir soru sormak istiyorum.

Abim Obradovic ' in  Pana döneminde her sene kadrosunda en az 1 tane atletik blok yapan smac basan pivotu vardı. İşte en son Lasme vardı.

Şimdi benım sorum Obradovi yeni takımı Fenerbahce ye neden Bonsu tarzı Dunston tarzı Dorsey tarzı pivot almaktan kaçınıyor. Yanı kimse bana sistemını bozar demesin. Tam tersi çok rahatlarız.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6766 : 25 Haziran 2014, 11:27:49 »

Abim Obradovic ' in  Pana döneminde her sene kadrosunda en az 1 tane atletik blok yapan smac basan pivotu vardı. İşte en son Lasme vardı.

lasme obradovic ile hiç çalışmadı öncelikle.. Ben hiç öyle atletik,zenci uzun falan hatırlamıyorum obradovicle çalışan; Batiste, middleton  dışında oyuncu da hatırlamıyorumzenci olan. Onlarda öyle kaçanı bloklayan,zıplayan,hoplayan oyuncular değillerdi..
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 11:28:22 Gönderen: kuga »
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı iscilveger

• Üye
« Yanıtla #6767 : 25 Haziran 2014, 11:28:55 »

Şimdi benım sorum Obradovi yeni takımı Fenerbahce ye neden Bonsu tarzı Dunston tarzı Dorsey tarzı pivot almaktan kaçınıyor. Yanı kimse bana sistemını bozar demesin. Tam tersi çok rahatlarız.

Bozar.

Air-Life

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6768 : 25 Haziran 2014, 11:32:51 »
lasme obradovic ile hiç çalışmadı öncelikle.. Ben hiç öyle atletik,zenci uzun falan hatırlamıyorum obradovicle çalışan; Batiste, middleton  dışında oyuncu da hatırlamıyorumzenci olan. Onlarda öyle kaçanı bloklayan,zıplayan,hoplayan oyuncular değillerdi..

8 ve 17 numaralı oyuncu zenci atletik ucan kacan blok koyan adamlar.

http://i.hizliresim.com/QXrJg3.png

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6769 : 25 Haziran 2014, 11:34:08 »
Biraz şifreli bir teşekkür oldu Kemal açık yaz da bilelim Semih ok mi :)

Zeki abi sana haftalar önce söyledim, senin için Semih'i alacağız rahat ol, yalnız bu iş olduktan sonra ilk uçakla yanına geliyorum, ızgaramı karışık isterim ardından da künefe.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6770 : 25 Haziran 2014, 11:34:11 »

Lasme ile Obradoviç çalışmadı - Obradoviç ayrıldıktan sonra ( 2013 yılına girerken ) bütçe düşünce Pao mecburen piyasadi boş adamlara yöneldi * Lasme yi partizan ve maccabi den tanırım. kötü demek istemiyorum adama ama yaratılan hava çok ilginç kendisi hakkında - hatta maccabi den dizlerinde sorun var diye ayrılmıştı ama sonra Pao da iyi işler yaptı ama tekrar ediyorum bence Pao gibi sistem takımından orta kalite oyuncu almaktan imtina ederim.

obradoviç in çalıştığı uzunları bi ara yazarım tam aklımda değil ama Lasme -Dorsey tarzı herhanbi bir 5 numara ile kesinlikle çalışmadı..

bana 10 dakika müsade et ben yazayım kardeşim.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #6771 : 25 Haziran 2014, 11:34:49 »
Bojan'a sene içinde çok sövdüm ama gitmemesi lazım,Bojan ayarında birini bulmamıza imkan yok.Ha giderse 3-4 oynayabilecek Kaimakoglou,Claver,Devin Smith gibi biriyle o pozisyondan sertlik hedeflenebilir veya sakatlık durumundan emin değilim ama hücum açısından Avrupa'da Bojan seviyesine yaklaşabilecek benim gözümde tek oyuncu var o da Dragan Milosavljevic

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #6772 : 25 Haziran 2014, 11:39:48 »
Zeki abi sana haftalar önce söyledim, senin için Semih'i alacağız rahat ol, yalnız bu iş olduktan sonra ilk uçakla yanına geliyorum, ızgaramı karışık isterim ardından da künefe.

istediğin ızgara olsun bir de açık büfe ne kadar yersen ye serbestsin ama bizde künefe lokantada yenmez Cem işi biliyor onu da yerinde yeriz :)

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #6773 : 25 Haziran 2014, 11:45:50 »
Vasatı geçen oyuncuların NBA e kapak attığı dönemde fiziksel avantaj Avrupa basketbolünde önemli hale geldi.
Son yılların şampiyon ve f4 takımlarına bakarsak bu durum da görünüyor. Her takım en az böyle bir oyuncu bulundurmaya çalışıyor takımında. Hatta kısa rotasyonunda bile
Bizde de olsa fena olmaz. İlla uçan kaçan, yerlere inmeyen olması şart değil. Sağlam Vidmar gibi savunmada tehdit oluşturan, Furkan gibi reboundlara katkısı büyük olan vs vs

Obra için tek eleştirim bu olabilir, bazen doğru olan sistemi de güncel şartlara göre esnetmek gerekebilir.
Zaten bu duruma sebep eli top tutanın NBA e gitmesi, piyasadaki oyuncuların, düşünülen kadar iyi olmamaları, ve fiziksel üstünlüğü olan oyuncular ile sertliğin artması vs vs
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 11:48:32 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #6774 : 25 Haziran 2014, 11:48:13 »

8 ve 17 numaralı oyuncu zenci atletik ucan kacan blok koyan adamlar.

http://i.hizliresim.com/QXrJg3.png

8 numara dediğin adamı yıllarca izledik hepimiz ne olduğunu biliyoruz .. Öyle uçanı kaçanı bloklayan tarzda bir uzun olmadı hiçbir zaman; ayrıca obradovic Batiste gibi bir uzun bulursa kesinlikle alır, almasını da çok isterim..

17 numaraya gelince hiç bir fikrim yok hatırlamıyorum bile.. Paylaştığın seneki Euroleague istatistiklerine baktım 19 maçta sadece 1 blok :))
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 11:48:27 Gönderen: kuga »
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #6775 : 25 Haziran 2014, 11:59:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=bcbJcUhYKMg

Calathes

Nicholas = bogdan

Sato = Bojan

Diamantidis = Teo

Perperoglou = emir

Fotsis = Bjelica

Batiste = Oğuz
Vougioukas = Zoriç

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #6776 : 25 Haziran 2014, 12:01:55 »
Genel Menajer Eto'ya (adaşıma)  teşekkürler :)

Çevrimdışı truth126

• Üye
  • Yer: İstanbul - Başakşehir
    • truthuntold126
« Yanıtla #6777 : 25 Haziran 2014, 12:03:42 »
rüyamda isimler gördüm ama net hatırlamıyorum kafayı yiyecektim
Aslında paylaşmayı düşünmüyordum ama gece söylentilerin etkisinde bir tek ben mi kaldım da rüya gördüm diye düşünüyordum. Artık dün gece forumda geçen muhabbetin nasıl etkisinde kaldıysak bende üç isim gördüm ikisini ( jaka blazic - de colo - ? ) hatırlıyorum resmen kalkınca dünyam karardı. Diğer isim de beklediğimiz isimlerden biri değildi resmen hayal kırıklığıydı. O kadar gerçekçiydi ki uyanınca sanki forumda bu isimleri görmüşüm gibi Dia- Spa - Jasi üçlüsü nere bunlar nere diye düşünmeye başladım. Sonra saate bakmak aklıma geldi saat 5 gibiydi. Bir rahatladım anlatamam yani yat dedim kendime 8:30 çok var daha.

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #6778 : 25 Haziran 2014, 12:04:33 »
isvcilveger, bu çok önemli bir gelişme benim açımdan.
-Altyapıda revizyon olacak.Yıllardır söylediğimiz fiziğe göre pozisyon belirlemeden yeteneğe göre pozisyon belirleme devri başlıyor.

Birde Nurkıc hakkında bilgisi olanlar bize anlatırsa sevinirim.
Calathes ve Bojdan hakkında ise Utkan'dan istatistiki bilgileri bekliyorum :)

Bu forumda da olan @sambaras nickli arkadaşın Nurkic analizi:
http://www.altinciadam.com/2014/06/21/jusuf-nurkic/

Bogdan Bogdanovic'in final serisinde attığı bütün sayılar.
https://www.youtube.com/watch?v=mPDjIPOTuaQ

Nick Calathes Highlights of the 2013-2014 NBA season.
www.youtube.com/watch?v=iqMKZpcnYGI
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2014, 12:11:32 Gönderen: mgul »
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6779 : 25 Haziran 2014, 12:06:16 »
vallaha sahsen bojan giderse yerine istedigim oyuncu sefolasha olur...belki alan anderson (ama o da raydan cıktı mı tutana askolsun)..alamayız ama devin smith...israilden gelmez..

ama moss'u falan tercih etmem...sato geldi'de ne oldu...gene aynı sey olur..3 mac az sayıda kalır taraftar gene soylenir durur..

moss,darden gibi adamlar o yuzden bize uymaz abi..illaha sayı atsın ister bu taraftar..savunmaya falan bakmaz...sonrada sato gibi ozguveni kaybolur..aynı senaryo olur...bojan gibi skorer adamın bile ozguvenini kaybettirdik biz ..(payımız var yani)..

o yuzden ama sadece savunma yonu kuvvetli adam almayalım..azda olsa sayı atsın..herseyi yapsın ama gektiginde skor yonu kuvvetli de olsun..

en iyi secim o bolgeye sefo reis o yuzden bojan giderse..weems falan da demeyin o da olmaz..bojan'dan farkı kalmaz...