Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970516 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Air-Life

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #7305 : 27 Haziran 2014, 12:31:53 »
Draft ı takip eden arkadaşlar yazabilirmi ? Bizim alabileceğimiz uzun varmı ?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #7306 : 27 Haziran 2014, 12:34:05 »
yazınızın ilk bölümüne katılıyorum, hoca geldiğinde bir kaç transfer yaptı fakat kadronun geri kalanıyla idare etmek zorunda kaldı. Mesela hoca ilk geldiğinde Vidmar'ı düşünmüyordu bile ancak transfer yapılamamasından olacak ki sezona Vidmar ile başladı. Teo'yu da alamayınca Kenan'ı takıma monte etmek amacıyla çok ciddi süreler verdi, yeri geldi Melih'i bile 1 numara olarak kullandı bu sezon.

Yerli oyuncuların hocanın oluşturduğu baskıyla güven kaybına uğraması tezine katılmıyorum, sanırım hepimiz Melih'in en çok fırçayı yiyen oyuncu olduğunda hem fikirizdir ancak belki de en büyük gelişmeyi Melih gösterdi. Bence oyuncuların yerli/yabancı olmasından çok kişiliğiyle ilgili bir problem baskı altında güven kaybına uğramak gerçek oyununu sahaya yansıtamamak.

bakın tezim oyuncunun tamamen kaybolup gitmesi degil..oyuncular elbet gelisiyor obra ile..
tezim mac ıcınde oyle anlar geliyor ki o cok gelisti dedigimiz melih toptan kacabiliyor isler kotu giderken..
cozum bu noktalara bulunmalı...ama dedigim gibi ilk seozndu bu..tansıma sureci..

sizin dediginiz genel guven kaybı..o oyuncuyu da kaybettirir..bunu acıkca belirttim sanırım yazdıgım yazıda..ben mac ıcındeki bazı 2-3 dakikalık periyotlardan  bahsediyorum...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7307 : 27 Haziran 2014, 12:39:23 »
bakın tezim oyuncunun tamamen kaybolup gitmesi degil..oyuncular elbet gelisiyor obra ile..
tezim mac ıcınde oyle anlar geliyor ki o cok gelisti dedigimiz melih toptan kacabiliyor isler kotu giderken..
cozum bu noktalara bulunmalı...ama dedigim gibi ilk seozndu bu..tansıma sureci..

sizin dediginiz genel guven kaybı..o oyuncuyu da kaybettirir..bunu acıkca belirttim sanırım yazdıgım yazıda..ben mac ıcındeki bazı 2-3 dakikalık periyotlardan  bahsediyorum...

Evet bu konuda haklısınız oyuncular sorumluluk almaktan korkuyor bazen, özellikle oyun içerisinde oyuncuların koçtan çekindiği bir gerçek çünkü hata yapan oyuncu direkt kenara bakıyor. Öte yandan Obradovic oyuncuları paylasa da maç içinde tekrar tekrar süre veriyor en azından, Simone varken İlkan'ı hatırlıyorum mesela çocuk tek bir hata yapınca kenara oturtup bir daha süre vermiyordu.

Edit: Burada oyuncuların yılmayıp hatalarından ders çıkarması çok önemli, koçun bağırsa çağırsa da onların iyiliği için olduğunu bilmeleri gerekir. Bu yaştan sonra Obradovic'in pek değişeceğine ihtimal vermiyorum.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2014, 12:41:13 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #7308 : 27 Haziran 2014, 12:43:00 »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #7309 : 27 Haziran 2014, 12:49:08 »
http://www.altinciadam.com/2014/06/27/fenere-bir-bogdan-daha/

haydi bakalım...

Güzel bir haber, hayırlısı olsun. Nurkic konusunda durum nasıl acaba?

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7310 : 27 Haziran 2014, 12:55:15 »
2003 yılında gelen Mısırlı pivot

şimdi düştü jeton..Aydın abiden önceki o rezil bir iki sezonda gelenlerdendi...

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
« Yanıtla #7311 : 27 Haziran 2014, 13:02:00 »
Delaney tarzı adamlardan uzak duralım mümkünse. nereye giderse gitsin bize gelmesin, zaten obradovic de hiç öyle bir guardla başarılı olmamış eski kadrolarına bakınca. Delaney biraz bana küçük takımın büyük topcusu gibi geliyor.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #7312 : 27 Haziran 2014, 13:08:22 »
Delaney tarzı adamlardan uzak duralım mümkünse. nereye giderse gitsin bize gelmesin, zaten obradovic de hiç öyle bir guardla başarılı olmamış eski kadrolarına bakınca. Delaney biraz bana küçük takımın büyük topcusu gibi geliyor.
Nedenlerini söyler misiniz?

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7313 : 27 Haziran 2014, 13:14:54 »
Nedenlerini söyler misiniz?

Ben söyleyeyim, çünkü biz Delaney gibi adamları kendi takımımızda görmeyi sevmeyiz. Bize karşı kariyer maçını oynarken izlemeyi severiz.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #7314 : 27 Haziran 2014, 13:28:20 »
Calathes-Bogdan transferlerinin olacağını varsayarak konuşuyorum. Yanlarına bir kısa oyuncu daha gelecek, gelecek kısanın da şutu olması konusunda hemfikiriz. Pasör özelliği de olması gerekiyor bir yandan. Piyasada bu tarz oyuncu sayısı çok fazla değil. Benim aklıma gelenler Teodosic, kısmen Huertel ya da Huertas, Delaney'i çok fazla izlemedim, yorum yapamıyorum. Açıkçası Hickman'ı pek istemiyorum. Bir de geçen yıl bir ara gündeme gelmişti, Udrih de bu kriterleri karşılıyor. Sözleşme durumu nedir bilmiyorum.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #7315 : 27 Haziran 2014, 13:40:41 »
Eğer Teodosic olmayacaksa Calathes-Heurtel-Bogdan üçlüsü fazlasıyla tatmin edici olur benim açımdan.Tekrar düşüyorum ama Heurtel'in hergün üstüne koyarak takımla beraber büyüyeceğini düşünüyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7316 : 27 Haziran 2014, 13:41:28 »
bogdan ın haberini yapmış iskender
bende duydum hayırlı olsun diyelim ama yinede resmi açıklama için haftayı bekliyelim

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7317 : 27 Haziran 2014, 13:42:31 »
Ben söyleyeyim, çünkü biz Delaney gibi adamları kendi takımımızda görmeyi sevmeyiz. Bize karşı kariyer maçını oynarken izlemeyi severiz.

ben delaneyi istemem çok bencil bir oyuncu bire bire dayalı guard görmekten sıkıldım artık delaney tipi siyahi guardlardan gelecekse bir tek dentmon gelsin bu arada cumada bogdan calathes teo için dua etmiştim :D herhalde ilki çıktı bogdan geldi diyebiliriz sıra diğer ikisinde ::)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7318 : 27 Haziran 2014, 13:44:08 »
Aynen abi geçmiş sayfaya editledim.Fakat ana pg de olsa içime sinmez bu transfer.Sende hazır 10 tane isim sayın demişsin ben tercih sırama göre bir liste yapayım mesela(Gelebilecek olanlardan)

Calathes-Delaney-Teodosic-Hickman-De Colo-Huertas-Sloukas-Kalnietis-Huertel-Koponen

Bana göre ilk 5 sıradakiler cidden fark yaratır.Huertas getirisinin yanında götürüsüde olur.Sloukastan itibaren diğer oyuncularda F4 hedefleyen takımda en fazla rol oyuncusu olurlar

tabi farklı düşünmek güzel
mesela De Colo yu ben hiç beğenmem sadece fiziki avatnajı harici iyi yaptığı birşey olduğunu düşünmüyorum ama bu benim düşüncem tabi
Hele Kalnietis bana göre o saydığın listedeki en kötü pg dir.
ama alınabilecek oyuncu sayısıda ciddein çok yok değerli kardeşim.

beni biliyorsun Teo hastası birisiyim ama sonuçta dediğim gibi transfer süreci cidden zor menajer oyunları var - bütçe durumu oyuncu tercihi var
ama şayet  Calathes-Bogdan -Bojan kısası düşünüyor ise hoca ( farz edelim teo olmadı ) huertel back up olarak güzel tercih olur.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
« Yanıtla #7319 : 27 Haziran 2014, 13:51:57 »
tabi farklı düşünmek güzel
mesela De Colo yu ben hiç beğenmem sadece fiziki avatnajı harici iyi yaptığı birşey olduğunu düşünmüyorum ama bu benim düşüncem tabi
Hele Kalnietis bana göre o saydığın listedeki en kötü pg dir.
ama alınabilecek oyuncu sayısıda ciddein çok yok değerli kardeşim.

beni biliyorsun Teo hastası birisiyim ama sonuçta dediğim gibi transfer süreci cidden zor menajer oyunları var - bütçe durumu oyuncu tercihi var
ama şayet  Calathes-Bogdan -Bojan kısası düşünüyor ise hoca ( farz edelim teo olmadı ) huertel back up olarak güzel tercih olur.

Aynen abi heurtel back up olarak güzel olur.Forumdaki sıcak ortamdan dolayı,tabi bir de 14 yaş farktan dolayı abi diyorum sorun yoktur inşallah :)