Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970476 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fbkolik

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #9720 : 12 Temmuz 2014, 17:37:12 »
29 yaşındaymış daha ne dersiniz
Aslında hücum olarak çok iyi bir oyuncu ama savunmada  problemleri var,bizim de pota altı savunma sorunumuzu düşündüğümüzde Jan Vesely bence çok daha iyi olur.

Belki Vesely'nin hücum repertuarı Lampe kadar değildir,genelde hücumda ya smaç yapar,ya alley oop'tan smaç yapar,sırtı dönük oyundan kolay sayı atamaz veya şutu da belki  iyi değildir ama savunmada o kadar iyi işler yapabilir ki ya da maçın en kritik yerlerinde o kadar önemli hücum veya savunma ribaundları alır ki bunlar bizim şu kurduğumuz kadroda çok daha önemli işler bence.

Ayrıca Sportando sürekli eğer Calathes avrupaya dönerse gideceği tek yer var o da Pana diyor ki dedikleri çoğu zaman doğru çıkıyor.Eğer Calathes olmuyorsa guard transferini yapmak için yapmaya gerek yok,bence 1 numaradan çok 3 numaraya ihtiyaç var tabi Bojan gittiyse eğer.Bogdan'ın 3 numarada nasıl oynayacağını kestirmek zor çünkü 3 numarada oynamışlığı yok adamın ama 1 numarada özellikle Westermann sakatlandıktan sonra çok fazla oynamışlığı var ve Hickman'da 1 de oynayabilir ama 3 numarada Bogdan'ı düşünmek ne derece doğru olur bilmiyorum.Tabi 1 numara oynadıklarında Hickman ve Bogdan'ın nasıl katkı vereceği de tartışılır orası ayrı konu çünkü Bogdan 1 numara oynadığında her maçı en az 3-4 top kaybıyla bitirir ki en büyük sorunu da bu zaten,Hickman ise 1 numarada vereceği katkının 10 katını verir 2 numarada.Oyun kurucuya bence de ihtiyacımız var ama maalesef Calathes ve Huertel'den başka alınabilecek oyun kurucu kalmadı piyasada,bu nedenle zaten 3 numara bari transfer edelim diyorum,yoksa dediğim gibi 1 numaraya ihtiyacımız yok değil.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2014, 17:45:16 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #9721 : 12 Temmuz 2014, 17:44:38 »
Aslında hücum olarak çok iyi bir oyuncu ama savunmada  problemleri var,bizim de pota altı savunma sorunumuzu düşündüğümüzde Jan Vesely bence çok daha iyi olur.

Belki Vesely'nin hücum repertuarı Lampe kadar değildir,genelde hücumda ya smaç yapar,ya alley oop'tan smaç yapar,sırtı dönük oyundan kolay sayı atamaz veya şutu da belki  iyi değildir ama savunmada o kadar iyi işler yapabilir ki ya da maçın en kritik yerlerinde o kadar önemli hücum veya savunma ribaundları alır ki bunlar bizim şu kurduğumuz kadroda çok daha önemli işler bence.

Ayrıca Sportando sürekli eğer Calathes avrupaya dönerse gideceği tek yer var o da Pana diyor ki dedikleri çoğu zaman doğru çıkıyor.Eğer Calathes olmuyorsa guard transferini yapmak için yapmaya gerek yok,bence 1 numaradan çok 3 numaraya ihtiyaç var tabi Bojan gittiyse eğer.Bogdan'ın 3 numarada nasıl oynayacağını kestirmek zor çünkü 3 numarada oynamışlığı yok adamın ama 1 numarada özellikle Westermann sakatlandıktan sonra çok fazla oynamışlığı var ve Hickman'da 1 de oynayabilir ama 3 numarada Bogdan'ı düşünmek ne derece doğru olur bilmiyorum.Tabi 1 numara oynadıklarında Hickman ve Bogdan'ın nasıl katkı vereceği de tartışılır orası ayrı konu çünkü Bogdan 1 numara oynadığında her maçı en az 3-4 top kaybıyla bitirir ki en büyük sorunu da bu zaten,Hickman ise 1 numarada vereceği katkının 10 katını verir 2 numarada.Oyun kurucuya bence de ihtiyacımız var ama maalesef Calathes ve Huertel'den başka alınabilecek oyun kurucu kalmadı piyasada,bu nedenle zaten 3 numara bari transfer edelim diyorum,yoksa dediğim gibi 1 numaraya ihtiyacımız yok değil.
bogdanada cska demişti madem panayı bu kadar seviyordu niye rusyaya gitti calathes onunki sadece tahmin
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2014, 17:47:24 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #9722 : 12 Temmuz 2014, 17:44:59 »
Analizler cuk oturmuş 10 numara
Bojanın gideceğini tahmin etmiyorum, bogdan 1-2-3 rotasyonlarının hepsinde oynar, topu yönlendirebilen bu kadar çok 1-2-3 numara varken ki nemania da top yönlendirici bir diğer 4. oyuncu
2 yabancı transferimiz daha varsa 4-5 numaralar yapılmalıdır özellikle EL rotasyonu için elzemdir,
Tabii ki Obranın oyun şablonun ne olacağını bilmiyoruz daha..

Aslında hücum olarak çok iyi bir oyuncu ama savunmada ciddi problemleri var,bizim de pota altı savunma sorunumuzu düşündüğümüzde Jan Vesely bence çok daha iyi olur.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #9723 : 12 Temmuz 2014, 17:45:56 »
Sportando ısrarla Calathes PAO'ya diyor.
Cem abi'nin arkadaşı diye çok yüklenmiyorum ama fazla emin konuşuyor. Evet Pao'ya da gidebilir, ama öyle anlaşmalar öyle beklenmedik durumlar oldu ki şu zamana kadar bu kadar kesin konuşması rahatsız ediyor. Çok gazeteci telef oldu bu uğurda :)

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #9724 : 12 Temmuz 2014, 17:47:27 »
Pero antic mümkünse allaha yakin bize uzak dursun.. gereksiz ötesi transfer olur
Adamın iyi yaptığı şeyleri bizde yapacak cok adam var.. bize yapamadıklarıni yapacak adam lazim
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2014, 17:49:33 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #9725 : 12 Temmuz 2014, 17:57:30 »
3 yıl için garanti 6,5 m $, bonuslarla 7,5 m $ olan bir sözleşme diyor Calathes-Pao için sportando. İnanmak istememeye devam edeceğim ama net konuştu adam. Bilemedim.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9726 : 12 Temmuz 2014, 18:07:43 »
bogdanada cska demişti madem panayı bu kadar seviyordu niye rusyaya gitti calathes onunki sadece tahmin
İnşallah sadece tahmindir abi ama sportando en başından beri sözünden hiç geri adım atmıyor,ısrarla Pana diyor.Eğer avrupaya gelirse gideceği tek yer Pana ise Memphis bırakmaz inşallah :)
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2014, 18:08:11 Gönderen: fbkolik »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9727 : 12 Temmuz 2014, 18:30:32 »
bojan gitti arkadaşlar. çok oldu gideli

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9728 : 12 Temmuz 2014, 18:32:13 »
lampe yi hayatta istemem takımdaki hiçbir soruna çözüm olmaz savunması berbattır şut dener ama iyi değildir sırtı dönük oynar ama ben hiç istemem gelmesini

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9729 : 12 Temmuz 2014, 18:35:41 »
lampe yi hayatta istemem takımdaki hiçbir soruna çözüm olmaz savunması berbattır şut dener ama iyi değildir sırtı dönük oynar ama ben hiç istemem gelmesini
yapma güzel kardeşim. ne yaptın
hangi lampe yi tarif ediyorsun gelmesini istememene saygım sonsuz
ama o saydığın kötü özellikler onda yok
bu seneye takılıyorsan bu seneye takılmamak lazım

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9730 : 12 Temmuz 2014, 18:46:59 »
yapma güzel kardeşim. ne yaptın
hangi lampe yi tarif ediyorsun gelmesini istememene saygım sonsuz
ama o saydığın kötü özellikler onda yok
bu seneye takılıyorsan bu seneye takılmamak lazım

niye abi lampenin savunması gerçekten çok kötü ayrıca şutu da denemesine rağmen iyi değil bence lampenin sırtı dönük oyunu dışından önemli bir artısının olduğunu düşünmüyorum.çoğunun beğenmediği zoric(sizin için demiyorum)lampeden iyi bence

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #9731 : 12 Temmuz 2014, 18:50:02 »
Panada en yüksek 1,8 m € ile Diamantidis alıyor diye biliyorum. Calathes'e 3 yıl için garanti 6,5 m $, bonuslarla 7,5 m $ takım içinde sıkıntı olabilir.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #9732 : 12 Temmuz 2014, 19:01:30 »
Panada en yüksek 1,8 m € ile Diamantidis alıyor diye biliyorum. Calathes'e 3 yıl için garanti 6,5 m $, bonuslarla 7,5 m $ takım içinde sıkıntı olabilir.
Calathes. diamantidis sonrası dönemin hamlesi de olabilir...Malum yaş kemale erdi artık...

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #9733 : 12 Temmuz 2014, 19:04:59 »
Geçen sezon kötü geçirmiş olabilir ama iyi oyuncudur, sırtı dönük oyunu, orta ve uzak şutu da fena değil, 4-5 i de iyi oynar..

Lampe Zoricten net 2 gömlek daha iyi oyuncudur.(Zoric bizim oyuncumuz diye ona biraz kıyakta geçmiş olabilirim)

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #9734 : 12 Temmuz 2014, 19:07:26 »
Calathes. diamantidis sonrası dönemin hamlesi de olabilir...Malum yaş kemale erdi artık...
Tek mantıklı açıklama bu gibi, ama yine de yüksek rakamlar söz konusu, 15'i gelse de çözülse şu iş.