Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 67 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10020 : 15 Temmuz 2014, 23:32:59 »
Eren sence 4 numaraya nasıl bir oyuncu gelir ?

Cem Abi'nin hep dediği şey; hoca biraz Batiste tarzı bir adam arıyor bence.

Bu arada, Thompson sağlam olsaydı gözüm kapalı alırdım. Orta mesafesi iyi, ayağı hızlı, müthiş ribaund çeker. Sakatlık durumu nedir acaba?

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
« Yanıtla #10021 : 15 Temmuz 2014, 23:36:31 »
Thompson'ı çok izlemedim, istatistiksel açıdan yorumluyorum sadece, çok içime sinmedi. Rotasyon oyuncusu gibi duruyor bence de. O geleceğine Hendrix gelsin.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10022 : 15 Temmuz 2014, 23:38:16 »
Bileği fena değil orta mesafe atabilir.Sırtıdönük oyunu iyidir.Her Amerikalının olduğu gibi çabuk ayaklı ve atlet bir oyuncudur(Bir beyaza göre iyi bir atlettir bir siyahiye göre ise atletizmi zayıftır).Ayrıca undersize bir oyuncu 2.03 boyunda.5 numaradan pek süre alamaz.Geçen sezon Münihte rotasyon oyuncusuydu 18 dakikada ortalama 7 sayı ortalaması var.Ayrıca geçen sene bir sakatlık geçirdi ve o sakatlıktan baya kötü döndü son durumu kötüydü yani.Madem sakatlıktan çıkan ve ne vereceği belli olmayan bir oyuncu alacaktık Kleiza neden gitti diye sorulabilir transfer gerçekleşirse ?

İsmi geçen Derrick Brown ve Vesely transferlerinin 2-3 gömlek altı bir oyuncu.Gelirse benim açımdan büyük fiyasko olur.Bayern Münihin rotasyon oyuncusunun bizim takımda işi olmamalı
Bu gömlek numaralarini nasıl belirliyorsun casak var mi bunun bi ölçütü ???

Mesela cok kotu dediğin bayern de almanya liginde 11.2 sayı 5.2 rib ortalaması var.. eeeee nasıl olacak bun iş
Slovenya günlerini biliyormusun
Veya alba günlerini

Neyse 10 dakika vaktin var wiki den bak sonra cevap yazarsın....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10023 : 15 Temmuz 2014, 23:40:48 »
Thompson'ı çok izlemedim, istatistiksel açıdan yorumluyorum sadece, çok içime sinmedi. Rotasyon oyuncusu gibi duruyor bence de. O geleceğine Hendrix gelsin.
Hendrix ile farklı oyuncular bence her türlü ondan daha iyo oyuncu arda.
Takım oyuncusudur . Size atletizm ve oyun bilgisi oldukça iyidir.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #10024 : 15 Temmuz 2014, 23:42:28 »
Hendrix ile farklı oyuncular bence her türlü ondan daha iyo oyuncu arda.
Takım oyuncusudur . Size atletizm ve oyun bilgisi oldukça iyidir.

Dediğim gibi izlemeden yorum yapıyorum, ne derseniz eyvallah. Hendrix son yıllarda çıkışta, o açıdan ben isterim açıkçası. Thompson'ın sakatlık mevzuu var dediler, araştırmak lazım. Ama sen öyle diyorsan tamamdır :)

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #10025 : 15 Temmuz 2014, 23:52:23 »
JANım dostum ve Brown olmadı diyelim ki olmazsa sürpriz olmaz,kim gelsin peki?
Avrupa pazarında oyuncu yok bu gerçekleri kabul etmek lazım, Lorbek de Deon'da gelirse ben sevinirim sonuçta piyasada oyuncu yok

Çevrimdışı Pesi1907

• Üye
« Yanıtla #10026 : 15 Temmuz 2014, 23:54:30 »
Vesely ve Derrick Brown'dan sonra Deon Thmpson hayal kırıklığı yaratır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10027 : 15 Temmuz 2014, 23:56:37 »
10 dakikaya gerek yok biliyorum oyuncuyu.En iyi sezonunu 2 sene önce Alba ile geçirdi.Ayrıca gömlek işlerini belirlemek kolay abi.

Ayak Çabukluğu:Brown-Vesely-Thompson
Penetre:Brown-Vesely-Thompson
Sırtı dönük oyun:Thompson-Brown-Vesely
Şut:Brown-Thompson-Vesely
Savunma:Vesely-Brown=Thompson
Atletizm:Vesely-Brown-Thompson
Fizik:Vesely-Brown=Thompson
Ribaund:Vesely-Brown=Thompson

Bu ve bunun gibi parametrelerde neredeyse tümünde geride kalınca daha düşük profilli oyuncu oluyor.Birde sakatlık durumu var tabi.Geçen sene sakatlıktan hiç iyi dönmedi

herşeyi geç DEon birkere Brown dan hem daha sizelı hemde daha iyi savunmacıdır. fizik ile kastın nedir ki Brown u Deon dan daha iyi diyebiliyorsun
çok kötü döndü dedğin szeondaki istatistiklerini yazdım nasıl olacak

ayrıca ben VEsely nin gelmesini isterim ama 4 e kesinlikle değil gelecekse 5 için gelsin
PArtizan dan 3 numara gitti ama o zaman iyi serbest atış yapan ceza şutlarını sokan inanılmaz atlet bir 2.13 tıfıl delikanlıydı
ama 3 sene sonunda kaslı biçimde gelecek 4 numaraya koyacağın adamın şutu olmak zorunda 4 özelliklei NBA için barındırabilir ama AVrupa için kesinlikle barındırmıyor ama o atletizm ve size ile 5 numarada hücum sıkıntılarına rağmen atletizm ile çok etki yaratır.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 23:59:08 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Soner

• Üye
  • Yer: Van
« Yanıtla #10028 : 15 Temmuz 2014, 23:57:05 »
eren, sen o haberleri aldıgın abiyle irtibatı koparma, iu uzun oyuncu işini de arastır biraz :)

bu arada pendik te nerdesin. şuan vandayım ben ama 6 sene kadar pendikte yaşadım ;)

Çevrimdışı bugra

• Üye
« Yanıtla #10029 : 15 Temmuz 2014, 23:59:12 »
Lorbek bitik ötesi. İsmini görünce bile tüylerim diken diken oluyor :)

Bir 3,5 bir 4,5 alıp kaparız transferi. Bir de Semih Erden.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10031 : 16 Temmuz 2014, 00:21:05 »
Brown Deondan daha iyi demedim birbirlerine yakın görüyorum o yüzden = koydum.Deon kalıp olarak Browndan daha iyi fakat Brownda o eksiğini wingspani ile kapatıyor.Deon Thompson 0.3 top çalma ortalamasıyla oynarken Brown 1.4 top çalma ile oynuyor ELde

Senin yazdığın sezon istatistikleri Alman ligi istatistikleri abi.Alman liginde kim var ki zaten ? Bayern birde Alba.Fakat onlarında seviyesi belli.Buradan teneke bağlanıp yollanan Avrupadan gezmedik takım bırakmayan Taylor Rochestie Alman ligini domine ediyordu
öyle bir zihniyet yok casak kardeşim
eurocup beğenmiyorsun , alman ligini beğenmiyorsun , türkiye ligini beğenmiyorsun
eee neyi beğeneceksin yahu

fiziken brown deon dan daha iyi demişsin bende ona itafen yazdım - wingspan nedir abicim biz cahil adamız anlayacağımız dilden konuş lütfen ..

2012 alba berlin
regular sezon

14.4 sayı 6.2 rib ( 2.7 si hüc rib) - 30 dakika

top 16

10.3 sayı 4.9 rib ( 2.1 huc riba ) 24 dakika

2012 genel euroleague
12.5 sayı 5.4 rib... 26 dakika..

ama ALba takım değil bu istatistikler de baz alınmaz.

vesely neler yapmış yazda bi görelim

Brown bende severim ama Kuban 1.5 milyon EURO buy out istiyor. nasıl vereceğiz ???
Bogdan ile kıyaslanmasın 1.3 verdik ama 500 bin euro NBA çıkışı var. 4 sene imzaladı avrupanın yükselen yıldızı vsv ayrıca kendisne 850 bin euro verdik.

Bjelica ya back up mı arıyoruz ne arıyoruz ?

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 00:26:56 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10032 : 16 Temmuz 2014, 00:28:28 »
Valla ben kararsızım bu Deonu 4 maçta izledim Gs ile oynadıkları bir ışık göremedim açıkçası..Bence zamanımız var ince eleyip sık dokuyalım acelesi yok.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10033 : 16 Temmuz 2014, 00:49:50 »
2 sene önce Alba ile en iyi sezonunu geçirdi dedim zaten abi.Ona lafım yok ama bu adam sakatlandı ve geçen sene istatistikleri düştü.Sakatlık öncesi istatistiklere bakarsak Kleizanında istatistikleri buraya yazarsak vayyyy be bu adam ELyi haraca bağlar deriz ama öyle birşey olmadı gördük bu sene.

Tabikide Alman ligini üst seviyede görmüyorum.F4 hedeflemiyor muyuz ? Rakipler Barca Real Cska değil mi ? Bu adamların kadrosunda kaç tane Alman liginden veya o tarz alt seviye bir ligden oyuncu var ? Barcada Nachbar Realde Slaughter var Cskada hiçkimse yok.Slaughter ve Nachbarda bir önceki sezon EL çok iyi katkı vermişlerdi.Deon Thompsonda öyle birşey göremiyoruz.Şuana kadar TOP16dan fazlasını görememiş hatta TOP16da grupta ilk 4e girme mücadelesi bile verememiş.Nerden bileceğiz biz bu adamın TOP8de dağılmayacağını ki TOP16 istatistikleri regulara göre daha düşük

Veselynin geçen seneki istatistikleri 4 sayı 3 ribaund falan ama NBAde ona biçilen rol belli.Kriter olarak geçen yaz oynadığı oyunu baz almak lazım.18 sayı 11 ribaund ortalamasıyla oynamış gayet yeterli.Gruptada oynadığı takımlar öyle boş takımlar değildi.O istatistikleri Marc Gasole Tomice Gortata Lampeye karşı yaptı.

Wingspan kanat uzunluğu oluyor.Basketbol için ciddi bir artı

Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum abi.Biz burada yaklaşık 1.5 aydır kafa yoruyoruz sürekli.4e kim gelsin 5e kim gelsin 1e kim gelsin diye ve tartışmadığımız isim kalmadı.Herkesin ortak kanaati Avrupada oyuncu kalmadığı Nba pazarına yönelmek gerektiğiydi.Madem Deon Thompson bu kadar göz önünde ve iyi bir oyuncu o zaman neden kimse 1 kez bile bahsetmedi bu süre zarfı içinde Deon Thompson isminden ?

kimsenin bahsetmesine gerek yok ki CAsak transferi biz mi belirliyoruz ?
2013 avrupa şampiyonasını mı baz alıyorsun - Alman ligini baz almıyorsun ama Çek takımının Eurobasket ortalamalarını baz alıyorsun büyük çelişki.
ayrıca ben VEsely nin bize katkı vereceğini ve gelirse mutlu ıolacğaımı belirttim ama öyle Vesely den 3 gömlek üstün filan kısmı doğru değil
slim fit mi regular mı gömlek ayrıca o da önemli ..

Kleiza nın istatistiklerini yazmaya gerek yok ki tanıyoruz kaç yıl izledik rakamalara ihtiyacımız yok Kleiza için  Kleiz nın 2 senelik yaşadığı her iki dizinden geçirdiği sakatlık ile Deon un 3 4 aylık yaşadığı sakatlığı aynı kefeye koyma..

sorun ne biliyormusun ..
sevmediğin oyuncu olduğu zaman itin götüne sokuyorsun ahkam kesiyorsun bende şahsen bundan çok rahatsız oluyorum
düz adamlara övüyorsun allandıra ballandıra anlatıyorsun ama sevmediğin ama gerçekte iyi olan oyuncu olduğu zaman takındığın tavır kesinlikle yanşış
bu yaşta bu kadar çok ahkam kesmemek lazım bence

nereden bileceğiz demişsin Deon un dağılmayacağnı
hepimizin çok sevdiği Bjelica lig play off larında dağıldı eee bu adam inanılmaz yetenekli Caja dan geldi İspanya dan geldi seneye de dağılmayacağını nerden bileceğiz - ne yapmak lazım şimdi bunun için...
hangi oyuncunun ne şekilde katkı vereceğinin nasıl bir garantisi var yahu
Slauhterg 3 sayı 2 ri ortalama yapınca  katkı veriyor reale ama DEon katkı vermiyor mu bayern e
real de 5 sayı ortalama tutturmuş DArden e gelince katkı vermiş oluyor deon katkı vermiş olmuyor.

deon delisi bir adam değilim yanlış anlaşımasın sadece ezbere konuşmasından nefret ediyorum
fiyasko olurmuş dersen bende sabaha kadar itiraz ederim
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 00:52:24 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10034 : 16 Temmuz 2014, 01:11:34 »
Transferi biz belirliyoruz demedim ki abi.Burada yazmıyor muyuz şu gelse nasıl olur uyar mı bir beyin fırtınası yapalım diye ? Buraya birsürü isim yazıldı belki en fazla 3-5 tanesiyle ilgilendik bilemeyiz ki.

Vesely Çek takımında o istatistikleri Gasole Gortata karşı yaptı Thompson Alman liginde Zack Morleye karşı yaptı.Ayrıca ben neden Deonu sevmiyim yada X i Y yi Z yi sevmiyim ki onu anlamadım.Tanımam etmem sadece oyunu baz alırım.Zaten kendimce iyiyse iyi kötüyse kötü derim.Oyuncunun bize geldiği falanda yok varsayımlar üzerinden konuşuyoruz.Hakaret falanda etmedim beğenmediğimi söyledim.Diyorum ki oyuncuyu izledim biliyorum abi yada birsürü istatistik koyuyorum iletiye hala bana ezbere konuşuyorsun diyorsun abi.Ayrıca Almanya ligi final serisi oynanırken maçlarıda izledim yabancı ligler başlığında mesajlarımda mevcuttur.

Her oyuncunun patlama ihtimali vardır ama bu oranı azaltıp yükseltmek insanın elinde olan birşey.Ben Deon gelirse kesin dağılır yada X gelirse kesin süper katkı verir diyemem.Ama Deonun gelirse dağılma ihtimali yüksek bana göre

Slaughterin Reale verdiği katkıdan bahsetmedim.Slaughter ve Nachbarda Alman ligindeydi ama Barca ve Reale gitmeden önceki sezon ELde iyi katkı verdiler

Neyse abi madem bu kadar rahatsız olup nefret ediyorsun forum senin.Ben daha fazla şu gelirse iyi olur bu gelirse kötü olur keyfini kaçırmıyım.Sezon başlar maçlar oynanır ona göre yorum yaparız allah izin verirse.İyi geceler
forum benim değil bu 1
2 demogoli yapma
3 ben buraya birey olarak yazıyorum forumu bağlamaz benim yazdıklarım
4 sana da iyi geceler
5 bu yaşta bu adrenalin biraz fazla bence
6 yeter daha madde madde yazamam...