Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970542 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10260 : 17 Temmuz 2014, 13:28:17 »
6 yabancı+emir ve oğuz.Melih de geçen sezon eurolig'de katkı verebileceğini gösterdi.Serhat'ın da katkı verebileceğini düşünüyorum.10 kişilik rotasyonumuz zaten var bence,kenan'ı da çok yabana atmayalım.Sezon içinde 1 kısa transferi daha yapılır tahminimce.
Semih de var üstüne. Geçen yıldan çok daha geniş bir rotasyonumuz var. Obradovic'in ligde ve EL'de aynı takımla oynamak istediğini düşünüyorum. 6 yabancıda kalınması bu yüzden. Her hafta birisinin dışarda kalmasına pek sıcak bakmıyor sanırım.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #10261 : 17 Temmuz 2014, 13:33:40 »
Semih de var üstüne. Geçen yıldan çok daha geniş bir rotasyonumuz var. Obradovic'in ligde ve EL'de aynı takımla oynamak istediğini düşünüyorum. 6 yabancıda kalınması bu yüzden. Her hafta birisinin dışarda kalmasına pek sıcak bakmıyor sanırım.

Semih'i atlamışım haklısın.Bu sene beklentileri aşacağını düşünüyorum semih'in.Bojan kesin olarak ayrılacak mı onu da bilmiyoruz henüz.
#12 Damir Mrsiç

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10262 : 17 Temmuz 2014, 13:34:25 »
6 yabancı ile sezona gireceğimizi zannetmiyorum
6 yabancı ile girmek bence hata olur. geçen sene bile 3 +2 varken 6 yabancı ile girmişken..
bakalım kalan hamleler yapılsın ondan sonra daha net bir fotoğraf olur.

olası Semih ve yabancı bir PF hamlesinden sonra - ayrıca bizim 4 numaramız yok diyenler görüyorum 4 numaramız var Bjelica var. elimizde olduğu için mi değersiz kılıyoruz onu da anlamış değlim - Bjelica ile beraber 4 numarayı sezon boyu sürdürecek bir oyuncu arıyoruz sonuçta.
mevcut risklerine rağmen Pota altını benim kafamda tamamlanmış olur.

kısalarımız geçen senein 3 level üzerine çıktı ..
7nci yabancı hakkımızı da 1 veya 3 numaradan yana kullanmak lazım zaten başka da pozisyon kalmıyor :)
ondan sonra başarılı olur muyuz olamaz mıyız orasını bilemiyoruz

zaten 3 senedir hepimiz kıvırıyoruz
ilk sene mucize dedik Olimpiacos şampiyonluğuna
ikinci sene 2nci mucize dedik yine Olimpiacos şampiyonluğuna
geçen sene ki şampiyonluk içinde  Maccabi nin basketbol kültürü vardı Cska aptal Real şansızdı .. ( şampiyon maccabi kıl payı tur atlatı top 8 de buda unutulmasın )
yani kafamızdaki takımlar şampiyon olamadıkları zaman hep bi bahane üretip durduk ..

hepimizin ayrı ayrı dilendiği isimlere bakıyorum inanamıyorum.
şu belli ki Avrupa basketbolunun şirazesi kesinlikle kaydı

bu sene final 4 olmazsa benim adıma hiç sorun yok - bir basketbol kültürü oluşsun artık istiyorum ben şahsım adına beklerim sabrederim..

ama şu kesin ki bu sene son 2 senenin aksine taraftar olarak transferlerden memnun değiliz
geçenler forumda Ahmet kardeşim yazmıştı bu güzel bir işaret :)

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 13:37:54 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10263 : 17 Temmuz 2014, 13:36:17 »
Gherardini 2 derken Bojan olayını düşünerek demiştir..Bojan resmen gitmedi..Bunlar prof yönetici resmen gitmeyen bir adam varken yerine adam alınıp şu kadar alıcaz demez sanırım
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #10264 : 17 Temmuz 2014, 13:38:49 »
Piyasada kaç tane SAFKAN oyun kurucu var bi sayın da görelim. Gs 35 lik arroyu yu tuttu bırakmıyor. Aman bizden uzak olsun dediğimiz huertası barca bırakmadı. teo ve calathes ile ilgilendik ama olmadı.

hickmann rice ohayon şampiyon oldu yahu. ????

Saf oyun kurucu artık pek bulunmuyor. Bizde ise jenerasyonun açık ara en iyi Mıstır kenan sipahi var😀
Calathesi yaratan koç biZde kenanın ilk sezondaki performansı gayet iyiydi bence.
Geleceğimiz bu çocuğun sayesinde güvende olacak belki de ama neyse ki koç hepimiZden daha çok inanıyor.
Melih gibi biri erdemirden bi senede EL seviyesinde katkı verir oldu bunları görmemezlik biZim taraftara has özelliktir.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10265 : 17 Temmuz 2014, 13:59:20 »
haa bu arada pickanrol yani bizim iskender ve diğer dostlar umutsuz olabilirler takımdan/ isimlerden hoşnut olmayabilirler
herkesin kendi düşüncesi sonuçta memnun da olmak zorunda değiller zaten ..
,bi dipnot olarak da geçeyim..

ben onunla kesinlikle aynı fikirde değilim mesela ama niye böyle düşünüyorsun da demem
mesela Serhat / oğuz eurolegu seviyesinde değiller filan kısmı kesinlikle doğru değil
tamamlayıcı oyunculara ihtiyac var yıllardır bu böyle böyle de olmaya devam edecek..

her takımın kadrosunda 12 tane top seviyede oyuncu yok  olmadı olmayacak da
belli sınırlar ve belli bütçeler doğrultusunda yerli oyunculara fazlasıyle ihtiyacımız var.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10266 : 17 Temmuz 2014, 13:59:43 »
Ben size dedim Semih+4 numarayla biter diye, sakalım yok, dinletemedim. Hickman-Kenan-Emir-Bogdan-Serhat organizasyonu hayli hayli sağlayabilecek oyuncular. Bir 4 numara alalım, kimse dışarda kalmadan, bütün olarak oynasın takım, acil durumda yabancı hakkı da saklı beklesin. Ayrıca mevcut oyuncular da biraz itimadı hak ediyorlar bence.

Sürekli aynı tarşımalar dönüyor. Zoric doğru kullanıldığında Tomic etkisi yapabilecek bir oyuncu ki savunması Tomic'e göre çok daha iyidir. Barcelona'nın sistemindeki Tomic yıldız gibi parlıyor ama onun öncesini de biliyoruz. Mental olarak ne kadar kırılgan olduğunu, savunmada yumuşacık kaldığını... Demem o ki, bu sene daha kolay ve doğru da kullanılacağını düşünürsek, Avrupa'daki en çok yönlü pivotlardan birisi bizde. Yanında final serisindeki gayretine hayran kaldığım, hücum olarak eksiği olmayan, savunma işinin de çabayla gerçekleştiğini bilen birisi olarak takdir ettiğim Oğuz var. Bunlara bir de son şansını kullanan, içeri savunmasında faydalı olabilecek Semih ekleniyor. Alınacak 4 numaraya göre takım çeşitli varyasyonları oynayabilecektir. Fazla miktarda çok yönlü oyuncumuz var.

Valla benim sülalem raad, siz bilirsiniz...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10267 : 17 Temmuz 2014, 14:00:53 »
Ben size dedim Semih+4 numarayla biter diye, sakalım yok, dinletemedim. Hickman-Kenan-Emir-Bogdan-Serhat organizasyonu hayli hayli sağlayabilecek oyuncular. Bir 4 numara alalım, kimse dışarda kalmadan, bütün olarak oynasın takım, acil durumda yabancı hakkı da saklı beklesin. Ayrıca mevcut oyuncular da biraz itimadı hak ediyorlar bence.

Sürekli aynı tarşımalar dönüyor. Zoric doğru kullanıldığında Tomic etkisi yapabilecek bir oyuncu ki savunması Tomic'e göre çok daha iyidir. Barcelona'nın sistemindeki Tomic yıldız gibi parlıyor ama onun öncesini de biliyoruz. Mental olarak ne kadar kırılgan olduğunu, savunmada yumuşacık kaldığını... Demem o ki, bu sene daha kolay ve doğru da kullanılacağını düşünürsek, Avrupa'daki en çok yönlü pivotlardan birisi bizde. Yanında final serisindeki gayretine hayran kaldığım, hücum olarak eksiği olmayan, savunma işinin de çabayla gerçekleştiğini bilen birisi olarak takdir ettiğim Oğuz var. Bunlara bir de son şansını kullanan, içeri savunmasında faydalı olabilecek Semih ekleniyor. Alınacak 4 numaraya göre takım çeşitli varyasyonları oynayabilecektir. Fazla miktarda çok yönlü oyuncumuz var.

Valla benim sülalem raad, siz bilirsiniz...

görmedik ki seni
o güzel suratını bize gösterirsen sana daha çok itimat ederiz :) 8) :)

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #10268 : 17 Temmuz 2014, 14:09:05 »
takaslar, subat ayına kadar devam ediyor. all star hafta sonundan 1 hafta sonra bitiyor takas dönemi.
İşte sorun da burda zaten Nba den adam bekleyerek en büyük hatayı yapıyoruz.
Adamlar habire bizi bekletiyorlar sonradan gidip bir takımla imzalıyorlar.ortada kalan biz oluyoruz 2 yıldır.
İstediğimiz oyuncuların Avrupa ya dönme niyetleri olsa,orda kontrat kovalamazlar parada anlaşır,imzalarız.
Calathesin kararını bekledık bekledık adam kulubunde kalmayı tercih etti ki dönse bile buyuk ıhtımal Pao yapacaktı.Biz Pao ya laf atıyoruz. paraları yok diye ama bence bizim butcede de sıkıntı var bu yıl.Teo yu alamadık,Calathesi alamadık birşey demedik ama biz şuan guard almazsak ben yapılan planlamaya zerre guvenmem.Sen otur 2 ay deli gibi guard kovala ama ıstedıgın 2 isim olmayınca bizim guard almamıza gerek yok de.Taraftarın da bunu yemesini bekle.
Hadi diyelim guard aldık bu sefer uzunlara sadece bır takvıye yapabilecez.Gecen yıl Eurolague de Bjelica harıcı hangi uzuna küfürler etmedik?Zoric gecen yıl saç baş yoldurdu bize ama bu yıl 5 numara yine ana oyuncu olacak.Geçen yıl bu forumda herkes Zorıcın onune saglam bır oyuncu alınırsa katkı verecegını savunuyordu.Final serisinde iyi oynadı diye bir anda herşey toz pembe oldu.Eğer o seri baz alınacaksa 4 numarada gönderilen adam Kleıza değil,seri boyunca hicbir varlık gosteremeyen Bjelica olmalıydı.
3 numara konusu da garıp bir hal aldı.Kağıt ustunde belki de bizim gibi hedefleri yüksek olan takımlar içinde en zayıf rotasyon bizde olabillir.Emir-Serhat var o bolge için ama büyük ihtimal koç Hickman yada Bogdanovıcı de o pozisyonda oynatacak savunmada.Hadi onu bir şekilde hallederiz de hedefi final 4 olan bir takım sağlam bir 3 numarası olmadan yola çıkmaz,bunu da belırtmekte fayda var.
4 numara konusu da başka bir sıkıntı zaten.Şutu olmayan Vesely,ayakları artık 4 savunamayacak kadar ağır olan Freeland,sakatlığı atlattığı bile şüpheli olan Deon Thompson ve Derrick Brown isimleri geçiyor.
Vesely demek bana göre Gist demek.Aralarında hiçbir fark yok ve üstüne Gist in şutu daha iyidir.
Freeland Nba e gıttıkten sonra çok kalınlaştı,gelırse bile sadece 5 numarada oynar.Çünkü ayakları çabuk hicbir 4 numarayı savunamaz.
Deon gelecekse Kleiza niye gitti diye hesap sorarım,artık ağır sakatlık yaşamış oyuncu istemiyorum
Brown isinde buy out kısmı sıkıntılıymış galiba buda yazımın basında belırttıgım gibi butce anlamında sıkıntılı oldugumuz gösteriyor.
Yüksek bütçeli oyuncuları alamadık ve koçun kafasında ki kadroyu kuramadık diye düşünüyorum.Tahmin ettiğimiz transfer dönemi gerçekleşmedi şu ana kadar umarım sonu iyi biter...
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 14:13:37 Gönderen: Cem Ağrak »
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı drazan petroviç

• Üye
  • Yer: turkiye
« Yanıtla #10269 : 17 Temmuz 2014, 14:16:58 »
Westermann boşa çıkmış

Çevrimdışı mbenga

• Üye
« Yanıtla #10270 : 17 Temmuz 2014, 14:17:35 »
Bana kalırsa kısa rotasyonu oldukça yeterli, biz transfer meraklısıyız sdece. Serhat ve Emir'den alacağımız katkıyı es geçmeyelim. Bu sefer Emir'in omuzlarında geçen sezon ki gibi bir yükte olmayacak ve Serhat'ta Obradovic'in sisteminde oldukça değerli bir hale gelebilir.

Burada kritik nokta 4 numara transferi. Umarım herkesi memnun edecek bir adam alırız.

Çevrimdışı sari lacivert

• Üye
« Yanıtla #10271 : 17 Temmuz 2014, 14:25:37 »
5 numaralar: Zoric-Oğuz-Semih
1 numaralar: Hickman-Kenan-Berk
3 numaralar: Emir-Serhat

Hedef F4...

Hadi hayırlı traşlar o zaman...

hedef her ne kadar f4 dense de ben hedefin son 8 olması gerektiğini düşünüyorum. bence, hedefe emin adımlarla gitmek için aşama aşama hareket etmeye ihtiyaç var.

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #10272 : 17 Temmuz 2014, 14:27:14 »
Bizimkiler derken... Lakers'ı kastediyorsun değil mi? :D

Tabii abi :)

Ben bizim takımdan yana sıkıntı duymuyorum. Bence gereksiz bir karamsarlık mevcut. Kadro kalitesinin bayağı yukarıya çıktığını düşünüyorum.

Geçen sene bariz şekilde tek bir problemimiz vardı bence: Setlerin bitiş noktası olan şut konusundaki sıkıntılarımız ve bundan doğan; takımların fazla içeriye gömülmesine üretemediğimiz çözüm.

Bu sene Zoric'in performansının artacağını bu yüzden düşünüyorum. Bana kalırsa Bjelica'nın biraz daha fazla süre alma vakti geldi. O yüzden de 4.5 tarzı bir adam istiyordum. İki tarafa da yetecek bir adam. Bu şekilde olursa X-Zoric-Bjelica-Semih-Oğuz beşlisi bana asla kötü bir beşli olarak gelmiyor.

Bakın çok basit noktalara değiniyor gibi olacağım ama Bojan bir üçlük soksaydı Top8'de olacaktık. Çok çok kötü bir sezon geçirdiğimizi düşünmüyorum. Takımın sezon ortasındaki düşen direnci tek kafamı kurcalayan şey. Sezon başında inanılmaz dirençli bir takım görüntüsü çizerken, birden değişen -yahut dalgalanan- görüntü sıkıcıydı.

Rotasyonumuzun dar olduğunu düşünmüyorum. Benim kafamdaki tek soru işareti topun dolaşımından yana olabilir. O konuda da Kenan'a biraz fazla güveniyor olabilirim. Sıkıntı değil.

Şöyle bir bakalım:

-Şut tehdidin arttı.
-P&R oynayabilecek iki, hatta zorlarsan dört adam kadrona eklendi. Tepede top elinde kalmış Bojan izlemeyecek olmak 'neredeyse' garanti.
-Henüz çok genç olmasına rağmen, lider ruhlu ve her şeyi yapabilen bir 'yıldız adayı' alındı. Hickman gibi mental açıdan inanılmaz kuvvetli bir adam eklendi. Bunlar 'neredeyse' son periyot ruh gibi gezinen takımın, o sorununu çözmek demek. Barcelona maçındaki tutulmalarımızı hatırlayın.
-Omuzlarına daha az şey yüklenmiş Emir için umutlu olmamanızı anlarım ama ben yine de bir şeyler bekliyorum. En azından ufak ve etkili şeyler.
-Risk olmasıyla birlikte; atletizm ve ribaund sorununa çözüm olabilecek, olası bir eklenti yaptın.
-Yerli havuzun genişledi. Melih'in verdiği katkıyı göz ardı ederek, bu adamlardan sadece lig maçlarında yararlanmayı düşünmek elindeki inkar etmek olacaktır. Melih'in Oly deplasmanındaki halini bir daha göz önüne alın derim. Oğuz'un, Serhat'ın gelebileceği noktaları küçümsediğinizi düşünüyorum.
-Obradovic sistemine bir sene daha alışmış bir oyuncu topluluğu ve şube
-Elindekileri bilen ve buna göre 'kendi kafasında' bir şeyler oluşturmaya çalışan bir adet Obradovic.

Ben durumun düşündüğünüz kadar iç karartıcı olduğunu düşünmüyorum. Bu takım bir iki ufak ayrıntıyla elendi.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 14:47:30 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #10273 : 17 Temmuz 2014, 14:27:39 »
Bojan gidiyor ve 3 numara gelmiyorsa büyük hata bence.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 14:49:48 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı nikosmahlas

• Üye
« Yanıtla #10274 : 17 Temmuz 2014, 14:41:50 »
Diğer takımların kimleri aldığını pek önemsemiyorum.
Bizim takımın eksikleri geçen yıldan bu yana belli.
Ne diyorduk sene başında?
Takımı organize edecek bir oyun kurucu lazım, pota altında savaşacak uzun lazım.
Oyun kurucu alındı mı? Hayır...
Uzun alındı mı? Hayır...

Euroleague seviyesinde koyduğumuz hedeflere uygun oyunculardan oluşan rotasyonumuz şu an itibariyle bu...
Berk, Can, Melih, Serhat, Metecan, Oğuz vb. koyulan hedeflerin oyuncuları değiller.
Haliyle yapılan işlere bakılınca koyulan hedefler palavra geliyor bana...

O şampiyon olan takımların hepsinde 10 kişilik Euroleague seviyesinde rotasyon vardı.
Senin elinde 8 tane Euroleague seviyesinde oyuncu var...
Yine aynı örnek olacak ama Oly, o 10 kişilik rotasyonu 19-20'lik Papanikolau, Sloukas, Mantzaris'e sorumluluk vererek kurdu.Sizin ve forumdaki bir sürü insanın Kenan'a Berk'e hiç süre almamalı şeklinde bakışı beni şaşırtıyor açıkçası. Bu sene Berk herkesi utandiracak diyorum ben açıkçası, sorumluluk verildiğinde büyük işler yapacak özellikleri var.