Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970534 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10845 : 22 Temmuz 2014, 15:03:19 »
Yalnız ben o cümleden hicbirsey anlamadım abi ahahaha
oructan herhalde :D

Ya beyler, kusura bakmayin.  Yurtdisinda cok uzun sure kalinca, Turkce'm biraz Hakk'in rahmetine kavusmus.  Duzeltip, guzel dilimize daha uygun bir hale getireyim. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #10846 : 22 Temmuz 2014, 15:04:46 »
Çok kafam ağrıyo okuduğumdan beri :)

Besim, gerçekten forumlar tarihine geçecek bir izahat olmuş. Ekim ayı gibi iş için Londra'ya gelme ihtimalim var, gelirsem çok tanışmak isterim seninle.

Tabii ki, o tarihe yakin iletisime gecebilirsen, ben de tanismak isterim. 

« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 15:05:17 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10847 : 22 Temmuz 2014, 15:24:09 »
pikenrol

değerli dostum biliyorsun her daim sana da diyorum

ama bazen çok gıcık yazıyorsun 8) ama tartışılması güzel adamsın..

beyler bu arada İskender'in ses tonu son derece naif - yazdıklarındaki sert tonlama ses tonunda kesinlikle yok :) 8)

:)

Eksik olma. Güzel adamsın sen de. :)

Forumda biraz sert kaçıyorsa yazdıklarım affola... :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10848 : 22 Temmuz 2014, 15:27:10 »
:)

Eksik olma. Güzel adamsın sen de. :)

Forumda biraz sert kaçıyorsa yazdıklarım affola... :)

hep bahsettiğimiz olay aslında
birbirini tanımayan insanlar yazılanlardan dolayı birbirlerini farklı algılayabiliyorlar..
sorun yok sert yumuşak herkesin tarzı farklı sonuçta :)

Çevrimdışı penny

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #10849 : 22 Temmuz 2014, 15:29:27 »

Mesela kendimi bildim bileli yapılan yanlışlar veya yapılmayan doğrular hep "X'ten daha mı iyi bilcen?" ya da "Vardır X'in bi bildiği" şeklinde savunulur.
Ama geçmişe dönüp baktığımızda "X'lerin hiç bir şey bilmediği" sonucuna ulaşıyoruz...

Obradovic üzerinden somut örnek vereyim mesela...

Jackson ve Sekulic geldiğinde savunma argümanı neydi?
"Vardır Obradovic'in bir bildiği" ve "Obradovic'ten daha mı iyi bilceniz?"...

"X'ten daha mı iyi bilcen?" Bundan daha bos bir arguman yok. Forumda birisi cikiyor, dogru ya da yanlis fikrini belirtiyor. Begenmek zorunda degilsin, yanlis gordugun noktalar varsa duzeltirsin ya da cok mu sacma sana gore? Cevap yazmak zorunda da degilsin.

Gecen sene fenerbasket'te Kleiza'nin yanlis bir transfer oldugunu soyleyip, kendimce aciklamaya calismistim nedenlerini. Verilen ilk cevap: "Obra reyisten daha mı iyi bilcen?"

Yahu varsa bi fikrin soyle, yaz. Sence cok mu iyi transfer? E bence degil bundan daha dogal ne var. Herkesin ayni fikirde olmasi mumkun degil ama  karsindaki adamin ne soyledigine bakmadan sadece "X'ten daha mı iyi bilcen" demek cok bos is.

Basimizda Obradovic var diye bu forumda negatif hicbir sey yazilmamali oyleyse cunku kimse bu oyunu ondan daha iyi bilmiyor. Umarim aciklayabilmisimdir demek istedigimi. Birakin insanlar kendi fikirleriyle  tartissin, ezber kaliplarla ya da bos argumanlarla degil.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 15:30:34 Gönderen: penny »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #10850 : 22 Temmuz 2014, 15:54:06 »
"X'ten daha mı iyi bilcen?" Bundan daha bos bir arguman yok. Forumda birisi cikiyor, dogru ya da yanlis fikrini belirtiyor. Begenmek zorunda degilsin, yanlis gordugun noktalar varsa duzeltirsin ya da cok mu sacma sana gore? Cevap yazmak zorunda da degilsin.

Gecen sene fenerbasket'te Kleiza'nin yanlis bir transfer oldugunu soyleyip, kendimce aciklamaya calismistim nedenlerini. Verilen ilk cevap: "Obra reyisten daha mı iyi bilcen?"

Yahu varsa bi fikrin soyle, yaz. Sence cok mu iyi transfer? E bence degil bundan daha dogal ne var. Herkesin ayni fikirde olmasi mumkun degil ama  karsindaki adamin ne soyledigine bakmadan sadece "X'ten daha mı iyi bilcen" demek cok bos is.

Basimizda Obradovic var diye bu forumda negatif hicbir sey yazilmamali oyleyse cunku kimse bu oyunu ondan daha iyi bilmiyor. Umarim aciklayabilmisimdir demek istedigimi. Birakin insanlar kendi fikirleriyle  tartissin, ezber kaliplarla ya da bos argumanlarla degil.

Gayet guzel soylemissin.  Anladigim kadariyla buradaki herkes meselenin ozunde hemfikir.  "Obradovic her seyin en iyisini bilir" demek, muhakkak elestirilemez oldugu manasina gelmiyor.  Spesifik hususlarda pektabii elestirilebilir.  Ancak, soyle bir nokta var ki, bunu gozden kacirmamak gerekir: Elestirilen oyuncu parkeye cikip, performansini ortaya koyana kadar Obradovic'in "her seyi bildigi" faraziyesi gecerli olacaktir.  Daha baska bir ifade ile, yukarida bahsettigim gibi, bizler "kusursuz bilgiye ve algiya" sahip olmadigimiz icin "Obradovic her seyi bilir" varsayimi, aksi ispatlanana kadar gecerlidir.  Bu da tabii meselenin baska bir boyutu.  Kesinlikle, "Obradovic elestirilemez" dusturunu dikte eden bir anlayis degil. 
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 15:55:10 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #10851 : 22 Temmuz 2014, 16:07:16 »

Haklısın.

Ben genel olarak karşı argümanlar ile tartışılması gerektiğini düşünüyorum. Gerisi benim için sakınca tescil etmiyor.

Mesela; Sekulic'in çok aceleye geldiğini düşünüyorum zira koç da buna benzer bir şey söylemişti. Pierre ise kumardı. Tutmadı.

Ele geçen fırsatlar, maddiyat ve hatta oyuncu tercihleri gibi etkenler neticesinde hangi noktaya gelindiğini dışarıdan kestirmek çok güç. Bunu göz önünde bulundurmak lazım.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10852 : 22 Temmuz 2014, 16:12:01 »
Evet, ben diyorum "Obradovic'ten daha mı iyi bileceğiz?" Bunu demekte bir sakınca yok, "Obradovic hiç hata yapmaz" demekte bir sıkıntı var. Hatta o kişi Obradovic de olsa insanlara hata yapma şansı vermemede bir sıkıntı var. Sen, ben amatör olarak yüz tane hata yaparsak Obradovic bir ya da iki tane yapar, bu normal değil mi? Ya da bu işi senden benden daha iyi biliyor olması?

Yıllardır hatasızlık uğrunda koşan taraftar hiç durup düşünmüyor, bu kulüp kaç kere F4 yapmış, kaç tane gerçek alt yapı ürünü basketbolcusu, futbolcusu var, kaç tane kendi çocuğu idareci ya da elit koç yetiştirmiş? Yok... Neden acaba?

Ya siyah ya beyaz seçimini bir kenara bırakmak lazım. Hatasız bir basketbol koçu olabilir mi? Ama olsun istiyoruz. Her seçtiği oyuncu başarılı, her aldığı karar çığır açsın istiyoruz. Peki biz hayatımızda böyle miyiz? Eleştirmekle OLMAZ demek arasında ufak bir fark var.
Kara deryalarda bir FENERsin!

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10853 : 22 Temmuz 2014, 16:16:19 »
         ben de kendi görüşümü yazayım.hatta bir arkadaş da yazmıştı geçen gün.herkes demesini biliyor guard ı olmayan takım şampiypn olamaz siyahi pivotu olmayan şampiyon olamaz diye.peki hangi takım 18 yaşındaki çocuğa güvenerek şampiyon olmuş.

olimpiakos benim euroleague deki favori takımım ve onlarınki bir ekol.ve cska yı ynip şampiyom olduklarında bir mucizeye imza atıılar.ben oly li olarak bunu kabul ediyorum.  ha final four a yükselmeleri büyük başarıydı orası ayrıydı da.acaba spanoulis olmasa zor bela çıktıkları ilk tur gruplarından çıkabilecekler miydi.

sizce bizim spa gibi bir liderimiz var mı da genç oyunculara güvenelim?

biz eğer final four a yükselmek istiyorsak para harcayacağız. başka çaremiz yok.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 16:25:05 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10854 : 22 Temmuz 2014, 16:20:45 »

Yıllardır hatasızlık uğrunda koşan taraftar hiç durup düşünmüyor, bu kulüp kaç kere F4 yapmış, kaç tane gerçek alt yapı ürünü basketbolcusu, futbolcusu var, kaç tane kendi çocuğu idareci ya da elit koç yetiştirmiş? Yok... Neden acaba?

Neden?

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10855 : 22 Temmuz 2014, 16:25:50 »
Sekulic alel acele getirildi.Zannedersem Muscala ile görüşüldü fakat NBA tercihi yaptığı için transfer edilemedi.Esasında Sekulic forma giydiği maçlarda fena bir performans göstermedi ya neyse.Anlamadığım nokta Obradovic'e vurmak için neden bizim bazı taraftalarımız fırsat kollar?
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 16:27:30 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı penny

• Üye
« Yanıtla #10856 : 22 Temmuz 2014, 16:39:09 »
Anlamadığım nokta Obradovic'e vurmak için neden bizim bazı taraftalarımız fırsat kollar?

Aynen ben gelicem cunku Obra giderse onun icin ugrasiyorum bu forumda :s  Kim niye vurmak istesin ya bu adama? Cicek gibi koc, hem de cok iyi insan. Umarim daha uzun yillar kalir. Tek derdim sanki yanlis yapmasi mumkun degilmis gibi konusulmasi. Her koc gibi o da hata yapti ve bundan sonra da yapacak,  ki bu da cok dogal.

Birakin isteyen  elestirsin, varsa yanlis gordugu bir sey soylesin. Hakaret olmadigi surece hicbir sorun olmamali.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10857 : 22 Temmuz 2014, 16:44:28 »
Yasak olan meyve cezbedicidir her zaman.Bazi bir grup var Obradovici her sartta ve hatasinda bile koru korune kollayan ve Obradovici yasak meyve haline getiren birde bundan asiri rahatsizlik duyan Obradovici birazcik elestirince bu guruhun saldirisina maruz kalan bir guruh var.Bu grup Obradovicin en ufak hatasinda Ovradovici elestirerek egosunu tatmin ediyor hemde diger gruba karsilik verme amaci guduyor.Burada tek tarafli bakmayip Obradovici yasak elma haline getiren grubada elestiri getirebilmek lazim.Bu grup bazen Obradovici elestirenlerinde Fenerbahceli oldugunu unutuyor.

Aslinda Obradovic bu tartismada sadece bir arac.Asil mesele 2 grubun arasindaki soguk savas

ne gurubu lan :)
ahaha yahu buralara fazla anlam yüklemeyin yahu
yasak meyve / gruplaşma filan izmir çok mu sıcak doğuş ? 8)

adem mi havva mı ? ben hangi guruba giriyorum şimdi :) ;)
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 16:45:31 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10858 : 22 Temmuz 2014, 16:45:01 »
Aynen ben gelicem cunku Obra giderse onun icin ugrasiyorum bu forumda :s  Kim niye vurmak istesin ya bu adama? Cicek gibi koc, hem de cok iyi insan. Umarim daha uzun yillar kalir. Tek derdim sanki yanlis yapmasi mumkun degilmis gibi konusulmasi. Her koc gibi o da hata yapti ve bundan sonra da yapacak,  ki bu da cok dogal.

Birakin isteyen  elestirsin, varsa yanlis gordugu bir sey soylesin. Hakaret olmadigi surece hicbir sorun olmamali.
Hata yapar,ne de olsa insan.Eleştirdiğim nokta ne hikmetse sadece Sekulic ve Pierre Jackson hamlesi üzerinden hocaya vurulması.2 senedir play off'ta çeyrek finalde süpürülen takımı alıp şampiyon yaptı.Sadece 3 gün tam takım(İlkan-Oğuz hariç) antreman ile Cumhurbaşkanlığı Kupasını kazandık nedense bunlar görülmüyor.Euroleague'de her sene TOP8 aşağısını görmediğimiz!!! için Top16 büyük hayal kırıklığı oldu bizim için.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 16:56:33 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı penny

• Üye
« Yanıtla #10859 : 22 Temmuz 2014, 16:48:09 »

Aslinda Obradovic bu tartismada sadece bir arac.Asil mesele 2 grubun arasindaki soguk savas

Beyler ne soguk savasi ya? :s  Gerci yeniyim bu forumda, bi tartisma olduysa daha once bilmiyorum. Harika bir kocumuz ve cok iyi bir kadromuz var ama herkes cok gergin. Biraz sakin olun :d