Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970323 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #10860 : 22 Temmuz 2014, 16:59:51 »
Şunu bir kenara not olarak düşelim, Obradovic hata yapmayan bir kimse tabii ki değil. Elbette çok büyük hatalar da yapıyordur, yapacaktır da. Bu bütün koçlar için hatta bütün insanlar için geçerli. Obradovic'i farklı kılan bence hem az hata yapması hem de yaptığı hataların farkına varıp çok çalışıp hatasını tekrarlamaması olabilir. Spor böyle bir şey herkes kazanmak için çalışır ancak kim daha çok hata yaparsa o kaybeder. Buradan yola çıkarak kendi adıma "ben bilmem Obradovic" tavrı takınıyorsam ki bunu sık sık yapıyorum, Obradovic'in bilgi ve kapasitesiyle benden çok daha az hata yapma potansiyeli olduğundandır.

Elbetteki transfer politikası eleştirilecek taraftar olarak takımımız için en iyisini isteyeceğiz, kulüpte imkanlar dahilinde en iyi oyuncuları getirecek. Bu noktada bence kimse tüm mevkilerde eksiksiz olan rüya bir takım beklemesin, elbette eksikler kalacak, hepimizin ortak olarak kusursuz gördüğümüz bir kadro kurulması imkansız bence. Şöyle bir düşünürseniz her sezon kurulan kadroda eksik yönler bulabilirsiniz.

Transferler bittiğinde asıl önemli olan Obradovic'in nasıl bir kimya oturtacağı olacak. İstediğimiz kadar iyi isimler getirelim, sonuçta basketbol isimlerle değil sahada alınteri dökerek savaşarak oynanıyor, bu nedenle oyuncuların eksilerine artılarına fazla takmayın, hatalar elbette olacak. Kendi adıma geçen seneden çok daha iyi bir "takım" izleyeceğimizi düşünüyorum.

Not: Besim'in yazdıklarının anlaşılamamasının sebebi kafasında ingilizce cümleler kurup google translate vari bir türkçe çevirisi yapıp yazması olabilir :P

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10861 : 22 Temmuz 2014, 17:00:34 »
Suan 50 derecede Calculus dersi goruyorum yaz okulu yuzunden.Onunda bi etkisi olabilir ama benim genel cikarimim bu abi :)
bu sıcakta yaz okulu zor ,
Allah zihin açıklığı versin
derslerine konsansrte ol o zaman sen boşver pg safkan işlerini belli bir süre :)

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #10862 : 22 Temmuz 2014, 17:36:27 »
Bu yazilan uzun yazilari ben anlayamiyorum,oructan herhalde en iyisi ben soyle kenarda durayim  ;D ;D
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10863 : 22 Temmuz 2014, 17:37:19 »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #10864 : 22 Temmuz 2014, 17:40:49 »
Bu konuda bir fikrin yok mu?
Oynatılmasa genç oyuncu neden oynatılmıyor,eğer oynuyorsa daha genç güvenilmez ,yerine yabancı alalım denirse tabii ki alttan oyuncu çıkmaz,bizim taraftar hiçbir şeyden memnun olmuyor ki.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2014, 17:41:09 Gönderen: HakeemOlajuwon »

Çevrimdışı mgul

• Üye
  • Yer: Dünya
« Yanıtla #10865 : 22 Temmuz 2014, 17:46:16 »
Oynatılmasa genç oyuncu neden oynatılmıyor,eğer oynuyorsa daha genç güvenilmez ,yerine yabancı alalım denirse tabii ki alttan oyuncu çıkmaz,bizim taraftar hiçbir şeyden memnun olmuyor ki.
"My name is Zeljko Obradovic and I'm very happy with this."

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10866 : 22 Temmuz 2014, 17:49:57 »
Bu konuda bir fikrin yok mu?

Var veya yok ayrı konu...
İnsanları bu konuda düşünmeye davet ediyorsun.
Demek ki sen düşündün.
O yüzden ne sonuca vardığını soruyorum...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10867 : 22 Temmuz 2014, 17:59:19 »
Var veya yok ayrı konu...
İnsanları bu konuda düşünmeye davet ediyorsun.
Demek ki sen düşündün.
O yüzden ne sonuca vardığını soruyorum...
Taraftarın büyük çoğunluğunun antu kafasında olduğunu düşünürsek, sonuç çok karmaşık değil: Herşeyin en iyisini, en doğrusunu bildiğini iddia etme, kendi doğruları gerçekleştirilmezse yer yer bel altı vurma da dahil çığrından çıkma, hemen her oyuncu ya da antrenöre "bize uygun ya da değil" şeklinde etiketi baştan yapıştırıp en ufak bir sıkıntıda verip veriştirme, kulüteki sporcu ya da antrenörlere çok az hata yapma lüksü tanıma... Liste daha uzar.

Sence neden? Medem düşünüyorsun, ben de öğrenmek isterim bakış açını.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #10868 : 22 Temmuz 2014, 18:07:06 »
Taraftarın büyük çoğunluğunun antu kafasında olduğunu düşünürsek, sonuç çok karmaşık değil: Herşeyin en iyisini, en doğrusunu bildiğini iddia etme, kendi doğruları gerçekleştirilmezse yer yer bel altı vurma da dahil çığrından çıkma, hemen her oyuncu ya da antrenöre "bize uygun ya da değil" şeklinde etiketi baştan yapıştırıp en ufak bir sıkıntıda verip veriştirme, kulüteki sporcu ya da antrenörlere çok az hata yapma lüksü tanıma... Liste daha uzar.

Sence neden? Medem düşünüyorsun, ben de öğrenmek isterim bakış açını.

Bence sağduyulu ve bilinçli taraftarlar yüzünden...
Şaka şaka...
Saydığın şeylerin başarısızlıkta %1 payı bile yok bence...
Kulübün çiftlik olması, takım kaptanının hocayı kovun diye başkana çıkma cesaretini kendinde bulması, yerli oyuncuların yetersizliği, yabancı sınırı ve gereken transfer hamlelerinin yapılmaması başlıca sebepler diye düşünüyorum...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #10869 : 22 Temmuz 2014, 18:23:29 »
Kenan 2 şeyi yapacak...

1 savunma

2 dış şut...Bunlar elzem...Eğer bu 2 şey olmazsa sıradan bir adam olur kalır
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #10870 : 22 Temmuz 2014, 18:47:04 »
Kenan 2 şeyi yapacak...

1 savunma

2 dış şut...Bunlar elzem...Eğer bu 2 şey olmazsa sıradan bir adam olur kalır
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #10871 : 22 Temmuz 2014, 18:55:44 »
Kenan ilk olarak kuvvet eksiğini gidersin,savunması da oturur şut ritmini de.Çok büyük kuvvet eksiği var,yaşıtlarına karşı sorun çekmiyor şu an ama üst seviye için eksik

Çevrimdışı sari lacivert

• Üye
« Yanıtla #10872 : 22 Temmuz 2014, 19:04:28 »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10873 : 22 Temmuz 2014, 19:08:33 »
Bence sağduyulu ve bilinçli taraftarlar yüzünden...
Şaka şaka...
Saydığın şeylerin başarısızlıkta %1 payı bile yok bence...
Kulübün çiftlik olması, takım kaptanının hocayı kovun diye başkana çıkma cesaretini kendinde bulması, yerli oyuncuların yetersizliği, yabancı sınırı ve gereken transfer hamlelerinin yapılmaması başlıca sebepler diye düşünüyorum...
Bu taraftar yönü,  diğer parametreleri belirtmedim.

Çevrimdışı omerozkan90

• Üye
  • Yer: izmir
  • legends never dies
« Yanıtla #10874 : 22 Temmuz 2014, 19:27:06 »
ALTINTIG, CAN                 27   
GOUDELOCK, ANDREW   26   
HICKMAN, RICK      29
CETIN, SERHAT              28      
BJELICA, NEMANJA      26   
MAHMUTOGLU, MELIH   24   
TURKYILMAZ, IZZET           24   
SAVAS, OGUZ                   27   
ZORIC, LUKA                   30   
UGURLU, BERK             18   
SIPAHI, KENAN             19   
PRELDZIC, EMIR          27   
JAN VESELY                     24
SEMİH ERDEN                 28
METECAN BİRSEN           19

yeni transferleride eklediğimiz zaman takımın yaş ortalaması 23.5 olarak karşımıza çıkıyor. Genç,dinamik ve uzun vadeli düşünülen bir takım yaratma çabası içerisinde olunduğunu görebiliriz. Takımda en yaşlı 30 yaşında ki Zoric onu Hickman Serhat Semih ve Can Altıntığ takip ediyor. Tabii adama sorarlar takımın en yaşlı 5 oyuncusundan 4'ü yeni transfer nasıl uzun vadeli oluyor diye ? bir sporcunun kendini her yaşta geliştirebileceği düşüncesiyle beraber serhat,semih ve can için yaşlı demek ayıp olur...
  Takımın iskeleti 1,2 transfer hamlesiyle  3-4 sene bizi  çok rahat götürür. Bogdanovic ile 4 ,Jan Vesely ile 3, Hickman 2, Goudelock 2 yıllık sözleşme imzalaması  bu düşünceyi güçlendiriyor.Emir'in sezon içinde 2,Melih'in sezon sonunda sözleşmesi 3 yıl uzatıldı.
  Bu transferlerin Obradovic ve Gherardini'nin yaptığını düşünürsek bu iki ismin Fenerbahçe deki kariyerlerinin kısa vadeli olmasanı beklemek yanlış olur. Obradovic'in sözleşmesi bu sene sonunda bitiyor,Gherardini'nin sözleşmesi 2 yıllık olduğunu düşündüğümüz zaman sadece hedefe giden bir takım yerine, uzun vadede yararlanılabilecek bir iskelet kadro oluşturma çabası açıkçası Obradovic'i daha uzun süre Fenerbahçe de görme olasılığını arttırıyor.