Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970253 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11835 : 27 Eylül 2014, 18:07:47 »
cembut "Keşke başarı parayla satın alınabilseydi; F4 kaç paraysa bastırıp alırdık ya da F8..
Taraftar olarak cidden sabrımız yok, bugun yarın belli olmalı artık F4 e kalıp kalamıycağımız.."

Ben bunlara katılmıyorum.Sabrımız fazlasıyla mevcut
Bizde mi mevcut sabır? Daha sezon açılmadan asıp kesen taraftarda mı sabır?
Kara deryalarda bir FENERsin!

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11836 : 27 Eylül 2014, 18:16:06 »
Bizde mi mevcut sabır? Daha sezon açılmadan asıp kesen taraftarda mı sabır?
Hocam aynı fikirde degilim.Senede 20m dolar butce ile 10 senedir bekliyorsak yeterli sabır gosterilmistir.12 kisilik kadro kuruyorsun,8 yabancı hakkın var bu sene ustune bu takım sıradan bir takım degil Avrupa'nın en iyi tesislerine ve seyirci rekoruna sahip takımı,ustune gelenler ne hikmetse 3 alırken nerdeyse 13'e geliyor.Ben acıkcası hem kocların ve oyuncuların aradan sıyrılıp hem taraftarın sabırsız,suclu vs gosterilmesine karsıyım.O paraları istiyor ve alıyorsan karsılıgını da vereceksin.Utah'dan bir Hırvat almıstık.2 senede 5m avro aldı tek mac oynamadan gitti.Cogu boyle oluyor.Kultur,sistem,sabır vs sonuc taraftar suclu milyonları alan teknik ekipler ve oyuncular sucsuz,100 sayı yiyen takımda sorun yok ben boyle anlayısa karsıyım.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11837 : 27 Eylül 2014, 19:28:47 »
İlla skorer alinacaksa bu isim Goudelock olmamaliydi.Kendini ELde ust seviyede kanitlamis verecegi katki az cok belli Langford varken Goudelock transferi yanlistir.

Simdi diyoruzki Gou iyi ama iste tercih hatalari var,topu elinde cok tutuyor,EL sertligine nasil reaksiyon verecegi supheli vs.vs.

Şu var..

1. Langford ın aldığı para ile Goudelock'un aldığı para arasında ciddi bir fark var..

2. Goudelock, skorerlik anlamında her türlü daha büyük bir potansiyel..

Kalkıp burada Euroleague sertliği diyeceksen aynı Langford'ın geçtiğimiz sezon Maccabi serisinde yaptığı hataları, kullandığı yanlış şutları sana hatırlatmak isterim.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11838 : 27 Eylül 2014, 19:47:47 »
Langford sanırım 2.6 ya gitti yıllık yada 2.2 olabilir.Zaten Efes ten istediği para o kadar..Kazan gibi Garabet biyerde 1.5 e hayatta inanmam.
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11839 : 27 Eylül 2014, 19:52:48 »
1- Goudelock 1 MD civarı alıyor.. Ki sen Euro dan bahsediyorsun..

2- Senin dediğin bir tercihtir.Koç isterse potansiyeli yüksek olana gider isterse kinetiği yüksek olana..

3- Cümlemin herhangi bir yerinde Langford sayı atmadı demedim. Maçları ikimizde izledik biliyoruz.. Yaptığı hatalardan bahsettim. Kullandığı dış şutlardan.. Yanlış şut seçimlerinden..

Senin çok eleştirdiği Valencia maçlarında ortalama 15.5 sayıyla oynadı Goudelock.. Ama saha içinde kullandığı şutların doğruluğu tartışılır..
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 19:53:12 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11840 : 27 Eylül 2014, 20:05:24 »
1 ve 2 yi halletiğimiz düşünuyorum.

3- Kim nerede daha yüksek sayı attı diye yarışmıyorum. Gou, tüm sezonda Valencia ya karşı 18.0 sayı ortalamasıyla oynadı. Valencia deplasmanında 25 attığı maçta var..

Benim derdim Langford hazır diyorsun ama onun bile Top 8 üzerinde dağıldığı, yanlış şut kullandığı yerler oluyor..

Gou, tüm sezon bu şekilde devam etmez..

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #11841 : 27 Eylül 2014, 21:10:29 »
1)800 bin euro yapar arada 700 bin euro fark var.Takıma girmekte bile zorlanan Can Altıntığa verilecek 450 bin euroya biraz daha ekleyip Langford gelirdi ki buraya daha ucuza gelmeye ikna edebilirdik.ELde oynaması muallakta olan ve Rusya soğuğuna 1.5'a giden Langford buraya 1.2ye rahat gelirdi

2)Bu konuda katılıyorum tercih meselesi.Ben olsam Langford'u seçerdim orası ayrı

3)Euroleague TOP8 sertliğinde Maccabiye 4 maçta 17.5 sayı ortalaması yakalamak mı daha önemli yoksa Eurocup sertliğinde Valenciaya karşı 2 maçta 15.5 sayı ortalaması yakalamak mı ? 2.maçın formalite maçını olduğunuda hatırlıyoruz.

Goudelock deplasmanda 9 sayı atmış Langford 28'e ulaşmış mesela.Tercih hataları illaki olur herkes yapıyor.Sergio Rodriguez ve Rudy Fernandez'in bile 2 senedir EL finalinde nasıl hatalar yaptığını biliyoruz.Önemli olan bu hataları minimumda tutabilmek.Goudelock bunları çok yapıyor.Umarım düzeltir çünkü bu formuyla devam ederse ciddi skor sıkıntısı çekeriz

1-Can Altıntığ'ın 450.000 € aldığı nerede yazıyor, kaynak nedir? Rusya'da oyunculara el altından verilen paralar da olduğu söyleniyor ki bu dedikodunun Can'ın 450.000 € alma ihtimalinden daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum aksi taktirde Efes'ten 2-2,5 milyon € isteyen adamın Rusya'ya 1,5 milyona gitmesi bana mantıklı gelmiyor.
2-Langford'un müthiş Maccabi serisi 13/29 iki sayı, 9/27 üç sayı, 17/26 serbest atış 1,3 ribaund, 2,8 asist 0,5 top çalma 1,8 top kaybı istatistiklerini tutturmuş. O müthiş 28 sayı attığı maçta takımı 20 sayı fark yemiş. Aynısını Bojan yapınca bitmiş maçların oyuncusu küçük maçların oyuncusu oluyordu değil mi? Son maçı çıkarırsak 4/19 üçlük istatistiği var mesela... Komşunun tavuğu hep mi kaz görünür anlamadım ki...

Çevrimdışı Adnanmurat

• Üye
  • Yer: Buenos Aires
« Yanıtla #11842 : 27 Eylül 2014, 21:21:50 »
Bugün bayan basketbol maçını  da izledim çok yetenekli 2 oyun kurucumuzla ve emektar pivotumuzla kaç şampiyonadır üst seviyelerdeyiz.

Ne demek istiyorum keşke sağlam bir oyun kurucu alabilseydik gerçekten ama tekrar bir araştırayım dedim , zamanında Koponen , Teodosic ve Nando de Colo  için çok uğraşmışız ki adamların aldığı farklı bir para daha var belli ki. Avrupa da kimse oyuncu da satmak istemiyor hele oyun kurucuysa. Huertel in gelmesine ben karşıyım ama Huertas ve üstü bir oyun kurucunun gelmesi hem takım için hem de Berk ve Kenan ın gelişimi için çok iyi olurdu yoksa bu takım ilk 8 i görecek illaki . Benim düşünceme göre açıkçası tecrübeli bir guard alınaydı iyiydi. Hiç olmadı Diamantinidis i koprarabilseydik hem onlar çok daha çabuk gelişirdi.

Neyse oyuncu kalmadı bize Avrupalı Obradovic in ilk 2 senesinde avrupa şampiyonu yapmadığı takım yoktu umarım ilk olmayız.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #11843 : 27 Eylül 2014, 21:32:05 »
ELde oynaması muallakta olan ve Rusya soğuğuna 1.5'a giden Langford buraya 1.2ye rahat gelirdi.

Bu kadar emin olmanızdaki sebebi merak ettim . Böyle bir açıklaması mı oldu kendisinin ?

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11844 : 27 Eylül 2014, 21:40:02 »
Ya ne çok taktınız o gelse bu alınsa vs vs vs, Langford ne abi bulunmaz hint kumaşı mı? Ben her türlü Gudelocku alırdım. Biz Fenerbahçede Erdal Koşanlar varken de sevdik, Hüsnülere Kobe muamelesi yaptık önemli olan formanın rengiydi, sahada o forma için kendini yırtan Mirsadları, Mrsiçleri sevdik. Yok f4 yapamazsak başarısızmışız falan bunlar saçma sapan şeyler. Şimdi Fenerbahçe hiçkimseyi almasa 12 tane genç oyuncu oynatsa sevgimiz azalacaksa o zaman hiç Fenerbahçelilik yapmayalım. Daha sezon başlamadan 3-5 hazırlık maçından sonra hemen teşhisi koyup karalar bağlamak ta neyin nesi oluyor. Hop dedik bi kendinize gelin. :)

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #11845 : 27 Eylül 2014, 21:58:47 »
1-Can Altıntığ haberi gazetelerde çıktı kesin haber yani.Langfordun Efesten 2.5 isteme sebebi o zamanlar yerli sayılacağı dedikodusu vardı.Yerli oyuncu statüsü kazanacağından değeri 2 katına çıktı o yüzden.Sonra o hakkı kaybedince aynı parayı kazanamaması normal

2-Top8 gibi sertliğin üst seviye olduğu bir maçta takımınızın ana skoreriyseniz ve üzerinizde yoğun savunma varsa yüzde 50 2lik yüzde 33 3lük yüzdeleri çok kötü değil.Hatta Sergio Rodriguez'in bile 3.8 top kaybıyla oynadığı bir seviyede 1.8 top kaybı oranı topu elinde bu kadar tutan bir oyuncu için gayet iyi.

Gazetede haber çıktıysa kesin yani, peki...

Goudelock ortalama tutturunca iddiasız maç oluyor değil mi? İlk 4 maçtaki 4/19'luk üçlük performansını görmezden gelmek hoş olmamış. İyi istatistik tutturduğu tek maçta da 20 sayı fark yemişler.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #11846 : 27 Eylül 2014, 22:07:40 »
Polat Alemdar'ın bir sözü vardı, ''Türkiye'deki gazeteleri tersten okuyacaksın'', durum bu.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 22:10:57 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #11847 : 27 Eylül 2014, 22:08:26 »
Evet kesin.

Eurocup 2.turlarıyla EL Top8i bir tutuyorsanız bir şey diyemem.

İlk 4 maçta değil ilk 3 maçta o ortalamayı tutturmuş.4 maç oynamışlar ve ekstra oynadığı maçı çıkarıp değerlendirmeye gerek yok.
Gazetelerin her yazdığına evet kesin deme pişman olursun, bu ülkede spor haberlerinin büyük kısmı oturma organından üretiliyor. Farkında değilsin sanırım.

3 yazacağıma 4 yazmışım. 3 maçta batırmış, takım saha avantajını kaybetmiş ve elenmiş. 4. maçta müthiş istatistik tutturmuş 20 sayı fark yemişler. Ne büyük oyuncuymuş Keith Langford.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #11848 : 27 Eylül 2014, 22:23:23 »
Fiyatı 2-2.5'larda dolaşan ve para babası Rusya'dan da 1.5 almadığı bence kesin olan Langford yerine gider ben de her türlü 1 milyon dolara Goudelock'u alırdım.Tamam Euroleague ve Eurocup bir değil bunun farkındayım ama herkes gökten zembille inip El seviyesinde olmuyor.Ayrıca demiyor muyuz başka ülkelerde aynı işi daha ucuza adam yapan adamları millet takımlarına alırken biz neden tonla para saçıyoruz diye.Olympiakos 700 bin Lojeski bulunca alkış,biz bulunca auvv.Langfordu severim ama sonuçta benzer tipte adamlar hani sorunumuz Goudelock mu Langford mu eksenin değil bence.Skorer tipte biri lazımdı ve alınabilecek en iyi isimlerden biri alındı.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11849 : 27 Eylül 2014, 22:29:31 »
Bu hoca tercihidir ben de Goudelock tercihinden sikayetci degilim.Hem daha ac,hem daha genc belki daha da disiplinli bir oyuncu aldık.Ama guard da hoca kimi istiyorsa bir sekilde alınmalıydı.Ayrıca hata olabilir,insandır hata yapar.Obradovic Dunyanın en iyisidir ve Bjelica ile birlikte 5 yıl bence imzalanmalıdır.Ama misal Kleiza hocanın cok guvendigi ama perf. olarak cok kotu bir transfer oldu.Hoca bunu ister miydi tabii ki istemezdi.Ama sonucta oldu.Onemli olan hatalardan ders almak ve davamlı hata yapmamak.2 3'de oynasın,3 4'e kaysın ile sıkıntı yasamayalım.1 lazımsa 1 alınsın,2 lazımsa 2 alınsın,5 lazımsa 5 alınsın.Zoric'i de misal gencler bile potaya goturup basketi atmasın.Takımda direnc olsun.Hepimiz 70 yiyip 80 atan takım istiyorum.100 atmayalım ama 90 da yemeyelim.