Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970480 defa)

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11850 : 27 Eylül 2014, 23:04:25 »
Olympiakostan bütçemiz daha yüksek.Bütçe yüksek olmasa bile onların öyle deneme yanılma lüksleri var bizim yok.Orada yabancı sınırı esnek.Esnek olmasa bile Spa var Printezis var Sloukas var birsürü kaliteli yerlileri var.Lojeskiyi alırlar tutarsa kardır tutmazsa zararı olmaz.Onu yollarlar başkasını alırlar.Geçen sene Petway sakatlandı Moon alındı mesela.Onlarda Lojeski çıkıyor benchten Perperoglu giriyor.Bu sene Lojeski çıkar Darden girer.Ama bizde Gou çıkıyor Melih giriyor Can giriyor Serhat giriyor.Yabancılar soru işareti bırakmamalı bu yüzden.

Ayrıca hep Olynin tutan transferleri övülüyor haklı olarak ama onlarda abartıldığı kadar kusursuz değil.Bu tarz tutmayan birsürü transferlerini sayarım.Matt Howard Kalin Lucas Cedric Simmons Mardy Collins Josh Powell Jamario Moon vs.vs
LAw sakatlandıktan sonra apar topar yapılan Mardy transferinden sonra '' helal olsun Olimpiacos'a hemen hamle yaptılar bu konuda muazzamlar hemen oyuncu alıyorlar '' diyip bizim şubeye geçiren kimdi ? şimdi işimize geldiği için tersten mi bakalım
nasıl olacak
hep mi duruma göre manevra yapacağuz

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11851 : 27 Eylül 2014, 23:06:55 »
KEmal ERdem foruma el koydu..
yeni türkiyenin neferi barış insanı güzel adam .. istanbul bozdu ama iyi mi oldu kötü mü oldu ben anlamadım.

sahne reiste bana müsade :)

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #11852 : 28 Eylül 2014, 00:08:12 »
Teodosic'in, Langford'ın hatta Delaney'in yazılan ücretleri aldığına inanmıyorum. Rusya'da çok karışık işler var. El altından mutlaka para veriliyordur.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11853 : 28 Eylül 2014, 00:33:38 »
Kimse Kazan gibi Kuban gibi saçma sapan yerlere Efes den düşük paralara gitmez.Buna inanan arkadaşa da kızmam..Sadece şaşırırım..
HaBaBaM GüM GüM GüM

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11854 : 28 Eylül 2014, 01:14:18 »
Efes kadar kotu yonetilen bir takım yoktur.Stanko Barac gibi bir uzun oynayarak,Esteban Batiste ise hic oynamadan,tribunde oturarak yıllarca ne paralar aldı.Hele Sasha Vujacic ile Jordan Farmar Dunyaları goturdu.Efes bu Dunyada bana gore en kotu yonetilen kluplerden biridir.Komsumun oglu yıllarca cesitli kluplerin altyapılarında oynadı.Altyapıda da cogu oyuncusunun yasında oynama oldugunu soylerdi.Ben Ozilhan olsam 5 sene once BJK ile birlesmistim.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #11855 : 28 Eylül 2014, 01:17:17 »
Aynen.Efes ozellikle maas dengesinde Avrupada 1 numara.Kimseye hakettiginden 1 kurus fazlasini vermez.Hatta bu isim cok degerli bir yabanci olsa ve yerli statusu hakki kazansa asla ederinin 2 katini teklif etmez

Bunu görmemiş olayım..Semih Erden e verirken mi denge düşündüler? Yoksa Baraca? Yoksa Vujacice..

Efes denge menge sallamadığı için bilmem kaç senedir dopingle aldıkları kupadan başka bir numaraları yok..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sergio_55

• Üye
  • Yer: Aydın/İzmir
« Yanıtla #11856 : 28 Eylül 2014, 12:00:52 »
Hickmann goudluck vesely tartisilacak oyuncu degiller. Hickmann 1 oynar mi soru isareti bu? Goudluck'a pozisyon cizilmezse tabiki yuzdesi dusup sacmalar. Vesely'nin eksikleri tabiki var ama iyi yonlerini de gorelim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11857 : 28 Eylül 2014, 12:11:34 »
Farklı şeyler.Transfer tutar tutmaz ayrı konu.En azından eksiklerini görüp önlem aldılar ve o adamı ilk 7 maçta oynattılar.Nasılsa bu saatten sonra piyasada adam kalmadı kimseyi almayalım demediler.

Evet o konuda muazzamlar.İhtiyaç duyunca hemen oyuncu alıyorlar.3 sene önce bu takım iyidir oyuncu almayalım demediler.Sezon ortasında Dorsey ve Law'ı alarak o efsanevi CSKA kadrosunu yenip şampiyon oldular.

Benim orada bahsettiğim muazzamlık her yaptıkları transfer olumlu sonuçlanmıyor anlamındadır.

Ilk 7 mac değil top 8 de filan da süre aldı.
Transfer olsun yeter diyorsun. Oyuncunun kalitesi iyiliği ve önemli değil . Anladım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11858 : 28 Eylül 2014, 12:24:47 »
TOP8'in ilk 7 maçı işte.Statüyü biliyoruz eğer oyuncu sonradan alınırsa TOP8in ilk 7 maçı oynayamıyordu sonraki 7.maç oynuyordu.Pierre ve Sekulic'i bu yüzden oynatamadık hatta.Onlar erkenden aldılar onu diyorum.

Transferin kalitesi iyiliği önemli değil demiyorum anlayan anlamıştır.Çarpıtmaya gerek yok
Herkes senin kadar zeki olmayabilir basketbol algimiz belki düşük. Anlayan anlamıştır lafi sanki pek hoş olmadi gibi.
Carpıtma ne demek bilmiyorum bem birisi sözlük anlamını şuraya yazsa da öğrensek hep beraber
Ayrıca :
Sekulic i oynattik top 16 da. O vidmar sakatlandiktan hemen sonra alınmıştı.. haa sonra sakatlandı vs vs  faydalanamadik hemen hamle yaptık ama belki de  yanlış hamle yaptık. Başarılı olsaydı muazzm is derdik başarılı olamadi küfür ettik olay bundan iberet.
Pierre'i zaten geç aldık alınmak için alındı gibi bir durum oldu zaten.
Pierre gibi oyuncu alana kadar almam daha iyi..
Ama alınacak her isim kesin faydalı olacak diye bir kural yok
Takım olgusu kimyasi vs herşeyden daha önemli...
Her oyuncu her takımda ayni etkiyi veremiyor sonuçta

Edit : top 8 degil top 16 yazacaktın karışmış sanırım.

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2014, 12:26:25 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı gimme

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #11859 : 28 Eylül 2014, 14:45:57 »
Herkese Merhaba,

Uzun zamandır takip ettiğim güzel sitenize katılmaya karar verdim. Kıt Türkçem ( basketbol bilgimi de dahil edebiliriz) ile ben de paylaşımda bulunmak istiyorum. Yapılan transferlerden genel olarak memnunum diyebilirim ancak geçen seneki kadromuzun da bundan daha alt bir seviyede olduğunu düşünmüyorum. Bo, Bojan, Kleiza bu üçlü bence Avrupa'nın elit oyuncuları arasında. Özellikle Bojan'nın oyunu Obradovic'le beraber güzel gelişim kaydetmişti. Şu an elimizde olan oyunculardan beni en cok heyecanlandıran isim Vesely ki bence bu sene euroleague fark yaratacak bir oyuncu . NBA dönüşü ona biraz daha adaptasyon süresi tanımamız gerektiği kanaatındeyim. Bence tek sıkıntı yaşayacağı kısım serbest atış çizgisi olacak. Melih böyle oynamaya devam ederse Serhat ve Can'dan herhangi bir verim beklemek gereksiz olur çünkü kadro zaten 12 kişilik :D belki Serhat 5-10 dk. süre alabilir. Pota altına gelecek olursak Oguz, Zoriç ve Semih üçlüsü euroleague için bence yeterli tabii ki hepsinin ayrı ayrı defoları var ama genel olarak 3 tane tecrübeli isim. Semih geçen sene dibi gördükten sonra tekrar yükselişe gececeğine inancım tam ama büyük bir sıçrama yapacagını düşünmüyorum sadece rotasyon dahilinde katkı alacağımıza inanıyorum.Oğuz gecen sene yoktu , o da daha toparlanmış duruyor. Bogdan bence cok potansiyeli olan bir oyuncu fakat Obradovic'in ona vereceği rol takımın hedeflerine ulaşmasına etki edecek en önemli unsurlarından biri olacak . Komple bir oyuncu,her özelliği ortalamanın üstende ve en önemlisi sorumluluk almaktan kaçmayan bir yapıya sahip. Bogdan'da oyununu bir üst seviyeye çıkardığında yani 4 senelik kontarını doldurmadan NBA'e gidecektir. Umarım koç en dogru şekilde faydalabilir kendisinden. Goudelock ve Hickman 'i daha önce izlememiştim o nedenle yorum yapmam saçma olur fakat su an sıkça konuşulan 1 numara transferinin an itibariyle gereksiz olacağını düşünüyorum. Hickman hazırlık turnuvalarında ikili oyunu oynayabilicegini gösterdi bence ayrıca o bölgede Kenan gibi yetenekli bir oyuncumuz var ve daha uzun yıllar onu bu forma altında göreceğimize inaniyorum. Kenan'ın NBA 'e gidecegini düşünmüyorum, tarzı daha çok avrupa basketboluna uygun o nedenle biz ona ne kadar erken sorumluluk verirsek o kadar iyi . Buna Top16 maçları da dahil . EK: Transferlerle ilgili tek üzüntüm 7 lisanslı yabancı oyuncu hakkımız varken Bo mccalebb 'in takımdan gönderilmesidir.  :-[

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11860 : 28 Eylül 2014, 16:42:19 »
Heurtel Efes'e gidebilir haberleri çıktı.Bu durumda Planinic boşa çıkar.Planinic'in alınması taraftarıyım.

Bo Mc Calebb içinde Laboral dedikodusu var.
Laboral hocası  ( eski siena hocasi/ hatta hickman in pessaro daki hocası _adini hatırlayamadım ) bo yu italya dan tanır.bo laboral dedikodusu bayadir var ama laboral in paraya ihtiyaç var. Huertel efes' e itelerlerse iyi paraya ordan bo için bütçe çıkabilir.

Zoran rezalet oyuncudur son ama alınırsa tabiki gönülden destek oluruz. Kendisinden uzak ara nefret ederim ama fb sevgim herşeyin üzerinde

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11861 : 28 Eylül 2014, 16:46:48 »
Nereye gittikleri kadar kaca gittiklerini de merak ediyorum acıkcası bize 1.6m bonservis ve muhtemelen 2m civarına oynayan Bo bakalım kaca imza atacak.Kleiza yı gorduk.Biz bu takımların hepsinden cok daha buyuk takımız ama ne hikmetse ne paralar veriyoruz.Real-Barca dısında en iyi takım biziz ama ne hikmetse ne paralara alıyoruz.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #11862 : 28 Eylül 2014, 16:56:06 »
Nereye gittikleri kadar kaca gittiklerini de merak ediyorum acıkcası bize 1.6m bonservis ve muhtemelen 2m civarına oynayan Bo bakalım kaca imza atacak.Kleiza yı gorduk.Biz bu takımların hepsinden cok daha buyuk takımız ama ne hikmetse ne paralar veriyoruz.Real-Barca dısında en iyi takım biziz ama ne hikmetse ne paralara alıyoruz.

Kleiza'nın Olympiakos'tan aldığı parayı da hatırlıyoruz..

Kleiza geçtiğimiz sezon elde pek fazla olasılık kalmaması yüzünden yapılan bir transferdi.. İstese Raptors ona kontratta verecekti o paralar normal.. Bu yaz ise haliyle kötü bir sezon geçirince değeri düştü.

Bo'da aynı şekilde Siena'da MVP olduktan sonra bize geldi ancak iki sezondur gösterdiği performans ile değeri düştü.. Onu almak isteyen bazı takımlarda istediği parayı veremediği için yapamıyorlar..

Ayrıca Avrupa'nın en önemli 3. kulübü filan değiliz.. Obradovic gelinceye kadar bir çok oyuncuyu ikna bile edemedik.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #11863 : 28 Eylül 2014, 17:11:14 »
Obradoviç bir yapılanma içinde bana göre.Eleştiriler olmalı ama yüzde 70 i ezbere..

Daha önce bu yapılanma sadece Tanjeviç zamanında oldu.O kadar.Aradakiler hep günü kurtarma o kadar
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11864 : 28 Eylül 2014, 17:19:51 »
Bogdan bizden 850 bin euro alacak...
Buy out verdik eyvallah ama ne adamlar ne paralar aliyorken bogdan bu paralara oynayacak olması takdirlik durumdur.
Nasil bakmak istemek ile ilgili bir durum.
Obradovic 10 senedir bizimle beraber değil Allah nasip eder bizimle uzun yıllar kalırsa o zaman bi oturup konuşuruz
Obradovic'in 23 senedir avrupa basketolnda yaptıkları bildiğimiz oyuncu gelişimi aldığı kupalar bakış açısı vs çok değerli bi adam. Ben elimden geldiğinde onu putlaştirip destek olacağım. Aslında bütün suç obradovic'te. Zor şeyleri o kadar basit gösterdi ki o kadar basit yapti ki haliyle beklenti haklı olarak çok yüksek oluyor.
Hayırlısı olsun ne diyelim Obradovic çok büyük ve değerli bir koç diyerek mevzuyu bağlayalım

Casak
Planinic konusunda farklı düşünüyoruz. Ama dedigim gibi öyle bir durum olursa başarılı olmasi için elimizden gelebi yaparız.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2014, 17:20:44 Gönderen: Cem Ağrak »