Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970568 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #11895 : 29 Eylül 2014, 00:27:24 »
Hayırdır hocam sen neye kızdın ?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #11896 : 29 Eylül 2014, 00:30:12 »
Hayırdır hocam sen neye kızdın ?

Atarlı gençliğe..

Çok üzüyorlar beni çok.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #11897 : 29 Eylül 2014, 00:38:27 »
Fenerbahçe taraftarı her branşda transfer sever. Hatta transferi ihtimalen ilgili branşın kendisinden bile çok sever. Yani örneğin bayan baskette WNBA yıldızları dolsun ister ama normal sezonda tek bir maçı bile adabıyla izlemez. o yüzden kim gelirse gelsin, transfer goygoyu ebedidir.

hazırlık dönemi gözlemleriyle konuşuyorum:

PAO mevcut durumu değiştirmek adına bir hamle yapmazsa, halihazırda grubun en zayıf halkası olarak duruyor. Gün olur devran döner , işler nereye gider bilinmez ama PAO Top 16 yapamaz ise bence bizim Diamantidis için en azından girişimimiz olur. Tahminim hedefler doğrultusunda da Diamantidis de PAOyu terketmem inadını bırakabilir

bekleyelim görelim
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #11898 : 29 Eylül 2014, 03:49:43 »
Öncelikle yazımın hiçbir kişisel polemiğe girmek amacı yoktur, yanlış anlaşılmasın.

"Guard ihtiyacımız var, ama piyasada alacak adam yok." bu cümleyi anlayamıyorum bir türlü. Piyasa sadece 3 oyun kurucudan mı oluşuyor?

Evet gidip jackson bremer finley alalım demiyorum, ama piyasada adam yok biraz abartılı sanırım. Düşünsenize elinizde pivot yok, piyasada alacak pivot yok diyip, transfer yapmadan 4 numaralarla idare edelim diyorsunuz. Elimizde kalıplı 4 numaralar var, gerekirse onlar oynar diyorsunuz. Çok sağlıklı bir bakış açısı gibi gelmiyor bu bana.

Genel olarak şu söyleniyor, Bogdan oyun kurar gerekirse, zaten Emir var, Hickman var vs. Kenan ayrı tutuyorum çünkü Kenan gerçekten oyun kurucu. Yukarıdaki isimler ise zaman zaman oyun kurabilen başka pozisyon oyuncuları. Mesela Bogdan ya da Emir oyun kurma özelliklerini orijinal poziyonlarındayken gösterseler daha makul olmaz mı sizce de? En azından benim düşünceme göre hem oyuncudan aldığımız verim artar, hem de rakiplere karşı hep aleyhimize kurduğumuz “ters takım” olmak kavramına biraz da biz sahip olmuş oluruz.

Hickman’ı hazırlık maçlarıyla değerlendirmek istemem. Hickman’ın oyun kurmakla ilgili ciddi sıkıntıları da yok bana kalırsa, sıkıntısı bu sorumluluğun tamamen kendisinde olması. 2 numara oynayan bir Hickman’dan alınacak verim çok daha fazla olur diye düşünüyorum.

Piyasada adam yok olayına geri dönersek, NBA çok takip etmediğim için bilmiyorum, ama avrupadan şu an gelse katkı vereceğine emin olduğum oyuncular var. Bunların başına da Thomas Heurtel’i yazarım. Bir Teodosic bir Calathes değil kabul ediyorum. Ama onlar yoksa şayet alınabilecek en iyi oyuncudur. Alınmak istenirse de ciddi bütçe problemi yaşatmadan alınabileceğini düşünüyorum.

Barcelona gidip Satoransky'i alınca iyi transfer, ya da Westermann’ı alınca geleceğe yatırım diyorsanız şayet, Heurtel bize katkı sağlamaz demek komik olur. Bu adamları biz alsak eminim yine çok sövülürdü. Ama Barcelona alınca oo oluyor, buna da pek anlam veremiyorum.

Sene sonunu bekleyip elit guard almak konusu da hala gündemde. Geçen yıl da aynı cümleler kuruluyordu. Teodosic kesin bizdeydi falan, bu işlerin böyle yürümediğini görmek lazım. Bu yılı idare edelim de seneye elit guard alırız durumu yalan. Alamadık işte. Ne Teodosic var ne Calathes var, bir ara gündemde olup dudak bükülen Huertas da yok mesela.

Yani o elit guardı alıp getirmek kolay değil kısaca. O zaman sen kendi elit guardını oluşturursun. Bu konuda avrupanın en iyi koçu başımızda ve bu konuda bir yıldız adayı Kenan Sipahi kadroda. Ama Kenan tek başına bunun altından kalkabilecek durumda değil henüz. Hickman dersen çok faydalı oyuncudur ama oyun kurmak ve takımı yönetmek adına ne kadar güvenilir soru işareti.

Herkes için anlamlı bir veri olmayabilir ama Caja Laboral'in şu ana kadar yatırım olarak gördüğü oyuncularda pek yanıldığına da şahit olmadık. Dragic, Prigioni, Bjelica, Oleson, Teletovic, Huertas, Scola, Mickeal, Nocioni, Calderon… Daha da örnek var ama yeterlidir sanırım, bu adamlar iyi oyuncudan anlıyor demektir bu, benim için de anlamlı bir veridir. Heurtel dünya şampiyonası seviyesinde de gayet pozitif maçlar çıkardı. Parker’ın yokluğunda o seviyeleri kaldırabileceğini gösterdi.

Transfer olur olmaz bilemem, olmazsa bittik muhabbeti de yapmıyorum, bir şekilde idare etmeye çalışırız ama böyle bir ihtiyaç varken, ki Obradovic'in ihtiyaç olduğunu düşündüğünü varsayıyorum, piyasada oyuncu yok demek geçerli bir bahane değil. Eğer ihtiyacın varsa alırsın.

Koponen için de benzer cümleleri kurarım. Kalnietis için de kurarım. Gelecek bu tarz bir oyuncu bize mutlak suretle katkı sağlayacaktır da.

Bunları ben kendi açımdan takımda oyun kurucu eksikliği olduğunu düşünerek yazıyorum, ama Obradovic ihtiyaç olmadığını düşünüyorsa bana bok yemek düşer.

Özetle durum budur benim açımdan.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2014, 03:56:47 Gönderen: ardglr »

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #11899 : 29 Eylül 2014, 06:08:26 »
futbol takimi sampiyonlar liginde chelseayle ceyrek final oynarken kimse selcuk yetersiz maldonado deivid kazim yetersiz eziliriz demiyordu.
aykut kocamanla uefada yari final oynarken kinse cristian oralarin adami degil salih yapamaz demiyordu.ve oyle bir beklenti de yoktu.
şuraya varmaya calisiyorum bu takim beklenmedik zamanlarda beklenmedik basarilara imza atabiliyor.o zamanlarda kimse onlari beklemiyordu.su anda da takimi cok ama cok iyi taniyan taraftarlarin s.ctik bittik lig duseriz silindir oluruz muhabbetleri beni ne kadar sinirlendirse de ben basket takimindan umutluyum.bu kulupteki artik tek bağım bu takim.
ha siz 1 -5 numara istemeye devam edebilirsiniz.hatta 1-5 transferi olmazsa bittik dersiniz.bu da su demek oluyor aziz yildirimin kurduğu futbol takimina inaniyorsunuz da obradovicin kurdugu basket takimindan mi suphe ediyorsunuz.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #11900 : 29 Eylül 2014, 12:02:57 »
Cem abi balkonun kapısını açamıyorum o derece fena bir rüzgar var ..

Volkan abi senin daha fazla yazman lazım, belki çok fazla vakit ayıramıyorsun ama ayırdığın an yaz abi, senin özellikle geçmiş dönemle ilgili bilginde çok sağlam. Geçmişten günümüze nasıl yollardan geçtik çoğu kişi bilmiyor, bilenin işine gelmiyor, bunları sürekli yazmak lazım ki bazı şeylerin değeri daha iyi anlaşılsın.

Ha ha ha Benimki Dede Korkut masallarına döner valla..Ergekon'daki eriyen demirden pota yapan Fenerbahçeli taraftarlar, Çin'den aldıkları yabancı oyuncunun ilk maçta sadece 45 sayı atmasına bozulup, kellesini aldılar......
Şaka bir yana iki tane Dream Team gördüm...Kongo mu Tongo mu ne Kralı'nın oğlu giydi bu formayı zamanında....Ama 85'ten beri izliyorum desem 30 yıl olmuş; illa bir şeyleri eksik yapmayı becerdik...Yani mevzu hep aynı... 

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #11901 : 29 Eylül 2014, 12:04:49 »
basketfaul'un haberinden sonra twittera yazdım buraya da yazayım biraz kurgulanmiş bir düşünce olsada.Koponen'in menajeri Sam Goldfeder diye EXCEL Sports Menegament şirketine bağli bir menajer.Rasko Avrupada bu şirketle ortak calişiyor.Bojan'ı NBA'e goturdukten sonrada EXCEL'e bağladı mesela.şimdi basketfaul haberde sabit menajer transferlerınden bahsetmş ve malum bızde Rasko ile çalişiyoruz 2 yıldır.Ve suan Rasko'nun elinde bize pazarlayabileceği bi pg yok.o yuzden cok ıyımser bir dusunce oldugunun fakındayım ama Koponen ile ilgileniyoruz sanırım

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #11902 : 29 Eylül 2014, 12:07:06 »
evet, guard arıyoruz...Ama isim vermediler maalesef...Yine de EL'den önce alınacak gibi duruyor...Ama adaylar Koponen veya Huertel sanki...Laboral huertel'i sözleşmesi bitmeden satıp, para kazanmak istiyor

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #11903 : 29 Eylül 2014, 12:16:18 »
Efes'in Huertel ile takas dahil hiç ilgisi yok...Muhtemelen Huertel bize yapılmak isteniyor...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11904 : 29 Eylül 2014, 12:20:42 »
Olursa benim ilk tercihim Heurtel olur.Sezon başından belli yazıyorum.Gelirse bir daha pg aramamıza gerek kalmaz

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #11905 : 29 Eylül 2014, 12:27:54 »
Huertel için Efes'i de devrede gösterip, işi bir an önce bitirmemizi sağlamak istiyor olabilirler...Klasik menajer oyunudur...Bu akşama kadar bir şeyler netleşir

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #11906 : 29 Eylül 2014, 12:55:27 »
kopponen muazzam olur
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #11907 : 29 Eylül 2014, 13:03:39 »
Benim anladığım transfer olacaksa da belli menajer üzerinden olacak. O zaman da oyuncu kısıtlı.

Şu takıma Zisis iyi giderdi ama yapacak bişey yok.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #11908 : 29 Eylül 2014, 13:11:32 »
Kemal çıktı yine balkona 8)
gir lan içeri yağmur var Başakşehir'de :)

Yok abi estağfirullah ne fırçası falan derken yedin mi fırçayı Kemal :)

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11909 : 29 Eylül 2014, 14:16:44 »
Bence nbadan bir guard alınacak. Will Bynum boşa çıkabilirmiş. 2012de istemiştik bu adamı şimdi niye olmasın. 20 asist ile tamamladığı maç var Bynum'un tam bizlik