Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970326 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12015 : 01 Ekim 2014, 14:47:08 »
Teo'yu alsaydık, transfer rotamız farklı olacaktı, yani bütçe aşma durumu yine olmayacaktı.
kimisi öyle diyor.. Kimisi de 7 yabancı olacaktı diyor
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12016 : 01 Ekim 2014, 14:48:28 »
Koçun ''transfer istiyorum'' dediğini duymadım, öyle bir mesaj verdiğini de düşünmüyorum. Obradovic eğer transfer istiyorsa, bunu açık açık söyler, ima etmez. İhtiyacın ne olduğu size göre transferdir, bana göre zamandır, başkasına göre de başka bir şeydir, niyet okuyarak yorum yapıyoruz.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 14:49:06 Gönderen: Chauncey Billups »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12017 : 01 Ekim 2014, 14:50:39 »
kimisi öyle diyor.. Kimisi de 7 yabancı olacaktı diyor

Hocam, onu şu anlamda söyledim, isterse 77 yabancı olsun, Teo olsaydı eğer, ona 3 veriyorsan kalan 2'yi de ona göre pay edip, öyle transfer yapılırdı.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12018 : 01 Ekim 2014, 14:51:38 »
Kemal abi değinmiş zaten ama ben Obradovic'ın, Ivkovic gibi transfer yapın diye tutturmuyor diye biliyorum. Uygun şartlar olursa olabilir..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12019 : 01 Ekim 2014, 14:52:22 »
''Teo'yu alınca madem bütçe aşımı olmayacaktı o zaman Teo neden alınmadı.'' gibi bir soru sorulabilir.

Çünkü CSKA'nın verdiği parayla yarışma şansın yok.. Takıma sadece Teo katkısı mı yapılsın?
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12020 : 01 Ekim 2014, 14:52:39 »
Koc bana gore de guard istiyor.Planlamayı bilmem ama muhtemelen Teo alınsaydı %99 Hickman olmazdı.Belki Teo-Kenan-Berk ile guard olarak kullanılırdı.Sıkısıldıgı yerde de Bogdan,Emir topu getirirdi.Vesely cok atletik bir oyuncu bence 3.5 numara oyuncu 3-4 oynayabilir,hazırlık maclarında bence durdugu yer konusunda sıkıntı yasadı.Bunu asacaktır.Tarafsız 10 kisiye sorulsa 9'u bu takım 1 ve 5 de zorlanır der.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12021 : 01 Ekim 2014, 14:53:15 »
''Teo'yu alınca madem bütçe aşımı olmayacaktı o zaman Teo neden alınmadı.'' gibi bir soru sorulabilir.

Elbette sorulabilir, ben 2.5'a evet diyen adama, ertesi gün 3.5 vermem, sen verirsin, bu da insanın olaylara bakış açısındaki farklılıktır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12022 : 01 Ekim 2014, 14:53:50 »
Öncelikle "takıma gard lazım" denince teknik olarak yanlış oluyor zira 2 numara esas gard denilen mevkii.

Geçelim laf kalabalığını, gelelim konuya. Dünya'da birçok oyun kurucusuz şampiyon olmuş takım örneği var. Daha doğrusu burada bahsedilen biçimde oyun kurucusuz zira oyun kuramadan şampiyon olmak zor. Dolayısıyla sürekli "olmaz olmaz" diye tutturmanın bize çok da faydası yok. Net bir şekilde "A kalite" oyun kurucu alınamıyorsa "B kalite"ye gitmeyelim. Zira "B kalite"nin "A" olmasını bekleyeceğimize eldeki "A kalite" adayını bekleyelim daha iyi.
Kara deryalarda bir FENERsin!

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12023 : 01 Ekim 2014, 14:54:25 »
Koc bana gore de guard istiyor.Planlamayı bilmem ama muhtemelen Teo alınsaydı %99 Hickman olmazdı.Belki Teo-Kenan-Berk ile guard olarak kullanılırdı.Sıkısıldıgı yerde de Bogdan,Emir topu getirirdi.Vesely cok atletik bir oyuncu bence 3.5 numara oyuncu 3-4 oynayabilir,hazırlık maclarında bence durdugu yer konusunda sıkıntı yasadı.Bunu asacaktır.Tarafsız 10 kisiye sorulsa 9'u bu takım 1 ve 5 de zorlanır der.

Hayır. Koç Calathes+Hickman istedi.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12024 : 01 Ekim 2014, 14:54:40 »
Koc bana gore de guard istiyor.Planlamayı bilmem ama muhtemelen Teo alınsaydı %99 Hickman olmazdı.

Hickman her şartta olacaktı ..

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12025 : 01 Ekim 2014, 14:56:24 »
Aslında CSKA da dahil hepsi ile yarısırsın.Ulker oyle bir dev ki Dunya'nın butun gıda devlerini tek tek alıyor.Ama burada Kemal Hoca'ya da hak veriyorum.Ben kurumsal bir firmayım,sene bası belirledigim rakamın ustune cıkmam diyorsa da birsey yapamazsın.Adamlar Harward'a 25m dolar bagıs yapıp ismini tasıyan enstitu ye mi ne sahip olmuslar.
Ulker 20 veriyorsa istese 30 da verir ama onların kararı karısamazsın.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12026 : 01 Ekim 2014, 14:56:35 »
Öncelikle "takıma gard lazım" denince teknik olarak yanlış oluyor zira 2 numara esas gard denilen mevkii.

Geçelim laf kalabalığını, gelelim konuya. Dünya'da birçok oyun kurucusuz şampiyon olmuş takım örneği var. Daha doğrusu burada bahsedilen biçimde oyun kurucusuz zira oyun kuramadan şampiyon olmak zor. Dolayısıyla sürekli "olmaz olmaz" diye tutturmanın bize çok da faydası yok. Net bir şekilde "A kalite" oyun kurucu alınamıyorsa "B kalite"ye gitmeyelim. Zira "B kalite"nin "A" olmasını bekleyeceğimize eldeki "A kalite" adayını bekleyelim daha iyi.

Tamamiyle  abi.

Şuan bahsedilen oyuncular ile kafanızdaki sorunların çözülme şansı bence çok az.. Sadece Hickman'ı daha iyi kullanabiliriz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12027 : 01 Ekim 2014, 14:56:44 »

Her mağlubiyetten sonra transfer istemek bana göre Eski Türkiye kafasıdır, gaz alma operasyonundan başka bir işe yaramayacaktır.

Bu çocuklar gerekirse dayak yiyecekler, düşecekler, düştükleri yerden kalkmayı da bu şekilde öğrenecekler. Her yenilgiden sonra çareyi transferde bulmaya kalkarsak oyuncuların sorumluluk duygularını en aza indiririz.
Kesinlikle mentör olarak obradovic yanında staffda yer alman lazım....

Cebine baksaydın senin evin ordaydim ama beni görmeye tahammül edemediğin için görmemezlikten geldin :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12028 : 01 Ekim 2014, 14:57:45 »
Koç transfer istiyorum diye bağıracak bir adam değil.. ama istediği belli arayış var para yok söylemi hem ihtiyacın hemde sıkıntı nın olduğunu söylüyor...

Kemal..

Şimdi direk demedi ama ne demek istediğini anlattı herkese zaten söylentiler de bunu ggösteriyor
HaBaBaM GüM GüM GüM

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12029 : 01 Ekim 2014, 14:59:09 »
1 de 2 de guard degil mi?1 daha cok oynatan 2 daha cok sayı yapan point guard,sooting guard degil mi acılımları