Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970298 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12105 : 02 Ekim 2014, 18:42:45 »
Üzüleceklerine adım gibi eminim.Transfer yapmayacaksak şu ana kadar demeseler de  para yok bütçe yok demenin çok da anlamı yok gereksiz oyunculara para bayılacağımıza Heurtel gibi her sene üstüne 10 gömlek koyan bir adamı alabilirdik

Yav yapmayın arkadaşlar, adam Efes'e gidince kıymete bindi şimdi. Kör ölür badem gözlü olur demişler, ne zamandır doğru düzgün esamesi okunmayan adam şimdi mi aklımıza geliyor. Unutmayın Heurtel bir Calathes veya Teo değil, gelişim göstermesini bekliyorsak bizim elimizde de potansiyelli oyuncular var. Varsın onların gelişmesini bekleyelim, sonra yerli oyuncu çıkmıyor diye veryansın ediyoruz.

Kişisel görüşüm Kemal ile aynı onların Heurtel'i varsa bizim de Mr. Kenan Sipahi'miz var. Güvenelim sabredelim, her şey F4 değil, sadece bugünü değil ilerisini de düşünmeliyiz.

Bir de paraya kıysaydık alsaydık olayı için düşüncemi söyleyeyim. Atıyorum bu sene CSKA şu kadar harcıyo bu sene biz de çok harcadık daha çok verelim piyasayı süpürelim mantığıyla basketbol kültürü yerleşmiyor, kendi iyi yerlilerimizi yetiştirmeliyiz, CSKA ile eşit veya daha fazla versek bir oyuncuya yine bir şey değişmeyecek adamların birikimleri bizden fazla, kurumsal olarak tecrübe kültür bunlar da önemli faktörler, her şey para değil. Bize gelen oyuncular burada kayıpları oynarken bizden gittiklerinde harikalar yaratıyorsa bunun sebebi işte bu parayla elde edilemeyen faktörler.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12106 : 02 Ekim 2014, 18:59:51 »
Valla ben Teodosiçi bile istemiyordum değil ki Heurtele falan üzüleyim. Hoca kimi isterse onu alsınlar kimi istemiyorsa almasınlar ben razıyım, sülalem raad. :)

Çevrimdışı bora1907

• Üye
« Yanıtla #12107 : 02 Ekim 2014, 19:12:59 »
İsrailli gazeteci David Pick'e göre Fenerbahçe Ülker, Thomas Heurtel transferinde ciddi ve bonservis pazarlığı yapılıyor.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12108 : 02 Ekim 2014, 19:19:37 »
Mevzu karıştı. Efes'ten Cedi Osman, Emircan Koşut'u, bizden de Berk Uğurlu, Kenan Sipahi, Ayberk Olmaz'ı takasta kullanmak istemişler. Tam çingene pazarlığı yaşanıyor. Ayrıca Efes'in Planinic + para teklifini reddetmişler. Efes Planinic'in kontratından kurtulamadıkça transfer yapmaz. Planinic'in şu anda o kontrattan çıkmak için enayi olması lazım. Ivkovic ve iyi kontrattan kim vazgeçer? İbre bize döndü gibi. Ayberk'i verebiliriz bence.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12109 : 02 Ekim 2014, 19:31:39 »
Yav yapmayın arkadaşlar, adam Efes'e gidince kıymete bindi şimdi. Kör ölür badem gözlü olur demişler, ne zamandır doğru düzgün esamesi okunmayan adam şimdi mi aklımıza geliyor. Unutmayın Heurtel bir Calathes veya Teo değil, gelişim göstermesini bekliyorsak bizim elimizde de potansiyelli oyuncular var. Varsın onların gelişmesini bekleyelim, sonra yerli oyuncu çıkmıyor diye veryansın ediyoruz.

Kişisel görüşüm Kemal ile aynı onların Heurtel'i varsa bizim de Mr. Kenan Sipahi'miz var. Güvenelim sabredelim, her şey F4 değil, sadece bugünü değil ilerisini de düşünmeliyiz.

Bir de paraya kıysaydık alsaydık olayı için düşüncemi söyleyeyim. Atıyorum bu sene CSKA şu kadar harcıyo bu sene biz de çok harcadık daha çok verelim piyasayı süpürelim mantığıyla basketbol kültürü yerleşmiyor, kendi iyi yerlilerimizi yetiştirmeliyiz, CSKA ile eşit veya daha fazla versek bir oyuncuya yine bir şey değişmeyecek adamların birikimleri bizden fazla, kurumsal olarak tecrübe kültür bunlar da önemli faktörler, her şey para değil. Bize gelen oyuncular burada kayıpları oynarken bizden gittiklerinde harikalar yaratıyorsa bunun sebebi işte bu parayla elde edilemeyen faktörler.
Hayır Efese gidince kıymete binmedi çünkü ben Heurtel i yaz transfer sezonunun başından beri istiyorum.Tamam diyelim ki güvendik Kenana  ve bu sezon da geçen senekine benzer bir senaryo oluştu ki bence öyle olur.Bir senemizi de daha boşu boşuna harcamış olmayacak mıyız?
Eğer amaç oyuncu yetiştirmekse 20 değil 10 milyon luk takım kursaydık birkaç orta seviye yabancının etrafında.İlla bu kadar para harcamaya gerek yoktu ki.
Yanlış anlama abi.Senin görüşüne sonuna kadar saygım var.Dediklerinde de katıldığım noktalar var.Ama bana göre bu takıma bir guard lazımdı ve sanırım da geliyor

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12110 : 02 Ekim 2014, 19:36:58 »
Buradaki herkes Teo-Calathes ile Huertel-Koponen vs nin aynı olmadıgını bilir.Oyle bir iddia da bulunmaz.Burada yapılan yorumların,tespitlerin dogru oldugu varsayımından hareket edersek yerliler calısmıyorsa ve bunu Obradovic gibi bir koc bile degistiremiyorsa gelen yabancı da calısmayan yerlileri gorup ustelik onlar da deli paralar alıyorken ben ne calısayım psiklolojisine girebilir.Cok ozur dilerim ama yemisim CSKA'nın kulturunu adamların rezil bir salonları var,berbat bir seyircileri var.Kulturmus vs her yerleri kultur olsa ne olur.Sana gelen yerli-yabancı yatıyorsa ben bunu kulture falan baglamam.İs ahlakına baglarım.Kimse yanlıs anlamasın Olcay Cakır'a bakıyorsun Ortakoy bilmemne pötisyerde surada vs ozel hayatına karıstıgımız yok.Ama parkede de gormek istiyoruz neden goremiyoruz.Olcay Cakır kac senedir yeterli sureyi alan bir oyuncu,Spartak daki Nika Baric'e bakıyorum kıza bayılıyorum.Ama Olcay'da o gelisimi goremiyoruz.Dun Asto Ndour vardı.Olcay'ı tanıyorum gecen sene Samsun'da beraber oynadık dedi U20'de ,kadının gelisimine bakıyorsun ki Sancho Lyttle olmasaydı belki simdi İspanya Takımında dokturuyordu.Tugce Canıtez parkede hic gormedik.U20 diyor benim icin 20-22 yasındaki oyuncular genc degildir.Genc oyuncu 15-18 dir.

Kendi yıldızlarımızı yaratalım,gelismelerini bekleyelim bence kolay degil cunku kendileri istemiyor.Yarın yabancı yasagı kalksın,Obra desin bu yerliler hic calısmıyor ben 12 yabancı ile calısıcam en ufak itirazım olmaz.Benim hissiyatım koc guard istiyor.Kimi der almayalım Ocak'ta alalım.Kimi der simdi gelsin takıma adapte olsun.Ya da cıkar sube para mara yok,hıdır durum budur der.Ama bu takıma 1 ve 5 bana gore lazım bir baskasına gore de degildir.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 19:38:33 Gönderen: hmetin »

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12111 : 02 Ekim 2014, 20:43:24 »
Berki verelim, bizde zaten süre bulamayacak, gitsin kurtarsın kendini :)
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12112 : 02 Ekim 2014, 20:57:15 »
Berk kulübün çocuğu ben üzülürüm onun bayrak adam olduğu bir Fenerbahçe Basketbol Takımı hayalini kuran biriyim.Ya da ana parçalardan biri olduğu.

Kenani koç hayatta vermez.

Laboral dişli çıktı baya

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12113 : 02 Ekim 2014, 20:58:47 »
Berk gibi okulunu bırakmamak için kiralık gitmeyen biri İspanya'ya hiç gitmez zaten. Ayberk olabilir bence. Belki doğrudan para ile anlaşılır. Bakalım.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12114 : 02 Ekim 2014, 21:50:18 »
Berk gibi okulunu bırakmamak için kiralık gitmeyen biri İspanya'ya hiç gitmez zaten. Ayberk olabilir bence. Belki doğrudan para ile anlaşılır. Bakalım.

Ayberki TEDe kiralık verdik zaten

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12115 : 02 Ekim 2014, 21:52:33 »
ZEki abi LAboral hocası BO yu çok istiyor. ama paraları yetmiyor.
Huertel i öyle takas ile filan sittin seni vermezler. 100 200 300 400 veya herneyse ama o herif para almadan herhangi bir takıma Huertel'İ bırakmaz.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12116 : 02 Ekim 2014, 21:53:45 »
Ayberki TEDe kiralık verdik zaten

Haklarından bahsetmiştim ama hukuken mümkün olmayabilir, bakmadım statüye. Futbolda mümkün değil, basketbolda da öyledir herhalde.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12117 : 02 Ekim 2014, 21:56:16 »
ZEki abi LAboral hocası BO yu çok istiyor. ama paraları yetmiyor.
Huertel i öyle takas ile filan sittin seni vermezler. 100 200 300 400 veya herneyse ama o herif para almadan herhangi bir takıma Huertel'İ bırakmaz.

1 genç + para diyordu İspanyol basını bugün. Para almadan hayatta bırakmaz Querejeta. Ucuza kapatamayız zaten. €750k'ya tavım ben (takassız).
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2014, 21:56:42 Gönderen: Cengizao »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12118 : 02 Ekim 2014, 21:59:01 »
1 genç + para diyordu İspanyol basını bugün. Para almadan hayatta bırakmaz Querejeta. Ucuza kapatamayız zaten. €750k'ya tavım ben (takassız).
bence çok para ..
500  iyidir. illa transfer olacaksa tabi kendisinin de ne istediği önemli burada.
sonuçta bu transfer için ayrılan bütçe nedir bilemiyoruz. ama Unakıtan Gherardinhi abimiz klübün çıkarları adına gerekeni yapacaktır.
niyetimizde bu transferi yapmak var ise bu transfer biter. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12119 : 02 Ekim 2014, 22:00:11 »
Arkadaslar Slukas'ın kac yıllık sozlesmesi var?