Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970256 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

active

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12165 : 06 Ekim 2014, 12:28:53 »
Daha 2 mesaj önce Heurtel transferinden duyacağım mutluluğu belirtmiştim.Ben de tıpkı Sinan abi gibi Heurtel ın gelmesini yaz başından beri istiyorum.Ama eğer Kenan gibi bir adamı Heurtel karşılığında bir de üstüne para vererek verirsek yazıklar olsun dan başka bir şey diyemem.Hani Nerede Gherardini Etkisi.Biz bu transferleri Nedim Karakaş ile de yapardık.Acaba Heurtel ı getiremeyecekse niye geldi çok merak ediyorum.Ben de Avrupa da yaş grubu içinde en potansiyelli adamı ayrıca üstüne para vererek verirsem Heurtel ı alırdım herhalde
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 12:29:10 Gönderen: active »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12166 : 06 Ekim 2014, 12:45:58 »
Active / casak
Hani büyükler demiş ya
Ne emmeye ne de gömmeye geliyor diye. Sizin de durum bu şekilde.
Nasıl olacak cidden anlamıyorum
Bi kendi bakış açınız var hep işinize nasıl geliyorsa o açıdan bakıyorsunuz..
Safkan pg alınmadı ne demek casak acarmisin. Alınmadı demişsin ya.  Mesela kimler saf ti da alınmadı hem saf adam bize katkı verir mi zeki olması gerekmez mi ?
Saf adamı rakiplerin kaldırması kolay olmaz mı.
Gecen sezon avrupa daki top 16 elenmesi ile kenan ne alakası var sadece salliyorsun

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12167 : 06 Ekim 2014, 12:54:36 »
Kenan olayı enteresan bir durum.. olmadan üzerinde konuşulacak bir şey yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #12168 : 06 Ekim 2014, 12:57:10 »
Kenan geri alma opsiyonlu veya kiralik degil de dogrudan giderse karar hakli olarak elestirilir, buyuk risk cunku. Benim gonlum hic istemiyor bunu, mantigim da almiyor, biraz az para vermek icin Kenan'i kaybetmeyi. Hep diyoruz kendi degerlerimiz vs diye...
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12169 : 06 Ekim 2014, 13:09:22 »
Bence de büyük hata olur kutay.
O konu hem fikirim..
Ben kenan'ı çok seviyorum ve ona çok inanıyorum
Sadece huertel kenan mevzusu ile gherardinhi filan ne alakası var .illa her konudan birilerine laf sokulması bana saçma geliyor.
Adam bize sadece transfer yapnasi için gelmedi yahu. Öyle olsa dışarıdan danışmanlık hizmeti alırdık 200.bin euro para verirdik 3 4 tanr oyuncu tavsiyesini isterdik. Burda bir yönetimsel yapilanma içine girilmiş. Bunun bir sürü alt dalı var .sadece mevzuya transfer açısından bakmak sağlıklı değil
Kenan'ın hele ki bonservisi ile girmesine benim gönlüm hiç razı gelmez..yetenek yaş Türk olmasi vb çok avantajı var ama işte ona biraz sabretmemiz lazım bizde de o sabır hiç yok. Çok bombok bi durum ama murat'ın dediği gibi mevzu bi olumlu/olumsuz netleşsin bi ortata çıkacak tabloya bakalım

Kenan komple giderse 2 açıdan çok üzülürüm
1-kenan gittiği için :(
2- kemak erdem ispanya ya taşınacağı için :( 8)

Buradan kemal erdem e sesleniyorum : böyle bir durum olursa lütfen gitme bizi birakma :( :(

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #12170 : 06 Ekim 2014, 13:10:50 »
Kenani verirsek, ustune ustun birde para verip heurteli alirsak.. Bu karar ciddi elestirilir, umarim boyle birsey olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12171 : 06 Ekim 2014, 13:16:15 »
Casak
Saydığın maddelerde haklı olduklarında var haksiz olduklarında var. Salliyorsun ile kastim yalan söylüyorsun kısmı değil. Her boka salliyorsun dememdi.
Eski mevzulari ve twitter muhabbetleri açmıyorum sen anladın ne demek istediğimi
Peşin hükümlüsün hemen salliyorsun yalan değil. Işte bu peşin hükümlü olman hoşuma gitmiyor mevzu bundan ibaret...

Kenan komple verilirse merak etme beraber sallarız..
Rahat ol o konuda sıkma canını...

Misal laboral huertel mevzusunda bilmediğin çok konu var.
Ayrica hueryel ispanya mavi harici bu dünya kupasinda öyle piyasasi artıracak performans göstermedi

Demişsin ya mantıklı açıklamasi yok diye.. bu cümlene ciddi anlamda çok güldüm. Bugüne kadar yazdıklarında mantıklı kısım % 10 u geçmez ama mantiktan bahsediyorsun. Garip heldi bana

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 13:19:24 Gönderen: Cem Ağrak »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12172 : 06 Ekim 2014, 13:19:53 »
Active / casak
Hani büyükler demiş ya
Ne emmeye ne de gömmeye geliyor diye. Sizin de durum bu şekilde.
Nasıl olacak cidden anlamıyorum
Bi kendi bakış açınız var hep işinize nasıl geliyorsa o açıdan bakıyorsunuz..
Safkan pg alınmadı ne demek casak acarmisin. Alınmadı demişsin ya.  Mesela kimler saf ti da alınmadı hem saf adam bize katkı verir mi zeki olması gerekmez mi ?
Saf adamı rakiplerin kaldırması kolay olmaz mı.
Gecen sezon avrupa daki top 16 elenmesi ile kenan ne alakası var sadece salliyorsun
Benim tek demek istediğim Kenan verilmesin.Yoksa benim Heurtel ı ne kadar istediğimi herkes biliyor.Benim tek bakış açım bu abi. :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12173 : 06 Ekim 2014, 13:22:47 »
Benim tek demek istediğim Kenan verilmesin.Yoksa benim Heurtel ı ne kadar istediğimi herkes biliyor.Benim tek bakış açım bu abi. :)
Bence de verilmesin Kürşat.
Verilecek ise de geri alma opsiyonu ile verilsin.  Hatta bence kiralık gibi bile gitmesin ben kenan i cok severim ama dedigim gibi huertel daha fazla katki verecekse su anda kenanni 1 2 sene mutlaka geri alalim. 8)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12174 : 06 Ekim 2014, 13:27:43 »
Bence de verilmesin Kürşat.
Verilecek ise de geri alma opsiyonu ile verilsin.  Hatta bence kiralık gibi bile gitmesin ben kenan i cok severim ama dedigim gibi huertel daha fazla katki verecekse su anda kenanni 1 2 sene mutlaka geri alalim. 8)
Geri alma opsiyonu falan varsa zaten ki en iyi senaryo bence o olur.İşte o zaman çok iyi iş çıkarmış oluruz.Hem Kenan bence daha çok süre bulacağı bir takımda daha çok gelişir.Hem de yaz başından beri istediğim Heurtel hayaline ben kavuşmuş olurum.Umarım böyledir diyelim o zaman :) 8)
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 13:28:37 Gönderen: active »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12175 : 06 Ekim 2014, 13:29:08 »
Sondan başlamak gerekirse geçen sezon Kenana güvenildiği ve seneye Teodosic’in gelme ihtimali fazla olduğu için TOP16da 1 numara almadık.Yalan mı sallıyor muyum ?

Hackett gibi çok değerli bir piyango varken onu elimizin tersiyle itmedik mi ? Elimizde Kenan gibi bir değer var,biz elimizdeki değerlere güvenmedikçe bu işler olmaz demedik mi ? Hackett abartılan bir oyuncu demedik mi ? Şimdi öyleyken böyle,böyleyken öyle mi oldu ?

Geçen sene sezon ortası safkan 1 numara yoktu o yüzden sadece 1 numara yazdım ki hatta dahada netleştireyim o isim Hackett’ti.Bu sene safkan 1 numara Teodosic Calathes 2lisi olmazsa Kalnietis Koponen Huertel vardı.Rus takımları bırakmaz çok para ister diyorduk ya şimdi Huertel gelirse ucuza mı gelecek peki ? Madem Huertel isteniyor neden Dünya Şampiyonası öncesi piyasası artmadan evvel alınmadı ? Şimdi Laboral bizim Huertele ihtiyacımız olduğunu ve tek alternatif olduğunu bildiği için yüksekten uçuyor.

Tekrar edeyim Kenan’ın gideceğini sanmıyorum.Bu transfer ya parayla biter yada hiç olmaz diye düşünüyorum.Ama Kenan giderse bu tutarsızlıklar ciddi eleştiri konusu olur .
Herhangi birisi gelirse kan testini sen mi yapacaksın? Hani saf kan mı değil mi diye. Vallahi aklımda kalır, o testi görmem şart benim. Ama net bilgi isterim, saf kan mı, 'pass-first' mü, şut först mü, önce takım mı bunları netleştirin, tamam mı?

Önce "saf kan", sonra "piyasada olmadığı için sadece 1" deyip "çok değerli piyango Hackett", sonra "saf kan olarak Koponen" falan filan. En sonunda da tutarsız olan kulüp, sen "bir takıma saf kan oyun kurucu şart" deyip sonra "sene arasında alınabilecek en uygunu, piyango Hackett" diyerek tutarlılığın dikili taşı, abidesi, ete kemiğe bürünmüş halisin gerçekten.

Aslında sorardım "saf kan şartsa Hackett niye piyango olacak kadar değerliydi, yok Hackett piyango ise neden saf kan diye tutturuyorsunuz?" diye ama farketmez. Nasılsa o aradaki boşluklardan geçmenin de bir yolunu bulacaksın. Dolayısıyla gerek yok. Biz bu tutarlılıkla(!) yaşamaya devam edeceğiz.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12176 : 06 Ekim 2014, 13:31:06 »
Belki de obradovic sezon sonu kesin ayrılacak bu sene gitmeden mutlaka final 4 istiyordur. Huertel şu anda daha çok katkı verebilir ( ya ve tecrübe anlamında ) diye düşünülmüş olabilir.
Belki kenan 2 sene sonra geri alınmak şartı ile verilecek :)

Nasıl senaryo yazdım ? ;) :)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12177 : 06 Ekim 2014, 13:33:06 »
Belki de obradovic sezon sonu kesin ayrılacak bu sene gitmeden mutlaka final 4 istiyordur. Huertel şu anda daha çok katkı verebilir ( ya ve tecrübe anlamında ) diye düşünülmüş olabilir.
Belki kenan 2 sene sonra geri alınmak şartı ile verilecek :)

Nasıl senaryo yazdım ? ;) :)
Güzel :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12178 : 06 Ekim 2014, 13:35:47 »
Güzel :D
Bence kötü senaryo.
Herhangi bir oyuncu umurumda değil
Obradovic uzun yıllar kalsın. Onun vizyonu bakış açısı bize herhangi bir oyuncunun vereceği katkıdan çok daha önemli

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12179 : 06 Ekim 2014, 13:38:01 »
Bence kötü senaryo.
Herhangi bir oyuncu umurumda değil
Obradovic uzun yıllar kalsın. Onun vizyonu bakış açısı bize herhangi bir oyuncunun vereceği katkıdan çok daha önemli
Zaten ben de 2. bölümü kast ettim.Şu Kenan geri alınmak şartıyla verilecek kısmını.Ama illa Obra ya bağlı da değilim.Gitse de olur gitmese de öneli olan istikrarlı başarı bence :)