Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970214 defa)

0 Üye ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12195 : 06 Ekim 2014, 16:33:56 »
Obradovic belli ki daha hazır ve riski minimum olan oyuncularla devam etmek istiyor bu yıl. Kenan'dan tamamen vazgeçeceğini düşünmüyorum, bonservisiyle verilse dahi sözleşmeye bize satın almada öncelik tanıyan maddenin ekleneceğine eminim. Tabii burada Kenan'ın da gelecek planları önemli, bunu bilemeyiz. Zaten Kenan'daki potansiyelin koç da farkında, ancak henüz tam anlamıyla hazır diyemeyiz. Gönül isterdi ki Kenan'ı göndermeden alalım ama her şey istendiğini olmayabiliyor. Kulüp finansal olarak fazla açık vermek istemiyor anlaşılan, bu durumda istemeyerek de olsa bazı feragatler oluyor.

Ben kendi adıma o neden alındı şu neden verildi şeklinde bir sorgulama yapmak istemiyorum. Kulüp idari ve teknik anlamda yeni bir yapılanma içinde ve şu aşamada güvenmek gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #12196 : 06 Ekim 2014, 16:49:22 »
Kenan'ın gitmesini şundan isterim ki, bizim taraftara yaşı genç ve rüştünü henüz ispat etmemiş bir yerli oyuncu ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. 9 maç süper oynasa susar, kötü oynayacağı 10. maç yattıkları pusudan başlarını kaldırır ve dişlemeye başlarlar. "Daha henüz zamanı gelmemiş, zorluk seviyesi arttıkça yetersiz olduğu görülüyor" gibi türlü cilalı incilerle sinsi sinsi baskı altına alırlar ve devamında oyuncu bu psikolojik baskının altında ezilince de bu defa tam gaz yok etmek için dört koldan dalarlar. Bunu içim yanarak söylüyorum ama maalesef bu senaryoyu çok izledik. Mesela Efes'ten genç Furkan'ın alınmasını da bir yandan o kadar isterken, diğer yandan 25 yaşına gelmeden bize gelirse silinir düşüncesiyle böyle bir transfere ihtimal olmadığı için seviniyorum.

Bu taraftara yaranılmaz. Kenan'ın yerinde olsam gerçekten 5 dakika düşünmeden Laboral'e giderim. Bunu kendimin de dahil olduğu bir öz eleştiri olarak yazıyorum. 

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #12197 : 06 Ekim 2014, 17:07:57 »
Su transfer gerceklesmeden Obradovic'e, Gherardini'ye giydirme olayi illallah dedirtti artik. Daha cok twitter'da oluyor bu, iki tane kicikirik ilgi hastasinin pesine takilip bir suru Fenerli toplu histeri krizine giriyor. Taraftarin tepkisine gore transfer yapilan donem artik geride kaldi diye umuyorum, o yuzden bosuna kendimizi uzmeyelim. Haberler kesinlesmeden dogmamis cocuga don bicmekten vazgecmek ve Querejeta gibi "garp kurnazi" adamlarin veya menajerlerin eline koz vermemek lazim.

Bir de Obradovic'e sallayan Fenerli dostlar, bir silkinip kendinize gelin. 2-3 yil once takimin basinda onun olacagini ruyamizda goremezken su an butun Turk basketbolundan daha basarili bir adamin kararlarini daha karari VERMEDEN elestirmeye basladik. Bu kadar guvensiz, karamsar olmak en basta insanin kendine zarar.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12198 : 06 Ekim 2014, 17:13:48 »
Bu Kenan hakkında çeşitli dedikodular okuyorum özel hayatla ilgili gerçek mi duyan varmı?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12199 : 06 Ekim 2014, 17:14:29 »
Çelişki şurda:İzledim diyorsun ve Hackett'in savunmasını Jerrels ile bir tutuyorsun.Bu durumda ya izlememişsindir yada izlediysen çarpıtıyorsundur,izlediğini yorumlayabilme problemin vardır vs vs.

Evet 3 numarada oynarsa ne kadar hakkını verebildiği önemli.Bende diyorum ki bu adam geçen sene oynadığı sürelerde hakkını verdi.Zaman zaman kullanılabilir.Nasıl biz Emiri 1-2-3 hatta yeri geldiğinde 4te kullanıyoruz ya işte öyle.Daha birsürü ekstra özelliğini saydım.Bu özellikleri onu all-around kılar.Bu tarz 10 tane oyuncu sayabilir misin diyorum ısrarla konuyu değiştirip sayamıyorsan bu konuda daha fazla tartışmaya gerek yok zannımca.

Bir yanlışı daha düzelteyim.NBA'ye gittiği için fark yaratır demiyorum.Yukarda demişsin ya bu adamın gelebildiği en yüksek nokta Milano diye.Hah bende o yüzden diyorum ki bu adamın en üst seviyesi Milano değil yakında NBAye gidecek kontratının bitmesini bekliyor.Burada çelişkiden ziyade okuduğunu algı problemi veya çarpıtma var gibi.
Eh, genelde kişinin niyeti iyi olmayınca kendi özelliklerini başkasında bulurmuş. Buna da yansıtma deniyor pskiolojide.

Bir daha deneyelim madem. Jerrells örneğini bilerek verdim. Bu tarz oyuncular çok iyi savunma yapıyor gibi görünürler. İyi top çalarlar ancak işin aslı öyle değildir. Zaten Maccabi serisine de bak, anlarsın. Hackett'ın olası eşleşmeleri olan oyuncular ne yapmışlar? Mesele burada. İyi savunmacı olmak için sadece atlet, top çalan oyuncu olmak yetmiyor. Temel bilgi, alan oyununu iyi bilme, takım savunmasına uyum sağlayabilme gibi birçok parametre var işin içinde. Dolayısıyla bu saydıklarım itibariyle Hackett ortalama savunma yetenekleri olan bir oyuncudur, daha fazlası değil. O takım için savunması iyi sayılabilecek ancak Moss var kısalardan, başka da yok.

Koçlar genelde bir oyuncuyu pozisyonu dışında oynatmaya oyunun dinamiklerini tersine çevirme arayışıyla yönelirler. Tam bu noktada da bazı şeyleri riske ederek bunu yaparlar. Emir'i 4'e çekersen akıllı bir rakip fizik olarak üstün geleceği şekilde kendi 4 numarasını sırtı dönük oynatır. İş o noktaya geldiğinde Emir'in yetersiz kaldığı hepimizin malumu. Eğer 1 numara oynatırsan da rakip 1 numara için yavaş kalır. Oynamaz mı? Oynar. Kısa süreliğine, riske girerek. "Hakkını vermek" dendiği zaman tamlama anlamı olarak, o olgunun tüm gereklerini yerine getirebilme durumu söz konusu. "Emir 4 numaranın hakkını veremez". Bak senin için çok anlaşılır yazdım. Açık, net. Hackett 3 numaranın hakkını veremez. En ideal pozisyonu 2 numara, oraya da üst düzey olabilmek için şutu yetmez.

NBA konusunda bir yanlışı düzelteyim. Tekrar baktım, birşeyi net ifade etmek istersen noktalamaya dikkat et. Zira vurgu da yapılamadığı için yazarken, en uygunu imla kurallarından yardım almak. Böylelikle boş yere takiyye yapmaz, karşıdakini suçlamazsın.  İki şey söylüyorum; önce gitsin NBA'e, bir görelim. Sonra kalıcı olsun. Ancak bundan sonra, kalıcı olduğu yerlere göre de bakarız en üst nokta o mu diye. İbo da gitti NBA'e, çıktığı en üst yer diyebilir miyiz?

Kıssadan hisse, şu kendinizde gördüğünüz her haltı eleştirme hakkına bir dönüp bakın. Tam bir şark kafası bu, demokrasiyi her istediğini yapabilmek sanma durumu. Daha bir tane dişe dokunur resmi maç oynanmamış, takıma bir sürü transfer eklenmiş, daha kesinleşmemiş bir transfer üzerinden alın yürüyün. Azıcık sakin olun yahu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12200 : 06 Ekim 2014, 17:50:48 »
Umut
Demokrasi den nefret ediyorum
Demokrasi olgusuna kesinlikle inanmıyorum.
Hakan abi bana gecen sene söylemişti demokrasi büyük bi yalandır cemo diye. Adam haklı yahu

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12201 : 06 Ekim 2014, 18:19:11 »
çarşamba günü transfer netleşir deniyor...Kenan'ın menajeri ile falan da görüşülecekmiş..Ama Huertel kısmında sorun yok

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #12202 : 06 Ekim 2014, 18:56:12 »
Sportando ya göre sanırım heurtel transferi zora girmiş ve bo mccalebb çok uçuk paralar istiyomuş laboral den . İşler terse olumsuza döndü sanırım. Yine ne varsa sanırım mr kenan sipahi de var :) acaba başka bi alternatif var mıdır belki de amerika piyasasından??? Ya da iyisiyle kötüsüyle bu sezona bu kadroyla başlıyoruz demeli miyiz?
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12203 : 06 Ekim 2014, 19:04:30 »
Sportando ya göre sanırım heurtel transferi zora girmiş ve bo mccalebb çok uçuk paralar istiyomuş laboral den . İşler terse olumsuza döndü sanırım. Yine ne varsa sanırım mr kenan sipahi de var :) acaba başka bi alternatif var mıdır belki de amerika piyasasından??? Ya da iyisiyle kötüsüyle bu sezona bu kadroyla başlıyoruz demeli miyiz?

Bo'nun istediği para zaten başından beri belliydi...Laboral bedava gitmesin seneye diye huertel'i şimdi elden çıkarıp para kazanmak istiyor..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12204 : 06 Ekim 2014, 19:13:37 »
[06/10 19:07] Emiliano: That both efes and fener are far
[06/10 19:07] Emiliano: The offer with sipahi is not true
[06/10 19:07] Emiliano: Mccalebb is too expensive for baskonia

Bana telden yazdıkları bu şekilde ama bu sene emilano trandfer haberlerinde sınıfta kaldi :)

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #12205 : 06 Ekim 2014, 19:16:27 »
[06/10 19:07] Emiliano: That both efes and fener are far
[06/10 19:07] Emiliano: The offer with sipahi is not true
[06/10 19:07] Emiliano: Mccalebb is too expensive for baskonia

Bana telden yazdıkları bu şekilde ama bu sene emilano trandfer haberlerinde sınıfta kaldi :)
Heurtel Baskonia'da kalıyor dedi David Pick. Yalan oldu sanırım bu transfer, ya da taktik dönüyordur.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12206 : 06 Ekim 2014, 19:19:13 »
Heurtel Baskonia'da kalıyor dedi David Pick. Yalan oldu sanırım bu transfer, ya da taktik dönüyordur.

Efes işi tamamen balon... Sadece sözde arayışları var
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 19:20:36 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı ardglr

• Üye
    • ardaguler
« Yanıtla #12207 : 06 Ekim 2014, 19:21:55 »
Efes işi tamamen balon... Sadece sözde arayışları var

Biz de fiyat düşürmek amaçlı geri çekilmiş olabiliriz, Heurtel'i bir şekilde elden çıkarırlar bence. Efes Planinic'i yollamadan kimseyi alamaz zaten.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #12208 : 06 Ekim 2014, 19:43:58 »
Biz de fiyat düşürmek amaçlı geri çekilmiş olabiliriz, Heurtel'i bir şekilde elden çıkarırlar bence. Efes Planinic'i yollamadan kimseyi alamaz zaten.

Valla Planinic onlarda kara delik...Bizim geri çekildiğimiz yok ayrıca..Sorun Laboral'de...oyuncuyu satmak isteyen de onlar tok satıcıyı oynayan da

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12209 : 06 Ekim 2014, 19:53:40 »
Kemal erdem ile görüştüm "ben varken kenan hiçbir yere gidemez " dedi... Ayrıca kemal erdem kenani deli gibi korurken ona laf eden yavşaklar bi anda kenan savunucusu oldu hem kemal hemde ben bu duruma çok şaşırdık.
Biraz tutarlı olmasını bekliyoruz taraftarların herhangi transfer olmazsq sonuna kadar Kenan'a destek çıksınlar sotecilik yapmasınlar.
Ayrıca kemallerde su kesilmiş Gherardini istifa etsin