Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970479 defa)

0 Üye ve 89 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12240 : 07 Ekim 2014, 12:08:39 »
Kusursuz kadroyu kimse hayal etmiyor.Takımın defoları apaçık ortada.Biz bu sene Teo Calathes hayalleri kurarken Hickman Gou geldi.Millet bir serzenişte bulunuyorsa haklı.Taraftarın bir b.k anladığı yoksa bu forum niye var?Defalarca yazdım.Eğer şu kadro olsaydı ben ne Obra yı eleştirirdim ne başkasını mesela
Satoransky-Kenan-Berk
Bogdan-Gou-Melih
Emir-Darden-Metecan
Bjelica-Vesely-İzzet
Raduljica(Zoric)-Semih-Oğuz

Zoricin gönderilmesi gerekiyordu ama hadi imkanlar dahilinde o da kalsaydı.Ama Geçen seneki en büyük eksik olan savunmacı 3 numara ve bir Saf Pg alınmayınca millet bana göre haklı olarak bir eleştiride bulunabilir.Yani millete bir b.ktan anlamıyorsunuz demek kusura bakmayın ama millete cahil demekten başka bir şey değil benim gözümde
Yahu kardeşim, sen koç planlamayı yaparken yanında mıydın? Ya da sana beyanda mı bulundu Teo, Calathes olmayınca Gou-Hickman ikilisinin alındığına dair? Bir de üzerine istemediğin Goudelock'u kadroya yazmışsın, üstelik onun pozisyon icabı Teo ve Calathes'le alakası yok. Sonra söyleyince kızıyorsunuz.

Bir türlü anlamıyorsunuz değil mi? "Şu kadro kurulsaydı eleştirmezdim" demek yapılacak işlerin benim düşüncelerim doğrultusunda yapılması gerekir demektir. Yani şunu mu diyorsun: Doğru kadroyu ben yaparım, Obradovic değil.

Ya peki basketbol bu kadar kolayca, kağıt üzerinde sınırları belirlenebilecek bir oyun mu? Saf PG, savunmacı 3 numara, blokçu 5 numara, şutör 2 numara... Her kadronun bir standartı var ve parçaları bir fabrikadan mı çıkıyor zannediyorsun, merak içindeyim.

Kafandaki kadro kurulsaydı, eleştirmezdin. Kusura bakmayın, ortada eleştiri falan yok. Yapılmaya çalışılan şeye gösterilmeyen bir saygı var.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #12241 : 07 Ekim 2014, 12:18:26 »
Cem'e katılıyorum. Savunma takım işi. Yoksa kağıt üzerinde Simone zamanında kurulan kadro hepimizin ağzının suyunu akıtıyordu. Ama ne oldu sonuç hüsran. İyi kadro iyi oyuncu kesin sonuç getirmiyor. Tabiki iyi koç iyi oyuncu iyi bir sistem oacak kabul. Ama takım kimyası denen olay önemli.

Geçen seneki kadro ile bu seneki kadroyu karşılaştıralım. Arada büyük fark var. Geçen sene takım ilk turda süperdi. Peki sonuç. Önemli olan takımın istenilen zamanda form tutması. Geçen sene Emir ve Bojan(o da ikinci turda acayip düştü) biraz da Bo haricinde kim top kullanabiliyordu. Bu seneki kadroda herkes sorumluluk alabilecek mental güce sahip. Daha çok erken eleştiriler için. Bu takıma f8 f 4 yapar demek için de erken. Takım maçlar ilerledikçe ritim bulacaktır. Acele etmeye gerek yok.

Oyun kurucu alınmasının en büyük faydası herkes esas pozisyonunda oynayacak. Gerçi saha içinde rolleri değiştirebilen bir takımız, bunu da gözardı etmemek lazım.

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #12242 : 07 Ekim 2014, 12:21:59 »
Cem abiye katılıyorum bence de Darden'da hiçbir numara yok,millet böyle abidik gubidik adamları başımıza kral yapmaktan bıkmadı.
Çok değil 6-7 sene önce böyle oyuncuların yüzüne kimse bakmıyordu,takımlar maliyet düşürmek için böyle adamlara gidiyor ama nedense bu tür oyunculara bizim memlekette tapılıyor

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12243 : 07 Ekim 2014, 12:22:53 »
Umut
Ben hocanın ricky yi transfer edeceğini düşünmemistim hatta çok sevmezdim. Bu transfer ile ilgili meşhur bir iddiam da vardir. Kemal utkan kuga kalamnira erdenay sambaras dr_tyler buna şahitler.ama ben şu anda ricky ye millet sallarken destek çıkıyorum .ricky "the bal dudak" dostumun başarılı olacağına ve zamanla düzeleceğine inanıyorum
Yani soteye yatıp ben zaten istemiyordum bakın böyle böyle gibi yavsaklik yapmıyorum....

Fenerbahçe sevgimiz şükür egomuzdan daha önemli

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12244 : 07 Ekim 2014, 12:24:24 »
Active

Teo ve calathes hayali kurarken ricky goudelock gelince eleştiririm diyorsun ama kadrodan gou yaziyorsun ..
Bu 1 .... bende gasol hayali kuruyordum vesely geldi. Hayal kurmanin sonu yok.

Isim vermek istemiyorum (kemal ve kuga sahittir )
Obradovic in transfer planı hakkinda sohbet ettik.
Teo ve calathes betaber beraber olma durumu zaten yoktu dedi ikisinden 1 tanesi nin istemsiz ama ikiside olmadi.
Goudlecok ile teo ve calathes nasil alakais var cidden anlamıyorum.
Besim geçen sene ortasında yuz kere yazmıştı goudelock takip ediyoruz bizde hadi ordan besim sallama demistik ama adam haklı çıktı.  Ricky yi hoca tamamlayici olarak düşünüyormuş. Neyse bogdan da 3 numaradan süre alacak.hem serhat hemde bogdan savunma bilgisi iyinolan oyuncular. Darden kimdir arkadaş 34 yaşında tek taraflı oyuncu mu alalajm. Darden alsaydi hoca bende çok laf ederdim misal...
Çek oyun kurucu saf pg ise bende ibneyim... neyseki takip ediyoruz basketbolu da yutmuyoruz bunları.
Radu mevzusu ise trajikomik bi durum.
Radu agustos sonuna doğru boşa çıktı.  Bu 1 ikincisi haziran ayında iskender cilveger kardeşim nba den alınabilecek pota altı oyuncularını sıralamıştı ve içinde radu vardı. Radu yazınca kendisi ile bayağı dalga geçen olmuştu. Eeeee ne oldu dünya şampiyonasinda radu izlediler baktilar irileşmıs hemen radu alınsın mevzusu dönmeye başladı
Evet umut bence de doğru .zaten umut gibi kaliteli adamin doğru söylememe ihtimali çok düşük....

Savunmaci. 3 numara
Safkan point guard.
Kaba etimizden tabir uydurup sonra laf ediyoruz..

Biz eleştirmiyoruz bok atıyoruz. Bok atmak kendimizi tatmin etmek için fırsat kolluyoruz...
Hep kötü eksik tarafindan bakıyoruz... işte sorun burada.
Cska harici hazırlık maçlarında 70 üzerinde netedeyse sayinyemedik ama halen kötü savunma bos 3 lük savunma Allah'lik vs vs lafları ediyoruz. Bana hiç samimi gelmiyor
Evet eksikler var mi tabiki var hatalar var mi var .
Ama kafalarimiza sokamiyoruz. Takim olmak herşeyin ötesinde mücadele etmek savaşmak ve doğruları yapmak..

Simone li ilk 5 te
Bo ömer sato beraber sahaya çıkıyordu 100 yiyorduk ..
Evet avtive izah edermisjn bana savunmaci 3 numara sato hemde kaliteli darden gibi vasifsiz değil
Savunmaci 2 numara Ömer. Yarisahada baskili savunmada başarılı adam bo...

Evet nasil oldu da bu kısalar varken gelen gidenden 100 yiyorduk

Ben bir kere her şeye bok atan birsi kesinlikle değilim abi.Twitterımda da sürekli yazıyorum El nin bana göre en iyi 3 numarasına(Emir) ve 4 numarasına(Bjelica) sahibiz.Ayrıca da Bogdan gibi mükemmel bir oyuncumuz da var.Gou meselesine gelirsek sen eğer Hem Bogdan hem Hickman ı aldığın yere Bir de Gou yu alırsan o zaman hata edersin.Ya da kadro yapısına göre Gou ya da Hickman dan birisini tercih etmeliydik.Mesela benim üstte yazdığım kadroya Gou daha uygun gibi geldi bana.Artık ben sadece bir oyun kurucu istediğimi belirtmiştim.Ama hemen bok atma gibi ithamlar kusura bakmayın abi çok yapıcı gelmedi bana.Kadro yapısını eleştirmem hemen bok atmak mı  oluyor yani.Tek taraflı oyuncular her takımda var.OLY niye gidip Darden ı alıyor Real Maciulis i ya da Cska Marko yu.Teo Calathes ın burada ikisinin birden geldiğine yazın herkes inanmıştı bir ara duyum olarak da gelmişti hatta.Aama ben illa bu oyuncular alınsaydı demiyorum ki.Sadece saf bir pg alınmalıydı diyorum.Ayrıca benim izlediğim Satoransky ki kendisin rahat 8 9 maç seyrettim hepsinde pg olarak oynuyordu.Yani izlemeden yorum yapan birisi değilim.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12245 : 07 Ekim 2014, 12:32:50 »
Yahu kardeşim, sen koç planlamayı yaparken yanında mıydın? Ya da sana beyanda mı bulundu Teo, Calathes olmayınca Gou-Hickman ikilisinin alındığına dair? Bir de üzerine istemediğin Goudelock'u kadroya yazmışsın, üstelik onun pozisyon icabı Teo ve Calathes'le alakası yok. Sonra söyleyince kızıyorsunuz.

Bir türlü anlamıyorsunuz değil mi? "Şu kadro kurulsaydı eleştirmezdim" demek yapılacak işlerin benim düşüncelerim doğrultusunda yapılması gerekir demektir. Yani şunu mu diyorsun: Doğru kadroyu ben yaparım, Obradovic değil.

Ya peki basketbol bu kadar kolayca, kağıt üzerinde sınırları belirlenebilecek bir oyun mu? Saf PG, savunmacı 3 numara, blokçu 5 numara, şutör 2 numara... Her kadronun bir standartı var ve parçaları bir fabrikadan mı çıkıyor zannediyorsun, merak içindeyim.

Kafandaki kadro kurulsaydı, eleştirmezdin. Kusura bakmayın, ortada eleştiri falan yok. Yapılmaya çalışılan şeye gösterilmeyen bir saygı var.

Ben yanılmaya dünden razıyım takım yeter ki başarılı olsun.Kadroyu ben yaparım Obra yapamz diye bir şey aklımın ucundan dahi geçmedi.Yukarıda yazdığım kadroya Gou daha uygun diye yazdım.Gou yu istemiyorum diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum aynı anda Hem Gou hem Hickman ı istemediğim hatırlıyorum.Baketbol basit bir oyun değil.Basketbolu takip ettim edeli Solomon dan beri bir liderimiz oldu mu?Ki en başarılı olduğumuz sezon da Solomon sezonuydu.Bir de şu UkiC VE Jasi nin beraber olduğu kadro ki sakatlıklar olmasaydı o sezon f8 yapacaktık.Gelelim Pianigiani li seneye.Bne Bonun savunmasını hiçbir zaman yeterli bulmadım.Topa baskıyı iyi yapar.Ama gelen her perdeye de takılır.Taif ettiğiniz Ömer 4 sene önce savunması iyi bir oyuncuydu.Sato ise o leş takımda leş muamaelesi gördü ki ben hep kalmasını istemiştim Satonun.Darden ı beğenmeyedebilirsiniz ama bence gayet verimli bir oyuncu.

İnşallah başarılı oluruz bu sene buradaki herkes lafları ağzıma tıkar.Ama benim saydığım sebeplerden başarısız olursak bu sene de o zaman ne diyeceğinizi çok merak ediyorum?
Sadece sizin için değil genel için söylüyorum bu lafımı
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 12:36:01 Gönderen: active »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12246 : 07 Ekim 2014, 12:37:31 »
Active
Başarısızlık olursa senin Saydığın sebeplerden mi olacak
Başarı reçetesi sende yani.. kendini forumlar da harcama boşuna
hem diyorsun ki basketbol basit bir spor değil hemde 3 maddeye başarıyı sigdiyorsun

Ne yani şimdi sen başarısız olsun diye takım bekliyormusun.. insan şu son yazdığını yazmaya utanır

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12247 : 07 Ekim 2014, 12:41:46 »
Active
Başarısızlık olursa senin Saydığın sebeplerden mi olacak
Başarı reçetesi sende yani.. kendini forumlar da harcama boşuna
hem diyorsun ki basketbol basit bir spor değil hemde 3 maddeye başarıyı sigdiyorsun

Ne yani şimdi sen başarısız olsun diye takım bekliyormusun.. insan şu son yazdığını yazmaya utanır

Abi sen şu son yazdığımı fazla okumamışsın.İnşallah takım başarılı olur da ben o laflarımı yemeye dünden razıyım o zaman.Başarısızlık benim saydığım sebeplerden mi olur bilmiyorum ama eğer başarısız olursak benim saydığım sebeplerin başarısız olmamızda etkili olacağını düşünüyorum sadece görüşüm bu.Hayatımda hiçbir zaman Fenerbahçenin başarısız olmasını istemedim eğer olur da istersem Allah bir daha insan içine çıkarmasın beni.Ama eleştirmeyeceksek kendi görüşüm adam gibi yazamayacaksam bir savunmacı 3 numara ya da pg istedim diye Obra dan daha iyi basketbol bildiğim iddia edilecekse o zaman bir daha konuşmayayım ben kimseyi de rahatsız etmemiş olurum böylece
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 12:42:27 Gönderen: active »

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #12248 : 07 Ekim 2014, 12:42:15 »
İnşallah başarılı oluruz bu sene buradaki herkes lafları ağzıma tıkar.Ama benim saydığım sebeplerden başarısız olursak bu sene de o zaman ne diyeceğinizi çok merak ediyorum?
Sadece sizin için değil genel için söylüyorum bu lafımı

Başarı ve başarısızlık yalnızca sizin dediğiniz kriterlere mi bağlı yani ? İçinde insan faktörünün olduğu hiçbir sektörde hele ki 7 aylık bir süreyi kapsayan bir organizasyonda  2+2=4 değildir. Arasıra denk gelir sadece .

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12249 : 07 Ekim 2014, 12:43:42 »
Başarı ve başarısızlık yalnızca sizin dediğiniz kriterlere mi bağlı yani ? İçinde insan faktörünün olduğu hiçbir sektörde hele ki 7 aylık bir süreyi kapsayan bir organizasyonda  2+2=4 değildir. Arasıra denk gelir sadece .

Yukarıda Cem abi ye de yazdım ama bir daha yazayım.Başarısız olursak saydığım sebeplerin etkili olacağını düşünüyorum diye yazdım.Yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12250 : 07 Ekim 2014, 12:48:36 »
Neyse ben fazla uzattım konuyu umarım siz haklı çıkarsınız da takım için en hayırlısı olur.Konuyu fazla uzatmayalım.Sadece başarısız olursak bu sene de söyleyecek 2 çift lafım olacak o kadar

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12251 : 07 Ekim 2014, 12:56:04 »
Neyse ben fazla uzattım konuyu umarım siz haklı çıkarsınız da takım için en hayırlısı olur.Konuyu fazla uzatmayalım.Sadece başarısız olursak bu sene de söyleyecek 2 çift lafım olacak o kadar

Daha sezon başlamadan bi kamyon laf söyle sonrada benim nedenlerden başarısız olursak 2 çift sözüm var de aman eksik kalmasın. Sırf istediğin adam alınmadı diye topiğin ırzına geç sonra da fazla uzatmayalım. Umarım lafları yerim de ardına da ilk fırsatta lafım olacak de !!
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #12252 : 07 Ekim 2014, 12:58:55 »
transferle başarı arasında çok büyük bir korelasyon yok
öyle olsa sezon başı dream team kuran her takım sezon sonunda da şampiyon olurdu.
mesele takımın rüya takım olması değil, rüya takıma evrilmesi. Bu da (yetenek+motivasyon+taktik)*seyirci*şans gibi bir denklem . Şansınızz hiç yoksa napsanız olmaz. yetenekli ama motive değilseniz(SP zamanı), yetenekli motive iseniz ancak taktik sıkıntılar varsa(BT zamanı), bunların tümü var ama seyirciniz yoksa (örneğin CSKA) veya hepsinden öte şanssızsanız (tipik FB hastalığı)

bence artık yavaş yavaş transferden kendimizi sıyırıp sahaya odaklanmalıyız. Çünkü bizim burada konuştuğumuz twittterda yazdığımız herşeyin bir etkisi var. Buralarda sayfalarca yazan Cem Ağrak, Murat Kaya, kuga, Utkan gibi çok sevdiğim kardeşlerimin (kendimi de dışında tutmuyorum) enerjilerini transferden sahaya kaydırmalarını diliyorum
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12253 : 07 Ekim 2014, 12:59:09 »
Daha sezon başlamadan bi kamyon laf söyle sonrada benim nedenlerden başarısız olursak 2 çift sözüm var de aman eksik kalmasın. Sırf istediğin adam alınmadı diye topiğin ırzına geç sonra da fazla uzatmayalım. Umarım lafları yerim de ardına da ilk fırsatta lafım olacak de !!

Ne düşünüyorsan düşün.Konu kapansın sadece.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #12254 : 07 Ekim 2014, 13:14:29 »
Euroleague'i bilmem ama bu takım TBL'de kolay maç kaybetmez. Ben 30'da 27'den açıyorum ihaleyi.