Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970526 defa)

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bugra

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12345 : 11 Ekim 2014, 10:56:28 »
Burası basketboldan anladığını düşündüğümüz insanlardan kurulu bir platform. Heurtel beğenilmiyor. Gelirse beğenilmezmiş, bok gibi oyuncuymuş. Doğru, antucular skor yapmıyor diye beğenmeyebilir de, Fransa takımını başarılı şekilde yöneten Heurtel'i buradaki insanlar neden beğenmiyor ? Keşke gelebilseydi ama olmadı.

« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 10:56:50 Gönderen: bugra »

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12346 : 11 Ekim 2014, 11:13:21 »
Heurtel geçtiğimiz günlerde takımında kalmak istediğini açıkladı diye hatırlıyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12347 : 11 Ekim 2014, 11:36:56 »
Burası basketboldan anladığını düşündüğümüz insanlardan kurulu bir platform. Heurtel beğenilmiyor. Gelirse beğenilmezmiş, bok gibi oyuncuymuş. Doğru, antucular skor yapmıyor diye beğenmeyebilir de, Fransa takımını başarılı şekilde yöneten Heurtel'i buradaki insanlar neden beğenmiyor ? Keşke gelebilseydi ama olmadı.

Ya Buğra kardeşim bizler  kimi beğeniyoruz ki huerteli'i beğenelim. Buna bende sende dahil Hepimiz dahil...
avrupa da guard yok belli işte azıcık yetenekli olan hemen nba yapıyor.
Sonra diyoruz ki teo veya calathes harici pg mi yok ..
Huertel yaramaz
Kalnietis sorunlu
Koponen çok bencil
Huertas zatrn kesinlikle adam değil
Diamantidis yaşlı
Teo looser
Eeeeee kim kaldı ? Haaa birde yukarıda yazdığım bütün adamlar teo harici mevcut takımları ile kontratı olan adamlar
Neyse hayırlısı olsun diyelim. Dali Telekom ve cuma milano ile sezonu 2 kulvarda resmen aciyoruz. Umarım geçiş süreci takım oturma süreci az sancılı geçer

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #12348 : 11 Ekim 2014, 16:02:47 »
Joan plaza muhabbetleri dönüyor iyi güzel hoş ama
unutmayalım da spahija da benzer profil ciziyordu

onu geçtim pianigiani cuk oturuyordu o profil hocaya..

Bizim sube farklı bir şube, geleni öğütüyor anlamıyorum vallahi.
o yüzden isimlere o kadar güvenmemek lazım. Obradovicten sonra benim anladıgım bu acıkcası :)

bu adam da başarısız olur giderse, şube kapanabilir sıkıntı yok :)
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 16:02:59 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12349 : 11 Ekim 2014, 16:55:54 »
Joan plaza muhabbetleri dönüyor iyi güzel hoş ama
unutmayalım da spahija da benzer profil ciziyordu

onu geçtim pianigiani cuk oturuyordu o profil hocaya..

Bizim sube farklı bir şube, geleni öğütüyor anlamıyorum vallahi.
o yüzden isimlere o kadar güvenmemek lazım. Obradovicten sonra benim anladıgım bu acıkcası :)

bu adam da başarısız olur giderse, şube kapanabilir sıkıntı yok :)

Ülker ile birleştikten sonra gelen koçlardan hangisi kötü koç ki?Tanjevic'in bile belli kalitesi vardı.Sorunun koçlarda olmadığı bariz ve madem yeni yapılanma-yeni sayfa açılıyor bunu da bu işin en iyilerinden biriyle yapıyoruz.Hem koç hem GM olarak.Aydın hocadan sonra birike birike halının altına süpürüle süpürüle 2013 mayısında dibi görmüş şubeyi hemen temizlemek kolay olmuyor.

Pianigiani dönemi daha iyi diyenler var mesela görüyorum tek tük.İnsaf diyorum sadece.Obradovic'in hataları ve kadro planlamasında yanlışları olsa da bu takım o kadar defoya hataya rağmen Top 16 Barça-Laboral deplasmanları haricinde bütün maçlarda başa baş gidip oyunu son 2 3 dakikaya kadar götürmüş takım olmuş.Bu duruma daha koçun gelmesinden 5 ay önce evinde 19-50'lerle 60-99'larla 1000 küsür seyirciyle yaşamış takıma yaptırıyorsun.Ama insanlar nankör,görmezden geliyorlar.Yatmaya gelmiş emeklilik ikramiyesi almaya gelmiş diyen var ya hocayı vurmak için.

Öyle bir geçmişimiz var ki Plaza muhtemelen son 8 yılda gelmiş kariyer/başarı olarak en kötü hoca olabilir diyelim ki geldi.Plazanın savunduklarını,yapmak istediklerini ondan daha iyi yapmaya çalışan Spaijha,Tanjevic,Aydın Örs,Pianigiani gelmiş,bunlar bir yapı kuramamış ama bu adam kuracak öyle mi?Hüseyin Çelik edasıyla cevap vereyim bunlar kargaları güldürür anca.

Yani abartı eleştiri/saçma sapan çözüm önerileri yüzünden Juan Plaza hater'ı sanacak millet beni.Derdim yok adamla iyi koçtur doğru düzgün koçu kalmayan Avrupa için.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12350 : 11 Ekim 2014, 23:29:18 »
huertel ''LAboral'den ayrılmayacağım '' diye bir açıklama mı yaptı ?
mevcut Laboral takımı da hiç Huertele göre bir takım değil bu sene orada kalırsa mutsuzbir sezon geçireceği kesin

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12351 : 11 Ekim 2014, 23:49:11 »
huertel ''LAboral'den ayrılmayacağım '' diye bir açıklama mı yaptı ?
mevcut Laboral takımı da hiç Huertele göre bir takım değil bu sene orada kalırsa mutsuzbir sezon geçireceği kesin

Abi şöyle bir haber var http://www.basketdergisi.com/heurtel-geliyor-mu-iste-oyuncunun-aciklamasi.html
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2014, 23:49:24 Gönderen: nemanja bjelica »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12353 : 12 Ekim 2014, 01:00:51 »
Heurtel Malaga'ya karşı 9da 6 isabetle 14 sayı,10 asist,3 ribaund yapmış.10 asist hem de Malaga gibi savunma yapan bir takıma karşı müthiş.Bir alabilseydik şu adamı gerçekten özellikle hücumda bambaşka seviyede bir takım olabilirdik.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12354 : 12 Ekim 2014, 03:36:14 »
Heurtel Malaga'ya karşı 9da 6 isabetle 14 sayı,10 asist,3 ribaund yapmış.10 asist hem de Malaga gibi savunma yapan bir takıma karşı müthiş.Bir alabilseydik şu adamı gerçekten özellikle hücumda bambaşka seviyede bir takım olabilirdik.

Belli olmuyor o isler.  Kimleri aldik, ne umutlarla.  Hicbir sey olmadi.  Ulker Arena'nin kapisindan girip, gercekten sahaya yansitmadikca, ben baska yerlerdeki performanstan tatmin olmamayi siar edindim.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12355 : 12 Ekim 2014, 15:19:10 »
Belli olmuyor o isler.  Kimleri aldik, ne umutlarla.  Hicbir sey olmadi.  Ulker Arena'nin kapisindan girip, gercekten sahaya yansitmadikca, ben baska yerlerdeki performanstan tatmin olmamayi siar edindim.
Tabiki abi dünyada hiçbir şeyin,hiçbir transferin garantisi yok,sadece bu bize özel birşey değil.Ama 1 numarasız yola çıkıp büyük risk almaktansa en azından transfer yapıp onun potansiyelini sahaya yansıtmasını beklemek çok daha iyi olurdu.Hickman'ı da 2 numaraya çekip tüm avrupanın korktuğu,müthiş bir takım olabilirdik.

« Son Düzenleme: 12 Ekim 2014, 15:23:19 Gönderen: fbkolik »

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12356 : 12 Ekim 2014, 16:36:57 »
Tabiki abi dünyada hiçbir şeyin,hiçbir transferin garantisi yok,sadece bu bize özel birşey değil.Ama 1 numarasız yola çıkıp büyük risk almaktansa en azından transfer yapıp onun potansiyelini sahaya yansıtmasını beklemek çok daha iyi olurdu.Hickman'ı da 2 numaraya çekip tüm avrupanın korktuğu,müthiş bir takım olabilirdik.

Koçun en büyük hatası bence 1 numara almamak. Bizim zaten cok extra 1 numaraya ihtiyacımız yok. Dia Sergio gibi adamlara ihtiyacımız yok. Sadece takımı oynatan oyun görüşü yüksek emire yardımcı olabilecek bit guarda ihtiyacımız var. Kritik anlarda bence Bogdan Goudelock ve her ne olursa olsun Hickman gibi opsiyonlarımız var. Sadece bu adamları oynatabilmek önemli o anlar.

Transfer olmazsa ben Koçun Bogdanı bir numaraya cekmesi gerektiğini düşünüyorum. Sas macı sonrasıda bu tür bişeler dedi sanırım. Geçici bir çözüm olabilir Bogdan 1e.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12357 : 12 Ekim 2014, 17:13:37 »
Koçun en büyük hatası bence 1 numara almamak. Bizim zaten cok extra 1 numaraya ihtiyacımız yok. Dia Sergio gibi adamlara ihtiyacımız yok. Sadece takımı oynatan oyun görüşü yüksek emire yardımcı olabilecek bit guarda ihtiyacımız var. Kritik anlarda bence Bogdan Goudelock ve her ne olursa olsun Hickman gibi opsiyonlarımız var. Sadece bu adamları oynatabilmek önemli o anlar.

Transfer olmazsa ben Koçun Bogdanı bir numaraya cekmesi gerektiğini düşünüyorum. Sas macı sonrasıda bu tür bişeler dedi sanırım. Geçici bir çözüm olabilir Bogdan 1e.
Kesinlikle,ben de aynı şeyi düşünüyorum,çok çok iyi 1 numaraya kesinlikle ihtiyacımız yok,sadece işini yapsın,organizasyona yardımcı olsun yeter.Dünyada hiçbir takım her istediği oyuncuyu alamıyor ama en iyisini alamadık deyip transferden vazgeçmiyor.Real Madrid futbol takımında kaç sene Arbeloa sağ bek oynadı,çok mu iyi oyuncu Arbeloa mesela,sadece işini yapıyor adam ama geri kalan bölgelerde Madrid'in öyle oyuncuları var ki hiçbir eksikliğini hissetmiyorlardı bu durumun.Ben de aynen bizim takımın durumunu buna benzetiyorum,2-3-4 numaralarda mükemmel oyuncularımız varken sadece işini yapan bir guard da yeter bize.

Ama Bogdanovic bence 1 numara kesinlikle oynamamalı,özellikle bir  köşeden diğer köşeye çok tembel paslar atıyor,çok sıkıntı yaratır bize bu durum.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2014, 17:14:08 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #12358 : 12 Ekim 2014, 17:32:01 »
Kesinlikle,ben de aynı şeyi düşünüyorum,çok çok iyi 1 numaraya kesinlikle ihtiyacımız yok,sadece işini yapsın,organizasyona yardımcı olsun yeter.Dünyada hiçbir takım her istediği oyuncuyu alamıyor ama en iyisini alamadık deyip transferden vazgeçmiyor.Real Madrid futbol takımında kaç sene Arbeloa sağ bek oynadı,çok mu iyi oyuncu Arbeloa mesela,sadece işini yapıyor adam ama geri kalan bölgelerde Madrid'in öyle oyuncuları var ki hiçbir eksikliğini hissetmiyorlardı bu durumun.Ben de aynen bizim takımın durumunu buna benzetiyorum,2-3-4 numaralarda mükemmel oyuncularımız varken sadece işini yapan bir guard da yeter bize.

Ama Bogdanovic bence 1 numara kesinlikle oynamamalı,özellikle bir  köşeden diğer köşeye çok tembel paslar atıyor,çok sıkıntı yaratır bize bu durum.

Bu onun 3-4 temel eksikliğinden biri. Düzelttiği an NBA yapar zaten. Zaman zaman tembel pas attığı için değil, ağır olduğu için PG oynaması doğru değil bence. O tembel paslarının nedeni pas yeteneği eksiklği değil, konsantrasyon kaybı ve karar yeteneğinden eksiklik. Yoksa o pas açılarının hepsini görüyor ve isterse doğru sertlikte atabiliyor ama doğru zamanlamayı yapamıyor ve devamında rakibin pozisyon almasına göre hareket etmek yerine heyecanlanıp erken pas atıyor. Emir'in katediği büyük aşamada rakibinsavunma anlayışını okumayı öğrenmesi ve savunma yerleşimlerinin detaylı öğretilmesi var.

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12359 : 12 Ekim 2014, 19:31:00 »
Bu onun 3-4 temel eksikliğinden biri. Düzelttiği an NBA yapar zaten. Zaman zaman tembel pas attığı için değil, ağır olduğu için PG oynaması doğru değil bence. O tembel paslarının nedeni pas yeteneği eksiklği değil, konsantrasyon kaybı ve karar yeteneğinden eksiklik. Yoksa o pas açılarının hepsini görüyor ve isterse doğru sertlikte atabiliyor ama doğru zamanlamayı yapamıyor ve devamında rakibin pozisyon almasına göre hareket etmek yerine heyecanlanıp erken pas atıyor. Emir'in katediği büyük aşamada rakibinsavunma anlayışını okumayı öğrenmesi ve savunma yerleşimlerinin detaylı öğretilmesi var.

Geçen sene partizanda cok uzun süre 1 oynadı bogdan amatabi partizan daha durağan oynuyordu oyunu. Tabi 1 numaraya transfer lazım ama ben yinede transfer yapılmacaksa Bogdanın 1 oynaması gerektiğini düşünüyorum. Kadroda buna daha müsait bir oyuncu yok. Hickman geçen sene maccabide rice ve ohayon varken neredeyse hiç 1 oynamadı, nereden cıktı hickmanı 1 oynatma fikri anlam vermedim gerçekten. Bence Hickman stil olarak 1-2den ziyade 2-3 e daha yatkın bir oyuncu ancak boy ve fizik olarak 3 oynaması mümkün olmadığı için tek oynayabileceği yer 2.