Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970326 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12660 : 01 Kasım 2014, 14:03:39 »
Heurtel değilmis besim
düzgün yaz su adamın adını

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12661 : 01 Kasım 2014, 14:05:47 »
İzninizle paylaşıyorum. Eksiklerle alakalı her detaya ayrı ayrı değinilmiş, okumanızı tavsiye ederim.

HAYIRLI MAĞLUBİYET - ALTINCIADAM

Guzel makale ama su 5 numara geyiginin artik bitirilmesi lazim.  Zoric'in kontrati nedeniyle, alternatif bir transfer yapilamadi.  Bunun Obradovic ile bir ilgisi yok.  Alinan kotu sonuclarla, Baskan Roma'yi da Zoric'i de yakarim derse, 5 numara o zaman olabilir.  Amma velakin, bunu kadro muhendisligine baglamak dogru degil cunku Hoca'nin ideal tercihiymis izlenimi yaratiyor. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12662 : 01 Kasım 2014, 14:07:01 »
Heurtel değilmis besim
düzgün yaz su adamın adını

Adamin ismi nasil Heurtel degil?  Her yerde oyle yaziyor. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12663 : 01 Kasım 2014, 14:15:16 »
Thomas Heurtel bize gelecek adam.

Marcelinho Huertas Barcelona nın gardı

Yav, evet.  Heurtel'den bahsediyorum.  Herkes Huertel yazdigi icin soyledi sanirim. 

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12664 : 01 Kasım 2014, 14:37:16 »
Şu Pananin bütçesi bizim 1/4i Ksk 1/10i muhabbetleri kim çıkarıyor nereden geliyor merak ediyorum.Yani siz Fenerin 20 milyon euro Pananin da 5 milyon euroluk bütçesi Ksknin 2 milyon filan mi olduğunu düşünüyorsunuz.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12665 : 01 Kasım 2014, 14:51:26 »
Besim...

Yanlış anlama..Mesela Tofaş ta oynayan Elanou nun yaptığını yapacak bir uzun yok bizde..Elanou Tofaşta 175 bin dolara oynadı 1 sezon..Koca takım 250 bin dolar verip öyle birini alamıyorsa ihtiyaç varken ki var..Makale de yazanın suçu ne?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #12666 : 01 Kasım 2014, 14:51:42 »
Takımın guard eksikliği var buna katılıyorum ama hala bunun takım içinde çözülebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum ben. Bogdan bu rolü gayet iyi kotarabilecek bir oyuncu bence ama bizim temelde yaptığımız hata rolleri net olarak belirleyememek. Yani bir hücum topu Bogdan getiriyor, öteki hücum Goudelock kendi halinde takılıyor, sonra 2-3 pozisyon Emir bir şeyler yapıyor. Koçun çıkıp takıma bu takımın guardı Bogdan demesi ve o oyundayken hücumun onun elinden başlaması lazım bana kalırsa. Heurtel'in gelmesi bu bağlamda hücumlara bir düzen getirir belki ama bence en büyük eksiklik olan savunmacı, pis işleri yapacak 3 numara eksikliği başımıza dert açmaya devam eder. Pao son maçta içimizden geçerken, çıkıp bir oyuncunun bile sertlik yapmaması, çirkefleşmemesi kabul edilebilir bir şey değil.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 14:56:13 Gönderen: phenom_07 »
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12667 : 01 Kasım 2014, 14:53:04 »
Takımın guard eksikliği var buna katılıyorum ama hala bunun takım içinde çözülebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum ben. Bogdan bu rolü gayet iyi kotarabilecek bir oyuncu bence ama bizim temelde yaptığımız hata rolleri net olarak çizememek. Yani bir hücum topu Bogdan getiriyor, öteki hücum Goudelock kendi halinde takılıyor, sonra 2-3 pozisyon Emir bir şeyler yapıyor. Koçun çıkıp takıma bu takımın guardı Bogdan demesi ve o oyundayken hücumun onun elinden başlaması lazım bana kalırsa. Heurtel'in gelmesi bu bağlamda hücumlara bir düzen getirir belki ama bence en büyük eksiklik olan savunmacı, pis işleri yapacak 3 numara eksikliği başımıza dert açmaya devam eder. Pao son maçta içimizden geçerken, çıkıp bir oyuncunun bile sertlik yapmaması, çirkefleşmemesi kabul edilebilir bir şey değil.

Utkan ın dediği gibi takım olamadık ve kısa vadede zor gözüküyor..Benim şahsi fikrimde en azından hücumda takım gibi oynayabilmemiz için en azından Heurtel tarzı biri mutlak elzem
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12668 : 01 Kasım 2014, 14:57:30 »
Besim...

Yanlış anlama..Mesela Tofaş ta oynayan Elanou nun yaptığını yapacak bir uzun yok bizde..Elanou Tofaşta 175 bin dolara oynadı 1 sezon..Koca takım 250 bin dolar verip öyle birini alamıyorsa ihtiyaç varken ki var..Makale de yazanın suçu ne?

Eyvallah, haklisin.  Ama Zoric ilk geldiginde de herkes memnundu.  Biri gelmeden, o takimda nasil bir performans ortaya koyacagini bilmeye imkan yok.  Bunu kimyasal tepkime gibi dusunmek lazim.  Tepkimeye giren her bir madde, ciktiyi degistirir. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12669 : 01 Kasım 2014, 15:00:13 »
Ben sunu anlayamıyorum.Bazen dogru bir olmayabilir.Her ulke,her halk,her insan benzer dusunmek zorunda degil...Tamam kendimize cakalım,tamam birbirimize vuralım.Hep sabırsız olan,suclu olan biz olalım,kurutan klup olsun.Ben bu anlayısta degilim.Yıllarca Avrupa'yı seyrettik.Milan yenildi Inter bayram yaptı.Lazio fasistti,Roma solcuydu.Biz ise Avrupa'da kenetleniyorduk.Sonra biz de rakiplerin maglubiyetlerinden zevk almaya basladık.Kutuplastık.X ulkede Y takım 6 yer alkıslanır,Z ulkede tesisleri basalır.Herkes aynı olmak zorunda degil bir taraftan spor eglencedir obur taraftan cok buyuk bir ekonomidir,rekabet inanılmazdır diyorsan o rekabet,cetin yarıs varken cok yumusaklık bekleyemezsin.

FB SK taraftarı ne yapmıs?Sinan Erdem'de salonu fullemis,seyirci rekoru kırmıs,bos koltuk bırakmamıs.FB Ulker Arena'da profil degisse de yine seyirci rekoru kırmıs.1 ay once de kombine rekoru kırmıs.Kendimize vuracagımıza neden sampiyon olmusken ilk macta Bartzokas'a saldıran Oly taraftarına vurmuyoruz.Neden hep biz sucluyuz?Adam 2 defa sampiyon yapmıs.Miras aldıysa da o mirasa cok iyi sahip cıkmıs.2 defa sampiyon yapmıs.Taraftar adama saldırıyor,klup de gonderiyor ama kovuldu mu istifa mı etti o da net degil...FB devamlı 90-100 yiyor.İnanılmaz bir yatırım ve karsılıgında basarısızlık var.Surada sesli dusunurken bile kendi kendimize vurma cabasındayız.FB SK oyuncu kurutuyormus.Neden kurutsun?Sen kotu adamları,ıskartaları,emekliligi gelenleri 3 lira alırken 10 liraya getiriyorsan ve bu adamlar kotu bir profesyonellikle hicbirsey vermiyorsa klubun sucu nedir?Neden Andersen'e elestiri yok.Adam bizde de 20 sayı atıyordu Fransa'da da atıyor.Demek ki is ahlakı var,terini akıtıyor,kotu mucadele etmiyor.Herkes Kenan salonda yatmalı diyor.Ama Kenan salonda yatıyor mu?Yatmıyorsa neden yatmıyor?Osbolt'un kafasına basan Batiste'nin bu klupte ne isi vardı?Neden getirdin?

Bojan Bogdanovic catır catır 3'luk atıyordu.Baskan'ın profiline uyuyordu:)Girmedigi zaman ise sırtı donuk oyunu oynuyordu.Ve cok da gelistirmisti.Su anda genis bir kadromuz mu var?Siskin bir kadromuz mu var?Herkes elestirilebilir herkes ozelestirisini de yapabilir.Obradovic cıkar "Zoric hem rakibi ezecekti,potayı koruyup karsıyı domine edecekti.Hem de pnr lerle,ustun hucum meziyetiyle cosacaktı.Ama potayı koruyamadı diyebilir.Zoric yerin dibine sokulsa da akıttıgı teri kimse pas gecmiyor.Ter akıtmak icin oyun bilgisi,teknik,taktik gerekmiyor.Olu Semih cok uygun fiyata gelen Semih 850.000 dolar/avro ya geldi deniyor.FB SK ve taraftarın sucu ne?Sadece sabrediyor.Buna ragmen sabırsız olmakla suclanıyor.Yerli oyuncu calısmıyorsa,gelen yabancı ortama ayak uyduruyorsa,transferlerde yapısal yanlıslık oluyorsa bunu taraftara,klube baglamanın ne anlamı var.Oyuncu aldıgı parayı hak etmiyorsa,koclar yanlıs oyuncu transferleri yapıyorsa klubun,taraftarın sucu nedir?Avrupa'nın en modern tesisini yapmıs,kocların istedikleri oyuncuları almıs,taraftar destegini vermis.Sen cıkıp oynamayacaksın sonra yine Turk insanı,taraftar,klup olacak.Buna katılmak mumkun degil,salon-tesis-taraftar-koc-iyi oyuncu ama yine de basarı isteme hakkımız olmayacak.Ya da 10 sene bekleyecegiz.Kazan bu sene sampiyon olsa kulturu ile mi olacak.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12670 : 01 Kasım 2014, 15:23:13 »
Şu Pananin bütçesi bizim 1/4i Ksk 1/10i muhabbetleri kim çıkarıyor nereden geliyor merak ediyorum.Yani siz Fenerin 20 milyon euro Pananin da 5 milyon euroluk bütçesi Ksknin 2 milyon filan mi olduğunu düşünüyorsunuz.

Demek ki aynen öyle düşünüyorlar, kim bi yerlerinden uyduruyorsa. Ki KSK nın sponsoru Pınar firması mesela. Panathinaikosun 1 senedeki forma geliri onun en az 2 katıdır muhtemelen yani. :)

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12671 : 01 Kasım 2014, 15:29:35 »
Sadece tahmin Oly nin de en az 20m butcesi vardır.Panathinakos da 14-15 vardır.Sadece maliyet de degil son 2 seneki Panathinakos kadrosu bence son derece kotu

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12672 : 01 Kasım 2014, 15:45:01 »
Sadece tahmin Oly nin de en az 20m butcesi vardır.Panathinakos da 14-15 vardır.Sadece maliyet de degil son 2 seneki Panathinakos kadrosu bence son derece kotu

Bütçeyi bilmemde Pao çok basit birşey yapmış. İlk önce takımlarında sadece 2 tane millet var amerikalılar ve yunanlar sanırım takım olma hızını arttırmış bu faktör. Çok dikkatimi çekti bu yapılanmaları. İkinci olaraksa herkesin rolünü belirlemişler.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #12673 : 01 Kasım 2014, 16:36:27 »
vallaha benim dun izledigim heurtel bizim hickman'ın su an yapmadıgı (maccabi'de yapıyordu) herseyi yapıyor..ustune asist ozelligi de cabası...

heurtel-hickman takası
ingles
ve heurtel'in semih-oguz ve zorici kullanmasıyla dertlerimiz cozulur bence...

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12674 : 01 Kasım 2014, 16:40:04 »
Ingles, Jazz ile kontrat yaptı..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.