Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970587 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardglr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ardaguler
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12675 : 01 Kasım 2014, 16:54:14 »
Kilit nokta Vesely'nin durumu. 4 numara oynadığı sürece, ya da başka bir deyimle şut tehdidi olmadığı sürece 5 numaralardan da verim almak zor. Zoric'i 8.yabancı yapıp 4 numara ve 1 numara transferleri çok daha dengeli bir takım çıkarır ortaya. Alınacak 4 numara 3 de oynayabilecek ayak çabukluğuna sahip olursa, ki burada akıllara Derrick Brown geliyor, çok çok iyi olur. Şu aşamada gerçekleşebilmesi mümkün değil tabii.

Heurtel-Hickman takası son çare olmalı, Hickman'ı vermeden alabilsek keşke. Çünkü Heurtel geldikten sonra Hickman da rahatlayıp çok daha verimli olacak, bundan mahrum kalmamalıyız.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12676 : 01 Kasım 2014, 18:19:01 »
Beyler her takımın oynayacağı bir rolu bir sistemi var.Hicman Maccabi de çok iyi bir 2 numaraydı. Ama 1 numara oynayamaz.

Bogdan dan da 1 numara yaratmak Bogdan ın kariyerine yazık eder. Adam 22 yaşına kadar 2-3 numarayken şimdi 1 numara mı oyntılacak ?

Bunları yapmak yerine Heurtel ' i alıp Bogdan ' ı 2 numaraya çekmek nasıl olur sizce ? Neden transfer yapmaktan korkuyorsunuz anlamıyorum. Ülker dısında kımsenın cebinden para çıkmayacak sonuçta.

Bakın Caja Laborel nasıl hemen Vujacic i aldılar. Onlar diyormu biraz bekleyelm edelim falan. Çok saçma düşünüyorsunuz
Şu koyulaştırdığım kısma kadar bir fikir, iddia idi ama bu noktada iş hakarete ve tahammülsüzlüğe dönüşüyor. Biraz da ben hakaret edeyim madem: Bu kafa yetişkin olup dikiş tutturamayan adamın her götü sıkıştığında babasından harçlık almasına benziyor. Yapıyor musunuz bunu? Her olmadığına inandığınızda gidip transfer yapın. O olmazsa koçu kovalarız, baktık olmuyor tüm "staff"ı değiştiririz. Ama kafaları hiç değiştirmeyelim ki bu kafayla başarını dibine vurduk şu ana kadar.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12677 : 01 Kasım 2014, 18:26:47 »
Abi benden yaşça büyüksün. Sen yaşının gerektirdiği olgunlukta biraz daha sakınsın bu konularda.

Ama atladıgın en önemli husus Burası Fenerbahçe. Pana takımının 4 katı bütçesiyle 2 senedir onlardan fark yememizin mantıklı izahı olmaz.

Ve yine önemli husus eğer bu sene bu takım şampiyon olamazsa yada top 16 da elenirse zaten Obradovic sene sonu kendi gider. Sözleşmesi bitiyor nasılsa. En başta koçun kariyeri zedeleniyor.

Gecen sene dedik ilk senesi şu bu. Artık bu taraftar bu sene muhakkak kayda değer başarı bekliyor. Obradovic buraya sadece lig şampiyonu olsun diye gelmedi. Avrupada başarılı olmak için buraya geldi.

Eğer bizi lig şampiyonlugu mutlu ediyorsa Obradovic yerine Tanyevic bile bizi lig şampiyonu yapar mesele bu değil.

Diyelim sene sonu Obradovic gitti. Yine bır enkaz bırakmıs olacak arkasından. Gelen koç yine tüm yabancıları değiştirecek yine hedefler kurulacak yine sistem değişecek yine yine.

Artık biz sıkıldık ufak detaylar yuzunden bu paraların çöpe atılmasından. 30 trilyonluk takımı Kenana Hickman a Berk e emanet edemezsin.Buna hakkın yok.
Nerede ölçtünüz bu 4 kat hikayesini acaba? Ayrıca neden sürekli kendi kendinizi tekzip ediyorsunuz? Bir önceki mesajda "parayı Ülker veriyor beyler, neden transfer istemiyorsunuz?" diye sorup takip eden mesajlarda artık paranın çar çur edilmemesini istiyorsunuz. Ülker veriyorsa size ne? Yok tersiyse önceki mesaj ne?

Bir de on sene sabredeceksek neden bütçeyi kısmak zorundayız? Sebep? Koyulaştırdığım yeri kendiniz yazıyorsunuz. Bu durumdan sıkıldıysanız Dünya'nın en iyi koçlarından birisi takımın başında, bırakın da işini yapsın. Transfer isterse yapılır, istemezse vardır bir planı. Müsade etseniz? Ha, etmişken biraz da Kenan'a müsade edin, buralardan filan sesleniyorsunuz, duymayabilir ama çocuk daha sakatlığın etkilerini yeni atıyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12678 : 01 Kasım 2014, 18:45:53 »
Biz bi bok bilmiyoruz umut zaten...
bizim,Fenerbahçe taraftarının aslında  Türk halkının  ( diğer halklari bilemem çok değişik pasaportlari olan insanlar ile farklı mecralarda tanıştım ama vaktimiz kıymetli olduğu için kültürel tartışmalara girmedik :) )
genel sorunu herşeyi en çok ben biliyorum modu...
bunun içine bende dahil sende dahil cengiz de dahil herkes dahil
Çünkü bizim kafa 2x2 =4 ediyor sabiti üzerinden gidiyor. Aksi birşey doğru opma ihtimali yok.
Temcit plavi givi hep aynı şeyleri konuşuyoruz
Abi 22-23 yıldır ciddi olarak basketbol izliyorum ben. Hayatımın hiçbir safhasında ve parçasında, bu kadar senelik basketbol izleyiciliği de dahil hehangi bir konuda net, kesin yargılarla ifadeden hoşlanmadım.

Bundan 20 sene önceki basketbol sistemleri ile şimdikilerin aynı olması mümkün mü? Bu takımın koçu 20 sene önce de şampiyon oldu EL'de, 3 sene önce de. Demek ki adam nasıl uyum sağlayacağını biliyor. Dolayısıyla bu senenin başında bir tercih yaptı: Birinci kalite oyun kurucu alamıyorsam o zaman sistemi değiştiririm çünkü ikinci ya da üçüncü kalite istemiyorum. Ama bu işin olmayacağını düşünürse transfer de yapabilir, neden yapmasın? Bizim insanımız gibi sırf tükürdüğünü yalamamak için takımının çıkarlarından vaz geçecek bir insan değil. Tarihin en rahat şampiyonluğunu kazanan Ersun Hoca için halen "Fenerbahçe'nin hocası değil" diyenler vardı başka mecralarda. Sırf Konya mağlubiyetiyle adamı astılar, sonra da "yoğurdum ekşi" dememek için yanlışlığını gördükleri halde baştaki iddialarının arkasında durdular. Sırf bunun için "rakipler kötüydü de ondan" demeye bile getirdiler lafı. Halbuki futbol ve ligimiz de eskisi gibi değil. Mantıklı yabancı tercihleriyle hem futbol hem de basketbol liginde her takım rakibini zorlar, zorluyor da zaten. Ama bahane üretmek istiyorsak üretiriz de.

Basketbolda trendler değişiyor. Herkes ikili oyunun kullanımının ve savunmasının ne kadar önemli olduğunu biliyor ama mesela, perde yapmanın ve kullanımının son 20 yılda ne kadar etkili hale geldiğinden bahsetmiyor. Bana göre uyguladığımız savunma modeli de gelecekte daha çok tercih edilecek bir savunma modeli olabilir. Doğru uygulanması oyuncuların çok daha az yıpranmasına ve daha fazla top çalmaya yardımcı olur.

Koça her şartta en az 5 sene süre vermek lazım ki bizi de o imrendiğimiz ekoller arasına soksun ama tarihinde Top8'den öteye gidememiş takımın taraftarı fütursuzca bu sene final oynayamazsa gideceğini söyleyebiliyor. Aklı varsa sene sonu gider zaten...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12679 : 01 Kasım 2014, 18:53:19 »
Besim...

Yanlış anlama..Mesela Tofaş ta oynayan Elanou nun yaptığını yapacak bir uzun yok bizde..Elanou Tofaşta 175 bin dolara oynadı 1 sezon..Koca takım 250 bin dolar verip öyle birini alamıyorsa ihtiyaç varken ki var..Makale de yazanın suçu ne?
Murat tam olarak ne yapıyor Elonu ve bizim eksiğimizi nasıl kapatır?

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #12680 : 01 Kasım 2014, 22:05:06 »
Zoric te kazma. Ama bizde oynuyor adam. Zoric in ne fazlası var Elanu dan ?

Doğru siz Heurtel i beğenmemiş abilerimizsiniz. :)

Bi eleştirmediğin ve iftira atmadığın ben kalmıştım sen böyle devam et

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12681 : 02 Kasım 2014, 01:39:00 »
Heurtel - Hickman takasina fazla umut baglamayin.  Gerceklesmesine imkan vermiyorum. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12682 : 02 Kasım 2014, 02:20:30 »
Bu adamlar Huertel'den para kazanmak icin satacak anlasıldı.Ama bize mi satacaklar,Efes'e mi satacaklar ya da Avrupa'da baska bir takıma mı satacaklar bilmiyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12683 : 02 Kasım 2014, 02:37:31 »
Şimdide takassız Heurtel ı alacağımız konusuluyor

Takassiz olacak ise tamamen farkli bir mesele. 

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12684 : 02 Kasım 2014, 03:12:30 »
Takassiz olacak ise tamamen farkli bir mesele.

Heurtel gelirsede 2 mumarada siskinlik olacak ama yine de gelmeli. Hickman Heurtelin rotasyonunda mı kullanılacak, yada Hickman 2 kullanılıp Bogdan 3ten mi süre alacak bunlatı iyi ayarlamaı lazım koçun. Görevler artık heurtel gelsede gelmesede belli olmalı
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 03:12:58 Gönderen: Damir12 »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12685 : 02 Kasım 2014, 14:17:59 »
millet ayakta uyumuyor inanın

- Geçen sene Pleiss i iç geçire geçire izliyorsun ah be yeni bir Tomic geliyor diyorsun. takmında hayal ediyorsun.
bakıyorsun elinde Tomic i olan adam takımına katıyor. düşünün durumu.

- Elinde Darden var gidiyor yerine takımına ilaç olarak gördüğün Maciulis i alıp takımını upgrade ediyor diğer biri de.

- En önemli oyuncularını Nba ye kaptıranlar yerlerini doldurmaya gayret gösteriyor. bkz.Darden-Hunter

- Sen Teodosic hayali kuruyorsun olmazsa Nando de Colo da olabilir diyorsun. elin oğlu hem Teo yu takımda tutuyor hem de gidip Nando de Colo yu transfer ediyor..

durum işte bu.. o yüzden bu takımlar F4 oynuyor, öyle hedef F4 yeaaaww demekle olmuyor bu işler...

Evet, iste bu.  Yillardir bunu diyoruz biz de...   Bjelica, Bogdanovic, Goudelock, Hickman, Zoric, Kleiza...   Nereden duymuslar da almislar bu les gibi isimleri?   Her biri gelmeden once, hem Twitter, hem de bu tur forumlarda defalarca itiraz yazilari yazildi.  Dinletemedik...  Iste bazen taraftari dinleyeceksin aga.  Oyle hesap, kitap, strateji ile olmaz bu isler.  Denize giderken, yanina alinacak karpuz ve beyaz peynir ekmek kadar kolaydir bu isler.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 14:18:14 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #12686 : 02 Kasım 2014, 14:27:00 »
Pleiss seneye Nba yapacak büyük olasılıkla tonla buyout+maaş neden verelim ki iyi ki almamışız.

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12687 : 02 Kasım 2014, 14:49:06 »
Evet, iste bu.  Yillardir bunu diyoruz biz de...   Bjelica, Bogdanovic, Goudelock, Hickman, Zoric, Kleiza...   Nereden duymuslar da almislar bu les gibi isimleri?   Her biri gelmeden once, hem Twitter, hem de bu tur forumlarda defalarca itiraz yazilari yazildi.  Dinletemedik...  Iste bazen taraftari dinleyeceksin aga.  Oyle hesap, kitap, strateji ile olmaz bu isler.  Denize giderken, yanina alinacak karpuz ve beyaz peynir ekmek kadar kolaydir bu isler.
kleiza 2013 avrupa şampiyonası finalisti(litvanya kazansaydı sürbanko mvp adayı olucaktı)
hickman(2013-2014 euroleague şampiyonu takımın guardı)
goudelock(2013-2014 eurocup mvp si)
bogdanovic(partizan formasıyla 4 kez sırbistan şampiyonluğu yaşadı,geçen sezon sırbistan ligii finalinde Partizan'ın Kızılyıldız'ı 3-1 ile geçtiği final serisinde 30,8 sayı, 4,8 ribaund, 4,2 asist ortalamaları tutturdu.bize gelmeden önce cska da kendisine teklifte bulundu ancak o para yerine obrayı seçti)
Bir eleştiri yapıyorsanız bişeyleri göz önünde bulundurarak eleştiri yapın hiçbir fenerbahçe ülker oyuncusunada leş diyemezsiniz, tamam oyuncuları beğenmiyor olabilirsiniz ama o forma kutsaldır o formayı terleten adamlara hakaret edemezsiniz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12688 : 02 Kasım 2014, 14:51:09 »
kleiza 2013 avrupa şampiyonası finalisti(litvanya kazansaydı sürbanko mvp adayı olucaktı)
hickman(2013-2014 euroleague şampiyonu takımın guardı)
goudelock(2013-2014 eurocup mvp si)
bogdanovic(partizan formasıyla 4 kez sırbistan şampiyonluğu yaşadı,geçen sezon sırbistan ligii finalinde Partizan'ın Kızılyıldız'ı 3-1 ile geçtiği final serisinde 30,8 sayı, 4,8 ribaund, 4,2 asist ortalamaları tutturdu.bize gelmeden önce cska da kendisine teklifte bulundu ancak o para yerine obrayı seçti)
Bir eleştiri yapıyorsanız bişeyleri göz önünde bulundurarak eleştiri yapın hiçbir fenerbahçe ülker oyuncusunada leş diyemezsiniz, tamam oyuncuları beğenmiyor olabilirsiniz ama o forma kutsaldır o formayı terleten adamlara hakaret edemezsiniz.
bal dudak ricky . besim abin orda ironi yapıyor..

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12689 : 02 Kasım 2014, 14:58:06 »
bal dudak ricky . besim abin orda ironi yapıyor..
aslında düşündüm baya ironi mi yapıyor diyede sanki ciddi gibi gelmişti, daha önceden yorumlarını okumadığımdan idrak edemedim galiba,
öyleysede kusura bakmasın abimiz ama yazdıklarım sadece onun yorumu için değildi bu oyuncular bu kadar eleştiriyi haketmiyor  genel olarak bunu söylemek istemiştim.