Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970310 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12720 : 02 Kasım 2014, 22:02:44 »
Cem Hocam ben pek numaralardan anlamam.Dolayısı ile yanlıs yorum yapıyor olabilirim.Ama Obra boyle tarz adamları sevmez deniyor ya misal Zoric,Semih gibi uzunların yerine Dunston,Brown gibi adamlar olsa olmaz mıydı?Daha kotu mu olurdu.
Ayrıca FB SK Hoca'ya teklif yaparsa Hoca da kabul etmezse burada yapacak birsey olmaz.Hoca'nın istedigi adamları al,imkanı ver,klubun buyuklugunu goster,destegini belirt.Buna ragmen hoca gidiyorum derse burada klubun,taraftarın sucu olmaz.Kimse Bartzokas'a yapıldıgı gibi dovmeye kalkmamıs,saldırmamıs,her mac dakikalarca Obradovic tezahuratı yapmıs.Sonucta kendi bilir.En iyisi oldugu icin ben 5 yıl daha kalmasını isterim.Yerine su gelsin diyebilecegim biri de yok.

Rakamları bilmiyorum ama suna inanıyorum.Gerek yerli gerek yabancı oyunculara ederinden fazla odedigimiz dusuncesindeyim.Bir kanıtım yok hissiyatım bu yonde misal Dunston'u adam 3'e oynatıyorsa biz alsak eminim 5 lira veririz.Bol kepce veriyoruz ama perf. olarak karsılıgını alamıyoruz.

Ayrıca suna inanıyorum.Bu takımın iddiasız bir takım kurma sansı yok.Oyle bir opsiyona sahip degil,250-300m avroya salon yapıp iddiasız takım kuramazsın.Yarın misal Ulker gitse bile yine cok buyuk sponsor bulmak zorundasın.Bu Garanti olur,Koc olur vs olur.Ama bu kadar buyuk yatırım ve harcamaya vasat takım kuramazsın.

Çevrimdışı RickyHickmannn

• Üye
  • Yer: antalya
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12721 : 02 Kasım 2014, 22:05:16 »
Diğer senelerden farklı olarak bu sefer Ülker'e de kızamıyorum abi extra bütçe vermedikleri için.

Vesely: 1.5 milyon Euro maaş (2.1 diyen de var)
Bogdanovic: 1.3 milyon Euro bonservis + 850 bin Euro maaş
Serhat: 750 bin Euro maaş (100 bin eksik veya fazla olabilir belki)
Semih: 850 bin Euro maaş (sudan ucuza geldi)
Can: 450 bin Euro maaş

6 milyon Euro'ya yakın bi rakam çöpe atıldı bu 5 transfer ile...
Ülker extra kaynak yaratsın demek bize kolay geliyor ama,
Çöpe atılan 6 milyon da dünyaya 10 kez gelsek göremeyeceğimiz kadar büyük bir meblağ.
Haklı adamlar extra bütçe vermemekte...

Rotasyonun 13, 14 ve 15. oyuncuları olsun diye Can, Serhat, Semih alınacağına Berk, Metecan, Berkay kalsa çok mu fark ederdi?
2 milyon Euro maaş ödüyoruz rotasyonun 13, 14, 15. oyuncularına...

Bogdanovic ile Vesely'i geçtim, şu 3 oyuncuya ödenen maaşlar ile guard da alınırdı, pivot da alınırdı.

Ki Vesely'e de 1.5 milyon Euro (kimilerine göre 2.1) neden veriyoruz akıl alır gibi değil.
Biz almasak muhtemelen Macvan gibi kulüp bulamaz, 100 bin Euro'ya Partizan'da oynardı...

Allahtan Gherardini geldi ama. Gherardini olmasa bundan daha kötü planlama yapılırdı muhtemelen...
Hadi bogdanı felan geçtim şuan çok iyi oynamadığı için sallıyabiliyorsunuzda vesely sezon başından beri kendisinden istenen ne varsa yapıyor bütün maçlarda stabil olarak ayakta kalabilen tek oyuncumuz aldığı parada anasının ak sütü gibi helal olsun.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12722 : 02 Kasım 2014, 22:09:13 »
Hadi bogdanı felan geçtim şuan çok iyi oynamadığı için sallıyabiliyorsunuzda vesely sezon başından beri kendisinden istenen ne varsa yapıyor bütün maçlarda stabil olarak ayakta kalabilen tek oyuncumuz aldığı parada anasının ak sütü gibi helal olsun.

bogdanovic gidecek, dertler bitecek allahın izniyle.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12723 : 02 Kasım 2014, 22:12:36 »
bogdanovic gidecek, dertler bitecek allahın izniyle.
transfer döneminde bogdan yerine kimi alsak kaç paraya alsak daha başarılı bir transfer politikası gerçekleştirmiştik olurduk sizce.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12724 : 02 Kasım 2014, 22:14:36 »
transfer döneminde bogdan yerine kimi alsak kaç paraya alsak daha başarılı bir transfer politikası gerçekleştirmiştik olurduk sizce.

Aradori veya Micov.
Nolan Smith de olabilir.
Ama Aradori daha iyi olurdu. Sağolsun bizim siteye röportaj da verdi adam.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 22:15:06 Gönderen: pikenrol »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12725 : 02 Kasım 2014, 22:15:14 »
Birbirimizin acıgını aramaya,cımbızla cumle secmeye ne gerek var.Bogdanovic su an istenilen oyunu oynamamaktadır ama en dogru transferlerden biridir.Ayrıca iyi de oynasa,mac basına 50 sayı da atsa,yalvarsak da 2 sene sonra muhtemelen Phonoix'e gidecektir.Bojan'ı zorla 1 sene fazla tuttuk.Bogdan da feristahını da oynasa muht. 2 sene sonra gidecek.Sonucta dogru transferdir.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12726 : 02 Kasım 2014, 22:19:00 »
Aradori veya Micov.
Nolan Smith de olabilir.
Ama Aradori daha iyi olurdu. Sağolsun bizim siteye röportaj da verdi adam.
Ben ciddi bir şekilde sormuştum ama ciddi bir şekilde cevap verip vermemek size kalmış.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12727 : 02 Kasım 2014, 22:21:06 »
Gözünüzü seveyim sayın abiler kardeşler..

Şuraya '' bu mevsimde kimi alacaksın'' yazmayın..Bakın Ahmet Kandemir nasıl alıyor buluyor..Bunu tartışmak bizim işimiz değil..NBA patentli GM var neden para alıyor biz mi düşünelim..Allah Rızası için buluversin
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12728 : 02 Kasım 2014, 22:24:02 »
1
Birbirimizin acıgını aramaya,cımbızla cumle secmeye ne gerek var.Bogdanovic su an istenilen oyunu oynamamaktadır ama en dogru transferlerden biridir.Ayrıca iyi de oynasa,mac basına 50 sayı da atsa,yalvarsak da 2 sene sonra muhtemelen Phonoix'e gidecektir.Bojan'ı zorla 1 sene fazla tuttuk.Bogdan da feristahını da oynasa muht. 2 sene sonra gidecek.Sonucta dogru transferdir.

Bogdanovic, transfer döneminde olmazsa olmazımdı benim ya.
En çok istediğim oyuncuydu.
Değil 1.3 milyon Euro, 2 milyon Euro da bonservis verseler alınsın derdim.
Burda anlatmak istediğim Bogdanovic transferinin yanlış olduğu değil.
PG alacak bütçe yok bahanesinin yanlış olduğu.

Elde transfere harcayacak 2 milyon Euro varsa,
1 ve 3 numara ihtiyacı da varsa (Bogdan 3 oynadığı için 3 diyorum),
Eldeki bütün parayı tek bir oyuncuya yatırmanın yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
2 milyon Euro hem PG, hem SF almaya yetecek bir rakamdı.
Tek oyuncuya harcadık biz bu rakamı.
Yanlış olan bu, Bogdan transferi değil...

Özetle: Obradovic neden Bogdanovic'i aldırdı değil söylemek istediğim şey. PG alacak para yok cümlesinin yanlış olduğu...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 22:26:20 Gönderen: pikenrol »

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12729 : 02 Kasım 2014, 22:32:05 »
Cem Hocam ben pek numaralardan anlamam.Dolayısı ile yanlıs yorum yapıyor olabilirim.Ama Obra boyle tarz adamları sevmez deniyor ya misal Zoric,Semih gibi uzunların yerine Dunston,Brown gibi adamlar olsa olmaz mıydı?Daha kotu mu olurdu.
Ayrıca FB SK Hoca'ya teklif yaparsa Hoca da kabul etmezse burada yapacak birsey olmaz.Hoca'nın istedigi adamları al,imkanı ver,klubun buyuklugunu goster,destegini belirt.Buna ragmen hoca gidiyorum derse burada klubun,taraftarın sucu olmaz.Kimse Bartzokas'a yapıldıgı gibi dovmeye kalkmamıs,saldırmamıs,her mac dakikalarca Obradovic tezahuratı yapmıs.Sonucta kendi bilir.En iyisi oldugu icin ben 5 yıl daha kalmasını isterim.Yerine su gelsin diyebilecegim biri de yok.

Rakamları bilmiyorum ama suna inanıyorum.Gerek yerli gerek yabancı oyunculara ederinden fazla odedigimiz dusuncesindeyim.Bir kanıtım yok hissiyatım bu yonde misal Dunston'u adam 3'e oynatıyorsa biz alsak eminim 5 lira veririz.Bol kepce veriyoruz ama perf. olarak karsılıgını alamıyoruz.

Ayrıca suna inanıyorum.Bu takımın iddiasız bir takım kurma sansı yok.Oyle bir opsiyona sahip degil,250-300m avroya salon yapıp iddiasız takım kuramazsın.Yarın misal Ulker gitse bile yine cok buyuk sponsor bulmak zorundasın.Bu Garanti olur,Koc olur vs olur.Ama bu kadar buyuk yatırım ve harcamaya vasat takım kuramazsın.
Hocam obra nın istediği uzun tarzı oyunun iki tarafını da oynuyabilen, ayakları hızlı bir oyuncu tarzıydı, sağ olsun zoricte obradan önceki sezon göz doldurucak bir performans sergilemişti ama ne yazık ki bizde devamı gelmedi, ancak o zaman için alınabilicek oyuncular arasında iyi tercihlerden biriydi o yüzden bu konuda bence obranın bir suçu olduğunu düşünmüyorum.para mevzusuna gelince dunston oly den önce italyada oynuyordu ama ikinci klasman bir takımda iyi bir performans göstermişti burda dunston kendini el de gösterebilmek için ucuz paralara oynamış olabilir, ama şuan alıcağın dunston artık kendini kanıtlamış olduğu için illaki oly den aldığından fazla para isticektir, burda esas soru şu biz neden dunstonu italya gösterdiği iyi performanstan sonra kadromuza katamıyoruz keza katsaydık taraftarı ne kadar memnun edebilirdik, burda nba görmüş vesely ve semihi beğenmeyen insanlar var.

• Üye
    • RickyHickmannn
« Yanıtla #12730 : 02 Kasım 2014, 22:47:26 »
1
Bogdanovic, transfer döneminde olmazsa olmazımdı benim ya.
En çok istediğim oyuncuydu.
Değil 1.3 milyon Euro, 2 milyon Euro da bonservis verseler alınsın derdim.
Burda anlatmak istediğim Bogdanovic transferinin yanlış olduğu değil.
PG alacak bütçe yok bahanesinin yanlış olduğu.

Elde transfere harcayacak 2 milyon Euro varsa,
1 ve 3 numara ihtiyacı da varsa (Bogdan 3 oynadığı için 3 diyorum),
Eldeki bütün parayı tek bir oyuncuya yatırmanın yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
2 milyon Euro hem PG, hem SF almaya yetecek bir rakamdı.
Tek oyuncuya harcadık biz bu rakamı.
Yanlış olan bu, Bogdan transferi değil...

Özetle: Obradovic neden Bogdanovic'i aldırdı değil söylemek istediğim şey. PG alacak para yok cümlesinin yanlış olduğu...
hocam mevzu bogdana verilen miktarın bütçeyi tüketmesi değil yani biz bogdana çok para verip kalan paranında ancak hickman a yetmesinden dolayı hickmanı almadık, koç farklı bir sistem denemek istediği için hickmanı aldık.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #12731 : 02 Kasım 2014, 23:17:42 »
Çok fazla kasmaya gerek yok. Açın, geçen sene Laboral'in oynadığı maçlara biraz bakın. Sadece istatistiklere de bakabilirsiniz, maç videolarını da inceleyebilirsiniz. Rakip takımda Heurtel ile eşleşen/eşleşme ihtimali bulunan 1-2 numaraların bilhassa Top16'da nasıl da ihya olduklarını görün. Bu arada Laboral'in de gelenden gidenden, yense-yenilse 80-90 yediğine de dikkat edin. Obradovic'e alınması hususunda baskı var mıdır bilmem ancak kendisinin ilk etapta istemediğini biliyorum. Ve istemiyorsa sebebi bu oyuncunun ciddi problemli savunmasıdır. Hemen tamamı savunma konusunda 'spacing' üstadı olan ve 'fundamental' konusunda sıkıntısı bulunmayan atlet Fransa kadrosunda fazlaca sırıtmamış olsa da Heurtel bizde oynayan Saras'ın iki tık altı bir oyuncu. Tabii savunma olarak değil bu söylediğim. Yıllarca Saras'ın savunma zaaflarına neden sabredildi, herhalde biliniyordur.

Ha, şu an için piyasada alınabilirliği olan en iyi Avrupalı gard olabilir. Bu başka bir konu. Ama koçun da temel oyun anlayışı için en iyisi olmuyorsa diğer pozisyonların en iyileriyle değişik şeyler deneme lüksü neden olamıyor?

Heurtel de Heurtel! Gelsin şu oyduğumun Fransızı da görelim. Hakkaten çok merak ediyorum performansını. Olur da tutarsa buradan tüm sevenlerinden özür dilemeye de hazırım. Neticede takım kazanmış olacaktır. Hadi hayırlısı...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #12732 : 02 Kasım 2014, 23:30:29 »
Çok fazla kasmaya gerek yok. Açın, geçen sene Laboral'in oynadığı maçlara biraz bakın. Sadece istatistiklere de bakabilirsiniz, maç videolarını da inceleyebilirsiniz. Rakip takımda Heurtel ile eşleşen/eşleşme ihtimali bulunan 1-2 numaraların bilhassa Top16'da nasıl da ihya olduklarını görün. Bu arada Laboral'in de gelenden gidenden, yense-yenilse 80-90 yediğine de dikkat edin. Obradovic'e alınması hususunda baskı var mıdır bilmem ancak kendisinin ilk etapta istemediğini biliyorum. Ve istemiyorsa sebebi bu oyuncunun ciddi problemli savunmasıdır. Hemen tamamı savunma konusunda 'spacing' üstadı olan ve 'fundamental' konusunda sıkıntısı bulunmayan atlet Fransa kadrosunda fazlaca sırıtmamış olsa da Heurtel bizde oynayan Saras'ın iki tık altı bir oyuncu. Tabii savunma olarak değil bu söylediğim. Yıllarca Saras'ın savunma zaaflarına neden sabredildi, herhalde biliniyordur.

Ha, şu an için piyasada alınabilirliği olan en iyi Avrupalı gard olabilir. Bu başka bir konu. Ama koçun da temel oyun anlayışı için en iyisi olmuyorsa diğer pozisyonların en iyileriyle değişik şeyler deneme lüksü neden olamıyor?

Heurtel de Heurtel! Gelsin şu oyduğumun Fransızı da görelim. Hakkaten çok merak ediyorum performansını. Olur da tutarsa buradan tüm sevenlerinden özür dilemeye de hazırım. Neticede takım kazanmış olacaktır. Hadi hayırlısı...

Savunma konusunda haklısın..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12733 : 02 Kasım 2014, 23:44:27 »
Bu akşam için asıl söylemek istediğim şeye geleyim...

3 soru sorcam ortaya.

Heurtel'i 500 bin Euro bonservis verip alır mısınız?
Hickman, "ben ayrılmak istiyorum, kontratımı fesh edin. 5 kuruş da para istemiyorum" dese kabul edip sözleşmeyi fesh eder misiniz?
Heurtel için Hickman + 500 bin Euro bonservis öder misiniz?

Bu 3 soruyu sordum, çünkü yazılıp çizilenlere bakılırsa Heurtel'e 500 bin Euro bonservis ödeyip almaya razıyız.
Ama Laboral'in önerdiği Hickman-Heurtel takası müthiş bir düşeş oldu bizim için.

Hickman'ın 2 yıl için 2.5 milyon Dolar sözleşmesi var ve elimizde patlamış gibi duruyor.
Heurtel takası karşılığında Hickman'ın maaşının bir bölümünü ödemeyi kabul edersek (500 bin Euro'luk kısmını mesela);
Heurtel'i 500 bin Euro'ya alıp, Hickman'ın sözleşmesini hiçbir bedel ödemeden fesh etmiş oluyoruz...
1 taşla 3 kuş vurmak kesinlikle...

1. PG alıyoruz.
2. Elde patlayan Hickman ve 2 yıllık maaşından kurtuluyoruz.
3. Savunma karakterli 3 numara alacak yabancı kontenjanı açıyoruz.

Lakin bu kadar kazançlı bir teklifi kabul edeceğimize ihtimal vermiyorum şubenin senelerdir yaptığı saçmalıklara bakınca...
Ki söylenenler de o yönde maalesef...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 23:45:01 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12734 : 02 Kasım 2014, 23:45:14 »
Yav bu adam senın takımına liderlik etmesi için geliyor. Kritik anlarda yapacağı asistlerle takımı oynatmasını bekliyor. Ondan kımse Maciulis-David Moss savunması yapmasını beklemıyor ki ?

Bu adam Fransa A milli takımının bu seneki dunya kupasında as oyun kurucusuydu.

Heurtel i tanımayan adam Umut beyin söylediklerini görse 2. ligde basketbol oynuyor sanar :(((

Heurtel hangi takımda liderlik yaptı? Ne Fransa da ne de bu sezonki Laboral de liderlik yapmadı.. Ki Crespi kendisi Heurtel'i istemiyor. Olay sadece sezon sonu kontrat bitmesi değil. Hücum içerisinde tempo belirlemek ile liderlik aynı şey değil.

Ayrıca bütün bunların dışında konuşma üslubuna dikkat etmeni isteyeceğim. Görüşlerini daha genel saygı içerisinde yazarsan sevinirim. Tek siz basketbol takip etmiyorsunuz..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.