Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970293 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12735 : 02 Kasım 2014, 23:46:15 »
Takas işi yok burada onu söyleyeyim.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #12736 : 03 Kasım 2014, 00:10:21 »
Heurtel gelirse "Elimizde patladı , fos çıktı , kestane , milyonluk eşek , bizim takımın oyuncusu değil " gibi söylemlere maruz kalmamak için ne kadar süre taraftarın istediğini sahaya koymaması gerekecek merak ediyorum ? Kısacası kredisi kaç gün olacak ?

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12737 : 03 Kasım 2014, 00:43:31 »
Şu koyulaştırdığım yer zaten kendi kendisini yalanlıyor, devamına gerek yok. Bir dönem oynadığı basketbol ile ekol olmuş Siena, epeyce uzun süredir Panathinaikos gibi örnekler ekol olmak ile oyuncu yetiştirmek gibi unsurların birbirinden farkını ortaya koyuyor aslında. Kendinizce bir tanım yapıyor, altını dolduruyorsunuz. O kadar da net cümleler ki gören de olayın Dünya'daki tek otoritesi sizsiniz sanacak. Siena ve Panathinaikos son dönemde altyapıdan kaç oyuncu yetiştirip takıma monte etmiş, buna bir bakarsanız olay netleşecek.

Kendisini yalanlıyor dediğiniz yerdeki altyapının tanımını yıllardır kullanırım. Bu tanımı söyleyen de Arsene Wenger.

Katılmadığınız görüşün gerçek olma ihtimalini de lütfen göz önüne alın. Bilimsel temellerin dayanağı her zaman şüphe etmektir.

Keyfekeder yazdığım sonuçlar değil bunlar. Sporun içindeki insanların ortak görüşleri. Konuştuğum herkes aynı sonuca varmış, doğruluyorlar.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 00:44:15 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #12738 : 03 Kasım 2014, 00:49:57 »
Dediğin rakamların doğruluğunu bilmiyorum ama doğru ise çok da dengeli dağıtılmadığı ortada bütçenin. Gerçi Nazı gönderip Elif, Nilay ve Berg'i alıp totalde pasöre daha fazla harcamış bir klübüz.
2'den bozma 1 numarayı Hickman'a teslim etmek ve yeminle aklımın ucundan geçmeyen ama herkesin çok sevindiği, o vakit vardır bir keramet diye pek yorum yapmadığım Vesely transferleri bana da çok doğru gelmemişti sene başı. Bu takımın ben geçen seneki takımdan kuvvetli olduğuna inanmıyorum. Tek kazanım Guodalock görünüyor.
Ben yanılmayı çok istiyorum İskender. Çok fena bir gruptayız ve neredeyse sene ortasındaki transferlerden hiç bir zaman pek bir verim alamayan bir klüp olarak bana göre ilk tur gruplarında çıkmayı riske atarak 6 yabancı ile sezona başladık.
Hatırla Obra ilk geldiği zaman ilk demeçlerinden birisi yabancı kısıtlaması idi, bunu eleştirmişti ama biz eurolaguedeki diğer iki takımımızın aksine bu kontenjanı kullanmamayı tercih ettik. Obra mı böyle istedi bütçe mi müsade etmedi bilemiyorum ama mevcut kadronun üstüne Teo ve Calathes'in peşinden koştuğumuza göre sene başı bütçe sıkıntısı çok da yoktu.

Naz'in meselesi paradan daha fazlasi imis.  O yuzden, verecegimiz para yeterli olsa da kalmayacakti. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12739 : 03 Kasım 2014, 00:55:16 »
Beğendiğine sevindim.
Önyargıyla okumadığın zaman yazdıklarım mantıklı gelebiliyormuş demek ki sana da...0

Ama şu 5 numara almak için Zoric'i yollamak lazım, kontratı çok para geyiğinin artık bitirilmesi lazım.
TBF 8 yabancı ile sözleşme yapma hakkı tanımış.
Şu an kadromuzda 6 yabancı var.
Haliyle 1 ve 5 numara almak için kimseyi yollamaya gerek yok.

Dikkat edersen, sene basindaki planlamaya atif yapiyorum.  Yazdigin seyi herkesten daha iyi bilmen gerekir.  8 yabanci ile ilgili bir sey degil.  Sozlesmelerin feshindeki kulfet ile Zoric ile bu seneyi kotarma arasindaki nuansa dikkat cekmistim. 

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12740 : 03 Kasım 2014, 01:01:59 »
Dikkat edersen, sene basindaki planlamaya atif yapiyorum.  Yazdigin seyi herkesten daha iyi bilmen gerekir.  8 yabanci ile ilgili bir sey degil.  Sozlesmelerin feshindeki kulfet ile Zoric ile bu seneyi kotarma arasindaki nuansa dikkat cekmistim. 

sudan ucuza semih alındı ya 5 numaraya sezon başında?
850 bin euro'ya yabancı da alabilirdik semih yerine.
önümüzde yabancı sınırı diye bir engel de yoktu...

5 numaraya transfer yapmadık düşüncesi doğru değil yani, yaptık.
ucuz bir transfer de yapmadık üstelik.
yanlış transfer yaptık sadece...
bütçeyi de yanlış kullandık 5 numara konusunda...

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12741 : 03 Kasım 2014, 01:10:02 »
sudan ucuza semih alındı ya 5 numaraya sezon başında?
850 bin euro'ya yabancı da alabilirdik semih yerine.
önümüzde yabancı sınırı diye bir engel de yoktu...

5 numaraya transfer yapmadık düşüncesi doğru değil yani, yaptık.
ucuz bir transfer de yapmadık üstelik.
yanlış transfer yaptık sadece...
bütçeyi de yanlış kullandık 5 numara konusunda...

Orasi dogru.  Ama Zoric'in sozlesmesi de manevra alanimizi daraltti.  Bu da bir gercek.  Benim tepki gosterdigim nokta, 5 numarada Zoric'in gonderilmemesini tamamen Hoca'ya yukleyen yaklasim. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12742 : 03 Kasım 2014, 01:11:06 »
3 soru sorcam ortaya.

Heurtel'i 500 bin Euro bonservis verip alır mısınız?
Hickman, "ben ayrılmak istiyorum, kontratımı fesh edin. 5 kuruş da para istemiyorum" dese kabul edip sözleşmeyi fesh eder misiniz?
Heurtel için Hickman + 500 bin Euro bonservis öder misiniz?

Ben 1'in mumkun oldugunu ve fakat 2 ile 3'un olasi olmadigini dusunuyorum. 
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 01:11:31 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #12743 : 03 Kasım 2014, 01:16:23 »
Orasi dogru.  Ama Zoric'in sozlesmesi de manevra alanimizi daraltti.  Bu da bir gercek.  Benim tepki gosterdigim nokta, 5 numarada Zoric'in gonderilmemesini tamamen Hoca'ya yukleyen yaklasim. 

Zoric'in sözleşmesinin manevra alanımızı çok fazla daralttığına katılmıyorum. Tepki gösterdiğin noktaya katılıyorum.

Ben 1'in mumkun oldugunu ve fakat 2 ile 3'un olasi olmadigini dusunuyorum. 

Bu konuda son yazdığım mesaj hakkında ne düşünüyorsun?

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12744 : 03 Kasım 2014, 01:20:53 »
Gs takımını 2-3 senedir sırtlayan Arroyo çok mu iyi savunmacı ? Çok savunma problemı olan oyuncu olmasına rağmen Gs onun liderliğinde 1 türkiye şampiyonlugu 1 türkiye ikinciliği 1 türkiye kupası ikinciliği 1 Euroleage top 8 gördü.

Hakketten Arroyo nun savunması zayıf pfff bu ziyan bunu almayalım :(((((((

Hickman çok iyi savunmacı Euro Cup oyuncusu Godlack çok iyi savunmacı. daha 25 yaşında yakın tarihin en iyi oyun kurucusu olmaya aday Heurtel çok kötü savunmacı almayalım pff çok para istedi pffff

Burada trollük yapmıyoruz. Saygı lütfen.

Gerçekte kim olduğunuzu da ifşa ederseniz herkes çok memnun olur. Ben çok uzun süre admin sıfatı ile büyük ölçekli foruma sahip web sitesi yönettim. Deneyimim var, anlayabiliyorum. Dünya çapında ilk 10daki 2 şirketin Türkiye ofislerinde çalıştım. Yapmayın, yemiyorum.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12745 : 03 Kasım 2014, 01:25:17 »
İskender abi Semih net 850 almıyor.. Performansa dayalı bir sözleşmesi var.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #12746 : 03 Kasım 2014, 01:27:49 »
Zoric'in sözleşmesinin manevra alanımızı çok fazla daralttığına katılmıyorum. Tepki gösterdiğin noktaya katılıyorum.

Bu konuda son yazdığım mesaj hakkında ne düşünüyorsun?

Son yazdigin mesaj mantikli ve kuvvetli bir arguman.  Ancak Hickman'in elde patladigi kabul edilirse...  Su ana kadar olusan goruntu elde patladigi.  Daha spesifik olmak gerekirse, "bizim isimize yarayan pozisyon" dahilinde elde patlamasi.  Bizim isimize yaramayan pozisyonda ise ihtiyac yok.  Orada Hickman hususunda hangi saiklerle hareket edilecek bilmiyorum.  Icimden bir ses bana, ne olursa olsun, Hickman'in bu kadar erkenden biletinin kesilmeyecegini soyluyor.  Tabii bir de isin takastaki diger takimin istekleri boyutu var. 

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12747 : 03 Kasım 2014, 01:33:27 »
Takas işi yok burada onu söyleyeyim.

Takas işi yoksa o zaman Bogdan 3ten süre almaya devam edecek demektir. Birde 3 alınırsa kısa rotasyonu çok şişer çünkü.

Sence Heurtel gelirse başka transfer yapılır mı top16dan önce? Sence bu transfer 4-3 oynayabilen biri mi olur (Vesely pivot oşarak değerlendirilip) yoksa 5numaramı oöur?

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12748 : 03 Kasım 2014, 01:34:24 »
Yalnız şurada bir yanılgı var.. Koç Hickman'ı en başından beri 1-2 yardımcısı olarak düşünüyordu. Bazı transferlerin olmaması yüzünden elde patladı..

Şuan içenden bu kadar kötü olmasında hem özgüvenini kaybetmiş olması hem de rolünün oturmamış olması etkili.. Yapılacak bir transfer ve özgüvenini geri kazanmasıyla Hickman'dan hala yararlanabiliriz. Ki kendisinin hem dış savunma açısından hem de rotasyon açısında Top-16 çok şeyler değiştireceğini düşünüyorum.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #12749 : 03 Kasım 2014, 01:36:10 »
Takas işi yoksa o zaman Bogdan 3ten süre almaya devam edecek demektir. Birde 3 alınırsa kısa rotasyonu çok şişer çünkü.

Sence Heurtel gelirse başka transfer yapılır mı top16dan önce? Sence bu transfer 4-3 oynayabilen biri mi olur (Vesely pivot oşarak değerlendirilip) yoksa 5numaramı oöur?

Heurtel transferinin çok büyük şeyler değiişmezse Top-16 dan önce olacağını düşünmüyorum.. 3 te düşünüldüğü kadar büyük sorun olduğunu düşünmüyorum.. Net şutör ve atletik bir 4 numara alıp, Vesely'i 5 çekmek daha mantıklı bana sorarsan.. 2. Transfer yapılır mı bilmiyorum ama çok büyük şeyler değişmediği sürece 3. transfer yapılmayacağını tahmin ediyorum