Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970240 defa)

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #12795 : 03 Kasım 2014, 11:32:45 »
Bence alırsak takassız alacağız.. bir ismail değiliz ama hala
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sambaras

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12796 : 03 Kasım 2014, 11:40:04 »
Ben bu İsmail Şenol'u koruma refleksini anlamadım, anlayacağımı da sanmıyorum. Tipik bir Eski Türkiye kafası bu kimse darılmasın gücenmesin. Etikete göre yorum yapılıyor. Hiçbir gazeteci, medya mensubu ya da ne ad takarsanız takın artık, ricayla duyduğunu yazmamazlık yapmaz.

Mesleğin ruhuna aykırıdır bu durum.

İsmail ya da bir başkası eskisi gibi telefonlarına mesaj alamıyordur. Durum bundan ibaret. Gherardini kimsenin telefonuna ''Biz şimdi İspanya'ya gidiyoruz haberiniz olsun'' diye mesaj atmaz.

Ayrıca insanlar yanılabilir, her duyduğu gerçekleşmeyebilir. Bu ayıp bir şey değil. NBA'de ortaya atılan takas dedikodularının %90'ı olmuyor. Heurtel - Hickman takası olur mu olmaz mı, zaman gösterecek.

Böyle bir takas olursa da uzun vadede Fenerbahçe'ye zarar verir.
İsmail Şenolu koruma refleksi değil bu.
Dediğim iki şey de olabilir bilgi alamıyor veya aldığını yazmaması rica ediliyor. Muhtemelen ilki doğrudur. İkincisi de doğru olsa umrumda değil banane abi İsmail Şenoldan. Hiç düşünerek yazmadım bile sadece saygıdan diğer ihtimali de söyledim.:)

Takas olursa neden uzun vadede zararlı olacağını düşünüyorsun abi yazabilir misin? Gerçekten merak ediyorum fikrini. Zaten sürekli hatalar yapan bir kulübüz. En sorumluluk alınıp hamle yapılması gerektiği yerde hata yapmaktan çekinmemek lazım.

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #12797 : 03 Kasım 2014, 11:42:26 »
Datome ve Will Bynum düşünülebilir mi ? Yararlı olurlar mı?

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #12798 : 03 Kasım 2014, 11:43:13 »
Hickman elde patladı demek çok yanlış bence. Hele ki şu ortamda kendi mevkiinde bile denenmemişken böyle bir yargıya varılamaz. Zaten takımın şimdiki performansına bakacak olursak Goudelock dışında herkes elde patlamış oluyor :) Sakin olun ve bekleyin. Zaman herşeye çözümdür, daha 1-2 ay olmuş hemen adam harcıyor, kelle istiyorsunuz ;)

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #12799 : 03 Kasım 2014, 11:49:54 »
Hickman elde patladı demek ağır bir itham. Ben 2 numarada oynarsa çok başarılı olacağını da düşünüyorum. Ama elde bu kadar 2 numara varken gerekliliği tartışılır. Daha Bogdan'ı bile sırf bu karmaşa yüzünden devreye sokamadık.
İhtiyaç olan başka bölgeler de varken elden çıkarma fırsatını tepmemek gerek, olay bu. Hickman kalıp 2 oynarsa da başımın üstünde yeri var en azından bölgesinde verim almaya başlarız ondan.
Ama eldeki şişkinliği bir kat daha arttıracak bu olay, sadece lüks bir kazanımımız olacak, çeşitlilik artacak.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12800 : 03 Kasım 2014, 11:53:42 »
sambaras;değerli yavrum yakışıklı adı güzel uğur. lan sende uğursun baydar da uğur nasıl oluyor aradaki fark çözemiyoruım :)
şaka bir yanam uğur ile dm den son derece seviyeli bir aşk ilişkisi yaşıyoruz şu anda ...

illa hamle yaparak olayları çözeceksek bence en mantıklı hamle Takassız Hurtel'i almak ve 4 numaraya Bjelica yanına adam almak Vesely 5 e çekmek olacaktır.
bizim deplasmanlardaki sorunumuz oyunu kuramamak dan ziyade savunma yapamamak diye düşünüyorum. haa Huretel gelmesi mutlaka fayda sağlayacaktır. ama Ricky gidip hurtel de gelirse savunma sıkıntımız artar diye düşünüyorum.
Zoriç'e küsüm :) gönderme durumu olmaz ama dursun kendisine gelsin karıya filan mı gidiyor ne yapıyorsa yapsın kendisine gelsin.
4 numarada Bjelica ya güvenmek asıl bence en büyük hata olur. kendisini çok seviyorum inanıulmaz yetenekli ama ben hayatımda bu kadar kötü karar veren oyuncu görmedim. bu kadar muazzm yeteneklerine bu kadar kötü kararlar nasıl oluyor anlamak zor. atması gereken yerde atmıyor ve tamamen mevzuyu kilitliyor. savunması için konuşmuyorum. VEsely kötü vs eyvallah anlarım ama o oyunda iken hem savunma gayretimiz hemde atletizm çok artıyor..

bu yukarıda bahsettiklerim hamle yaparak mevzuyu çözelim cinsinden fikirler ama 2 hamle yapmak çok zor diye düşünüyorum. 1 tane hamle yaparız ama ne zaman yaparız nasıl yaparız orasını bilemiyorum.

hamle yapmadan da çoğu sorunu çözeriz. ama bir iç sorunumuz var gibi . oyuncular rollerini benimseyememiş gibiler. daha özvereli hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum. fazlasıyla karalar bağlandı onu çözemiyorum.
Reis keşke istediği bu kadroyu geçen sene kurabilseydi o zaman biraz daha insanlarda sabır ve tolerans olurdu ama geçen sene to 16 hep akıllarda kalıyor. ilk gurpları kimse sallamıyor.
biraz zamana ihtiyacımız var. eksikler deforlar var takım olmayı başarabilsek bu sorunları min düzeye indirebiliriz diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 11:54:34 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #12801 : 03 Kasım 2014, 11:55:01 »
takassız almak da mantıklı...cunku hickman bize top 16 da fayda sağlayacaktır..ozellikle pg gelince takıma faydası artacaktır..ama hickman ve zoric kalırsa  3 numara hayalim (kinsey-d.brown) suya dusuyor..cunku 8 yabancı yapmayız..

ama aynı takımda hickman-goudelock-bogdanovic-melih-can olmaz...hickman'ı 2-3 numara ile degistirmek mi mantıklı olur?...yada zoric'i 3-4 numarayla mı?

huertel-kenan-can
gouedelock-bogdan-melih
kinsey-emir-serhat
bjelica-vesely-izzet
oguz-semih-zoric

mı ? yoksa...

huertel-kenan-can
gouedelock-hickman-melih
bogdan-emir-serhat
bjelica-d.brown-izzet
oguz-semih-vesely

bu mu?

ama 8 yabancı olacaksa...kasmayalım huertel'i aldıktan sonra kuzminskas yada kinseyi alalım...hatat kuzminskas daha mantıklı...ama yedirmezler...

huertel-hickman-kenan
gouedelock-bogdan-melih-can
(kinsey / kuzminskas)-emir-serhat
bjelica-vesely-izzet
oguz-semih-zoric

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12802 : 03 Kasım 2014, 11:55:55 »
d.brown kim abi ?
Rusya daki  mi ? abicim o adam buralarda 3 oynamaz oynayamaz

• Üye
« Yanıtla #12803 : 03 Kasım 2014, 11:57:05 »
d.brown kim abi ?
Rusya daki  mi ? abicim o adam buralarda 3 oynamaz oynayamaz

direkt 3 demedik zaten abicim ona...o esasen 4...kadroda zaten 4 numarada...orada kastettigim 3 kinsey..vesely'i 5 cekilirse 4 numaraya brown..
ama kuzminskas'tan 3-4 yapabiliriz...o durumda zoric gitmesin ama 8. yabancı yapalım...ama her halukarda bence en amntıklı secim huertel+kinsey paketi gibi maliyet acısından...
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 11:58:42 Gönderen: Vanguards of FB »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12804 : 03 Kasım 2014, 11:57:42 »
direkt 3 demedik zaten abicim ona...o esasen 4...ama kuzminskas'tan 3-4 yapabiliriz...

sen niyeti bozdun Kuzmiyi alacaksın :)

• Üye
« Yanıtla #12805 : 03 Kasım 2014, 11:59:41 »
sen niyeti bozdun Kuzmiyi alacaksın :)

keske alsak abi..joker adam...bjelica'nın 3-4 modeli...bence cok buyuk eslesme problemi rakiplere karsı...
kuzmiyi alırsak zoric gidebilir..7 yabancı olur..vesely kayabilir 5'e..
kinseyi alırsak zoric kalsa daha iyi olur...8 yabancı olur..

ama surası gercek..yıllardır kinsey gibi adamımız yok her isi yapan..bence cok kıymetli oyuncuydu...
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 12:01:21 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12806 : 03 Kasım 2014, 12:01:55 »
İsmail Şenolu koruma refleksi değil bu.
Dediğim iki şey de olabilir bilgi alamıyor veya aldığını yazmaması rica ediliyor. Muhtemelen ilki doğrudur. İkincisi de doğru olsa umrumda değil banane abi İsmail Şenoldan. Hiç düşünerek yazmadım bile sadece saygıdan diğer ihtimali de söyledim.:)

Takas olursa neden uzun vadede zararlı olacağını düşünüyorsun abi yazabilir misin? Gerçekten merak ediyorum fikrini. Zaten sürekli hatalar yapan bir kulübüz. En sorumluluk alınıp hamle yapılması gerektiği yerde hata yapmaktan çekinmemek lazım.

Bende diyorum ki, bu kulübün hatalarını söylüyorsak, doğrularını da söyleyelim. Demek ki bu anlamda kulüp doğru bir politika uyguluyor. Eskisi gibi sızma olmuyor. Kimsenin de İsmail sevgisi benim umrumda değil. Adamı seven olabilir, saygı duyan olabilir. Hepimizin sevdiği, saydığı kişiler var.

Neyse gereksiz uzamasın konu ..

Gelelim Hickman olayına. Sen bu Hickman'ı niye aldın ? Alırken ne düşünüyordun ? Ben önce buna bakarım. Calathes-Hickman / Teodosic-Hickman düşünüyordun. Hickman'ı alma nedenin tamamlayıcı olması yani. Bu rolde kullanmadığın ve planlarının tersi yönünde kullandığın bir adamın uyum sorunu yaşaması gayet doğaldır. Verimsiz olduğu konusunda hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Lakin bu verimsizliğin ve uyumsuzluğun başlıca nedeni sensin.

Heurtel'i almayı düşünüyorsan eğer Hickman'ı biçtiğin rolde kullanma imkanını sağlarsın. Eğer Hickman'ı öyle bir takasta kullanacaksan o zaman yazın niye böyle bir rol biçtin diye önce ben hesap sorarım. 3-5 maçla plan program değişecekse işte bu uzun vadede zarar verir zira yeni bir kapı açar. Emsal teşkil eder. Verim alamadığın oyuncuyu daha verimli hale getirebileceğin oluşumlar yaratmak yerine sürekli bu olmadı yenisi gelsin mantığına evrilirsin.

Fenerbahçe'ye yıllardır en büyük zararı veren de bu yapılanma şeklidir.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #12807 : 03 Kasım 2014, 12:02:55 »
sambaras;değerli yavrum yakışıklı adı güzel uğur. lan sende uğursun baydar da uğur nasıl oluyor aradaki fark çözemiyoruım :)
şaka bir yanam uğur ile dm den son derece seviyeli bir aşk ilişkisi yaşıyoruz şu anda ...

illa hamle yaparak olayları çözeceksek bence en mantıklı hamle Takassız Hurtel'i almak ve 4 numaraya Bjelica yanına adam almak Vesely 5 e çekmek olacaktır.
bizim deplasmanlardaki sorunumuz oyunu kuramamak dan ziyade savunma yapamamak diye düşünüyorum. haa Huretel gelmesi mutlaka fayda sağlayacaktır. ama Ricky gidip hurtel de gelirse savunma sıkıntımız artar diye düşünüyorum.
Zoriç'e küsüm :) gönderme durumu olmaz ama dursun kendisine gelsin karıya filan mı gidiyor ne yapıyorsa yapsın kendisine gelsin.
4 numarada Bjelica ya güvenmek asıl bence en büyük hata olur. kendisini çok seviyorum inanıulmaz yetenekli ama ben hayatımda bu kadar kötü karar veren oyuncu görmedim. bu kadar muazzm yeteneklerine bu kadar kötü kararlar nasıl oluyor anlamak zor. atması gereken yerde atmıyor ve tamamen mevzuyu kilitliyor. savunması için konuşmuyorum. VEsely kötü vs eyvallah anlarım ama o oyunda iken hem savunma gayretimiz hemde atletizm çok artıyor..

bu yukarıda bahsettiklerim hamle yaparak mevzuyu çözelim cinsinden fikirler ama 2 hamle yapmak çok zor diye düşünüyorum. 1 tane hamle yaparız ama ne zaman yaparız nasıl yaparız orasını bilemiyorum.

hamle yapmadan da çoğu sorunu çözeriz. ama bir iç sorunumuz var gibi . oyuncular rollerini benimseyememiş gibiler. daha özvereli hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum. fazlasıyla karalar bağlandı onu çözemiyorum.
Reis keşke istediği bu kadroyu geçen sene kurabilseydi o zaman biraz daha insanlarda sabır ve tolerans olurdu ama geçen sene to 16 hep akıllarda kalıyor. ilk gurpları kimse sallamıyor.
biraz zamana ihtiyacımız var. eksikler deforlar var takım olmayı başarabilsek bu sorunları min düzeye indirebiliriz diye düşünüyorum

Uğur Can'ı Charizard'a benzetiyorum abi.:D
Kendine çeki düzen verdiğinde başka bir şeye dönüşebilir.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #12808 : 03 Kasım 2014, 12:06:55 »
Bende diyorum ki, bu kulübün hatalarını söylüyorsak, doğrularını da söyleyelim. Demek ki bu anlamda kulüp doğru bir politika uyguluyor. Eskisi gibi sızma olmuyor. Kimsenin de İsmail sevgisi benim umrumda değil. Adamı seven olabilir, saygı duyan olabilir. Hepimizin sevdiği, saydığı kişiler var.

Neyse gereksiz uzamasın konu ..

Gelelim Hickman olayına. Sen bu Hickman'ı niye aldın ? Alırken ne düşünüyordun ? Ben önce buna bakarım. Calathes-Hickman / Teodosic-Hickman düşünüyordun. Hickman'ı alma nedenin tamamlayıcı olması yani. Bu rolde kullanmadığın ve planlarının tersi yönünde kullandığın bir adamın uyum sorunu yaşaması gayet doğaldır. Verimsiz olduğu konusunda hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Lakin bu verimsizliğin ve uyumsuzluğun başlıca nedeni sensin.

Heurtel'i almayı düşünüyorsan eğer Hickman'ı biçtiğin rolde kullanma imkanını sağlarsın. Eğer Hickman'ı öyle bir takasta kullanacaksan o zaman yazın niye böyle bir rol biçtin diye önce ben hesap sorarım. 3-5 maçla plan program değişecekse işte bu uzun vadede zarar verir zira yeni bir kapı açar. Emsal teşkil eder. Verim alamadığın oyuncuyu daha verimli hale getirebileceğin oluşumlar yaratmak yerine sürekli bu olmadı yenisi gelsin mantığına evrilirsin.

Fenerbahçe'ye yıllardır en büyük zararı veren de bu yapılanma şeklidir.

O konuda sana bir ölçüde katılıyorum, yazın yaptığın plandan aslında vazgeçmek bu doğru.
Ama şu şekilde de katılmıyorum, eğer ki planlamanda hata görüyorsan, buna inanıyorsan bundan vazgeçip inandığın doğruya sırf önceden hata yaptığını kabullenmemek için önlem almıyorsan bu da hatana hata eklemektir maalesef.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #12809 : 03 Kasım 2014, 12:11:44 »
O konuda sana bir ölçüde katılıyorum, yazın yaptığın plandan aslında vazgeçmek bu doğru.
Ama şu şekilde de katılmıyorum, eğer ki planlamanda hata görüyorsan, buna inanıyorsan bundan vazgeçip inandığın doğruya sırf önceden hata yaptığını kabullenmemek için önlem almıyorsan bu da hatana hata eklemektir maalesef.

Hickman planında hata görmesi için önce onu biçtiği rolde kullanması lazım ki tartıştığımız konu adamın bu rolde kullanılmaması. Adamı bu rolde kullanıp yine verim alamazsa ve sürekli ekürisini değiştirirse o zaman katılmadığın konu gerçekleşir.