Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970526 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Damir12

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13095 : 18 Kasım 2014, 20:50:25 »
Ben bu forumda pg alınmayabilir para yok diyip insanların yumuşatılmaya calışılmasını anlamıyorum. Hatta komik buluyorum. Git saf 2 hickmana ver parayı 1oyna de, cana serhata izzete semihe ver parayı hiç oynatma, zorice ver bekle dur maçı gelse de oynasa diye. Yıllardır takım ve taraftar 1numara lazım diye bağırsın para yok de. Kimse kendini kandırmasın, dahası insanları kandırmayı bıraksın. Biz zaten en tepedekine tepkiyi veriyoruz ama bu basketboldaki planlamada 1transferi yapılmaz ve kadro hiç edilirse kime tepki vereceğimizide biliyoruz

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13096 : 18 Kasım 2014, 21:14:40 »
hocam Avrupa'da Heurtel'in sorunlu karakter yapısını bilmeyen yok nasıl nolan smith iki ucu keskin bıçaksa o da öyle. Oyuncu transfer ederken elbette kalitesi yeteneği öncelikli bakılan şeyler ancak gelip huzursuzluk yaratacak karakterde adamı da kimse kurduğu yapıyı bozsun diye almaz. anlatmak istediğim bu.

Obra ve Ivkovic bilmiyor bu işi o zaman.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13097 : 18 Kasım 2014, 21:17:44 »
Bende nerenizle okuyorsunuz yazılanları bunu anlamıyorum. Hatta komik buluyorum. Kulübün parası yok dedim, şube içinse yükü sadece Ülker çekiyor dedim. Top-16 öncesi belki transfer yapılır dedim. Bunun nesini idrak edemiyorsunuz da yumuşatma çalışması diyorsunuz ?

Kaldı ki bizler şube sorumlusu falan değiliz neyin çalışmasını yapalım.

Tepki verecekseniz gidin Aydın Örs'ün kuyusunu kazanlara tepki verin. Tanjevic'i bize yamayanlara, buna aracı olanlara tepki verin. Tepki mi vereceksiniz gidin Neven döneminden Obra dönemine kadar hala utanmadan, sıkılmadan operasyon yapmaya kalkan yöneticilere ve onların paralı askerlerine tepki verin.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 21:25:14 Gönderen: Chauncey Billups »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13098 : 18 Kasım 2014, 21:41:41 »
Ben bu forumda pg alınmayabilir para yok diyip insanların yumuşatılmaya calışılmasını anlamıyorum. Hatta komik buluyorum. Git saf 2 hickmana ver parayı 1oyna de, cana serhata izzete semihe ver parayı hiç oynatma, zorice ver bekle dur maçı gelse de oynasa diye. Yıllardır takım ve taraftar 1numara lazım diye bağırsın para yok de. Kimse kendini kandırmasın, dahası insanları kandırmayı bıraksın. Biz zaten en tepedekine tepkiyi veriyoruz ama bu basketboldaki planlamada 1transferi yapılmaz ve kadro hiç edilirse kime tepki vereceğimizide biliyoruz
obra ve Gherardinhi'den başta ben ve kemal olmak üzere belli başlı adamlar her ay 1000 er avro para alıyoruz.
o yüzden geçiş süresi maabında tarafatın gazı almaya çalışıyoruz.
nasıl tepki vereceksin çok merak ettim ?

hickman a inatla saf 2 denilmesini anlaıyorum. 1 senelik basketbol takibi sonrası oyuncunun 9 senelik kariyerini hemen nasıl yön vereibliyorsunuz
haa şu dense anlarım. Obradoviç sistemindeki bir takımda Rİcky  1 numara oynarken zorlanır. combo guard gibi 2 numaran süre alsa daha faydalı olunur.. ayrıca Ricky free agent bir oyuncuydu..
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 21:46:55 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13099 : 18 Kasım 2014, 21:51:51 »
takım iyi yolda neyse ki top 16 ya da kaldık sayılır. Görünen o ki hickmann a biraz daha süre tanınacak. top 16 öncesi boşa birileri çıkarsa kovalayacağız yoksa devam edeceğiz. Sakatlık, kaza olmasın yeter.

Yerli oyuncu mevzusu için koç rotasyonu daraltarak yabancıların oluşturduğu esas 5 i ve doğru parçaları oturtmayı öncelikle denemekte. şuan ki 7/8 kişilik rotasyonu oturtmaya yakınız. yerli takviyelerini bunların üstüne yapacaktır gibi geliyor. Bakınız melih. Küsenin hali izzet olur.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13100 : 18 Kasım 2014, 21:52:18 »
ayrıca 100 kere yazdım kemal de yazdı.
misal kemal e yetki versinler durmaz gider Bynum'ı getirir.
bende imkan yetki olsa 1 ve 4 numara alırım bu takıma...
istekler bitmez .. bakalım bi top 16 ya kalalım. günler ne getirecek görelim...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13101 : 18 Kasım 2014, 21:53:49 »
takım iyi yolda neyse ki top 16 ya da kaldık sayılır. Görünen o ki hickmann a biraz daha süre tanınacak. top 16 öncesi boşa birileri çıkarsa kovalayacağız yoksa devam edeceğiz. Sakatlık, kaza olmasın yeter.

Yerli oyuncu mevzusu için koç rotasyonu daraltarak yabancıların oluşturduğu esas 5 i ve doğru parçaları oturtmayı öncelikle denemekte. şuan ki 7/8 kişilik rotasyonu oturtmaya yakınız. yerli takviyelerini bunların üstüne yapacaktır gibi geliyor. Bakınız melih. Küsenin hali izzet olur.
cenk Melih in ufak bir derse ihtiyacı varmış o dersi ben aldığını düşünüyorum . bundan sonra mutlak daha fazla süre alacaktır.
şu ara takımın kazanmaya ihtiyacı var o yüzden dediğin gibi rotasyona gitmekten vazgeçti hoca. biraz takım olalım temel bi otursun ilerliyen zamanlarda özellikle lig maçlarında yerli oyuncular daha çok süre alacaktır.
semih serhat süre almalı almak zorunda .....

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13102 : 18 Kasım 2014, 22:02:01 »
hocam Avrupa'da Heurtel'in sorunlu karakter yapısını bilmeyen yok nasıl nolan smith iki ucu keskin bıçaksa o da öyle. Oyuncu transfer ederken elbette kalitesi yeteneği öncelikli bakılan şeyler ancak gelip huzursuzluk yaratacak karakterde adamı da kimse kurduğu yapıyı bozsun diye almaz. anlatmak istediğim bu.
Ne yalan söyleyeyim pek de duymadım karaktersiz yapısını ama sen diyorsan inanayım abi.
Ama Teo için niye uğraşıldı o zaman.Takımın ihtiyacı varsa karaktersiz oyuncu da alırım ben ki bu benim görüşüm.Heurtel bana göre Avrupa basketbolunun yaşı çok genç olmasa da yeni yıldızı.Kesinlikle ne koşulda olursa olsun imkan varsa takımımda görmek isterim.

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #13103 : 18 Kasım 2014, 22:03:00 »
Obra ve Ivkovic bilmiyor bu işi o zaman.

benim onları eleştirecek kadar donanımım yok en fazla burası olmuyor diye kendimce yorum yaparım, Heurtel konusu da öyle kendi çevremden bu işi cidden bilen ( öyle sallamasyon olmayan ) insanlardan edindiğim bilgiler doğrultusunda şahsi fikrimdir yazdıklarım kulübü bağlamaz. Belki Obra istememiştir belki maddi şartları ağır gelmiştir belki de anlaşmışlardır Top 16'da gelecektir kulübün kendisi hakkındaki fikri nedir bilmiyorum.
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
« Yanıtla #13104 : 18 Kasım 2014, 22:04:46 »
Ne yalan söyleyeyim pek de duymadım karaktersiz yapısını ama sen diyorsan inanayım abi.
Ama Teo için niye uğraşıldı o zaman.Takımın ihtiyacı varsa karaktersiz oyuncu da alırım ben ki bu benim görüşüm.Heurtel bana göre Avrupa basketbolunun yaşı çok genç olmasa da yeni yıldızı.Kesinlikle ne koşulda olursa olsun imkan varsa takımımda görmek isterim.

TEO karaktersiz biri değil yalnız onu karıştırmamak lazım
obra ve Gherardinhi'den başta ben ve kemal olmak üzere belli başlı adamlar her ay 1000 er avro para alıyoruz.
o yüzden geçiş süresi maabında tarafatın gazı almaya çalışıyoruz.
nasıl tepki vereceksin çok merak ettim ?

hickman a inatla saf 2 denilmesini anlaıyorum. 1 senelik basketbol takibi sonrası oyuncunun 9 senelik kariyerini hemen nasıl yön vereibliyorsunuz
haa şu dense anlarım. Obradoviç sistemindeki bir takımda Rİcky  1 numara oynarken zorlanır. combo guard gibi 2 numaran süre alsa daha faydalı olunur.. ayrıca Ricky free agent bir oyuncuydu..

benim bu ay maaş yatmamış nişan üstüne durum sıkışık bir Gherardini reyise söyle de halletsin bunları ayıp oluyor ama

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13105 : 18 Kasım 2014, 22:11:10 »
@Furkanzengin
 Şahsen aynı Teo dan bahsediyorsak saha içinde Avrupa da izlediğim en çirkef adamlardan biridir.Büyük bir hayranı olarak söylüyorum bunu.Bu konuda size katılmıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 22:12:40 Gönderen: active »

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
« Yanıtla #13106 : 18 Kasım 2014, 22:21:04 »
@Furkanzengin
 Şahsen aynı Teo dan bahsediyorsak saha içinde Avrupa da izlediğim en çirkef adamlardan biridir.Büyük bir hayranı olarak söylüyorum bunu.Bu konuda size katılmıyorum.

canım kardeşim TEO saha içinde çirkef olabilir benim bahsettiğim genel davranışlarıı arkadaş ilişkileri coacha saygısı vs.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13107 : 18 Kasım 2014, 22:54:31 »
Bir şubenin düzgün yönetilmesi hatasız yönetilmesi anlamına gelmiyor. Arada çok ince ama büyük farklar var. Can ve Serhat üzerinden vurmasını biliyorsunuz ama bu takıma Bogdan gibi, Nemanja gibi adamlar nasıl geldi, bunlardan hiç bahsetmiyorsunuz.

Bogdan için CSKA devreye girdi, senden daha fazla paralarla atak yaptı, niye sana geldi peki ? Nemanja'yı CSKA istedi, istese huzursuzluk çıkartırdı, çekip giderdi. Buna zemin hazırlardı ama yapmadı. Peki niye yapmadı ?

Malum yönetici ve tetikçilerinin kara kaşı kara gözü için mi ?

Bugün düne kadar bok atanların bile alkışlamak zorunda kaldığı Andrew Goudelock transferini kim bitirdi ? Bu adamı bizden başka isteyen yok muydu sanıyorsunuz.

Yapılan iyi şeylerden, bitirilen transferlerden, ikna edilen oyunculardan bir pay çıkartılmıyor ama olmayan her şey genel anlamda Gherardini'ye falan ihale ediliyor.

Kadro yapısına tonla eleştiri yapılıyor. Eksikler var bunu kabul ediyorum. Bir uzun bir kısa transferi yapılsa ya da ikisinden biri yapılsa niye yapıldı diyecek halim yok. Ancak kadro yapısı için bu kadar bozuk dedikten sonra 1 PG gelirse final four yaparız demek de hiç sağlıklı olmuyor. Kadro yapısı kötü olan takım 1 transferle adam olmaz. Komple değişim yaşamalıdır. Biz daha eleştirirken herhangi bir mantık oluşturamıyoruz. Sonra kendi kendimizi inkar ediyoruz.

Altını çizerek söylüyorum ben transfere karşı bir adam değilim. Ancak olaylara daha gerçekçi bakabiliyorum. Mevcut durumda kulüp borç batağında. Bu şubenin tüm yükünü Ülker çekiyor. 20 veren 25'i de verir mantığıyla ne bir şube, ne bir şirket ne de bir ev bütçesi yönetilir.

Tavuk dönerle, et dönerin arasında 2-3 lira oynarken, %90'ı tavuk döner tercih eden adamların, onu al bunu al derken biraz aynaya bakmaları gerekiyor.

Top-16 öncesi, giderler iyi bir transfer yaparlar, herkes konuştuğuyla kalır.

Bu yazdıklarımdan ''transfer yapılmasın'', ''Obra'yı koruyor'', 'Gherardini'ye laf söyletmiyor'', anlamı çıkartacak olan varsa, ki yazdıklarımdan bunu çıkartan bir kesim var, bu yazıyı alsınlar münasip yerlerine soksunlar.

Kemal, cok guzel bir yorum yapmissin.  Tebrik ediyorum.  Bu yorumu, Gherardini'nin vasfini sadece Karsiyaka'dan 1 liralik oyuncuyu 3 lira vererek almaktan ibaret sanan cok bilmis cahillere de guzel bir ayar bab'inda degerlendirebiliriz. 

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13108 : 18 Kasım 2014, 23:19:02 »
Benim tek sıkıntım Klupte para yok yada şubede neyse o anlayış...

Demekki ayağımızı yorganımıza göre uzatmamışız..Bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok benim kanımca..

Çok fazla eleştirmiyorum sadece kendimce yanlış buluyorum...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13109 : 18 Kasım 2014, 23:24:33 »
Sanki ben götümden uyduruyorum bu para konusunu. Senin başkanın çıkıp dedi ''Kulübün parası mı var ki söylediğiniz isimleri getirelim'' diye. Bu belge meraklıları Ersun Yanal'la ilgili basın toplantısını tekrar izlesin, kendi ifadesidir Aziz Yıldırım'ın. Olmayan bir şeyi burada olmuş gibi gösteriyoruz havası yaratmayın.

Çok istiyorsanız toplayın para verin kulübe.