Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970343 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13110 : 18 Kasım 2014, 23:29:55 »
Kemal, cok guzel bir yorum yapmissin.  Tebrik ediyorum.  Bu yorumu, Gherardini'nin vasfini sadece Karsiyaka'dan 1 liralik oyuncuyu 3 lira vererek almaktan ibaret sanan cok bilmis cahillere de guzel bir ayar bab'inda degerlendirebiliriz. 

Besim, geçmişte yapılan bazı kontratların nasıl canımızı yaktığını biliyoruz. Bazı kontratlardan bir türlü çıkamadığımız örneği ortada. Gherardini ne iş yapar deniyor, yaptığı işlerden biri de, kendinden öncekilerin yaptığı gibi pazarlık masasında eğilip buyrun her maddeyi geçirin dememektir.

Gherardini etkisi öyle 1 yılda hissedilmez ..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13111 : 18 Kasım 2014, 23:30:16 »
Sanki ben götümden uyduruyorum bu para konusunu. Senin başkanın çıkıp dedi ''Kulübün parası mı var ki söylediğiniz isimleri getirelim'' diye. Bu belge meraklıları Ersun Yanal'la ilgili basın toplantısını tekrar izlesin, kendi ifadesidir Aziz Yıldırım'ın. Olmayan bir şeyi burada olmuş gibi gösteriyoruz havası yaratmayın.

Çok istiyorsanız toplayın para verin kulübe.

Ya sen niye sinir yapıyosun ki Kemal?

Hemen ağzını bozuyosun falan..20 MİLYON dolar Avro neyse artık her sene ülkerden alan şubeden bahsediyorum Aziz Yıldırım la alakamız ne onu anlamadım? Benim demek istediğim o.
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13112 : 18 Kasım 2014, 23:34:18 »
Ülker vermiş işte sana 20 milyon euro mu ne, öyle diyorsunuz, ben net rakam bilmiyorum. Siz daha ne istiyorsunuz o zaman tam olarak orada sorun yaşıyoruz. Siz istiyorsunuz ki her istediğinizde bu adamlar çıkarsın 3-5 milyon euro versin. Öyle bir dünya yok maalesef.

Aziz Yıldırım'a gelince, Ülker dışında alabildiğin reklam yok, niye vermiyorlar acaba ?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13113 : 18 Kasım 2014, 23:38:36 »
Ülker vermiş işte sana 20 milyon euro mu ne, öyle diyorsunuz, ben net rakam bilmiyorum. Siz daha ne istiyorsunuz o zaman tam olarak orada sorun yaşıyoruz. Siz istiyorsunuz ki her istediğinizde bu adamlar çıkarsın 3-5 milyon euro versin. Öyle bir dünya yok maalesef.

Aziz Yıldırım'a gelince, Ülker dışında alabildiğin reklam yok, niye vermiyorlar acaba ?

Yani benim Aziz Yıldırıma karşı bi sempatim yok o yüzden çok da umrumda değildir kendisi...

Benim demek istediğim her sene ne kadar alıyoruz bilmiyorum sende bilmiyorsun..Kimi 15 der Kimi 20 iyide veriyorlarmış..

Ama her sene bu kadar para alıp da sene ortasında Guard yok Uzun eksik zayıf kalıyoruz yazılarını bu işi anlayanlardan yada senden ondan bundan duymak ciddi başarı mıdır? Onu soruyorum sadece.

Evet başarılı işler çok bunları övelimde kendimizce yanlış olan şeyleri yazmayalımmı...

Bir defa neden genelliyorsun onu da hiç anlamadım siz diyorsun 2 de bir.Ben öyle zırt pırt transfer isteyen biri değilim..Twitterdada çok zaman savunuyoruz millete karşı o da önemli değilde...

öĞlen kendi adıma kafama yatmayan bir durum yazdım ne bel altı çaktım ne sinkaf ettim bakıyorum anında siz söylesiniz böylesiniz?

Kimiz biz kemal?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #13114 : 18 Kasım 2014, 23:42:23 »
Hickman veya baska biri, bu kadar yeni oyuncu bir araya gelince uyum sorunu olmasi normal. Sunun farkina varmak lazim ki oyuncularin birbirine ve takimin sistemine uyum saglamasi, capsiz koclarin kovulmamak icin uydurdugu bir seyden daha gercek ve ciddi bir olay. Takimlar sadece isimlerin bir araya gelmesiyle olussa ve hemen performans vermek zorunda olsa, Lebron-Irving-Love uclusu su an iyi calismadigi icin atiyorum Love'i yollayip Anthony Davis'i almak gerekirdi.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #13115 : 18 Kasım 2014, 23:45:36 »
Bir de gecen yil ilk turda esip gurlememiz basimiza is acmisti. Masaya koyacak ekstra bir sey bulamamistik. O yuzden uzun vadede oturacak seylere takilmayip mevcut kadro yapisinda cozulemeyecegini dusundugumuz seyleri yazmak lazim buraya bence, nacizane onerim.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13116 : 18 Kasım 2014, 23:47:30 »
Yanlış olanı yazmayın ya da eleştirmeyin diyen mi var ?

Ben transfer olmasın, transfere karşıyım, bu takımın transfere ihtiyacı yok, transfer isteyen haindir mi diyorum ? Böyle bir mesajımı çıkartın üyeliğimi silerim. Aksine transfer olursa niye oldu demem, hatta duruma göre, alınan oyuncunun vasfına göre memnun olurum. Bunu diyorum hala transfer mevzunda gördüğümüzü söylüyoruz siz karşı çıkıyorsunuz kafasında yaşıyorsunuz. Ya biz farklı bir kafada yaşıyoruz o zaman ya da siz. Bunun başka türlü mantıklı bir açıklaması olmuyor.

Düzgün yönetilmekle, hata yapmak arasında fark olduğunu söyledim. Herhalde bende bir tuhaflık var. Bana göre bu şube düzgün yönetilen hatta en iyi yönetilen şubedir. Ancak hatalar olabilir, bir transfer yaparsın, tutar dersin tutmaz, bu hatadır. Bu senin organizasyonunun düzgün olduğu gerçeğini değiştirmez. Belli bir bütçen var, oyuncularına paralarını günü gününe ödüyorsun, salonun var, kombine rekoru kırıyorsun, bir hava yakalamışsın bu düzgün yönetimin ürünüdür.

Transfer işi ise farklı değerlendirilecek bir durumdur. Orada hata payları devreye girer. Daha nasıl açıklayabilirim söylemek istediğimi bilmiyorum.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13117 : 18 Kasım 2014, 23:52:48 »
Ben senin yazdıklarının yüzde 90 ına katılıyorum.Zaten bunu burdada başka yerdede yazdım..

Ben kötü yönetiliyor demedim..Ama çok iyi de sayılmaz dedim bu benim fikrim..Kötünün iyisidir şu an ama çok da iyi olacaktır ona inancım vardır en azından neyse...

Hepsini anlıyorum kardeşim.Yazarız çizeriz hiç önemli değil..

Bu Biz Siz algısını çözemedim ben..Neden bunu bu şekilde ilettin onu merak ettim..Mesela benim siz ler grubunda olmamın konu ile alakası ne..Cidden samimiyetle soruyorum..
HaBaBaM GüM GüM GüM

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13118 : 18 Kasım 2014, 23:56:40 »
Siz - Biz tartışmalarda sık kullanılan bir terimdir.

Geçen gün maç öncesi otururken, Cem Ağrak'a dönerek ''Sizin sevdiğiniz abileriniz, sizin zihniyetiniz Fenerbahçe'ye zarar veriyor'' dedim. Bunu gruplaşma anlamında söylemiyorum yani. Gruplaşacak olsam, Onur abiyi çıkar aradan, maç öncesi buluşup konuştuğum her adam Eski Türkiye kafasında adamlar ama biz yine de sohbetimize devam ediyoruz.

Onları mümkün olduğunca Yeni Türkiye'ye adapte etmeye çalışıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2014, 23:57:21 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13119 : 18 Kasım 2014, 23:57:57 »

Geçen gün maç öncesi otururken, Cem Ağrak'a dönerek ''Sizin sevdiğiniz abileriniz, sizin zihniyetiniz Fenerbahçe'ye zarar veriyor'' dedim. Bunu gruplaşma anlamında söylemiyorum yani. Gruplaşacak olsam, Onur abiyi çıkar aradan, maç öncesi buluşup konuştuğum her adam Eski Türkiye kafasında adamlar ama biz yine de sohbetimize devam ediyoruz.

Anladım...Sağol
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #13120 : 19 Kasım 2014, 00:35:55 »

Kemal sen Ankara'ya taşın
Milli İrade Köprülü Kavşağı var :D:D:D:D:D
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13121 : 19 Kasım 2014, 00:47:59 »
Ankara'daki şubemiz, bakın ince görün şube diyorum, Umut'tur.

Çevrimdışı Kemal Yılmaz

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13122 : 19 Kasım 2014, 01:12:16 »
Bir şubenin düzgün yönetilmesi hatasız yönetilmesi anlamına gelmiyor. Arada çok ince ama büyük farklar var. Can ve Serhat üzerinden vurmasını biliyorsunuz ama bu takıma Bogdan gibi, Nemanja gibi adamlar nasıl geldi, bunlardan hiç bahsetmiyorsunuz.

Bogdan için CSKA devreye girdi, senden daha fazla paralarla atak yaptı, niye sana geldi peki ? Nemanja'yı CSKA istedi, istese huzursuzluk çıkartırdı, çekip giderdi. Buna zemin hazırlardı ama yapmadı. Peki niye yapmadı ?

Malum yönetici ve tetikçilerinin kara kaşı kara gözü için mi ?

Bugün düne kadar bok atanların bile alkışlamak zorunda kaldığı Andrew Goudelock transferini kim bitirdi ? Bu adamı bizden başka isteyen yok muydu sanıyorsunuz.

Yapılan iyi şeylerden, bitirilen transferlerden, ikna edilen oyunculardan bir pay çıkartılmıyor ama olmayan her şey genel anlamda Gherardini'ye falan ihale ediliyor.

Kadro yapısına tonla eleştiri yapılıyor. Eksikler var bunu kabul ediyorum. Bir uzun bir kısa transferi yapılsa ya da ikisinden biri yapılsa niye yapıldı diyecek halim yok. Ancak kadro yapısı için bu kadar bozuk dedikten sonra 1 PG gelirse final four yaparız demek de hiç sağlıklı olmuyor. Kadro yapısı kötü olan takım 1 transferle adam olmaz. Komple değişim yaşamalıdır. Biz daha eleştirirken herhangi bir mantık oluşturamıyoruz. Sonra kendi kendimizi inkar ediyoruz.

Altını çizerek söylüyorum ben transfere karşı bir adam değilim. Ancak olaylara daha gerçekçi bakabiliyorum. Mevcut durumda kulüp borç batağında. Bu şubenin tüm yükünü Ülker çekiyor. 20 veren 25'i de verir mantığıyla ne bir şube, ne bir şirket ne de bir ev bütçesi yönetilir.

Tavuk dönerle, et dönerin arasında 2-3 lira oynarken, %90'ı tavuk döner tercih eden adamların, onu al bunu al derken biraz aynaya bakmaları gerekiyor.

Top-16 öncesi, giderler iyi bir transfer yaparlar, herkes konuştuğuyla kalır.

Bu yazdıklarımdan ''transfer yapılmasın'', ''Obra'yı koruyor'', 'Gherardini'ye laf söyletmiyor'', anlamı çıkartacak olan varsa, ki yazdıklarımdan bunu çıkartan bir kesim var, bu yazıyı alsınlar münasip yerlerine soksunlar.

Bu İtoudis'i de para bozmuş. Teodosic transferine taş koymalar,Bjelica'yı istemeler. :)

Çevrimdışı Kemal Yılmaz

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13123 : 19 Kasım 2014, 01:23:29 »
Sanki ben götümden uyduruyorum bu para konusunu. Senin başkanın çıkıp dedi ''Kulübün parası mı var ki söylediğiniz isimleri getirelim'' diye. Bu belge meraklıları Ersun Yanal'la ilgili basın toplantısını tekrar izlesin, kendi ifadesidir Aziz Yıldırım'ın. Olmayan bir şeyi burada olmuş gibi gösteriyoruz havası yaratmayın.

Aga bu para konusunda haklısın da şartlar bu dönemde extra iyi bi oyuncu için oluşmuşsa misal Bynum gibi önümüzdeki sezonun da bütçesinden kullanılabilir. Ha Bynum buraya gelir mi orası meçhul :)

Damir12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13124 : 19 Kasım 2014, 01:24:30 »
Bende nerenizle okuyorsunuz yazılanları bunu anlamıyorum. Hatta komik buluyorum. Kulübün parası yok dedim, şube içinse yükü sadece Ülker çekiyor dedim. Top-16 öncesi belki transfer yapılır dedim. Bunun nesini idrak edemiyorsunuz da yumuşatma çalışması diyorsunuz ?

Kaldı ki bizler şube sorumlusu falan değiliz neyin çalışmasını yapalım.

Tepki verecekseniz gidin Aydın Örs'ün kuyusunu kazanlara tepki verin. Tanjevic'i bize yamayanlara, buna aracı olanlara tepki verin. Tepki mi vereceksiniz gidin Neven döneminden Obra dönemine kadar hala utanmadan, sıkılmadan operasyon yapmaya kalkan yöneticilere ve onların paralı askerlerine tepki verin.

Ben kimseye şube sorumlusu falan demedim zaten. Aziz Yıldırım'ıda yanındaki yöneticileride en hafif tabirle yetersiz buluyorum protestoda ediyorum. Yolda yürüse kim önde yürüyor egosunda oyuncuları takım yapıp şampiyon yapan Aydın Örs'ün gönderilişine her zaman tepki verdim, Tanjevic ise göreceli bir konudur bu kulübe yararları da dokunmuştur. Menejer ilişkileri yönetici ilişkileri sayesinde Fenerbahceye geldi diyosan o kadarını ben bilemem. Zira Tanjevic'e de gerektiği zaman tepki gösterilmştir. Neven döneminde Obra dönemine kadar olan dönemde zaten herkes hem fikir, ki ben bu operasyonlara bazı oyuncuların katıldığını da düşünüyorum.

Gel gelelim konu bu değil. Bu takım tamamen Obradovic'in takımı ve pg alınmazsa ve beklenilen basarının altında kalınırsa elestrilerden aslan payını Obradovic alacaktır. Kimsenin bunun için pusuda beklediği yok herkes başarılı olmamızı bekliyor.

Ama burada basarısızlık durumunda Obradovic'e yüklenilmemesi için şu andan yazılıp çiziliyor ve bende buna asla katılmıyorum. Yazımın amacıda budur. İçeride Obradovicin altını oymak isteyenler vardır bu leş yöneticilerden kurtulmamızda lazım buna ses çıkarmam ancak bu taraftarın tepki vermemesi için geçerli bir neden de değildir.

obra ve Gherardinhi'den başta ben ve kemal olmak üzere belli başlı adamlar her ay 1000 er avro para alıyoruz.
o yüzden geçiş süresi maabında tarafatın gazı almaya çalışıyoruz.
nasıl tepki vereceksin çok merak ettim ?

hickman a inatla saf 2 denilmesini anlaıyorum. 1 senelik basketbol takibi sonrası oyuncunun 9 senelik kariyerini hemen nasıl yön vereibliyorsunuz
haa şu dense anlarım. Obradoviç sistemindeki bir takımda Rİcky  1 numara oynarken zorlanır. combo guard gibi 2 numaran süre alsa daha faydalı olunur.. ayrıca Ricky free agent bir oyuncuydu..

En ufak ters düşmede özellikle sizin niçin bu kadar garipçe cevaplar verdiğinizi anlamak inanın imkansız. Kimse 1000er avro aldığınızı iddaa etmiyor. Ya da birisinin adamı olduğunuzu.

Ben asıl düşüncemi zaten yukarıda yazdım. Başarısızlık durumunda Obradovic'in eleştirilmemesi için yazılıp çizilmesine anlam veremiyorum. Ki 1bucuk yıldır bir kez eleştirmedim Obradovici. En çok ufak bazı yanlışlarını belirtmişimdir Hickman Zoric gibi transferler için ama onlara da gitsin sokakta oynasın nerden bulmuş demedim hiçbir zaman. Şu anki takımdan çıok ümitliyim ama bir pg alınmazsa ve başarısız olursa Obradovic'indir bu başarısızlık kimse kusura bakmasın

Hickman konusuna gelince evet 1-2 sene takip ettim Hickmanı ne italyada ne Finlandiyada izlemedim. Finlandiyada izleyenide duymadım. Ama bu adam hep 2 oynadı. EL kupasını kaldırırken 2 oynadı. Bize transfer olmasını sağlayacak performansını 2 numarada gösterdi. Dahası Obradovic'in sisteminde 1 numarada zorlanmıyor, hiçbir sistemde 1 numara oynayacak özellikleri yok veya şu an için fiziki bir düşüş içinde. Yarı sahamıza top taşırken ecel terleri döküyor adam bunun 2 açıklaması vardır ya 1 oynayamıyordur yada bir sebepten dolayı fizik olarak bitik haldedir. 2.seçenekse daha iyi toparlar da izleriz o zaman.

Hickman free agent geldi bende biliyorum bunu. Bu adam maaş almıyor mu? İmza parası menejer vs yok mu? Hepsini geçtim bugün Laboral'e gitse adamın maaşının yarısını falan ödeyecekler. Sonuç olarak bütçeden gidiyor maaşı free agent olması biraz daha uyguna maliyetini düşürüyor sadece.

Verilen parayı harcayan kim? Aziz Yıldırım'mı oynamayan adamları aldırttı kadroya ya da şu an için yanlış transfer gözüken adamları. Aziz Yıldırım'ı savunuyor pozisyonuna geçmek istemiyorumda asla bu şubede Aziz Yıldırım'ın kadro planlamasında bir etkisi olduğunu düşnümüyorum.