Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970438 defa)

0 Üye ve 85 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13155 : 20 Kasım 2014, 00:09:32 »
Heurtel'ın şutu yok değil.. Standart bir şutu var.. Ben burada Heurtel'i uzun zaman istemedim. Heurtel'i istememe nedenim taraftarın çok abartmasıydı. Bugün Heurtel'i, Teodosic e yakın olduğunu iddia edenler bile oldu.

Ancak oyun tarzı gereği bir guarda ihtiyacımız var. Oyunumuzu ve hücumumuzu bir kademe yukarı taşımak istiyorsak tempoyu ayarlayan bir guard almak zorundayız.

Run-run sistemini oldukça iyi uyguluyoruz ancak bu sistemde çözülebilir. En basitinden Galatasaray maçının 2. yarısında ribaunt alamayınca olanları gördük. O yüzden sete set hücumda forvetteki pnr larında yanına tepe pnr katabilmek adına Heurtel gerekiyor..

Bunun yanında farkındaysanız takım maçı öldüremiyor. Bunun da en temel noktalarından biri bu tarz bir guardın olmaması.. Takımın temel bazı şeyleri yapabilecek bir guarda ihtiyacı var. Bu isim Heurtel olur başkası olur o farketmez.. Ama ortada bir ihtiyaç var..

Bunu transfer olmadan çözmeye çalışacağız. Koç, Pana maçından beri Bogdan ve  Emir'i daha 1 üzerinden kullanarak bunu aşmaya çalışıyor ama açıkçası Emir'e ben uzun vadede güvenmiyorum. Bogdan ise elit seviye de ne kadar başarır bunu muamma..

İşin özünde Top-16 ya kadar beklemek ve takımın evriminin ne yönde ne kadar gidebileceğini görmek var.

Sezon başında Hickman yerine Delaney tercihi olsa şimdi bambaşka şeyler konuşabilirdik.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #13156 : 20 Kasım 2014, 00:11:57 »
biraz geç editledim mesajı.
cevabını yazının devamında verdim

Bjelicanın transferi nasıl hocanın basarısıysa, zoric kleiza transferi de hocanın basarısızlıgıdır.
Ben, hocadan iyi basketbol biliyorumu iddia etmiyorum ki zaten, eldeki somut duruma göre yorum yapabilirim sadece..

kleizadan, bjelica cıkmayacagının analizi, hocanın ve teknik heyetin tasarrufu ve sorumlulugudur

Simdi egri oturup dogru konusalim.  Burada Zoric veya Kleiza geldiginde sevinmeyip, elestiren kim vardi?  Ben hatirlamiyorum.  Genelde Hoca'nin basarisi da basarisizligi da takim performansina gore belirlenir.  Onun disinda, ekstradan kimsenin bilmedigi yetenekleri veya gelmesi zor olan ve fakat Hoca'nin karizmasi sayesinde getirilen oyuncular olursa, bu Hoca'nin arti hanesine yazilir.  Bunun disinda, her takimin ic dinamikleri ve oyuncular arasi politika birbirinden farklidir.  X takiminda ustlendigi rol, Y takiminda cok daha farkli oldugunda performans olarak farkliliklar olusabilir.  O yuzden, hayli basarili bir oyuncu olarak gelenlerin basarisizligi halinde bunu tamamen Hoca'ya yoneltmek bence haksizlik olur. 

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13157 : 20 Kasım 2014, 00:14:25 »
Miraç sorun şu birazdan yazacaklarımı senden bağımsız genel yazacağım. Mesajı almak isteyen adamlar ! alır zaten.

İnsanların bir tutarlılığı olacak. Bizim için Obradovic'e biat ediyor, eleştirmiyor diyen adamın, Aziz Yıldırım istese anasını gönderecek konumda olmaması lazım.

O zaman olmuyor işte.

Ağır yazınca da ağır yazmış oluyoruz. Obradovic'e aynı menajerle çalıştığı için komisyoncu iması yapan adamların !, Obradovic yerine önderdiği koç, kariyeri boyunca aynı menajer ve aynı oyuncularla çalışmış olmasın bir zahmet. Şimdi bu dangalaklığı görüyorsun 'ya sabır' diyorsun.

Yoksa senin gibi tamamen taraftar duygusuyla hareket eden adama, kim ne diyecek, seninle insan gibi tartışırız niyetin kötü değil.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 07:03:15 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13158 : 20 Kasım 2014, 00:14:54 »
Utkan a katılıyorum delaney olsaydı başka boyutlara ulaşabilirdik
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13159 : 20 Kasım 2014, 00:22:07 »
Miraç sorun şu birazdan yazacaklarımı senden bağımsız genel yazacağım. Mesajı almak isteyen adamlar ! alır zaten.

İnsanların bir tutarlılığı olacak. Bizim için Obradovic'e biat ediyor, eleştirmiyor diyen adamın, Aziz Yıldırım istese anasını gönderecek konumda olmaması lazım.

O zaman olmuyor işte.

Ağır yazınca da ağır yazmış oluyoruz. Obradovic'e aynı menajerle çalıştığı için komisyoncu iması yapan adamların !, Obradovic yerine önderdiği koç, kariyeri boyunca aynı menajer ve aynı oyuncularla çalışmış olmasın bir zahmet. Şimdi bu dangalıklığı görüyorsun 'ya sabır' diyorsun.

Yoksa senin gibi tamamen taraftar duygusuyla hareket eden adama, kim ne diyecek, seninle insan gibi tartışırız niyetin kötü değil.
abi bahsettiğin biat kültürü sadece fenerbahçelilere özgü bişe değil türk toplumunun maalesef kültürü tabi tartışma kültürü olmayınca ortaya bu çıkıyor.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #13160 : 20 Kasım 2014, 00:23:40 »
Simdi egri oturup dogru konusalim.  Burada Zoric veya Kleiza geldiginde sevinmeyip, elestiren kim vardi?  Ben hatirlamiyorum.  Genelde Hoca'nin basarisi da basarisizligi da takim performansina gore belirlenir.  Onun disinda, ekstradan kimsenin bilmedigi yetenekleri veya gelmesi zor olan ve fakat Hoca'nin karizmasi sayesinde getirilen oyuncular olursa, bu Hoca'nin arti hanesine yazilir.  Bunun disinda, her takimin ic dinamikleri ve oyuncular arasi politika birbirinden farklidir.  X takiminda ustlendigi rol, Y takiminda cok daha farkli oldugunda performans olarak farkliliklar olusabilir.  O yuzden, hayli basarili bir oyuncu olarak gelenlerin basarisizligi halinde bunu tamamen Hoca'ya yoneltmek bence haksizlik olur. 

Sahsen kleiza geldiginde cok sevinmiştim,
ben ne gördüm cünkü, ispanya fransa karsısında bam bam bam sut atan adam.. Kim istemez ki ?
Kleiza zaten bizde de öyle 4-5 mac oynadı

Ben amatör olarak gidip, kleiza oyundayken Litvanyanın buldugu veya yedigi boyalı alan sayılarının, rakibin 2. sans sayılarının vs analizi yapamam ki.

ben bakarım 4 maç 18 sayı atmıs gelsin derim :D :D hasbelkader, 2-3 noktada yorum getiririm o kadar

bu analizlerde utkan yardırıyor gerçi :F

« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 00:42:42 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13161 : 20 Kasım 2014, 00:25:15 »
abi bahsettiğin biat kültürü sadece fenerbahçelilere özgü bişe değil türk toplumunun maalesef kültürü tabi tartışma kültürü olmayınca ortaya bu çıkıyor.

Biat etmek isteyen edebilir, biat özgürlüğü de var. Benim demek istediğim farklı bir şey. Kendin biat ederken bunda bir sorun görmeyip, başkasının biat bile olmadığı halde diyelim ki biat olsun, ettiği biat'a karışmayacaksın.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #13162 : 20 Kasım 2014, 00:30:37 »
komisyoncu, hoca buraya para kaldırmak icin geldi, itoudis olmadıgında birsey yapamıyor vs türündeki mesajlar bence sanal orgazm.
300-500 takipcisi olanın kendini dünyanın merkezinde sanıyor olusundan kaynaklı. Hele bir de 3-5 RT alanları en tehlikelileri.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 00:41:21 Gönderen: Bukefalos »

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13163 : 20 Kasım 2014, 00:34:20 »
Biat etmek isteyen edebilir, biat özgürlüğü de var. Benim demek istediğim farklı bir şey. Kendin biat ederken bunda bir sorun görmeyip, başkasının biat bile olmadığı halde diyelim ki biat olsun, ettiği biat'a karışmayacaksın.
abi sonda yazdığım gibi tartışma kültürü yok seni biat etmekle suçlar kendi savunduğu görüşü yada kişiyi Allah kelamı peygamber gibi görür(haşa) (teşbihte hata olmaz) tabi bunlar tek hücreli varlıklar.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #13164 : 20 Kasım 2014, 00:41:17 »

Kemal'in dedigi sanirim, argumanlarda tutarlilik.  Eger belli bir durum icin X argumanini savunuyorsan, benzer bir durumda da X argumanini savunmalisin.  Savunmadigin zaman, otomatikman ilk durumla ilgili yaptigin X argumaninin bir gecerliligi kalmiyor; okey ve pisti oynanan kahvehanelerdeki dost ortamlarinda sozune itimat edilmez biri haline geliyorsun.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #13165 : 20 Kasım 2014, 00:53:32 »
Kemal'in dedigi sanirim, argumanlarda tutarlilik.  Eger belli bir durum icin X argumanini savunuyorsan, benzer bir durumda da X argumanini savunmalisin.  Savunmadigin zaman, otomatikman ilk durumla ilgili yaptigin X argumaninin bir gecerliligi kalmiyor; okey ve pisti oynanan kahvehanelerdeki dost ortamlarinda sozune itimat edilmez biri haline geliyorsun.
Insanlarin fikirleri zaman icinde veya olusan yeni olaylarla degisebilir, bu da argumanlarini degistirebilir cok normal. Hatta fikrini degistirebilme meziyeti bence Turkiye'de cogumuzda biraz eksik. Ama bu ornek ozelinde (komisyoncu koc) farkli argumanlar sunmanin tutarsizlik disinda bir aciklamasi bence yok.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13166 : 20 Kasım 2014, 01:08:53 »
Kutay, Besim aslında söylemek istediğimi güzel özetlemiş ..

İnsanların fikri değişebilir, zamana ayak uydurmak istiyorsan değiştirmelisin zaten. Ancak bazı somut kavramlar vardır. Bunlar değişmez kurallardır. Bugüne kadar hiç adam vurmadım, gideyim adam vurayım diyemezsin. Diyelim vurdun, hakime 'insanlar değişebilir, bende değiştim, biraz kötü adam olayım' dediğin an, seni Besim bile kurtaramaz, alırsın cezayı.

Obradovic'e aynı menajerle çalışıyor eleştirisi getiriyorsan, önerdiğin koçun farklı menajerlerle çalışması lazım. Bakıyorsun, angutun biri öyle bir isim söylüyor ki, adamın kariyerinde kendi menajerinden başka menajerden aldığı oyuncu yok.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #13167 : 20 Kasım 2014, 01:11:42 »
Ben mesela sene sonunda huertelden baska alacabilecegimiz guard yok o yüzden kapmak lazım diyordum
bol keseden sallamısım

Finli kardesimiz kopponen varmıs.. Hastasıyız
Böyle 9 metreden kaldırıp atan adamlar gelsin abi kac tane varsa :D

teodosic goudelock kopponen.. fena mı olur
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 01:14:09 Gönderen: Bukefalos »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #13168 : 20 Kasım 2014, 01:26:31 »
Kutay, Besim aslında söylemek istediğimi güzel özetlemiş ..

İnsanların fikri değişebilir, zamana ayak uydurmak istiyorsan değiştirmelisin zaten. Ancak bazı somut kavramlar vardır. Bunlar değişmez kurallardır. Bugüne kadar hiç adam vurmadım, gideyim adam vurayım diyemezsin. Diyelim vurdun, hakime 'insanlar değişebilir, bende değiştim, biraz kötü adam olayım' dediğin an, seni Besim bile kurtaramaz, alırsın cezayı.

Obradovic'e aynı menajerle çalışıyor eleştirisi getiriyorsan, önerdiğin koçun farklı menajerlerle çalışması lazım. Bakıyorsun, angutun biri öyle bir isim söylüyor ki, adamın kariyerinde kendi menajerinden başka menajerden aldığı oyuncu yok.

Kutay, bahsettigin husus biraz daha farkli.  Kemal, senin belirttigin husus ondan da farkli :)  Demek ki sorun bende.  Her ikinizin bahsettigi hususlari da icine alacak gibi ifade etmek gerekirse:

Dunyada hareket alanimizin sinirlarini cizen tonlarca unsur var.  Mesela, bilimsel yasalar: suyu deniz seviyesinde 10 derecede kaynatamazsin.  Veya fizyolojik yasalar: oksijen olmadan yasamini idame ettiremezsin.  Bu tip sinirlamalarin aksini gerceklestirmeye imkan yok.  Ote yandan, bir de sosyal sinirlar mevcut: toplumdaki orf ve adetler ile kanuni sinirlamalar.  Bunlara aykiri davranmak pektabii mumkun ama bu aykiri davranislara belli yaptirimlar baglanmis durumda.  Kisacasi, bunlarin hepsi bizim bu dunyada icra ettigimiz eylemlerin cercevesini cizen ust yapiyi olusturuyor.  Her sey bu cerceve ust yapinin dahilinde gerceklestiriliyor. 

Kutay'in bahsettigi meseleye gelecek olursak, insanlarin fikirleri pektabii degisebilir.  Ama degismeyen bir husus var ki, o da tutarlilik.  Yani X durumunda Y sonucunu savunan biri, X durumuna ozdes Q durumunda Z durumunu savunursa tutarli davranmaz.  Zamanla, fikirleri degisip, X durumunda Z durumunu savunmaya basliyorsa, Q durumunda Y durumunu savunamaz.  Yani fikirlerin degismesi farkli bir husus.  Bizim degindigimiz husus, ayni durumda birbiriyle celisen argumanlari savunmama.  Ornek vermek gerekirse, "ayni menajerle calismak her hocanin hocaligina halel getirir" dediginde, "ayni menajerle calismak hicbir hocanin hocaligina halel getirmez" diyemezsin.  Varsayalim ki, zaman icinde fikrin degisti ve "ayni menajerle calismak hicbir hocanin hocaligina halel getirmez" demeye basladin. Bu sefer "ayni menajere calismak her hocanin hocaligina halel getirir" diyemezsin. 
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2014, 01:28:43 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #13169 : 20 Kasım 2014, 01:33:45 »
teodosic goudelock kopponen.. fena mı olur

Loser X2 ve küçük maçların büyük oyuncusu bir arada.
Bu üçlü kurulursa herkesten önce ben başlarım Gherardini & Obra istifa diye tempo tutmaya.
...