Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970477 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13485 : 06 Aralık 2014, 10:52:05 »
Foruma girerken bir haber dinledim. Bir ilimizde unuttum ilimizi, bir buzağı 2 ay erken doğmuş, aile evine almış. Öyle insanlar da var bu ülkede yani.

Buzağı 2 ay erken doğduğu için almışlar, nasıl prematüre bebekleri alırlar, aynı almışlar eve koymuşlar. Hayvana da böyle insan kadar değer veren insanlarımız da var.

Şimdi sen diyorsun ya, Raskovic'den dolayı Obradovic'e komisyoncu diyen de vardır, bir buzağı 2 erken doğduğu için evine alanlar da var. Yani herkes kötü değil, iyi insanlarda var bu ülkede.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 10:52:56 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13486 : 06 Aralık 2014, 11:20:52 »
kim komisyon alıyor deyip kanıtlayamıyorsa namerttir. Bu konu ile ilgili ben yazdım ama hiçbir ima da bulunmadım. Bana yakışmaz.
 Lakin kimsemizin olmadığı biyerde 2 senedir az biraz da sıkıntı ile 2 evlat büyütüp Aynı anda okul da çocuk yetiştiren bir insan olarak insani değerlerimden hiç şüphem olmadı
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13487 : 06 Aralık 2014, 12:00:24 »
kim komisyon alıyor deyip kanıtlayamıyorsa namerttir. Bu konu ile ilgili ben yazdım ama hiçbir ima da bulunmadım. Bana yakışmaz.
 Lakin kimsemizin olmadığı biyerde 2 senedir az biraz da sıkıntı ile 2 evlat büyütüp Aynı anda okul da çocuk yetiştiren bir insan olarak insani değerlerimden hiç şüphem olmadı
senin evlatlarina kurban olsunlar.
seni sallamam ama onlarin canını yerim :) ;) 8)

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #13488 : 06 Aralık 2014, 12:04:58 »
Murat kardeşim seni tanıyoruz ayıca da seviyoruz. Ama yorumlarını okuyunca agresifliğini en azından ben anlayamıyorum. Heurteli almadık kim suçlu sence, hatta hiçkimseyi almadık diyelim, f4ü bırak f8de olmadığında Obradoviçi gönderelim mi demek istiyorsun. Afedersin de öpmüşüm Heurtelini de başkasını da. Kim istemez takımımız bırak f4ü Eurolegue şampiyonu olsun. Ama senin baktığın şekilde bakar ve düşünür ona göre hamle yaparsak f4 veya f8i kim garanti edebilir. Bir sakatlık veya başka bir şeyin başınıza gelmeyeceğini bilemezsiniz. Tek atışlık barutumuz var ve çok iyi yerde kullanmalıyız bence sorumlular en mantıklı şekilde hareket ediyorlar. Ben sonuna kadar destekliyorum, keşke ölene kadar Obra ve tayfası bizde çalışsa. :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13489 : 06 Aralık 2014, 12:10:45 »
Murat kardeşim seni tanıyoruz ayıca da seviyoruz. Ama yorumlarını okuyunca agresifliğini en azından ben anlayamıyorum. Heurteli almadık kim suçlu sence, hatta hiçkimseyi almadık diyelim, f4ü bırak f8de olmadığında Obradoviçi gönderelim mi demek istiyorsun. Afedersin de öpmüşüm Heurtelini de başkasını da. Kim istemez takımımız bırak f4ü Eurolegue şampiyonu olsun. Ama senin baktığın şekilde bakar ve düşünür ona göre hamle yaparsak f4 veya f8i kim garanti edebilir. Bir sakatlık veya başka bir şeyin başınıza gelmeyeceğini bilemezsiniz. Tek atışlık barutumuz var ve çok iyi yerde kullanmalıyız bence sorumlular en mantıklı şekilde hareket ediyorlar. Ben sonuna kadar destekliyorum, keşke ölene kadar Obra ve tayfası bizde çalışsa. :)

Tek atışlık barutumuz yok. 10 yabancıya kadar sözleşme yapabilirsin.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13490 : 06 Aralık 2014, 12:17:01 »

Abi yahu benim ne yazdığım ortada hatta Twitterdada yazayım herkes baksın istersen..

Zeki abicim ben hiçbir zaman onu ima etmedim..Benim fikrim sabit..Sonuna kadar obradoviç..Hatta yazayım son zamanlarda yazdıklarımı.Hatta bir eski yöneticinin oğlu ve serkan ile karıştığımız ağız dalaşı falan. Biz Bir Heurtel ile totomuzu dağıtacak adam değiliz ki abi..

Demek istediğim şey açık..

Bence Heurtel bizim çok sorunumuzu çözecek adamdı..Ha daha iyisi varsa alınır..Alınmazsada bişey demem ama alınmazda yine aynı sorunları yaşayarak elenirsek üzülüp sorgulamazmısın olanları?
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13491 : 06 Aralık 2014, 12:19:59 »
Mutlaka iyi savunmasi olan 1 adet kısa takviyesi yapmamiz gerektiği düşünüyorum. 
1 numara bulabilir isek muazzam olur 1 olmazsa başka meziyetleri olan oyuncu olsun combo mu olur 2 mi olur 3 mu olur 2.5 mu olur 3.5 mu olur 1.5 mu olur.bilemem :)
Ama takımı bozmayacak katkı verecek oyuncu bulalım lütfen.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13492 : 06 Aralık 2014, 12:24:55 »
Mutlaka iyi savunmasi olan 1 adet kısa takviyesi yapmamiz gerektiği düşünüyorum. 
1 numara bulabilir isek muazzam olur 1 olmazsa başka meziyetleri olan oyuncu olsun combo mu olur 2 mi olur 3 mu olur 2.5 mu olur 3.5 mu olur 1.5 mu olur.bilemem :)

Guard alacaksak Calathes dışında kimse istemem şu saatten sonra..LAF olsun diye oyuncu alınmasın..

Ama eğer aklımızda 3 varsa ciddi manada iyi birini isterim..Mesela Kinsey sakat değilse cuk oturur bence.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13493 : 06 Aralık 2014, 12:26:57 »

Hackett güzel olmaz mıydı ?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #13494 : 06 Aralık 2014, 12:30:13 »
Hackett güzel olmaz mıydı ?

Olur da işte bu saatten sonra imkansız..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #13495 : 06 Aralık 2014, 12:36:39 »

Tomas knsey gittiğinden beri bu fikirdeyim.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13496 : 06 Aralık 2014, 12:44:07 »
İhtiyaca göre transfer isteyen taraftar da var, laf olsun diye transfer isteyen taraftar da var, rakip transfer yaptı diye transfer isteyen taraftar da var.

Elbette mantıklı olan ihtiyaç olduğu için transfer istemektir.

Önce ortaya takımın artılarını, eksilerini koyarsın. Durum değerlendirmesi yaparsın. Eksiği belirlersin. Artılarından bir şey eksiltmeyecek şekilde, eksileri artıya dönüştürecek bir oyuncu profili çıkartırsın. Genel anlamda mantıklı transferler böyle yapılır. Bunun böyle olduğunu bilmek için GM olmaya, koç olmaya, gözlemci olmaya gerek yok.

Şimdi sıkıntımız şu ki transfer isteyenlerin %90'ı herhangi bir şekilde artı-eksi değerlendirmesi yapmadan transfer istiyor. Yani bir oyuncu profili çıkartamıyorlar. Bu analizi yapabilseler istedikleri 3 ismin birbirinden çok farklı özelliklere sahip 3 isim olduğunu görebilirler. Etiketinde PG yazan her PG bize ilaç olacak diye bir durum yok.

Fenerbahçe Ülker'e bakıyorum, mevcut değerlendirmeleri maç konularında ya da diğer konularda zaten yapıyoruz, eksiğini kendimce görüyorum ve bu takıma biri ilaç olacaksa, o ilaç Calathes olacak diyorum. Calathes bu takıma seviye atlatacak yegane oyuncudur. Ki adım gibi eminim bugün elinde imkan olsa Obradovic'in alacağı tek oyun kurucu Calathes'dir.

Şimdi 1 ay öncesinde olduğu gibi içimizdeki Efesliler yine başlamışlar Efes'i gazlamaya. Bu adamlar 1 ay önce, özellikle benim ''Fenerbahçe ritim bulduğu zaman inanılmaz bir şut takımı olacak'' lafıma gönderme yapıp, ''hani şut takımı oluyorduk şut manyağı oluyoruz yaaaa'' diye ergence bir dil kullanıyordu. Şimdi aynı adamların dilinden Goudelock düşmüyor. Ben, ''Fenerbahçe grubu 8-2 en kötü 7-3 tamamlar'' dediğimde, 2-2 olduğumuz zaman, yine bana gönderme yapan bazı gerizekalılar ''Top-16'ya kalamıyoruz hani 8-2 yapıyorduk yaaaa'' diyorlardı.

Bu örnekleri veriyorum zira ben günlük yaşamam. Günlük yaşayan adamların hali ortada. Düne kadar Top-16'ya kalamayacağız diye geçiren adamlar şimdi 1 transferle Final Four hayali kuruyorlar. İşin acı tarafı, bu takım başarılı olacak ve bu adamlar bizimle birlikte sevinecekler. Altını kalın kalın çiziyorum bu sene ne Efes ne de GS bizim rakibimiz olamaz, olamayacak ve bunları yağlayıp ballayanlar bugün yazdıklarını silmek zorunda kalacak.

Allah'a şükür Fenerbahçe bugüne kadar bana tek lafımı sildirtmedi.

Uzun lafın kısası özellikle transfer işleri anlık işlerdir. Hiç beklemediğin anda, beklemediğin bir adam gelir, sövüp saydığınla kalırsın. Onun için biraz sabırlı olmak lazım.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13497 : 06 Aralık 2014, 12:44:07 »
ıngles'i keşke hem 3 numara hemde istediğimiz pg özellikleri var adamda.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #13498 : 06 Aralık 2014, 13:13:37 »
En son birisi milano ve munihe deplasmanda kaybedecegimizi obra istifa diye tribunlerin inleyecegini

bayern munihin grupta bizden favori olduğunu ve üzerimizde bitirecegini yaziyorlardi.

simdi de top 16 icin ayni terane donuyor gene ortadan kaybolacaklar veya top8 cska r Madrid bu takimi kevgir eder Falan derler artik onlara ekmek çok.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13499 : 06 Aralık 2014, 13:17:47 »
Aklıma geldiği için söylüyorum

Oyun kurucu bölgesi Fransız diot alternatifler arasında olabilir
çok üst düzey bir oyun kurucu değil ama fena savunması olmayan şut anlamında iyi oyun görüşü de iyi bir oyun kurucu.. belli dakikalarda  oyun kurma görevini yerine getirir şut anlaminda eline güvenilir rotasyona katkı verebilecek  bir isim
misal diye yazdim.