Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970549 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13500 : 06 Aralık 2014, 13:18:14 »
En son birisi milano ve munihe deplasmanda kaybedecegimizi obra istifa diye tribunlerin inleyecegini

bayern munihin grupta bizden favori olduğunu ve üzerimizde bitirecegini yaziyorlardi.

simdi de top 16 icin ayni terane donuyor gene ortadan kaybolacaklar veya top8 cska r Madrid bu takimi kevgir eder Falan derler artik onlara ekmek çok.

Arif abi, maça gelen taraftarla sanalda tatmin olan adamlar arasında dağlar kadar fark var. Tribünler Obradovic'e tapıyor, taraftarın nabzı twitter'da değil, salonda atar. Ki zaten twitter'ın da genelinde koça destek tam. Troll hesapların işi zaten trollük. Pana maçı Saracoğlu'nda oynansaydı 55.000 kişi gelirdi. Futbol takımının bugüne kadar yaptığı maçları toplasak o rakama ulaşamıyor.

İnsan bunları görünce de bir basketbolsever olarak tebessüm ediyor.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #13501 : 06 Aralık 2014, 13:56:24 »
Aklıma geldiği için söylüyorum

Oyun kurucu bölgesi Fransız diot alternatifler arasında olabilir
çok üst düzey bir oyun kurucu değil ama fena savunması olmayan şut anlamında iyi oyun görüşü de iyi bir oyun kurucu.. belli dakikalarda  oyun kurma görevini yerine getirir şut anlaminda eline güvenilir rotasyona katkı verebilecek  bir isim
misal diye yazdim.

O olabilir evet fena değil
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #13502 : 06 Aralık 2014, 14:12:43 »
Aklıma geldiği için söylüyorum

Oyun kurucu bölgesi Fransız diot alternatifler arasında olabilir
çok üst düzey bir oyun kurucu değil ama fena savunması olmayan şut anlamında iyi oyun görüşü de iyi bir oyun kurucu.. belli dakikalarda  oyun kurma görevini yerine getirir şut anlaminda eline güvenilir rotasyona katkı verebilecek  bir isim
misal diye yazdim.
maliyet olarakta ülker için çok külfet olmaz haklısın abi
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13503 : 06 Aralık 2014, 14:28:17 »
@fbkolik
şu  seni rahatsiz eden 1 e 1 hucumlar neydi bi bana izah edermisin..

Neyini izah ediyim,ilk yarıda çok fazla panik yaparak,çok fazla zorlamalar yaparak hücum ettik.Biz bunu yaparken hücum gücü çok sınırlı dediğimiz Pana kendi evinde oynarmış gibi rahat rahat top çevirerek,çok boş 3'lük bularak hücum etti.Evet 2. yarıda çok iyiydik ama ya ilk yarı ne olacak?Önce şunu ayıralım,biz çok potansiyelli hücum takımı mıyız,yoksa çok iyi hücum takımı mıyız?Kesinlikle çok potansiyelli hücum takımıyız,bence çok iyi hücum takımı değiliz.Top 16 dediğimiz yer kurtlar sofrası,orada potansiyelli hücum takımı olmak yetmez,iyi hücum takımı olmalıyız çünkü potansiyelli hücum takımlarına önlem almak çok zor değildir ama ne yaparsan yap eğer karşındaki takım iyi hücum takımıysa ona kolay kolay önlem alamazsın.Bu yanılgıya düşüp guard almazsak top 16'da olabilecekleri söyleyim ben.Kenan'ın adamı ondan feragat edip Goudelock'a sürekli 2'li sıkıştırmalar,sürekli çok sert savunmalar gelecek.Sadece bu hamleleri bile Goudelock'un performansının düşmesine sebep olacaktır,öyle olunca da biz de Goudelock'a sövmeye başlayacağız ama kritik anlarda sorumluluktan kaçan,eline top almak istemeyen adamları yine göz ardı edeceğiz,tıpkı geçen yıl Bogdanovic'in hücumuna sövüp o dakikalarda toptan kaçan,şutuna hiç güvenmediği için sorumluluk almayan,hücumda sürekli 4  kişi oynatan Bo Mccaleb'e hiç bir şey demediğimiz gibi.Sürekli elinde top olan adamlara konsantreyiz,top elinde olmayan adamları da dikkatli izleyip ne yaptıklarına bakarsak işlerin daha farklı olduğunu görürüz.

3 hafta önceki Milano maçını getirin aklınıza,iyi bir hücum takımı son periyotta öyle hücum etmez,evet her takım zaman zaman hücumda zorlanır ama 10 dakika boyunca hücumda saçmalamaz.Biz çok potansiyelli hücum takımıyız ama bir tane nokta atışı bir oyun kurucu demek aynı zamanda çok da iyi hücum takımı demek,3 numara transferi olasa da olur olmasa da,5 numara transferi olsa da olur olmasa da ama oyun kurucu için öyle bir şey söz konusu olamaz.Eğer transfer yapacaksak bu isim kesinlikle 1 numara olmalı.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 15:10:13 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #13504 : 06 Aralık 2014, 15:05:28 »
Arif abi, maça gelen taraftarla sanalda tatmin olan adamlar arasında dağlar kadar fark var. Tribünler Obradovic'e tapıyor, taraftarın nabzı twitter'da değil, salonda atar. Ki zaten twitter'ın da genelinde koça destek tam. Troll hesapların işi zaten trollük. Pana maçı Saracoğlu'nda oynansaydı 55.000 kişi gelirdi. Futbol takımının bugüne kadar yaptığı maçları toplasak o rakama ulaşamıyor.

İnsan bunları görünce de bir basketbolsever olarak tebessüm ediyor.

Sadece onlar olsa neyse kemalim sen daha iyi biliyorsun o trollerin kulup ici versiyonları da var zamanında aydin hocaya yapılanlar aklima gelince ve futbolda zico low aykut hoca ersun hoca..vs her an hersey olabiliyor bu kulüpte ama allahtan ülker var bir nebze soguk su serpiyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13505 : 06 Aralık 2014, 15:39:24 »
@fbkolik
çok saol Allah razı olsun ..bi liste yap bundan sonra salomda ona göre maç izleyim kendimizi biraz daha iyi yetiştirelim
ama halen izah etmemişsin o 1 e 1 hucumlari
misal 3ncu çeyrek pao nun anasını bellediğimiz  dakikalarda  gpdu 3 tane  1 ricky 1 tane 1 e 1 hücumu var ama bunlari ne yapacağız?  Fark 15 oldu diye bunlara laf etmiyecemiyiz
1 e 1 hücumdan niye rahatsız oluyorsun ki gerektiği zaman kullanırsın ve faydali olabilir. Biz ne iyi oyun kuruculara sahip takımlar gördük bok gibi basketbol oynayan...
onları ne yapacağız
hep 3 x 3 =9 ediyor zaten

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13506 : 06 Aralık 2014, 15:53:06 »
@fbkolik
misal 3ncu çeyrek pao nun anasını bellediğimiz  dakikalarda  gpdu 3 tane  1 ricky 1 tane 1 e 1 hücumu var ama bunlari ne yapacağız?  Fark 15 oldu diye bunlara laf etmiyecemiyiz
1 e 1 hücumdan niye rahatsız oluyorsun ki gerektiği zaman kullanırsın ve faydali olabilir. Biz ne iyi oyun kuruculara sahip takımlar gördük bok gibi basketbol oynayan...

Şu dediğin kısımlar zaten benim dediğim yere geliyor abi.Bak sen de saymışsın 4-5 tane bire bir demişsin,ben de diyorum gerektiği zaman bire bir kullanırsın,zorlama yaparsın ama gerektiği zaman.Pana maçının ilk yarısındaki gibi sürekli zorlamalar yaparsan,Milano maçının son periyodundaki gibi sürekli çok kötü hücum edersen Top 16'da çok zorlanırsın,işte bu anlar bile oyun kurucunun ne denli gerektiğinin göstergesidir.Evet ben de çok gördüm çok iyi oyun kurucuya sahip olup da kötü oynayan takım ama genel olarak o takımlarda çok iyi oyun kurucu var başka hiçbir şey yok,bizde ise Semih en az 20-25 dakika oynarsa herşey var ama oyun kurucu yok.Bunu ayırmak lazım.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #13507 : 06 Aralık 2014, 15:57:47 »
Şu dediğin kısımlar zaten benim dediğim yere geliyor abi.Bak sen de saymışsın 4-5 tane bire bir demişsin,ben de diyorum gerektiği zaman bire bir kullanırsın,zorlama yaparsın ama gerektiği zaman.Pana maçının ilk yarısındaki gibi sürekli zorlamalar yaparsan,Milano maçının son periyodundaki gibi sürekli çok kötü hücum edersen Top 16'da çok zorlanırsın,işte bu anlar bile oyun kurucunun ne denli gerektiğinin göstergesidir.Evet ben de çok gördüm çok iyi oyun kurucuya sahip olup da kötü oynayan takım ama genel olarak o takımlarda çok iyi oyun kurucu var başka hiçbir şey yok,bizde ise Semih en az 20-25 dakika oynarsa herşey var ama oyun kurucu yok.Bunu ayırmak lazım.

Gerektiği zamanı nasıl ayarlayacaksın Barış, anlık bir olay bu, boşluk bulduğun anda dalarsın içeriye. Planlı organize 1e1 her istediğin zaman yapamazsın ve bizimkiler maşallah son maçlarda çok efektif yapıyorlar bunu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13508 : 06 Aralık 2014, 16:08:38 »
Zeki abi fbkolik barış değil :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13509 : 06 Aralık 2014, 16:10:11 »
Ben pg alınmasın demiyorum ki hatta benim sezon başından beri duam calathes dir.
Ben sadece savunması ciddi anlamda iyi bir oyun kurucu gelsin. Hatta daha az topla oynayıp ama gerekli zamanlarda organize edebilecek birisi gelsin (böyle birisini bulabilirsek tabi :) )

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #13510 : 06 Aralık 2014, 16:15:45 »
Zeki abi fbkolik barış değil :)

Sağolasın Cem, fbkolik kardeşim sen de kusura bakma hakkını helal et.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13511 : 06 Aralık 2014, 16:24:22 »
Gerektiği zamanı nasıl ayarlayacaksın Barış, anlık bir olay bu, boşluk bulduğun anda dalarsın içeriye. Planlı organize 1e1 her istediğin zaman yapamazsın ve bizimkiler maşallah son maçlarda çok efektif yapıyorlar bunu.
Abi benim Barış olduğumu nerden çıkardın :) Katılıyorum,son maçlarda efektif yapıyoruz zaman zaman ama bu kadar fazla zorlamaların,bazı anlarda Goudelock'un elinde bu kadar fazla top kalmasının ben Top 16'yı düşünerek sıkıntı olacağını düşünüyorum.Orası bambaşka bir dünya,adamlar en küçük zaaflarını değerlendiriyor,ilerde skora göre yorum yapıyorlar demesinler diye kazandığımız maçlardan sonra yazıyorum bunları ki guard alınmazsa sıkıntı olacağını düşünüyorum Top 16'da.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #13512 : 06 Aralık 2014, 16:26:25 »
haydaaaaa barış olmak bu kadar kötü bişeymi  :((
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13513 : 06 Aralık 2014, 16:28:29 »
Sağolasın Cem, fbkolik kardeşim sen de kusura bakma hakkını helal et.
Estağfurullah abi,hakkını helal edecek ne var burada :)
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 16:28:51 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #13514 : 06 Aralık 2014, 16:29:42 »
Estağfurullah abi,hakkını helal edecek ne var burada :)
beynim yandı
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 16:31:17 Gönderen: fb_balkay »
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter