Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970473 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #13770 : 12 Aralık 2014, 18:39:38 »
Onu getiremediğimizden çok bazı kardeşlere beğendiremediğimize yanıyorum ben. Boru değil Bynum bu yahu :)

Zeki abi, Bynum'ı beğenmeyenleri şöyle dışarı alalım, hiç uzatmayalım.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #13771 : 12 Aralık 2014, 18:49:24 »
1 şey soracagim..kaç yabancı ile sözleşme yapip kaç tanesini lige bildiriyorsun...?
Eğer gs de hem aradori hem jawai giderse yerlerine 1 oyuncu mu yoksa 2 oyuncu mu bildirme hakkari kaldi..malum nolan smith ve kadrodaki yabancılarla 9 sözleşme yapmis haldeler ve 8 tanesini lige bildirdiler ve oynattilar şimdiden (voguiskas hariç)..üstelik erceg de gidebilir..o da gidince ne olacak..5 yabancı ile devam mi edecekler..
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2014, 18:50:43 Gönderen: Vanguards of FB »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13772 : 12 Aralık 2014, 21:09:14 »
Şöyle bir anketimiz var ;
https://twitter.com/KE_Billz/status/543477216253067264

Taraftar çıldırdı Arroyo'yu istiyor ..

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13773 : 12 Aralık 2014, 21:19:28 »
Şöyle bir anketimiz var ;
https://twitter.com/KE_Billz/status/543477216253067264

Taraftar çıldırdı Arroyo'yu istiyor ..
Ben oyumu Heurtela verdim abi. :)
 Şu anda yaşı daha genç ve tempoyu Arroyo dan daha iyi ayarlıyor dah iyi durumda ama.Ama Arroyo da son birkaç maçı saymazsak mental anlamda çok güçlü bir oyuncu.Biri gelsin de tercihe falan gerek yok bence :) :D

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13774 : 12 Aralık 2014, 23:48:12 »
Ferruhhh, Ferruhh nerdesin....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13775 : 13 Aralık 2014, 00:00:28 »
D-League'nden nasıl adam bulamıyoruz demişsiniz. Bulmaktan sıkıntı yok. Bulmak için Gherardini de olmaya gerek yok. Ben bile bulurum. Ancak tam anlamıyla tombala bir transfer olur.
sen genç  gherardinhi'sin lan zaten...

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #13776 : 13 Aralık 2014, 01:37:35 »
Doron Perkins ayrılmış.

Düşünülebilir mi sizce?

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13777 : 13 Aralık 2014, 02:44:04 »
Soyadı Perkins olan hiç kimseden fayda gelmez, biz Kendrick'i de biliriz.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 02:47:45 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13778 : 13 Aralık 2014, 11:52:16 »
Bu sabah biraz fikir jimnastiği yapmak istedim. Önce şunu belirteyim, transfere gerek görmediğim konusundaki fikrim sabit. Pao maçının ertesi günü de gerek görmüyordum, bugün de görmüyorum. Yazdıklarımın geri kalanı 'mutlaka transfer yapılacaksa' üzerine olacak.

Olası transfer için ön şartın 'savunmada sırıtmaması' olması gerektiğini düşünüyorum. Zira Goudelock'ın uzun süreler sahada kaldığı bir takımın savunma yapmayan/yapamayan bir takviyeye tahammülü olamaz, olmamalı. Tepki çekme pahasına yazayım bugün getirip al sana 6 aylık Teodosic deseler, 'sağol kardeş biz yedik de geldik' derim.

Bu ön şartı aklımızda tutarak devam edelim, olası guard transferinden beklenti, düşük tempoda takımı kontrol etmesi, kritik anlarda sorumluluk alması ve belki birkaç asist yapması. Bu beklentileri 'savunma yapabilmesi' ön şartıyla birleştirirsek ortaya komple bir oyuncu çıkıyor. Bu kıtada özellikle bu mevsimde böyle bir guard bulmak neredeyse imkansıza yakın. Açıkçası benim de aklıma Calathes'ten başkası gelmiyor. Calathes ya da bu tarife uyan ve benim bilmediğim herhangi bir oyuncu olmayacaksa da; guard alıp takımın yeni yeni oturan dengeleriyle ve rol dağılımıyla oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Kenarda ne yapsalar kar sayacağımız Emir ve Kenan gibi iki oyuncu varken, Bjelica'nın şu hali, Bogdanovic'in her geçen gün direksiyona geçmesi ve Hickman'ın yükselen formuyla guard ya da saha içi lideri sorununu takım içinde çözebileceğimizi düşünüyorum.

Normal sezon ile Top16 arasındaki farkın hemen herkes farkında. Top16 herkesin, rakibinin zayıf noktasını bulup ince ince işlediği bir yer. Barcelona maçı, undersize kalan Fenerbahçe kısalarının üzerinden çekilebilecek filmin fragmanı gibiydi.  Bu açıdan eğer takviye yapılacaksa, savunmada ekstra işler yapabilen bir forvet almak daha mantıklı gibi. Hem eşleşmelerde biraz daha uzun ve güçlü kalmamız takımı rahatlatır hem de savunmada yapılacak ekstra işler (top çalma, blok vs.), maçın istediğimiz yüksek tempoda daha uzun süreler oynanmasına yardımcı olur. Son olarak takımda Vesely, Bogdanovic gibi patlamaya hazır oyuncular varken kendini yere atmaktan çekinmeyecek bir forvet zaman zaman bu oyuncular için işaret fişeği de çakabilir.

Ayrıca alınacak savunmacı bir forvetin, guarda göre; takımdaki rol dağılımını ve dengeleri daha az etkileyeceğinden bahsetmeye gerek bile yok sanıyorum.

Transfer topiğine yazdık ama bir ya da birkaç işim üzerinde durmadım zira kimin alınacağının benim için çok önemi yok. Kendimce 'eğer biri alınacaksa hangi bölgeye, hangi özellikte oyuncu alınmalı' sorusuna cevap vermeye çalıştım.

Aslında transfer istemediğimi yineleyerek bitireyim, bunun yanında koça skorer bir 2 numara alsa bile güveniyorum. Kendisiyle sözleşme uzatılsın da diğerleri bir şekilde hallolur.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 14:19:04 Gönderen: finkployd »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #13779 : 13 Aralık 2014, 12:11:46 »
Bu sabah biraz fikir jimnastiği yapmak istedim. Önce şunu belirteyim, transfere gerek görmediğim konusundaki fikrim sabit. Pao maçının ertesi günü de gerek görmüyordum, bugün de görmüyorum. Yazdıklarımın geri kalanı 'mutlaka transfer yapılacaksa' üzerine olacak.

Olası transfer için ön şartın 'savunmada sırıtmaması' olması gerektiğini düşünüyorum. Zira Goudelock'ın uzun süreler sahada kaldığı bir takımın savunma yapmayan/yapamayan bir takviyeye tahammülü olamaz, olmamalı. Tepki çekme pahasına yazayım bugün getirip al sana 6 aylık Teodosic deseler, 'sağol kardeş biz yedik de geldik' derim.

Bu ön şartı aklımızda tutarak devam edelim, olası guard transferinden beklenti, düşük tempoda takımı kontrol etmesi, kritik anlarda sorumluluk alması ve belki birkaç asist yapması. Bu beklentileri 'savunma yapabilmesi' ön şartıyla birleştirirsek ortaya komple bir oyuncu çıkıyor. Bu kıtada özellikle bu mevsimde böyle bir guard bulmak neredeyse imkansıza yakın. Açıkçası benim de aklıma Calathes'ten başkası gelmiyor. Calathes ya da bu tarife uyan ve benim bilmediğim herhangi bir oyuncu olmayacaksa da; guard alıp takımın yeni yeni oturan dengeleriyle ve rol dağılımıyla oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Kenarda ne yapsalar kar sayacağımız Emir ve Kenan gibi iki oyuncu varken, Bjelica'nın şu hali, Bogdanovic'in her geçen gün direksiyona geçmesi ve Hickman'ın yükselen formuyla guard ya da saha içi lideri sorununu takım içinde çözebileceğimizi düşünüyorum.

Normal sezon ile Top16 arasındaki farkın hemen herkes farkında. Top16 herkesin, rakibinin zayıf noktasını bulup ince ince işlediği bir yer. Barcelona maçı, undersize kalan Fenerbahçe kısalarının üzerinden çekilebilecek filmin fragmanı gibiydi.  Bu açıdan eğer takviye yapılacaksa, savunmada ekstra işler yapabilen bir forvet almak daha mantıklı gibi. Hem eşleşmelerde biraz daha uzun ve güçlü kalmamız takımı rahatlatır hem de savunmada yapılacak ekstra işler (top çalma, blok vs.), maçın istediğimiz yüksek tempoda daha uzun süreler oynanmasına yardımcı olur. Son olarak takımda Vesely, Bogdanovic gibi patlamaya hazır oyuncular varken kendini yere atmaktan çekinmeyecek bir forvet zaman zaman bu oyuncular için işaret fişeği de çakabilir.

Ayrıca alınacak savunmacı bir forvetin, guarda göre; takımdaki rol dağılımını ve dengeleri daha az etkileyeceğinden bahsetmeye gerek bile yok sanıyorum.

Transfer topiğine yazdık ama bir ya da bir kaç işim üzerinde durmadım zira kimin alınacağının benim için çok önemi yok. Kendimce 'eğer biri alınacaksa hangi bölgeye, hangi özellikte oyuncu alınmalı' sorusuna cevap vermeye çalıştım.

Aslında transfer istemediğimi yineleyerek bitireyim, bunun yanında koça skorer bir 2 numara alsa bile güveniyorum. Kendisiyle sözleşme uzatılsın da diğerleri bir şekilde hallolur.
Ellerine sağlık kardeşim düşüncelerime tercüme olmuşsun:-):-)
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #13780 : 13 Aralık 2014, 12:38:26 »
aslında 2 tane 3 numara alsak biri under size ama güçlü ve hem savunma hemde hucumu yüksek diğeri ise ceza şutu olan belli fiziki özellikleri olan savunmacı mücadele gücü yüksek ikisinide maç içinde değişik rollerde kullanabiliriz başta yazdığım bana da saçma gelmişti ama hem aradığımız özellikte guard bulmak zor hemde zaten hucum gücümüz çok yüksek bunu biraz daha forvetten yükseltip savunma gücümüzü özellikle 3 numarada çok artırmamız gerekiyor böyle bir yol izlersek eksik nokta olarak sadece 1 numara mevkisi kalır ki bogdan kenan hickman ve emiride joker olarak çok daha efektif kullanabiliriz böyle bir transfer politikası ile kenanında top 8e kadar direksiyona 15 20 dakika geçecek kıvama geleceğini düşünüyorum kesinlikle durdurulması imkansıza yakın bir takım oluruz transferde hata yapma şansımız yok o yüzden birbirini tamamlayan 2 forvet en iyisi
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 12:43:48 Gönderen: lancelot »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13781 : 13 Aralık 2014, 12:59:01 »
Finkployd

Seni seviyorum değerli kardeşim.
Yanlız değilsin senin gibi düşünen 100 lerce insan olarak arkandayiz ;) 8)

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #13782 : 13 Aralık 2014, 13:24:16 »
Serhat neden şans bulamıyor acaba :-/

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #13783 : 13 Aralık 2014, 13:27:42 »
Ellerine sağlık kardeşim düşüncelerime tercüme olmuşsun:-):-)

Finkployd

Seni seviyorum değerli kardeşim.
Yanlız değilsin senin gibi düşünen 100 lerce insan olarak arkandayiz ;) 8)

Sağolun abiler eyvallah :)

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13784 : 13 Aralık 2014, 15:27:41 »
Serhat neden şans bulamıyor acaba :-/

Aynen abi, ben de serhat'ı maç sonrası sevinmelerde buruk bir yüzle görüyorum. Keyfim kaçıyor.