Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970427 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14250 : 20 Aralık 2014, 20:39:54 »
David Pick: Gal Mekel is a NBA point guard. He’s making around $2m over the next two seasons from his Dallas Mavericks contract. I’m sure he’ll sign a 10-day, AT LEAST. Mekel isn’t returning to Europe in the near future. He and his camp are confident that an NBA team will pick him up. I’m not sure how serious the Fenerbahce – Antoine Diot discussions are.

Yani Mekel yalan oldu arkadaşlar. yakın gelecekte avrupada göremeyecegiz kendisini. Diot konusunu ise önümüzdeki günler gösterecek bakalım.
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14251 : 20 Aralık 2014, 20:44:56 »
Diot ne zaman serbest kalacak ? Bi arkadaş bu sene bitiyor demiş. Sence Diot kalitesinde bi oyuncuya 300 400 bin verilecegine, Heurtel'e 750 bin verilmez mi. Ikimizde bu takımın daha iyi olmasını istiyoruz sonuçta ve oyuncuların takıma vereceği katkı ve buy outlari göz önüne alınırsa büyük bi fark yok bence hatta Heurtel daha karlı duruyor bana göre

Ben koc olsaydim(ki degilim,hayatimda hic koc olmadim) 3 numara alirdim,savunmasi ve ceza 3u olan. Ikisini de almazdim, takimin ritmine comak sokmazdim.

Illa 1 numara alacaksam da Zisis'i alirdim.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #14252 : 20 Aralık 2014, 21:13:07 »
Mekel ve Heurtel in stiller aynı gibi
HaBaBaM GüM GüM GüM

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14253 : 20 Aralık 2014, 21:18:50 »
Heurtel Diotdan 1 gömlek üstündür demek bence biraz abartma olmuş.Heurtel Diotdan 5 6 gömlek üstündür.Tempoyu ayarlama yetenek gibi konularda.Evet doğru savunması berbat ama Diot nun da savunma yönü hariç Heurteldan hiçbir artısı yok bana göre.Emin olun bu takımda Diot ne kadar top kullanacaksa Heurtel da o kadar top kullanır.Birçok kişinin düşündüğü gibi bencil bir adam değil Heurtel.Takımda herkese pozisyon hazırlayabilecek kadar iyi okur oyunu.Gerektiğinde ipleri ritmin bulmuş adamlara da bırakır.Belki biraz daha masraflı olur ama Heurtelı Diota tercih etme sebeplerim bunlar.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #14254 : 20 Aralık 2014, 21:50:11 »
Heurtel Diotdan 1 gömlek üstündür demek bence biraz abartma olmuş.Heurtel Diotdan 5 6 gömlek üstündür.Tempoyu ayarlama yetenek gibi konularda.Evet doğru savunması berbat ama Diot nun da savunma yönü hariç Heurteldan hiçbir artısı yok bana göre.Emin olun bu takımda Diot ne kadar top kullanacaksa Heurtel da o kadar top kullanır.Birçok kişinin düşündüğü gibi bencil bir adam değil Heurtel.Takımda herkese pozisyon hazırlayabilecek kadar iyi okur oyunu.Gerektiğinde ipleri ritmin bulmuş adamlara da bırakır.Belki biraz daha masraflı olur ama Heurtelı Diota tercih etme sebeplerim bunlar.

Emin olun bu takımda Diot ne kadar top kullanacaksa Heurtel da o kadar top kullanır.Birçok kişinin düşündüğü gibi bencil bir adam değil Heurtel. cümlesinden sonra ''Heurteli cocuklugundan beri tanırım'' diyeceksin sandım bi an :)

saka bi yana düşüncelerine saygı duymakla birlikte katılmadıgımı belirtmek isterim sevgili kardeşim. Acıkcası Heurtel i alsak cidden sevinirdim bak onu söyliyim. ama Diot u da alsak üzülmem gene sevinirim. niye cünkü 2sininde bize katacakları bence aşşa yukarı aynı düzeyde oldugunu düşünüyorum. bu düşüncemi söyle acıklayabilirim mesela Heurtel 5br skor, 4br organizasyon 1 br savunma katacaksa toplam 10br katkısı olur, diot da 2br skor, 3br organizasyon, 4br savunma katacaktır genel toplamda 9br katkısı olacaktır gibi düşünüyorum. skor ihtiyacımızın pek olmadıgından yola cıkarak savunma ve organizasyon konusundaki ihtiyacımıza diot un katkısınının önemli olacagını düşünüyorum. bu acıdan Efes in kadro yapısının Heurtel e bizden cok daha fazla ihtiyacı oldugunu ve onlara bizden cok daha fazla katkı saglayacagına inanıyorum.

ayrıca gömlek mevzusuna da katılmadıgımı belirtmek isterim :)
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14255 : 20 Aralık 2014, 23:35:06 »
Heurtel'in asist ortalaması 9 mu ? Rondo gelse o bile 25 dk ortalama ile zor tutturur o ortalamayı ..tamam yetenekli oyuncu ama bu kadar abartmayın yahu.. Diot ile Heurtel arasında 5 gömlek fark yok .. Heurtel-Gou aynı anda sahada olursa mı daha rahat olursunuz yoksa Diot-Gou mu ? Diot'un şutu Heurtel'den iyi , savunması mükayese bile edilemez , edilirse çok net ayıp etmiş oluruz Diot'a..
Diot gelirse sevinmem , gelmezse de üzülmem çok da önemli değil Heurtel için de aynı şey geçerli.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14256 : 20 Aralık 2014, 23:37:01 »
Misal bu yaz .Dünya kupasinda
huertel  9.4 sayi 4 asist 2 rib.  22 dakika
diot        6.7 sayi 2.3 asidt  2.6 rib 20 dakika
Iki oyuncunun da rakamları bunlar.
huertel bence de daha iyi daha yetenekli oyuncu bunu tartismak bana komik gelir ama 5 6 gömlek üstün nedir. Nedir bu gömlek sınıflandırmasi Nasil yapılıyor
takımın ihtiyacına uygun oyuncu mu yoksa daha yetenekli oyuncu mu ?
Fransa ligini sallamiyoruz strasbourg iplemiyoruz. Ki limoges önünde lider bu adamlar. Eurocup grup lideri. O da önemli değil
ee nedir abi önemli olan. Neyi baz alacağız
hani bu kadar  itin bir tarafina soktugumuz diot 2013 de avrupa şampiyonu olan takımda çatır çatır oynadi. Bildiğin yemel taşlardan. Geçen yaz dünya kupasinda fransa milli takımının  20 dakika süre alan adami...
eeee biz kimi begeneceğiz cidden anlamıyorum
tamam muhteşem oyuncu değil ama bu kadar vasat oyuncu degil.
şu diot ismi olimpiacos veya panathinaikos ilr anilsaydi bizim şubeye "ya herifler ne hamleler yapıyor biz bi bok yapmıyoruz "diye 100 lerce laf ediyorduk...
az gerçekçi olsak hayat daha güzel olacak.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #14257 : 20 Aralık 2014, 23:44:46 »
Basketbol takımı mıyız, mefruşatçı mıyız belli değil. Bir gömlektir gidiyor. Gömleğin yanında oyuncuların karakterlerini de yanında yetişmiş gibi bilenler var, o daha da ayrı.

@active;

Heurtel'in karakter sorunları olduğuyla alakalı bilgiler mevcutken nasıl böyle emin konuşuyorsun? Tanışıklığınız mı var?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14258 : 20 Aralık 2014, 23:45:47 »
Aynen ..oyuncu kalitesinden ziyade takıma uygun olup olmaması önemli
mesela Zisis cok mu üst düzey ? Ama şuan icin yüzde 90 taraftar ister , çünkü özellikleri nedeniyle bize lazım olan adam..
Artırıyorum , Calathes çok mu yetenekli , çok mu üst düzey ? Değil ama temmuz gibi falan 12numara'da şahsen anket yapmıştım Farmar mı Calathes mi diye , Calathes fark atmıştı , herkes biliyor Farmar'ın daha iyi oyuncu olduğunu ama Calathes'e ihtiyac daha cok olduğu icin onu seçdiler anket'de.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #14259 : 21 Aralık 2014, 00:04:46 »
Diot iyidir iyi ...Cska maçında en kritik yerde sokar 3 lüğü herkes kabullenir :D :D :D

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14260 : 21 Aralık 2014, 00:05:03 »
Basketbol takımı mıyız, mefruşatçı mıyız belli değil. Bir gömlektir gidiyor. Gömleğin yanında oyuncuların karakterlerini de yanında yetişmiş gibi bilenler var, o daha da ayrı.

@active;

Heurtel'in karakter sorunları olduğuyla alakalı bilgiler mevcutken nasıl böyle emin konuşuyorsun? Tanışıklığınız mı var?

Aynı karakter sorunu Emir de de var ki en çok onu severim bu takımda.Bojanda da vardı.Onu da çok severdim.Yalnızca konuyu nasıl buraya bağladığımı anlatmak istedim yoksa ben severim Emiri Bojanı gibisinden şeyler söylemek istemedim.Yani bu karakter konusuna katılmıyorum.Laboralde hangi maçta bir sorun çıkarmış ya da hangi maç birisiyle ters bir diyaloğa girmiş.
 Tanışıklığın mı var sorusuyla niye alaycı bir dil kullanıyorsunuz?Ben sadece Heurtel ın daha fazla katkı sağlayacağını düşündüğüm için özellikle cümlelerimin başına benceyi ekleyerek yazdım.Size göre Diot bu takım için faydalı olabilir ben bu görüşe bir saygısızlık ediyor muyum?Sadece neden Heurtelı istediğimi gerekçelendirerek açıkladım.Eğer o son tanışıklığınız mı var ifadesini kullanmasaydınız siz de bana gayet mantıklı bir soru sormuştunuz aslında.Böyle alaycı bir dil yakışmamış size BENCE

Bana Diot gelecek ve takır takır oynayacak sen de bu lafları g.tüne sokacaksın deseler düşünmeden kabul ederim.Gou konusunda yanıldığımı kabul ettim mesela.Ya da ilk tur gruplarında takımdan bir beklentim yokken en azından bu kadro yapısıyla ki sezon öncesinde de bunu tartışıyorduk.Takımın bir iki takviyeyle gayet iyi duruma geleceğini söylüyorum şimdi yani yine yanıldığımı kabul ettim.Heurtel ın o aradığımız takviye olduğunu düşünüyorum yoksa Heurtel kardeşim falan değil.
Siz de ben de biliyoruz ki hepimizin tek ortak amacı FENERBAHÇE
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 00:09:12 Gönderen: active »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #14261 : 21 Aralık 2014, 00:30:13 »
Aynı karakter sorunu Emir de de var ki en çok onu severim bu takımda.Bojanda da vardı.Onu da çok severdim.Yalnızca konuyu nasıl buraya bağladığımı anlatmak istedim yoksa ben severim Emiri Bojanı gibisinden şeyler söylemek istemedim.Yani bu karakter konusuna katılmıyorum.Laboralde hangi maçta bir sorun çıkarmış ya da hangi maç birisiyle ters bir diyaloğa girmiş.
 Tanışıklığın mı var sorusuyla niye alaycı bir dil kullanıyorsunuz?Ben sadece Heurtel ın daha fazla katkı sağlayacağını düşündüğüm için özellikle cümlelerimin başına benceyi ekleyerek yazdım.Size göre Diot bu takım için faydalı olabilir ben bu görüşe bir saygısızlık ediyor muyum?Sadece neden Heurtelı istediğimi gerekçelendirerek açıkladım.Eğer o son tanışıklığınız mı var ifadesini kullanmasaydınız siz de bana gayet mantıklı bir soru sormuştunuz aslında.Böyle alaycı bir dil yakışmamış size BENCE

Bana Diot gelecek ve takır takır oynayacak sen de bu lafları g.tüne sokacaksın deseler düşünmeden kabul ederim.Gou konusunda yanıldığımı kabul ettim mesela.Ya da ilk tur gruplarında takımdan bir beklentim yokken en azından bu kadro yapısıyla ki sezon öncesinde de bunu tartışıyorduk.Takımın bir iki takviyeyle gayet iyi duruma geleceğini söylüyorum şimdi yani yine yanıldığımı kabul ettim.Heurtel ın o aradığımız takviye olduğunu düşünüyorum yoksa Heurtel kardeşim falan değil.
Siz de ben de biliyoruz ki hepimizin tek ortak amacı FENERBAHÇE
Emir ile Bojan nasıl bir karakter sorunundan muzdaripler? Kaldı ki olsalar ne olur? Yanına bir tane de şımarık, paragöz ve kendini olduğundan fazla gören (Bunlar hakkındaki iddialar, benim fikrim değil, benim istememe sebebim işin savuma kısmıyla ilgili) ve bu sebeplerle ya da bunlardan bağımsız savunma yapmamayı tercih eden bir oyuncu eklemenin mantığı nedir? Tanışıklık meselesi dalga geçme amaçlı değil senin, şiddetle kendisini istemenin dışarıda nasıl bir algı yarattığını anlaman için yazdığım bir şeydi. Kırıldıysan kusura bakma ama iyi giden takıma, Heurtel gibi savunmada çok zayıf halka olacağı kesin olan bir oyuncuyu ısrarla istemeni de anlamıyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14262 : 21 Aralık 2014, 00:37:56 »
Efes alırsa şayet alır yada almaz o da ayrı mesele de Ivkovic neden karakter sorunu olan, savunması çok zayıf bir adamı ister takımında. İki adam say deseler avrupada antrenör olarak şu anda Obra ve Ivkovic gelir en önde. O vakit bir terslik var bu işte. Obra istemez ama Ivkovic ister. Niye ister, amacı nedir?

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14263 : 21 Aralık 2014, 00:39:47 »
Emir ile Bojan nasıl bir karakter sorunundan muzdaripler? Kaldı ki olsalar ne olur? Yanına bir tane de şımarık, paragöz ve kendini olduğundan fazla gören (Bunlar hakkındaki iddialar, benim fikrim değil, benim istememe sebebim işin savuma kısmıyla ilgili) ve bu sebeplerle ya da bunlardan bağımsız savunma yapmamayı tercih eden bir oyuncu eklemenin mantığı nedir? Tanışıklık meselesi dalga geçme amaçlı değil senin, şiddetle kendisini istemenin dışarıda nasıl bir algı yarattığını anlaman için yazdığım bir şeydi. Kırıldıysan kusura bakma ama iyi giden takıma, Heurtel gibi savunmada çok zayıf halka olacağı kesin olan bir oyuncuyu ısrarla istemeni de anlamıyorum.
Böyle bir algı yarattıysam kusura bakmayın o zaman.Samimiyim :)
Emir ile Bojanın çok disiplinli oyuncular olmadığını düşünüyorum.Karakter konusuna onun için değindim.Doğru Heurtel savunmada zayıf halka ama Hücumda da zaten gayet iyi kurulu olan sistemi bana göre bu sisteme çok da zarar vermeden çok yukarılara çekebilecek bir oyuncu.Hem Diot da ahım şahım savunmacılarında değildir.Yani takım savunmasını çok da yukarıya çekeceğini düşünmüyorum sadece biraz enerji getirir diyelim.
Yani en azından benim görüşümü özetleyecek olursa şu an için bana göre
Heurtelın Hücumu >>>>>>>>>>Diot
 Neden böyle yazdın derseniz ben de biliyorum Heurtelın işin savunma kısmında çok olmadığını.Onun için böyle yazdım.Ama Heurtel dan alacağımız katkını Diot dan büyük olacağını düşünüyorum.Bunlar yalnızca benim görüşlerim Az önce de yazdığım gibi iki konuda yanıldım Diot gelsin iyi oynasın yine yanılmaya razıyım.
Bu arada kırılmadım sadece yanlış anlamışım ben de sizi yanlış anladığım için özür dilerim kırdıysam af ola ;)

jasons

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14264 : 21 Aralık 2014, 01:20:14 »
Calathes gelicek rahat olun.