Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970420 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14475 : 22 Aralık 2014, 18:47:43 »
"Söylediğim şeylerin arkasındayım. Takım iyi giderken gıkını çıkarmayan, ortada fol yok yumurta yokken gelip herkese giydiren, bu tavrı da sene başındaki üst üste yenilgiler döneminde zirve yaptırıp takım kalan 6 maçı alınca sus pus olan herkese bu takım ayarı vermiştir"

kayit oldugum tarih 12 aralik , dolayisiyla takim iyi ve ya kotu giderken soyledigim hic bir seyden haberdar olamazsiniz . ben iyi gunde de kotu gunde de desteklerim baska Fenerbahce yok , sahislar onemli degil.   ne kadar onemli bilmiyorum ama isterseniz bu link'e bakabilirsiniz daha haziran ayinda yazmisim su mesaji daha sonra da ihrac ettim kendimi  http://forum.12numara.org/showthread.php?t=103612&page=2&p=5059627&viewfull=1#post5059627

yukarida yazdiginiz seyleri yapan adamlara ayar verdi demeniz normal ama ben oyle sey soylemedim ve benim adimi da o ilk yazdiginiz mesajda diger 2 kisi ile birlikte yazip ayar verdi demeniz dogru degil diyorum.
Pekala güzel kardeşim, seni bu bahsettiğim sıfatlar içinde saydığım için kusura bakma. Daha önceki konuşmamızda da belirttiğim üzere lütfen biraz daha sabırlı ve sakin ol yazarken. Başka da birşey istemem kendi adıma, bu isteklerin senin için değeri var mıdır, onu da bilemem.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #14476 : 22 Aralık 2014, 18:48:13 »
pg sf transferi yuzunden son hir ayda ulker satislari yuzde 50 falan artti.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14477 : 22 Aralık 2014, 18:51:11 »
Pekala güzel kardeşim, seni bu bahsettiğim sıfatlar içinde saydığım için kusura bakma. Daha önceki konuşmamızda da belirttiğim üzere lütfen biraz daha sabırlı ve sakin ol yazarken. Başka da birşey istemem kendi adıma, bu isteklerin senin için değeri var mıdır, onu da bilemem.

tesekkurler.
elbette degeri vardir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #14478 : 22 Aralık 2014, 18:58:24 »
Boyle genel yazacagınıza isimleri de yazın.O isimler icin de biz de varsak gidelim.Benim buraya gelme sebebim %51 Gurol Abi'dir.%49 da Anka,Cem Bey,Murat Hoca ve digerleridir.Bircok arkadasla cogu forumlardan belki 10 yıldan fazladır tanısırız.Ben su kafadayım.Zaten takım galibiyet,guzel oyun,iyi oyuncu aldı mı tebrik ediyorum.Belki cok fazla methiyeler duzmuyor olabiliriz.Zaten bana gore buna gerek de yok.Sporcu,takım basarılı oldu mu karsılıgını maddi,manevi fazlasıyla alıyor.Kazanırken de eksikleri gormek,kaybederken de hataları gormek benim icin onemli yoksa yarın yine kotu gidebilirsin.Ayrıca seyredebildigim butun macları izlemeye calısırım.Ama mesela biraderin hicbir macla ilgisi olmaz.Sosyal Medyada FB'ye yapılan haksızlıklara elimden geldigince tepki gosteririm.Yorum yaparım.

Beyin bedava,dusunerek yazın demek bence cok dogru degil herkesin kendine gore aklı,mantıgı vardır.Zaten yorumlar cok mantıksızsa cogunluk tepki gosterir ve kaale almaz.Bana gore Can Altıntıg'a 3 lira alırken 5 lira vermek yanlıstır.%70 transfer ucretini odeyip kiralamak da yanlıstır.İzzet de yanlıstır.Bunlar da sokaga atılan paralardır.Bu CSKA icin devede kulak bizim icin baska birsey olabilir.Sene basında butce bellidir buna gore transfer yapılır da bir gorustur.Bu kadar yatırım yapılmıs ama 1-2 eksik parca var,yatırımın bosa gitmemesi icin esneklik gosterilmesi gerekir de bir gorustur.Sponsor olarak bakarsan Ulker tam bir Dunya Devi inanılmaz bir para,almadıkları sirket yok.En son Kralicenin Biskuvi Markasını aldılar.Bence butce esnetilebilir ama kurumsallık var sene bası butce budur da bir gorustur.

Ben bir FB taraftarı olarak sokaga atılan paralara acıyorum ve uzuluyorum.Selcuk Sahin'in,Serdar'in,Krasic'in,Kubra Eksi'nin bana gore sacmasapan Emenike transferinin buralara giden paralar beni uzuyor.O luks olmaması lazım ama maalesef Dunya para cope gidiyor.Sonra eksik yerler eksigiyle kalıyor.Bayan Baskete oyun kurucu,forvet lazım,Bayan Voleybola yerli smacor ve bana gore pasor lazım,Erkek Basketbola guard ve belki savunma yapacak bir uzun lazım,Erkek Voleybola bol yerli oyuncu lazım ama bu sokaga atılan paralar yuzunden boyle gitsin deniliyorsa ben dusuncede degilim.Takımı tebrik de ederim,elestiririm de ben de aynısını soyluyorum.Eger cogunluk istemiyorsa gideriz.Tek birsey rica ettim.Gonderirken kırmadan,incitmeden gonderin dedim.

Benim uslubum bu,tarzım bu eger olmuyorsa gideriz.Yeter ki kibarca olsun.
Bakın şimdi, Metin Bey;

Yukarıda bahsettiğim betimlemeler yeterince açık, değil mi? Kendinizi o nitelikleri gösterir sayıyor musunuz? Öz eleştiri yapıp sonuca varabilirsiniz. Kimseyi "gönderirim" demiyorum. Bana düşmez zaten. Ama "bu zihniyetle çatışacağız, ısrarcıysanız başka yerde takılabilirsiniz" diyorum.

Barcelona "ne olur ne olmaz" diye transfer yapınca takdir ediliyor, bizimkiler iş ahlakına güvendikleri yerlilere, gene aynı mantıkla para harcayınca sorun oluyor. Burada bir tutarsızlık yok mu? Ben de transfer yapılsa memnun olurum, ortalama üstü savunmacı bir 3 numaraya hayır demem ama bu planlamayı seve seve Obradovic'e bırakırım. Obradovic bu, boru mu? Olmuyorsa olmuyordur ama, sırf transfer olmadı diye sülalesine sövülmüş gibi canhıraş çıkışlar yapılması çileden çıkarıyor beni.

Burada birçok üyeyle birebir diyaloğa girdim ama istediğiniz isim listesini vermem biraz zor, takdir edersiniz. Ama bir 5-10 sayfa geride isim de var cisim de. Dediğim gibi, mesele transfer yapılsın-yapılmasın meselesi değil. Mesele "o kadar çok bilmek ki konunun uzmanlarına yer kalmaması" meselesi. "Transfer yapılırsa iyi olur" demek başka birşey, "transfer yapılmazsa F4 çöpe atılır" demek bambaşka. "En son ne zaman oynadık ki?" diye sorulursa verecek cevap olmuyor ortada sonra...

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #14479 : 22 Aralık 2014, 19:00:05 »
pg sf transferi yuzunden son hir ayda ulker satislari yuzde 50 falan artti.
  ;D ;D ;D Aynen öyle yemediğim çikolata türü kalmadı ya
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #14480 : 22 Aralık 2014, 19:07:28 »
yok hayatimda sadece 12 gun Istanbulda yasadim , 7 yasimdan itibaren Fenerbahce ile ilgili mac, haber vs yakindan ilgilendigim icin olabilir
birde bizde asagi yukari herkesin evinde Turkiye tv'leri var uydu uzerinden , Kurtlar Vadisi izlemeyen birini bulamazsiniz mesela Azerbaycanda ..bide Cem Yilmaz'in buyuk etkisi var , sirf onun esprilerini tam anlamiyla kavramak icin ogrendim elimden geldigi kadar ..ama yine de ben fikrimi tam olarak ifade etmekte cok buyuk zorluk cekiyorum.
emin ne anlıyorsan doğru anlıyorsun benim en iyi arkadaşım azeri rus dilli olupta türkçeyi bu kadar düzgün anlayıp yazman muazzam bir daha lütfen yanlışmı anladım diye yazma sen ne anlıyorsan odur böyle düşün

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #14481 : 22 Aralık 2014, 19:13:22 »
umut ;

''gelmezsen adam değilsin''dersem ayıp olur mu ? saygısızlık etmiş olur muyum ?

Senin bana saygısızlık etmen zor be gülüm ama diyebilirsin. Rahat ol, zira "geliciim"...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14482 : 22 Aralık 2014, 19:14:06 »
emin ne anlıyorsan doğru anlıyorsun benim en iyi arkadaşım azeri rus dilli olupta türkçeyi bu kadar düzgün anlayıp yazman muazzam bir daha lütfen yanlışmı anladım diye yazma sen ne anlıyorsan odur böyle düşün

yok anlamakta sorun olmuyor ama anlatmakta sorun var , bazi sozlerin turkce'de karsiligini bilmiyorum , mesela 2012 senesinde istanbulda 12 gun kaldim , arkadasimin ayagini cam kesmisdi , ezcaze'den yara bandi almak istedim ama istedigim seyin isminin yara bandi oldugunu bilmiyordum plastr dedim anlamadi tabi , sonra olayi anlattim "haa yara bandi istiyorsunuz" dedi eczane'de calisan kiz. bu sadece basima gelen olaylardan biri ..12 gunde 12 olay geldi basima sirf bazi sozlerin karsiligini bilmedigim icin , ama ilerleme var , calisiyorum ogrenmeye.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14483 : 22 Aralık 2014, 19:21:58 »
Umut Bey oncelikle adım Huseyin farketmez sonucta Metin de diyebilirsiniz.Ayrıca size saygı duyuyorum ve takdir ediyorum.Belki benimkinin 10 katı,100 katı kelime dagarcıgınız var.Benim kimse ile de sorunum yok.Burada sonucta birsekilde FB asıgı ya da FB ile ilgilenen,kafa yoran arkadaslar var.Ayrıca adı ustunde Futboldan ziyade ParkedeFener yani salon sporlarını Basketbol,Voleybol,Masa Tenisi,Boks gibi bransları futboldan cok fazla onemseyen bir kitle var.Benim 1. sporum her zaman Basketbol teknik olarak analiz yetenegim olmasa da seyretmekten en zevk aldıgım spordur.Voleybol ile Futbol'u esit derecede severim.Victoria Pavlovich'i de seyrederim.
Genel olarak isim vermeden yazmanız beni rahatsız etti.Ayrıca herkes farklı olabilir.Tezcanlı olabilir,sinirli olabilir,X oyuncunun fanatigi olabilir.Beni rahatsız etmiyor.Ben hicbir zaman Obradovic'e kufur,hakaret etmedim.Koc ile 5 yıl anlasılsın dedim.Hataları,yanlısları yazan da olabilir ve olmalıdır.Ulker bana gore cok buyuk guc ve iyiniyetle daha fazlasını verebilir.Bir baskasına gore de vermeyebilir.Bu klubun belki de yıllarca amiral gemisi ve cok deger verilen subesiydi Bayan Basketbol ben onemsiyorum.Bojovic soru isareti transferdi.Neden Bojovic diye sorulabilir.Kubra yıllardır neden kalıyor.Ayrıca ben de teknik analiz yapabilen arkadasların yorumlarını okumaktan keyif alıyorum.

F4 konusu size gore transfer olmazsa da sıkıntı olmayabilir.Ama bir baskasına gore de olabilir.Ben takıma 2 transfer istiyorum ve bence de yapılmazsa eksikligini hissederiz gibi geliyor.Barcelona hangi mantıkla transfer yapıyor bilemem.Ama genis kadro ve uzun bolluguna ragmen takımı takviye derdinde onlar bunu yaparken gorece olarak daha zayıf takımların da yapması mantıklıdır.Benim gorebildigim Vesely cok atletik ama duracagı yer,sut vs daha eksikleri olan bir oyuncu,Goudlock savunma da sıkıntı,Emir bana gore istikrarsız,Hickman kıpırdansa da bence yetersiz bunların ısıgında ben transfer yapılmasını istiyorum.Bu tespitlerim yanlıs da olabilir.Sen yanlıs goruyorsun da denebilir.CSKA sponsorunu vs bilmiyorum ama ben Ulker'in cok buyuk guc oldugunu ve esneklik saglaması gerektigini dusunuyorum.

Allah korusun Tina Charles sakatlandı,sezonu kapattı,2 ay yok bitti.Butun yatırıma yazık oldu.Sen İsfandiyar Zulfikari olarak misal 6m dolar harcıyorsun ama hem kotu muhendislik hem de 2 takviye yapmadıgın icin butun yatırımın bosa gidiyor.Yazık degil mi?Su takım Taurasi,Parker,Gruda dısında butun yabancıları alabilir.Neden bu tercihleri yapıyorsun?Nika Baric-Epifaniya Prints ikilisi ile guard bolgesini halledebilirdin.Sonucta kufur olmadıgı surece benim icin sıkıntı yok.Muhalif de olur hepsi olur.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #14484 : 22 Aralık 2014, 19:23:29 »
yok anlamakta sorun olmuyor ama anlatmakta sorun var , bazi sozlerin turkce'de karsiligini bilmiyorum , mesela 2012 senesinde istanbulda 12 gun kaldim , arkadasimin ayagini cam kesmisdi , ezcaze'den yara bandi almak istedim ama istedigim seyin isminin yara bandi oldugunu bilmiyordum plastr dedim anlamadi tabi , sonra olayi anlattim "haa yara bandi istiyorsunuz" dedi eczane'de calisan kiz. bu sadece basima gelen olaylardan biri ..12 gunde 12 olay geldi basima sirf bazi sozlerin karsiligini bilmedigim icin , ama ilerleme var , calisiyorum ogrenmeye.
o kadar olucak ama bence benim kadar iyi rusçayla büyüyüp türkçeyi böyle anlaman çok güzel çünkü iki zıt dil birbirlerine çok uzaklar aslında ben seni 12numaradan beri takip ediyorum özellikle lankaran maçına giderim dediğin zamandan beri hatta

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14485 : 22 Aralık 2014, 19:32:01 »
o kadar olucak ama bence benim kadar iyi rusçayla büyüyüp türkçeyi böyle anlaman çok güzel çünkü iki zıt dil birbirlerine çok uzaklar aslında ben seni 12numaradan beri takip ediyorum özellikle lankaran maçına giderim dediğin zamandan beri hatta

12 numara'da da nickiniz ayni miydi ? valla ben hatirlayamadim sizi.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #14486 : 22 Aralık 2014, 19:59:06 »
12 numara'da da nickiniz ayni miydi ? valla ben hatirlayamadim sizi.
evet ama paf üyeyim sadece okuyordum yazmıyordum

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #14487 : 22 Aralık 2014, 20:12:08 »
Bugun ki obradoviç in konuk oldugu programın videosu fln var mı ya arkadaslar neler söyledi cok merak ettim
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #14488 : 22 Aralık 2014, 20:14:06 »
Bugun ki obradoviç in konuk oldugu programın videosu fln var mı ya arkadaslar neler söyledi cok merak ettim
kadında sağolsun işine geleni çeviriyor bayağı bir kelimeyi çevirmedi resmen

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #14489 : 22 Aralık 2014, 20:20:34 »
Hüseyin Bey, diğer konularda sıkıntı yok ancak belirttiğim gibi, isim vermeden yazma olayı aslında birçok üyeyle bunun tartışmasına girmişliğim olmasından kaynaklı biraz da. Tek tek "sen şunu dedin, sen de şunu" şeklinde yazmama imkan yok ancak benim isim vermeden kimseyi itham etme huyum da yoktur. Gerektiği yerde direk, alıntı yaparak ya da "@" kullanarak belirtirim zaten, siz üzerinize alınmayın.