Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970314 defa)

0 Üye ve 69 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15015 : 30 Aralık 2014, 19:59:18 »
Ben nolursa olsun hücum yönü kuvvetli bir pivot almaktan yanayım.Aslında Vesely beşte fena oynamıyor ama back up ı Semih onun da hücum yönüne çok güvenemeyiz.İşler sıkıştığında topu oraya indirebileceğimiz bir pivotun gerekli olduğunu düşünüyorum :)
 Şu kadro nasıl sizce seneye için genel olarak soruyorum.

Calathes(Huertas)-Zisis-Kenan
  Bogdan-Gou-Melih
  Moss-Emir-Serhat
  Bjelica-Vesely-Metecan
  Bourosis-Semih-Oğuz

8 yabancı fazla geldiyse eğer çok iyi oynamazsa Zisisi çıkarabiliriz.Ama onun dışında kurulması zor bir kadro kesinlikle değil bence.Bir tek Calathes zor olabilir onun da alternatifi olarak Huertası görüyorum birçok kişi beğenmese de ben beğenirim Huertası :D

kadro mükemmel , f4'un en kuvvetli adayı olur ama Huertas nedir yahu ..calathes olmuyorsa delaney olsun ..yer yüzünde guard kalmasa bile huertas olmasın.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #15016 : 30 Aralık 2014, 20:13:28 »
Ben nolursa olsun hücum yönü kuvvetli bir pivot almaktan yanayım.Aslında Vesely beşte fena oynamıyor ama back up ı Semih onun da hücum yönüne çok güvenemeyiz.İşler sıkıştığında topu oraya indirebileceğimiz bir pivotun gerekli olduğunu düşünüyorum :)
 Şu kadro nasıl sizce seneye için genel olarak soruyorum.

Calathes(Huertas)-Zisis-Kenan
  Bogdan-Gou-Melih
  Moss-Emir-Serhat
  Bjelica-Vesely-Metecan
  Bourosis-Semih-Oğuz

8 yabancı fazla geldiyse eğer çok iyi oynamazsa Zisisi çıkarabiliriz.Ama onun dışında kurulması zor bir kadro kesinlikle değil bence.Bir tek Calathes zor olabilir onun da alternatifi olarak Huertası görüyorum birçok kişi beğenmese de ben beğenirim Huertası :D

Evet ben de sonra dusundum o hucumu iyi pivot olayini. Arada iceride sirti donukken verip al oyna diyebilecegimiz bir pivot lazim. Oguz bazen cok iyi olsa da yetmez muhtemelen.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15017 : 30 Aralık 2014, 20:45:14 »
kadro mükemmel , f4'un en kuvvetli adayı olur ama Huertas nedir yahu ..calathes olmuyorsa delaney olsun ..yer yüzünde guard kalmasa bile huertas olmasın.
Basketbol dünyasındaki Fenerbahçelilerin birçoğu istemez zaten onu bu tepkiyi senin ya da bir başkasının vereceğini bekliyordum zaten ama benim özel bir sempatim var ona.Özellikle Navarro olmadığında bir anda EL nin en iyi guardı olabiliyor.En büyük sorunu ise savunma sıkıntısı ve istikrar.Benim alternatiiflerim arasında dursun yine de :)
 Kadroysa hem güzel hem de kurulması zor değil zaten hepsinin sözleşmesi bitiyor gelecek sene transfer olmasını istediğim adamların.Alternatifin çok bol olduğu bir yıl olacak ama özellikle sert bir üç numara inşallah alınır seneye bu sene özellikle bu konuda alternatif sadece Darden ve Maciulis ten ibaretti bir de Marko ki o da çok apar topar gitti.
 Kısacası seneye bu senekinden çok daha bol alternatifimiz olacak seçim sırası Obra da 8)
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2014, 20:48:17 Gönderen: active »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15018 : 30 Aralık 2014, 20:46:47 »
Evet ben de sonra dusundum o hucumu iyi pivot olayini. Arada iceride sirti donukken verip al oyna diyebilecegimiz bir pivot lazim. Oguz bazen cok iyi olsa da yetmez muhtemelen.
Katılıyorum abi.Oğuzdan maç maç katkı alabiliriz diye düşünüyorum ama bana da pek güven vermiyor Bourosis Calathes Moss gelsin gelecek senenin F4 biletini cebimize koyalım derim :)

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #15019 : 30 Aralık 2014, 21:32:08 »
Kadro güzel de mevcut ortamda koç 8 yabancıya gitmez.

Heves kırmak gibi olmasın;Hidayet gelirse şaşırmamak lazım.Sonuçta basketbolu bizde bırakmak istiyor Nbadeki 1000 maç hedefinden sonra.Gerçi Obranın sözünden çıkmayan benchten gelen ve normal rakamlarda oynayacak bir Hidayet iş yapar gayet.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15020 : 30 Aralık 2014, 21:45:29 »
Kadro güzel de mevcut ortamda koç 8 yabancıya gitmez.

Heves kırmak gibi olmasın;Hidayet gelirse şaşırmamak lazım.Sonuçta basketbolu bizde bırakmak istiyor Nbadeki 1000 maç hedefinden sonra.Gerçi Obranın sözünden çıkmayan benchten gelen ve normal rakamlarda oynayacak bir Hidayet iş yapar gayet.

Hido belki katkılar verebilir de Mossu ya da Devin Smithi alıp işimizi biraz daha sağlama alsak güzel olurdu ya :(

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #15021 : 30 Aralık 2014, 23:20:26 »
saygısızlık ettiğim , kırdığım varsa kusura bakmasın , yapdımsa bile bilerek yapmadım bu bilinsin.
pikenrol ile bir konumuz vardı , ben ona özelden yazdım , görmedi sanırım , foruma girdiğinde burda görür , ya da biriniz iletirsiniz zahmet olmazsa özel mesajına baksın.
cem ağrak abi başta herkese selamlar saygılar.. kendi isteğimle ayrılıyorum , modlardan rica ediyorum üyeliği silsinler ben silemedim.
iyi forumlar.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #15022 : 30 Aralık 2014, 23:23:22 »
Alex Tyus u gözü kapalı alırım
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #15023 : 30 Aralık 2014, 23:58:07 »
Alex Tyus u gözü kapalı alırım

bende aynı macı izliyordum adam cidden parladı. buarada boyu 2.03 müş ama hiç öyle durmuyor
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2014, 23:58:17 Gönderen: daredevil »
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #15024 : 31 Aralık 2014, 00:16:51 »
Bourosis iyidir hoştur Yunandır tecrübeli adamdır ama sanki Bourosisten biraz geçti bu işler taraftarın dominant pivot ihtiyacını isim olarak karşılasada performans olarak karşılamaz bence.Bojan Dubljevic ise candır bitanedir hele birde uzun süreli sözleşme yapılırsa (Avrupa basketbolunun katili NBA kapmazsa) tadından yenmez.

Çevrimdışı narcikmazi

• Üye
  • Yer: Istanbul
    • @skayalar2
« Yanıtla #15025 : 31 Aralık 2014, 03:20:16 »
Kuliq ve Brokhoeff in,
Zoric out.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yıl 1998
Yer Abdi İpekçi
Fenerbahçe 99-84 Zalgiris Kaunas
Ordaydım...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15026 : 31 Aralık 2014, 03:33:14 »
Seneye kadroda cok degisiklik beklemiyorum.Olmamalı diye de dusunuyorum.Calathes icin donerse Pao'ya doner diyorsunuz.Eger Zisis takıma uyum saglarsa 31 yasında 35 degil ,2-3 yıl isimizi gorur diye dusunuyorum.Olmazsa guard bakılacak.Vesely bence kesinlikle takımda uzun yıllar kalmalı eksigi var ama muthis bir atletizm var.Yası genc,3-4-5 her turlu oynatırsın.Bogdan 1 yıl daha bizle kalacak.Bjelica ile ne yapılıp edilip 5 yıl uzatılmalı,Bjelica giderse benim icin yıkım olur.Goudlock gibi skorer de kesinlikle tutulması gerekir.
Eger tutarsa Zisis-Vesely-Bogdan-Bjelica-Goudlock kalmalı oldu 5 yabancı, bana Dubljevic de Marjanovic de uyar.Oldu 6 yabancı , 8 olacaksa 2 yabancı daha alınır.
Takımdan ayrılan isimlerin geri donmesine ben de sıcak bakmıyorum.Kinsey 27 de bizden gittiyse simdi 31 oldu.Devin Smith 32-33 oldu.Moss'u da istemem.
Brookhoeff,Kulig gibi genc ve potansiyelli oyunculara sıcak bakarım.Ama Kinsey,Smith,Moss gibi adamları gormek istemem.

Çevrimdışı 78ers

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15027 : 31 Aralık 2014, 09:03:51 »
Vezenkov'un sözleşmesi ne durumda acaba? Veselj'yi 5'e çekip, Zoric'in yerine Vezenkov da düşünülebilir.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #15028 : 31 Aralık 2014, 09:20:41 »
Seneye bu kadrodan bir tek zoric degisir saglam bir 5 numara ile..

diger taraftan eger zisis bekleneni verirse kalabilir..vermezse 1 numara alınır bir tane...(calathes zorlanacaktır)..ama bu secenek hickman'la beraber dusunulur...
yani zizis+hickman yollanıp; 1 numara+3 numara alırsak sasırmam....ama 1+3 alınırken zisis yada hickman'dan 1 tanesi kalabilir de...8 yabancı yani...

ama kısalar icin beklemek lazım...ama zoric degisikligi kesin olacaktır...

yerli olarak hangi takviye yapılır bilmiyorum...ama belkide 3 numara isini hido ile 1 seneligine cozebiliriz..

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15029 : 31 Aralık 2014, 09:23:15 »
Hickman-Zoric seneye kalacagını sanmıyorum.Digerleri zaten kalmalı bence