Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1605 : 13 Temmuz 2020, 09:51:48 »
Yerel kupaları yazmaya gerek yok
5 F4
2si pisi pisine kupanın elimizden gittiği 2 final
1 euroleague kupası
Ve herşeyi geçtim getirdiği o psikolojik üstünlük o büyüklük
F4ler ağzımıza pelesenk oldu, F4e kalmak yazarken çok kolay oldu
Bunu sağlayan efsanemiz
Bu sayfaya tek kötü söz olmayacak.
Hoca başka bir takıma gidene kadar da açık kalacak
Ben açıkçası kendisinin bir gün döneceğini düşünüyordum ama son Kokoskov transferinden sonra umudum kalmadı.Keşke 1 yıl düşük bütçe ve geçiş hocası olsaydı.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1606 : 02 Ağustos 2020, 22:05:52 »
Murat Murathanoğlu tarafından hazırlanan Obradovic li Bir Zamanlar Amerika 1. ve 2. bölüm.  Kurtlar sofrası olan Avrupa basketbolundaki Yugo, İtalyan ve İspanyol ekollerinin ağırlığını görmeleri açısından gençlerin, yeni nesil Fenerbahçelilerin özellikle ilk bölümü dikkatle izlemesini isterim. Zaman zaman bu forum dahilinde de şahit olduğum Belgrad deplasmanını küçümseme, Milano başta olmak üzere İtalyan ekolünü hafife alma, Barcelona deplasmanı başta olmak üzere İspanya'daki galibiyetleri sıradan sayma ve Laso'lu Real Madrid'i şamar oğlanı olarak görme eğilimlerine istinaden nereden nerelere geldiğimizi göstermesi açısından hatırlatıcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=9e7--UIGcsc

https://www.youtube.com/watch?v=d-amEyPqum4

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1607 : 02 Ağustos 2020, 23:36:44 »
Murat Murathanoğlu tarafından hazırlanan Obradovic li Bir Zamanlar Amerika 1. ve 2. bölüm.  Kurtlar sofrası olan Avrupa basketbolundaki Yugo, İtalyan ve İspanyol ekollerinin ağırlığını görmeleri açısından gençlerin, yeni nesil Fenerbahçelilerin özellikle ilk bölümü dikkatle izlemesini isterim. Zaman zaman bu forum dahilinde de şahit olduğum Belgrad deplasmanını küçümseme, Milano başta olmak üzere İtalyan ekolünü hafife alma, Barcelona deplasmanı başta olmak üzere İspanya'daki galibiyetleri sıradan sayma ve Laso'lu Real Madrid'i şamar oğlanı olarak görme eğilimlerine istinaden nereden nerelere geldiğimizi göstermesi açısından hatırlatıcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=9e7--UIGcsc

https://www.youtube.com/watch?v=d-amEyPqum4

en dikkatimi çeken ve bir nebze olsun umutlandıran bölüm: obra sonrası göt altına gitmeyen tek takım benetton, onda da maurizio gherardini ::)

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #1608 : 16 Ağustos 2020, 22:42:33 »
Murat Murathanoğlu “Bir Zamanlar Amerika Obradovic Özel” 4.bölümde Coach’un İstanbul’dan ayrılırken havaalanında yardımcı antrenörü Androjic’i arayıp 3 yıl daha burda İstanbul’dayız dediğini, Belgrad’a indiğinde de  Başkan ve Semih Özsoy’un sunduğu bütçe ve planın detayları için Androjic’in evine geçtiğini aktardı. Çok sağlam bir kaynaktan duydum dedi. Hala bu ayrılığa inanamıyorum, her şey böyle olumlu gözüküyorken...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1609 : 13 Kasım 2020, 00:14:12 »
Özledim be hocam seni. Beğenilmeyen deplasman galibiyetlerini, çöp sıfatı ile nitelendirilen final four ve finallerini. Ne iyi etmiştin de gelmiştin. Güzel bir veda yapamadık sana, gitmen kadar koymuştu bu bana...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1610 : 18 Kasım 2020, 16:55:40 »
Büyüklüğünü yokluğunda daha iyi anlıyoruz Hocam.

Sorun aslında yenip kaybetmek değil. Geçen sene de çok kötü sezon geçirdik.
Fakat geçen sene hiçbir maç öncesi "kesinlikle kaybederiz" diyemezdik; hiçbir rakip de "kesinlikle kazanırız..."

Olay olan kazanmak değil, kaybetmemizdi. Haber değeri olan başarı değil, başarısızlık idi...
İşte bu senin bizi getirdiği noktaydı. Obradovic'in büyüklüğü bu idi.

Yönetim senin ardından küçülme kararı almak yerine, mirasını sürdürmeye niyetlenseydi...
Futbolda Real Madrid, Liverpool neyse; basketbolda öyle bir geleneğimiz olacaktı Avrupa'da...
Ekol olmanın kapısına geldik; geriye sadece bir adım kalmıştı.
Atamadık o adımı...

Yedi sene biriktirdiğini çeyrek sezonda çar çur ettik.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1611 : 09 Aralık 2020, 11:58:40 »
We miss you.

Bu arada Bolognada teo kazan kaldırmış koç kalmış.Oyuncunun oyuncuların baş olduğu klüplerden uzun vadede yol olmaz.Bologna tehlikesi şimdilik yok.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1612 : 09 Aralık 2020, 21:53:38 »
We miss you.

Bu arada Bolognada teo kazan kaldırmış koç kalmış.Oyuncunun oyuncuların baş olduğu klüplerden uzun vadede yol olmaz.Bologna tehlikesi şimdilik yok.
Obra'nın olduğu herhangi bir yerde oyuncu baş olmaya kalktı mı keserler o başı.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #1613 : 11 Aralık 2020, 21:43:22 »
Gittiğin için sana mı kızayım, gitmene sebep olanların amına mı koyayım, zamanında sana bile lüzumsuz eleştiride bulunanlara hakkıyla mukavemet edemedik diye kendime mi yanayım, yoksa daha çok seni ve organizasyonunu izlemeye daha çok gelemedim diye hayıflanayım mı bilemiyorum. Her şekilde çok özledim reis.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1614 : 12 Aralık 2020, 15:27:28 »
obradovi bu takımla ne yapardı? hamilton, lorenzo,eddie, pierre... obraya bu takımı verip f4 mü bekleyecektin. 

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #1615 : 12 Aralık 2020, 22:40:28 »
obradovi bu takımla ne yapardı? hamilton, lorenzo,eddie, pierre... obraya bu takımı verip f4 mü bekleyecektin. 
Semih kenan zoriç oğuz emir filan bunlar ile yapan adam herşeyi yapabilir ha yapamayabilir de tabi ki
Ama işin işinde dünyanın en iyisi varsa herşey ihtimall dahilindedir
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1616 : 13 Aralık 2020, 15:43:27 »
Semih kenan zoriç oğuz emir filan bunlar ile yapan adam herşeyi yapabilir ha yapamayabilir de tabi ki
Ama işin işinde dünyanın en iyisi varsa herşey ihtimall dahilindedir

Hakikaten Semih, Oğuz, Emir gibi vurdumduymaz adamlarla final-four'a kalmak, şampiyonluk kadar zor işti.

Yahu tarihimizin ilk final-four'una yükseleceğimiz play-off serisi son maçında, Tel-Aviv deplasmanında daha körpecik bir oyuncu olan Kenan Sipahi'ye maç savunmasını yaptırıp verim almış bir dehadan söz ediyoruz.

Sezon boyu kullanmadığı Semih'i en umulmadık yerde sahaya sürüp, rakibin dengesini alt üst etmişliği vardı. O nasıl bir motive etmekse...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2020, 15:44:53 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1617 : 13 Aralık 2020, 15:47:10 »
Gel geri be reis .... sen gel herkes gitsin umrumuzda olmaz
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #1618 : 13 Aralık 2020, 16:46:36 »
Hakikaten Semih, Oğuz, Emir gibi vurdumduymaz adamlarla final-four'a kalmak, şampiyonluk kadar zor işti.

Yahu tarihimizin ilk final-four'una yükseleceğimiz play-off serisi son maçında, Tel-Aviv deplasmanında daha körpecik bir oyuncu olan Kenan Sipahi'ye maç savunmasını yaptırıp verim almış bir dehadan söz ediyoruz.

Sezon boyu kullanmadığı Semih'i en umulmadık yerde sahaya sürüp, rakibin dengesini alt üst etmişliği vardı. O nasıl bir motive etmekse...

Kafayı kullansa Semih ve Emir çok başka seviyede olabilirdi Obradovic ile o sezondan sonra.. Şimdi biri Karşıyaka’da yedek pivot diğeri de sanırım bıraktı basketbolu..

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1619 : 10 Ocak 2021, 17:23:20 »
Bogdan Tanjevic: "Buradan Avrupa'nın 1 numarası geçti. Yöneticiler, yerel oyuncuların oynayabilmesi için Zeljko'ya program sundular mı? Yoksa 35 milyon euro'yu verip kenara mı çekildik? Zeljko getirebileceğiniz en iyi koç. Ama basketbolunuzu o düşünemez."

Keyfim kaçtı!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis