Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #105 : 28 Kasım 2014, 09:22:23 »
Yazdiklarin bastan asagi hatalarla dolu.  Ondan sonra da saygi duyun diyorsun.  Ben saygisizca yazan birini gormedim.  Sen nasil dusuncelerini dile getiriyorsan, bizde yazdiklarinla ilgili dusuncelerimizi dile getiriyoruz. 

(1) Zoric'i daha once izlemediysen, onun zamaninda dogru karar olup olmadigi kanaatine nasil vardin?  Bize geldikten sonraki performansina gore herkes yargida bulunur.  Bize gelmeden once cikip deseydin ki "arkadaslar, bu Zoric'ten bize fayda gelmez", iste o zaman saygi duyardik.  Yoksa, adam gelip, kotu performans ortaya koyduktan sonra "ya bu nasil transfer yahu?" demek bize pek bir katkida bulunmuyor. 

(2) Neyin basari oldugu meseleye bakis acina gore degisir.  Kisa donem politikalarini destekliyorsan, seni Top 16'nin tatmin etmemesi normaldir.  Uzun soluklu bir yapilanma ile gelecek basariya inaniyorsan, alinan sonuclarin bir onemi yoktur. 

(3) Fenerbahce'yi cok defa canli izlemissin.  Hatta sana karsi fikirlerini dile getirenlerden daha iyi bir taraftar oldugunu ima etmissin.  Afedersin ama bilmem kac tane maca gitmenin konuyla ne ilgisi var?  Bilgisiz diyenleri de yanlis anlamissin belli ki.  Sana dedikleri sey, Raskovic'ten aldigi komisyonun belgesini mi gordun de, boyle ciddi bicimde itham ediyorsun Hoca'yi? 

(4) Cem'in de belirttigi gibi, Raskovic meselesi, takim kotu gittigi zamanlarda Hoca'ya olan nefreti kusup, tatmin olmak icin kullanilan bir iddiadir.  Iyi bir Fenerbahceli oldugunu iddia ediyorsan, bu ithamlara itimat etmemelisin.  Cem'in de dedigi gibi Raskovic ile calisarak gayet muazzam isler de yaptik. 

Yazdiklarin bastan asagi hatalarla dolu.  Ondan sonra da saygi duyun diyorsun.  Ben saygisizca yazan birini gormedim.  Sen nasil dusuncelerini dile getiriyorsan, bizde yazdiklarinla ilgili dusuncelerimizi dile getiriyoruz. 

(1) Zoric'i daha once izlemediysen, onun zamaninda dogru karar olup olmadigi kanaatine nasil vardin?  Bize geldikten sonraki performansina gore herkes yargida bulunur.  Bize gelmeden once cikip deseydin ki "arkadaslar, bu Zoric'ten bize fayda gelmez", iste o zaman saygi duyardik.  Yoksa, adam gelip, kotu performans ortaya koyduktan sonra "ya bu nasil transfer yahu?" demek bize pek bir katkida bulunmuyor. 

(2) Neyin basari oldugu meseleye bakis acina gore degisir.  Kisa donem politikalarini destekliyorsan, seni Top 16'nin tatmin etmemesi normaldir.  Uzun soluklu bir yapilanma ile gelecek basariya inaniyorsan, alinan sonuclarin bir onemi yoktur. 

(3) Fenerbahce'yi cok defa canli izlemissin.  Hatta sana karsi fikirlerini dile getirenlerden daha iyi bir taraftar oldugunu ima etmissin.  Afedersin ama bilmem kac tane maca gitmenin konuyla ne ilgisi var?  Bilgisiz diyenleri de yanlis anlamissin belli ki.  Sana dedikleri sey, Raskovic'ten aldigi komisyonun belgesini mi gordun de, boyle ciddi bicimde itham ediyorsun Hoca'yi? 

(4) Cem'in de belirttigi gibi, Raskovic meselesi, takim kotu gittigi zamanlarda Hoca'ya olan nefreti kusup, tatmin olmak icin kullanilan bir iddiadir.  Iyi bir Fenerbahceli oldugunu iddia ediyorsan, bu ithamlara itimat etmemelisin.  Cem'in de dedigi gibi Raskovic ile calisarak gayet muazzam isler de yaptik.

Yazdıklarımın başta aşağıya hatalı olduğunun kararını veriyorsun.  Saygı duyup duyulmayacağından da

1- zorici 10 senedir takip ediyor gibi davranmışsınız ama 2011 de malaga ya gitmiş öncesini bilen adriyatik ligini takip eden varsa helal olsun derim. Kaç kez malaga da izlediniz de doğru transfer olduğunu düşündünüz. Bize gelmeden önce bu yargı oluşmadı ama 2-3 maçtan sonra bu arkadaşa kim buyot ödedi dedim

2- iki yıllık sözleşme yapmış hocanın nasıl uzun vadeli değerlendiricem ? Ayrıca kısa veya uzun 20 m harcayan takım 2. senesinde top 16 dan çıkamıyorsa bence başarısızdır

3 kendine göre yorumlamışsın. eleştirenlerden daha çok fenerbahçe liyim demedim. Fenerbahçenin enzor maçlarında 30-40 yediğinde bile salondaydım dedim. Benim yazdıklarıma bakarsan eğer ben komisyon aldığını düşünmüyorum ama raskovicten sürekli tercih etmesinden rahatsızım dedim bence yazdıklarımı eleştirmeden önce oku

4 cem abi ye saygım var ama  şuan takım iyi gidiyor.  hoca dan nefret etmiyorum. fb arması için çalışan herkese saygı duyuyorum. bu simone dede aynıydı obradoviç tede aynı ne eksilir ne artar.  Cem abi raskovic le çalışmasından dolayı mutludur ben değilim. İvkovic olsada misko ile çalışmasından rahatsız olucaktım bu değişmez. Bu durum değişmeyecek salonda bir arkadaşımdan duyduğum bilgiyi vereyim raskovic önümüzdeki sezondan itibaren tomic ile çalışmaya başlayacakmış.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #106 : 28 Kasım 2014, 09:23:33 »
Bir de şu var: Aynı menejerle çalışılmasından rahatsızsınız ama ısrarla nedenini yazmiyorsunuz. 

rahatsızım çünkü dorsey olayını incelediğiniz de neden rahatsız olduğumu görebilirsiniz .

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #107 : 28 Kasım 2014, 09:49:05 »
rahatsızım çünkü dorsey olayını incelediğiniz de neden rahatsız olduğumu görebilirsiniz .
O olay neymiş,  aydınlatabilir misiniz?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #108 : 28 Kasım 2014, 09:58:26 »

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #109 : 28 Kasım 2014, 10:01:19 »
http://trendbasket.net/twitterda-menajerler-kapismasi/ linkten okuyabilirsin

E bu olayın Obradovicle, Raskovicle alakası nedir?

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #110 : 28 Kasım 2014, 10:18:30 »

Dorsey olayını inceledim, Dorsey'in yunanistanda menejerliğini yapan şahıs "Rasnatovic'in bir aracı vasıtasıyla Dorsey'e menejer değişirse onu Efes'e 2.4m ye transfer edebileceğini söylediğini" iddaa etmiş.
Rasnatovic iddaayı yalanlamış, en son kısımda da söz konusu aracının Dorsey ile whatsapp görüşmesini paylaşmış, Whatsapp görüşmesinde bu konuda çıkanlardan bahsetmiş ve Dorsey bu delice diyip gülmüş.

Dorsey en birinci ağız olarak bu olayı yalanladığına göre rahatsız olacak bir durum yok. Sizin rahatsızlığınızın kaynağı nedir hala anlayabilmiş değiliz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #111 : 28 Kasım 2014, 10:36:43 »
E bu olayın Obradovicle, Raskovicle alakası nedir?
Hah, ben de onu soracaktım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı hkn7

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #112 : 28 Kasım 2014, 10:58:45 »
Takım iyi yolda ya, düzen oturmaya başladı ya , eleştirecek konular da azalmaya başladı,hemen yeni konu icat etmek lazm. Rasko dan 9 yabancının 3 unu almışken ki bunlardan 2 si Bogdan ile Vesely'ken (Avrupanın her takımında rahatlıkla oynayabilecek 2 adam) hala laf söyleyebilmek te komik cidden.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #113 : 28 Kasım 2014, 11:26:02 »
zoric ustunden vura vura bir hal oldunuz arkadas obradovice.

ohra oncesi transferler niye sorulmuyor sorgulanmiyor?
futbol takiminin sacma sapan bonservisler odeyip alidigi futbolcular niye sorgulanmiyor arkadasim?
bu resmen iki yuzluluk oluyor?

Çevrimdışı serkan330

• Üye
    • serkancelik
« Yanıtla #114 : 28 Kasım 2014, 11:36:16 »
Hah, ben de onu soracaktım.

bakın söylemeye çalıştığım açık aynı menajer üzerinden oyuncu alınınca bu tarz olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz rahatsızlığım bu şekilde

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #115 : 28 Kasım 2014, 11:40:04 »
Şu Dorsey olayı nedir onu bi açıklasan kardeşim, bizimle alakası ne ben hiçbirşey anlamadım

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #116 : 28 Kasım 2014, 12:06:15 »
Avrupa basketbolunda işler doğru /yanlış  menajerler üzerinde dönüyor. Spo nun menajeri Misko avrupa'nin neredeyse yarısına sahip hatta daha fazlasına sahip.. spo nun pao dan olimpiacos a geçiş sürecinde obradovic ile aralari bozuldu. Misal bizim takımda  misko ya bağlı  Emir var sadece... 3 yabancı raskovicin oyuncusu..
Su da bir gerçek ki Yugoslav ekolunden koçlar isim önemsiz  trnafere konularında muhafazakarlar.  Haa başarılı olduğu müddetçe bence sakıncası yok. Senede 2.1 milyon euro kazanan obradovic veya 1.5 civari alan ivkovic gibi adamların  menajer üzerinden  40 50 bin euro komisyon alma iddilari komik. Bunu serkan demedi genel.bi algı var o yüzden yazıyorum. Ayni menajer ile çalışmanın tabiki sıkıntıları da doğablir avantajlari da olabilir. Işte bogdan mevzusu. Misko nun oyuncu olsa cska da izliyorduk...
önemli olan bence takima faydali oyuncu olsun katkı versin kimin oyuncusu olursa olsun..
zoric.spesifik örnek. Seven var beğenen var. Küfür eden var
su anda 8.8 sayi 4.7 rib ile oynuyor.. ben küfür eytim zorin düzeldi. Onun ben..... diyorum böyle oynamaya devam etsin..
Sonuçta transfer insan demek. Uyabilir uymayabilir her zaman içinde bir risk barındırıyor..
serkan da kendince endişelerinde haklidir. Hocayi başarılı bulmayabilir saygı duyarım.

Dip not.. serkancim
zoric son 4 5 senenin bilinen 5  numaralarindandi. Belki de biraz fiziken iri her pota alti oyuncusu nba yaptığı için avrupa orijinli pivotlarda elle sayilacak hale geldiği için daha fazla biliniyor olabilir.. 8)

Obradovic konusunda biraz fazla hassasiyet gösteriyoruz. (En başta ben :) ) böyle kıymetli adamlarin bu klübe çok az denk geldiği için laf ettirmiyoruz ve aşırı korumacılık yapıyoruz bununda farkındayım :) (yine en fazla ben :) )
Ama herkes sevmek beğenmek zorunda değil daha açık fikirli olmaya başta kendimi sonra tüm dostlarımı davet ediyorum. Keza yeni Türkiye'de hoşgörü ve tolerans var. Sevgi var saygı var. Ahaha ne oluyor lan icime kemal mi kaçtı ? ;) neyseki kemal in kendi cinsine karşı ilgisi yok ;)

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #117 : 28 Kasım 2014, 12:16:35 »
Zoric bu seneki EL istatistikleri aşağıda;
http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?gamecode=81&pcode=BCB&seasoncode=E2014

Şahsen Zoric'in bu sene EL'de korkunç denebilecek bir performansına şahit olmadığımızı düşünüyorum, hatta Barcelona maçında muhteşem oynayıp 23 sayı atmıştı, o zaman kimsenin sesi çıkmıyordu.
Ha Zoric bir Ante Tomic olmayabilir, eksik yönleri vardır Tomic'e göre artı yönleri de vardır. Zaten bu seneki yapılanmada 5 numarada ilk tercihimiz durumunda da gözükmüyor pek.

Zoric gitsin istiyoruz ama yerine kim gelecek? Avrupadan şuanda alabileceğimiz uzunların çok büyük bir fark yaratacağına şahsen inanmıyorum, fark yaratabilecek olanların da kulüplerinden ayrılma şansı pek yok. Bana kalırsa bir uzun alınacaksa NBA'den iyi bir isim getirebilirsek ancak öyle fark yaratabilecek gerçek bir yıldız sahibi olabiliriz, öbür türlü herşey şansa bağlı tutarsa ne ala tutmazsa Zoric v2 olur.

Son bir not daha: Sezon başı safkan PG gelmeyince bütün sene çöpe gitti deniliyordu, takımın şuan gayet iyi yolda olduğunu gördük şuan. Zoric hazırlık evresinde ve sezonun en başında evet kötü oynadı tamam ama hemen gönderilsin moduna giriliyor, sezon başında direkt yaftayı yedi. Oysa ligde final serisinde de gayet iyiydi. Sabırlı olmak lazım bu sene Zoric ile şu veya bu şekilde geçecek, sene sonunda koç da Kleiza'da olduğu gibi aldığı verime göre gönderir veya takımda tutacaktır zaten.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2014, 12:21:46 Gönderen: Solamnus »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #118 : 28 Kasım 2014, 12:50:57 »
bu sene heurtel gelsin kimse gitmesin butce yuzunden...
ama seneye
zoric gitsin marjanovic gelsin..
hickman (gidebilir), kuzminskas,devin smith yada david moss gelsin..ama tercihim kuzminskas

heurtel-kenan-berk
goudelock-bogdan-melih
emir-kuzminskas-serhat
bjelica-vesely-omer faruk
marjanovic-semih-oguz

umarım olmustur..

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #119 : 28 Kasım 2014, 13:30:40 »
Bize ne kim kimin oyuncusu, kim kimden komisyon alıyor.
Sahadaki oyuna bakarım ben. Kritik eşiği çok başarılı geçtik. Şu anda işler güzel gidiyor. Yalnız böyle gidiyor diye takviye yapılmamazlık olmaz umarım. Zira ikinci tur ile ilk tur arasında seviye farkı olduğunu geçen sene acı bir şekilde test etmiştik.
Zoriç'e gelince bu sene zorunluluktan kaldı. Seneye mümkünse arkasına bakmasın :)