Gönderen Konu: Andrew "Mini-Mamba" Goudelock  (Okunma sayısı 33885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
Ynt: Andrew "Mini-Mamba" Goudelock
« Yanıtla #30 : 15 Mart 2015, 01:02:32 »
En guzeli de Bjelica'nin kisa dusen topunu potaya bile bakmadan havada tamamlamasi.  Bunu NBA dahi Jordan gibi oyuncular yapabiliyordu.
orda bitti maç ama gerçekten belki de maçın hareketiydi müthişti lafayetin arkasından dolaşıpta zamanlaması kusursuzdu resmen uyuttu
« Son Düzenleme: 15 Mart 2015, 01:11:31 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #31 : 15 Mart 2015, 12:55:54 »
O topu tamamladığı pozisyon takımı ne kadar sahiplendiğinin de bir göstergesi bana kalırsa.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #32 : 15 Mart 2015, 13:12:56 »
Goudelock için görüşlerim bellidir. Şu an Avrupa basketbolunda benzeri çok az kalmış oyunculardan biri.

Bana göre fundamental olarak "kötü" ama bu kötülüğünü kendine has atış stili ve dripling meziyetleri ile çalışarak mükemmel biçimde karartmış birisi

şu an ELnin en çok üç sayılık isabeti olan oyuncusu (54 adet) 3lük yüzdesinde 2. (1.Milko Bjelica 22/54 atarak yüzde lideri olmuş)

Tipik skorer oyunculardan farklı, maç biter bitmez istatistik kağıdına bakmıyor, oyun içinde sinirlerine sürekli hakim. bugüne kadar çok sert faullere maruz kalsa da asla teknik faul almadı. gene bu tip skorerlerde olan karşı taakımın amerikalısıyla rekabete kalkışmıyor.

Bütün bu özellikleri ile de Obra gibi sıkı bir koçtan gereken saygıyı görüyor. Takım içinde de güven kazanmış durumda.

Onun oyunda olması demek rakip takım savunmasının en az bir kişi eksilmesi demek. Sürekli ikili baskıyı üzerine çekiyor. Bu ikili baskılardan topu çıkartabildiği anda hücum çok rahatlıyor ki sezon başına göre bu özelliği çok geliştirdi. Savunmasından dolayı eleştiriliyor ama son bir kaç maçtır, savunmada eskisine göre daha gayretli, en azından rakibin karşısından kolay kolay düşmüyor.

Karakter olarak düzgün, oyun olarak düzgün ve gelişime açık. Hem üzüntü hem memnuniyetle söylüyorumki onu bir sezon daha izledikten sonra kuvvetle muhtemel NBA e uğurlarız. Bizim de orada Sefoloshadan sonra reis diyerek sevip başarılı olmasını istediğimiz ikinci bir oyuncumuz olur
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #33 : 15 Mart 2015, 13:15:28 »
Cem'le ve Umut'la daha evvelden çok konuştuk. Fenerbasket zamanlarından hatırlarlar... "Yıldız önemli değil, mühim olan takım oyunu" tezine karşı daima "elbette önemli olan takım olmak, ama yetenekleri bir takım yapabilirsen..." tezini savundum ve yıldızsız başarı gelebileceğine pek ihtimal veremedim. Yıldızın yoksa bir yere kadar zorlar, kapasitenin sınırlarını takım oyunuyla aşar ama son adımı atamazsın. Oysa takım olgusu gelişmiş bir ekipte, bir süperstarın olursa, o eşiği aşacak olan hamleyi o yapar. Yani yaparsa süperstardır, yapamaz ise kendisine yüklenen misyon ona bol gelmiştir. Ama bu demek değildir ki, böyle bir isim olmadan başarı gelsin. Goudelock senelerce düz oyunculardan kurulu bir ekibe lazım olan süper-star ışığını taşıyan yıldız... O, bu takımın Kevin Durant'i, Kobe Bryant'idir; ne derseniz deyin işte...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #34 : 15 Mart 2015, 13:29:20 »
Cem'le ve Umut'la daha evvelden çok konuştuk. Fenerbasket zamanlarından hatırlarlar... "Yıldız önemli değil, mühim olan takım oyunu" tezine karşı daima "elbette önemli olan takım olmak, ama yetenekleri bir takım yapabilirsen..." tezini savundum ve yıldızsız başarı gelebileceğine pek ihtimal veremedim. Yıldızın yoksa bir yere kadar zorlar, kapasitenin sınırlarını takım oyunuyla aşar ama son adımı atamazsın. Oysa takım olgusu gelişmiş bir ekipte, bir süperstarın olursa, o eşiği aşacak olan hamleyi o yapar. Yani yaparsa süperstardır, yapamaz ise kendisine yüklenen misyon ona bol gelmiştir. Ama bu demek değildir ki, böyle bir isim olmadan başarı gelsin. Goudelock senelerce düz oyunculardan kurulu bir ekibe lazım olan süper-star ışığını taşıyan yıldız... O, bu takımın Kevin Durant'i, Kobe Bryant'idir; ne derseniz deyin işte...
Bunun örneği Montepaschi Siena'dır abi bence. Yıllarca tepeye oynamış, F4'lar görmüş ama sonunu getirememiş bir takımdır sırf bu yıldız eksikliğinden.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #35 : 15 Mart 2015, 13:38:08 »
Bunun örneği Montepaschi Siena'dır abi bence. Yıllarca tepeye oynamış, F4'lar görmüş ama sonunu getirememiş bir takımdır sırf bu yıldız eksikliğinden.

Cok isabetli bir ornek oldu bu.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #36 : 15 Mart 2015, 13:49:02 »
Olympiakos maci sonrasinda bir Yunan gazeteci Goudelock ile roportaj yapmis.  Bu roportaji cok muhim buldum zira bizim devamli konustugumuz--veya bazilarinin tartistigi--noktalara isik tutar nitelikte. 

Goudelock, macin basindan itibaren gununde oldugunu hissetmis.  Ancak yine de, kendisine guzel firsatlar hazirlayan arkadaslarini da unutmamis ve onlara tesekkur etmis.  Roportajin en onemli kisminda ise, Obradovic'in koclugunda muazzam bir gelisme gosterdigini dile getiren Goudelock; Hoca'nin su ana kadar calistigi en zorlu koc oldugunu belirtmis.  Suraya dikkat: Obradovic sayesinde bu oyunu hem savunma hem de hucum anlaminda daha iyi anladigini soylemis. 

Anladigim kadariyla, Goudelock'in NBA basketbolundan Avrupa basketboluna dogru gosterdigi evrimde, Hoca'nin ona kazandirdigi perspektifin buyuk etkisi var.  Akli basinda her basketbol takipcisinin kaale dahi almamasi gereken, "Obradovic oyuncu gelisimini beceremiyor", "Obradovic iyi oyuncularla calismasi sayesinde bu kadar basarili" seklindeki argumanlarin antitezi olabilecek nitelikte aciklamalar.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #37 : 15 Mart 2015, 14:45:36 »
Oly taraftarı bir arkadaşım ile maç öncesi konuştuğumuzda ben dahil onların kazanacağımı ancak kazanma ihtimalimizi ise deplasmanlardaki yenilmezliğimizden dolayı görüyordum.
Onun Goudelock hakkında sıradan bir şutör demesi garibime gitmişti sanki Goudelock onun için oynamış :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #38 : 16 Mart 2015, 10:11:53 »
Olympiakos maci sonrasinda bir Yunan gazeteci Goudelock ile roportaj yapmis.  Bu roportaji cok muhim buldum zira bizim devamli konustugumuz--veya bazilarinin tartistigi--noktalara isik tutar nitelikte. 

Goudelock, macin basindan itibaren gununde oldugunu hissetmis.  Ancak yine de, kendisine guzel firsatlar hazirlayan arkadaslarini da unutmamis ve onlara tesekkur etmis.  Roportajin en onemli kisminda ise, Obradovic'in koclugunda muazzam bir gelisme gosterdigini dile getiren Goudelock; Hoca'nin su ana kadar calistigi en zorlu koc oldugunu belirtmis.  Suraya dikkat: Obradovic sayesinde bu oyunu hem savunma hem de hucum anlaminda daha iyi anladigini soylemis. 

Anladigim kadariyla, Goudelock'in NBA basketbolundan Avrupa basketboluna dogru gosterdigi evrimde, Hoca'nin ona kazandirdigi perspektifin buyuk etkisi var.  Akli basinda her basketbol takipcisinin kaale dahi almamasi gereken, "Obradovic oyuncu gelisimini beceremiyor", "Obradovic iyi oyuncularla calismasi sayesinde bu kadar basarili" seklindeki argumanlarin antitezi olabilecek nitelikte aciklamalar.
obradoviç sadece basketbolun doğrularını oyuncularına anlatmaya çalışan bir öğretmen onun söylediklerini yapmaya çalışan oyuncular gerçek performans eşiklerine ulaşıp o noktada devam ediyorlar dinlemeyip bu işi sadece para için yapanlarda oradan oraya savruluyorlar (kimse katılmayabilir ama bo buna bir örnektir) obradoviç çok sert gibi gözükse de mükemmel bir eğitmen onun değerini sadece basketbol iq'su yüksek oyuncular anlıyor
şimdi gou'ya gelelim onun basketbol iq'sunun genel anlamda çok çok yüksek olduğunu düşünüyorum bu yüzden gelişimini sürekli bir hale getireceğini varsayarak mini değil ''yeni'' hatta Taipan olma yolunda hızla ilerliyor imrenerek izliyorum
başlığı açtığın zaman aralığı nedeniyle teşekkür ederim besim eline sağlık
« Son Düzenleme: 16 Mart 2015, 12:34:34 Gönderen: lancelot »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 16 Mart 2015, 12:25:39 »
Besim;

"Obradovic oyuncu gelisimini beceremiyor", "Obradovic iyi oyuncularla calismasi sayesinde bu kadar basarili"

şu yukarıdaki lafı diyen siktirsin gitsin.. kafasını kuma gömsün..hatta becerebiliyor ise çevirip kendi arkasına soksun.
tamam kabul ediyorum ben ve bazı dostlar Obradoviç'i tanrı moduna sokup laf etmiyoruz , bu durumdan da rahatsız değilim. kendisini sonuna kadar sıvamaktan gocunmam.

Hakan Yaman hatırlar, bize kim gelsin mevzusu konuşurken '' ya Obra çok sert bize ağır gelir gelmesin , İvkovic dede kıvamında bizim oyunculara daha iyi olumlu olur '' tezini savunan birisiyim. ( duda yı da çok severim )
ama Obradoviç bize geldikten sonra gördüklerim sonrası adama tapmamak ciddi anlamda  bana anormal bi durum gibi geliyor.
bizde olduğu müddet boyunca da kendisine tapmaya '' vardır bi bildiği '' demeye devam edeceğim.
 hiç gocunmuyorum hatta çok büyük keyif alıyorum
Obradoviç bundan sonra hata da yapacak , transfer yanlışı da yapacak maçları da kaybedecek ama genel itibari ile bizleri getirdiği seviye muazzam
Ben hep günlük başarı olmasın ,bizim de artık bi kültürmüz olsun , maçlara başlamadan kaybetmeyelim modundayımdır.
35 yaşına geldik , çok bekledik artık cidden yeter ,
doğru yönetim zihniyetini de bulduk , Gherardinhi &Obradoviç ortaklığı ile her sene muhteşem olmasak bile hep gurur duyacağımız bir takım /organizasyon olacaktır.
bu arada ben yıldızlardan ziyade takım olmanın en önemli olgusuna inanan bir insanım , ama gelişmelerden görüyorum ki sanrım en güzel iş kaliteli oyunculardan kurulu iyi bir takım başarı için en ideal yolmuş :) 8)
Hakan abiye haklılığını veriyorum . vasat sevicilikten vazgeçiyorum ;) ama takım kimyasının herşeyin önünde önemli olduğunu düşünuyorum.

Besim Obradoviç 32 yaşında 1992 senesinde başladığı koçluk kariyerinde kazanmadığı kupa kalmadı...
8 euroleague -2 saporta kupası kazanmış (  o zamanlardaki saporta kupası şimdillik eurcup seviyesinden çok daha zordu ) bir koç için laf etme hakkı kimsenin yoktur. bu konuda ciddiyim. herkes haddini bilecek
yok o oyuncu gelişmemiş yok bu oyuncu ile yapmış , siktirsinler.
Evet Obradoviç mutlaka başarı ister sonuç odaklıdır ama bu başarıya giderken oyuncuları da kendi sistemiş içinde maxa zorlar.
bunu konuşmak ve tartışmak bile ciddi anlamda bana çok komik geliyor. artık bu mevzuları geçelim diye düşünüyorum.
Avrupa nın saygın koçları vs arasında dediler tam 5 sene bizi Tanjeviç'e muhtaç ettiler. bakın adam çok kaliteli olabilir iyi bir hoca olabilir herşey olabilir de yahu kariyerinde 1 -tane bile final 4 oynamamış bir koçu bize çok büyük bi koç diye yutturmaya çalıştılar .. vallaha o zamanlar ses çıkartmadığım günler için kendime kızıyorum utanıyorum :( :(
neyse işin kısası rüyada gibiyiz , yıllarca milleitin başarılarını izlerken iç geçirdik , parkeye maç başlamadan kesin kaybederiz psikolojisi ile çıktık ama çok şükür 2 senedir o moddan sıyrıldık. geçen sene tam olmadı başaramadık ama bu sene şimdiye kadar 1 maç harici ( pao deplasmanı ) bu takım her maçında bizim kafamızı aşağıya eğmedi.
çok sıvadım övdüm, Nazar değmesin.. sonu ne olur bilemiyorum , top 8e kalma durumu da resmi olarak henüz garanti değilken temkimli olmakta fayda var diye düşünüyorum ;)

Ne yapıp ne edip Obradoviç ile 2 senelik sözleşme uzatmamız lazım

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #40 : 16 Mart 2015, 12:41:38 »
Valla sizler kadar engin basketbol bilgim yok, ancak Pianigiani döneminden sonra 1,5 sene içerisinde geldiğimiz nokta muazzam! Ben hala Obra öncesi takımın ruhsuzluğuna katlanamayıp maçları izlemeyi yarıda bıraktığım günleri hatırlıyorum. Koç eleştirilebilir, herkesin kendi fikri var tamam, iyi hoş ancak hangimizin koç kadar başarısı var ki? Adam zaten bizim kafadakileri aynen yapsa diğerlerinden bir farkı kalmazdı...

Neyse fazla uzatmayalım Obradovic başımıza gelen en güzel şey, bir an önce sözleşme uzatılması gerekiyor. Sözleşme işi uzadıkça endişeleniyorum, çünkü AY hocanın katkısı şampiyonluğa minimal mantalitesinde ve bu beni çok korkutuyor!

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #41 : 16 Mart 2015, 13:10:20 »
Besim;

"Obradovic oyuncu gelisimini beceremiyor", "Obradovic iyi oyuncularla calismasi sayesinde bu kadar basarili"

şu yukarıdaki lafı diyen siktirsin gitsin.. kafasını kuma gömsün..hatta becerebiliyor ise çevirip kendi arkasına soksun.
tamam kabul ediyorum ben ve bazı dostlar Obradoviç'i tanrı moduna sokup laf etmiyoruz , bu durumdan da rahatsız değilim. kendisini sonuna kadar sıvamaktan gocunmam.

Hakan Yaman hatırlar, bize kim gelsin mevzusu konuşurken '' ya Obra çok sert bize ağır gelir gelmesin , İvkovic dede kıvamında bizim oyunculara daha iyi olumlu olur '' tezini savunan birisiyim. ( duda yı da çok severim )
ama Obradoviç bize geldikten sonra gördüklerim sonrası adama tapmamak ciddi anlamda  bana anormal bi durum gibi geliyor.
bizde olduğu müddet boyunca da kendisine tapmaya '' vardır bi bildiği '' demeye devam edeceğim.
 hiç gocunmuyorum hatta çok büyük keyif alıyorum
Obradoviç bundan sonra hata da yapacak , transfer yanlışı da yapacak maçları da kaybedecek ama genel itibari ile bizleri getirdiği seviye muazzam
Ben hep günlük başarı olmasın ,bizim de artık bi kültürmüz olsun , maçlara başlamadan kaybetmeyelim modundayımdır.
35 yaşına geldik , çok bekledik artık cidden yeter ,
doğru yönetim zihniyetini de bulduk , Gherardinhi &Obradoviç ortaklığı ile her sene muhteşem olmasak bile hep gurur duyacağımız bir takım /organizasyon olacaktır.
bu arada ben yıldızlardan ziyade takım olmanın en önemli olgusuna inanan bir insanım , ama gelişmelerden görüyorum ki sanrım en güzel iş kaliteli oyunculardan kurulu iyi bir takım başarı için en ideal yolmuş :) 8)
Hakan abiye haklılığını veriyorum . vasat sevicilikten vazgeçiyorum ;) ama takım kimyasının herşeyin önünde önemli olduğunu düşünuyorum.

Besim Obradoviç 32 yaşında 1992 senesinde başladığı koçluk kariyerinde kazanmadığı kupa kalmadı...
8 euroleague -2 saporta kupası kazanmış (  o zamanlardaki saporta kupası şimdillik eurcup seviyesinden çok daha zordu ) bir koç için laf etme hakkı kimsenin yoktur. bu konuda ciddiyim. herkes haddini bilecek
yok o oyuncu gelişmemiş yok bu oyuncu ile yapmış , siktirsinler.
Evet Obradoviç mutlaka başarı ister sonuç odaklıdır ama bu başarıya giderken oyuncuları da kendi sistemiş içinde maxa zorlar.
bunu konuşmak ve tartışmak bile ciddi anlamda bana çok komik geliyor. artık bu mevzuları geçelim diye düşünüyorum.
Avrupa nın saygın koçları vs arasında dediler tam 5 sene bizi Tanjeviç'e muhtaç ettiler. bakın adam çok kaliteli olabilir iyi bir hoca olabilir herşey olabilir de yahu kariyerinde 1 -tane bile final 4 oynamamış bir koçu bize çok büyük bi koç diye yutturmaya çalıştılar .. vallaha o zamanlar ses çıkartmadığım günler için kendime kızıyorum utanıyorum :( :(
neyse işin kısası rüyada gibiyiz , yıllarca milleitin başarılarını izlerken iç geçirdik , parkeye maç başlamadan kesin kaybederiz psikolojisi ile çıktık ama çok şükür 2 senedir o moddan sıyrıldık. geçen sene tam olmadı başaramadık ama bu sene şimdiye kadar 1 maç harici ( pao deplasmanı ) bu takım her maçında bizim kafamızı aşağıya eğmedi.
çok sıvadım övdüm, Nazar değmesin.. sonu ne olur bilemiyorum , top 8e kalma durumu da resmi olarak henüz garanti değilken temkimli olmakta fayda var diye düşünüyorum ;)

Ne yapıp ne edip Obradoviç ile 2 senelik sözleşme uzatmamız lazım

Sevgili Cem, bastan sona keyifli okudum: Obradovic dusmanligi yapanlara karsi arsivlik bir yorum olmus.  Ama moderator olunca ilk isim, Obradovic sivamasini yanlis basliga yazdigin icin senin uyeligini kisa bir sureligine askiya almak olacak...

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #42 : 17 Mart 2015, 15:52:35 »
Gou ile ilgili bir kaç şey yazayım

inanılmaz gelişim gösteriyor farkı görmek isteyen ilk milano maçını izleyebilir

kendi başına bir takımı yenebileceğini düşünen gou dan şimdi hocanın çizdiği rol dahilinde verebileceğinin hepsini veren gou ya

çok büyük artıları var zaten arkadaşlar yazdı. Maçlara en konsantre çıkan oyuncumuz olarak görüyorum.

Şuan eksisi benim gözüm de kendinden biraz uzun atletik oyunculara karşı zorlanıyor. Birde ikili sıkıştırmalarda boş adamı daha fazla görmesi gerekiyor

onun dışında muazzam oynuyor

Son olarak sezon başında gerçekten çok eleştirdim ama şuan muazzam oynuyor.
Darısı ZİSİS in başına

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #43 : 17 Mart 2015, 16:11:15 »
Şuan eksisi benim gözüm de kendinden biraz uzun atletik oyunculara karşı zorlanıyor. Birde ikili sıkıştırmalarda boş adamı daha fazla görmesi gerekiyor

Kendisinden uzun atletik oyunculara karşı zorlanması uzun vadede bizim artımızdır. Zaten bu zafiyeti olmasa NBA'den Avrupa'ya gelmezdi. Hani "Alex koşsa Real Madrid'de oynardı" repliğinde ifade edilen durum, aslında Goudelock'ı Avrupa'da tutacak sırdır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #44 : 17 Mart 2015, 16:58:22 »
Kendisinden uzun atletik oyunculara karşı zorlanması uzun vadede bizim artımızdır. Zaten bu zafiyeti olmasa NBA'den Avrupa'ya gelmezdi. Hani "Alex koşsa Real Madrid'de oynardı" repliğinde ifade edilen durum, aslında Goudelock'ı Avrupa'da tutacak sırdır.
Aynen katılıyorum abi. Zaten o tipte, iyi savunmacı oyuncu sayısı Avrupa'da az. Dolayısıyla bizim gibi bir takımın parçası oldğu sürece o zorlanmaları da başka türlü çözebilir.