Gönderen Konu: Kostas "The Floor General" Sloukas  (Okunma sayısı 135007 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VERDA

• Üye
  • Yer: ANKARA
Ynt: Kostas "The Floor General" Sloukas
« Yanıtla #255 : 16 Kasım 2017, 19:13:21 »
 Sloukas' ı severim. Her zaman da takımda olsun isterim. Ama üçüncü çeyrek ortaları mıydı tam hatırlamıyorum maçı kapatmama sebep oldu, resmen gözlerim acıdı onu izlerken. Nasıl bir mental eşikmiş bu arkadaş, adam bir türlü atlatamıyor. Ya yıldız gibi oynuyor ya da batırıyor.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #256 : 16 Kasım 2017, 19:35:19 »
Kostas maalesef Yunan takımları ile oynarken kötü oynuyor,ama asla kasıtlı hata yapmıyor.Geçen sene finalde skor 46-42 iken oyun sıkışmışken çok kritik üçlük atıp atıp skoru 49-42'ye getirmişti.Yine devamında Datome ve Kalinic'e yaptığı asistlerle maçın kopmasında kritik katkılar yaptı.Bu sene Pana ve Oly maçlarında çok kötü oynadı ama kazandığımız tüm maçlarda mükemmel oynadı.Dün herkes süperdi ama Kostas mı kötüydü?Jason,Guduric çok mu iyi oynadı,her şeye rağmen Avrupa'nın en iyi guardlarında birisi.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #257 : 16 Kasım 2017, 21:07:08 »
Ben asla ve asla katılmıyorum Avrupa'nın en iyilerinden olduğuna. Bence onun rolü=Aaron Jackson olmalı Teo falan değil

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #258 : 16 Kasım 2017, 21:48:55 »
Ben bi tane buldum, çok uç bir örnek olsa gerek :)
https://tr-tr.facebook.com/BasketbolGundemi/videos/1557611744265431/

Çok teşekkürler. Varmış. Sevindim. :)

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #259 : 16 Kasım 2017, 23:28:39 »
Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum ama dünden önce de en az beş defa, "ne yapıyorsun be adam, sol forvette Nunnaly bomboş" diye kendi kendime hayıflanıp, onun boştaki ona değil de, daha zor durumdaki diğerlerine pas attığına şahit birisi olarak, psikolojisini çözemiyorum. Ya güvenmiyor, inanmıyor; yani ona pas atma konusunda gerçekten çok cimri. Keşke nba.com'da olduğu gibi bütün oyuncuların maç istatistik videolarının hepsine erişebilsek ve Sloukas'ın mesela filan maç yaptığı şu kadar sayı asisti tek tek izlesek... Cidden ben Sloukas-Nunnaly ortaklığı ile neticelenmiş bir hücum hatırlamıyorum. Pası Nunnaly'nin verip, Sloukas'ın sayı yaptıkları oldu; ama tersini hiç görmedim.

Hakan Bey normal sezondaki Real Madrid maçında bir asisti var diye hatırlıyorum. Hatta Nunnaly'nin en iyi maçlarından biriydi. Bir de şöyle Fenerbahçe'nin hücum setlerinin derlendiği uzunca bir video var, tamamı izlendiğinde belki buradan da bir iki örnek çıkabilir;

https://www.youtube.com/watch?v=uqJaHDPsITM&t=6464s

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #260 : 17 Kasım 2017, 00:20:28 »
Sloukas'ın kariyerinde Nunnaly'e yapmış olduğu tek bir asist var mı? Bunu özellikle merak ediyorum. Cidden yaptığı onca asistin içinde Nunnaly'nin sayıya dönüştürdüğü tek bir pası var mı? (Evet, dün Olympiakos maçında normal sürenin son iki dakikası herkesin maç bitti diye düşündüğü yerde bir defa yaptı sanırım. Bu ilk olabilir. Yine de emin değilim.)

Asisti geçtim, bir tane ciddi pas vermişliği var mı? Hani, Sloukas pası verir de, Nunnaly atamaz. Öyle bir pozisyon bilen eden var mı? Birisi hayrına bütün maçları geriye dönük izleyip, bilgilendirse ne güzel olur? Belki benim kaçırdığım bir şeyler vardır. Belki ben kötü düşünüyorum.

Brose maçı 3.çeyrek son 2dakikası melih ve james in oyunda olduğu kısmı hatırladım. Kostas en sıcak el olan james e değil sürekli melih e topu vermişti melih de 2 blok yemişti top elinde patlamıştı esasen. James den değil de melih den şut beklentisi deli etmişti beni.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #261 : 17 Kasım 2017, 23:34:01 »
Brose maçı 3.çeyrek son 2dakikası melih ve james in oyunda olduğu kısmı hatırladım. Kostas en sıcak el olan james e değil sürekli melih e topu vermişti melih de 2 blok yemişti top elinde patlamıştı esasen. James den değil de melih den şut beklentisi deli etmişti beni.

Bugün ilk asistini Nunnaly'e yaptı. Sesimi duymuş gibi... :D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #262 : 18 Kasım 2017, 01:09:45 »
Bana kalırsa Sloukas'ın sıkıntısı yetenek değil. Bence problem fiziksel olarak o "top-class" olarak adlandırılan Diamantidis, Spanoulis gibi gardlara kıyasla güçsüz. Bu durum da iş başa düştüğünde istediklerini ortaya koyamamasına neden olmakta. Bu saatten sonra bunu değiştirebilir mi bilemiyorum ama bu durum değişmezse maalesef o seviyelerde bir oyuncu olamaz.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #263 : 18 Kasım 2017, 01:21:40 »
Sorun şu.

Sloukas geçen sezonki Bogdan gibi oynamaya ya da o rolü doldurmaya çalışıyor. Geçen sene topu böylesine elinde tutmaz, bu derece sorumluluk almazdı çünkü topu dolaştırıp Bogdan ile bitiriyorduk hücumları. Bu sene topu elinde fazla tutuyor ve fazlaca 1e 1 üzerinden oynuyor. Oysa bir Bogdan yaratma ihtiyacımız yok ki bizim. Pota altından Melli ve Vesely gibi oyun kuran, pasörlük yeteneği olan oyuncularımız var ve Sloukas'ın top paylaşımını organize etmesi yeterli. Gereksiz zorlamalara girmesine hiç gerek yok.

Ayrıca tembel pas veriyor ki bu da Vesely ya da Melli'yi savunan oyuncuların topa müdahale etmesine sebep oluyor. Şu yumuşak pasları biraz daha dikkatli verse harika olacak.

Ekstra rollere soyunmasına gerek yok sonuç olarak. Zaten yeterince silaha sahibiz, takımı oynatması yeterli.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #264 : 18 Kasım 2017, 07:45:58 »
Sorun şu.

Sloukas geçen sezonki Bogdan gibi oynamaya ya da o rolü doldurmaya çalışıyor. Geçen sene topu böylesine elinde tutmaz, bu derece sorumluluk almazdı çünkü topu dolaştırıp Bogdan ile bitiriyorduk hücumları. Bu sene topu elinde fazla tutuyor ve fazlaca 1e 1 üzerinden oynuyor. Oysa bir Bogdan yaratma ihtiyacımız yok ki bizim. Pota altından Melli ve Vesely gibi oyun kuran, pasörlük yeteneği olan oyuncularımız var ve Sloukas'ın top paylaşımını organize etmesi yeterli. Gereksiz zorlamalara girmesine hiç gerek yok.

Ayrıca tembel pas veriyor ki bu da Vesely ya da Melli'yi savunan oyuncuların topa müdahale etmesine sebep oluyor. Şu yumuşak pasları biraz daha dikkatli verse harika olacak.

Ekstra rollere soyunmasına gerek yok sonuç olarak. Zaten yeterince silaha sahibiz, takımı oynatması yeterli.
+1 bu işte anlatmak istediğim bunu yapsın zaten yeter ondan Teo Bogdan Dia performansı beklemiyorum ki

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #265 : 01 Aralık 2017, 00:28:01 »
Harika oynadı bugün Baskonia'ya karşı. Gerçi takımca harikaydık ama Sloukas bugün bir başka oynadı.

Böyle oyna aslanım işte. Takımı oynatman yeterli, gerisi geliyor tıkır tıkır.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #266 : 14 Aralık 2017, 23:22:22 »
Bu sezon, Malaga, Pana ve Olympiakos maçlarındaki felaket kararlarından sonra, onun son top tercihiyle kaybettiğimiz bir maç daha: Zalgiris Kaunas.

Şu ana kadar kaybettiğimiz beş maçın dördünde mağlubiyetlere damgasını vurdu.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #267 : 14 Aralık 2017, 23:38:22 »
Topa baskı yoksa rahat rahat oynatıyor takımı ama herhangi bir baskı gördüğü temas olduğu her maç kişisel hesaplamaya sokuyor işi anlamsız penetrelee etmeye başlıyor ortalama ve istikrarsız bir adam olarak kalacsk gibi

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #268 : 28 Aralık 2017, 23:34:50 »
Baskı olunca top kaybı yapmasına alıştık tamam ama 5 tane final oynamış 3 kupası olan adam da şu ilk yarı sonundaki top kaybını yapmasın bu kadar iniş çıkış göstermesin

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #269 : 12 Ocak 2018, 15:17:25 »
Valencia maçını ondan istediğimiz gibi oynadı, takımı güzel yönetti. Şimdi kalkıp da 3-4 maç kötü oynamamalı ve istikrar yapmalı.

Panathinaikos maçı var, çok önemli bir sınav. Umarım iyi onar ve saçmaladığı anlara dönmez.