Gönderen Konu: Kostas "The Floor General" Sloukas  (Okunma sayısı 134978 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Kostas "The Floor General" Sloukas
« Yanıtla #240 : 20 Ekim 2017, 10:36:36 »
muhteşem başladı sezona.
arada top kayıpları yapsa da şu anda euroleague'in en formda oyun kurucusu

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #241 : 20 Ekim 2017, 12:37:08 »
bence de çok iyi durumda, ama saç ayağının birisi (dixon) eksik olduğu için fazla yoruluyor ve top kayıpları geliyor, sistem olrak koç geçen seneki sistemi ufak rötuşlarla devam ettiriyor, sloukas ve skorer guard, dixon ve skorer guard, geçen sene skoerer guard bogdan dı, bu sene wanna ve kısmen de guduriçten faydalanmak istiyor. ama dixon olmadığı için sistem şu anda aksıyor.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #242 : 20 Ekim 2017, 14:27:27 »
muhteşem başladı sezona.
arada top kayıpları yapsa da şu anda euroleague'in en formda oyun kurucusu

Mağlup olunca yok oluyorsun. Bitkisel hayata mı giriyorsun kardeşim :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #243 : 20 Ekim 2017, 15:45:26 »
Mağlup olunca yok oluyorsun. Bitkisel hayata mı giriyorsun kardeşim :)

:) abi ben yenilgiler sonrası sanal alemden kaçarım sonra güzel günlerde ortaya çıkarım :)

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #244 : 20 Ekim 2017, 15:50:24 »
:) abi ben yenilgiler sonrası sanal alemden kaçarım sonra güzel günlerde ortaya çıkarım :)
Valla çok iyi biliyorum bu hissi))) yenilgilerden sonra gazete okuyamıyorum, tv izleyemiyorum, sokağa çıkmak istemiyor canım
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #245 : 15 Kasım 2017, 22:52:38 »
Tıpkı birkaç hafta önce Panathinaikos maçında olduğu gibi... Bugün Olympiakos maçını da kaybetmek istedi ve istediğini aldı.

Yunan takımlarına karşı oynatmayın bu herifi.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #246 : 15 Kasım 2017, 22:56:50 »
Tıpkı birkaç hafta önce Panathinaikos maçında olduğu gibi... Bugün Olympiakos maçını da kaybetmek istedi ve istediğini aldı.

Yunan takımlarına karşı oynatmayın bu herifi.
İmza ve hatta Maçtan önce soralım bence kendisine bu malı kazanalım mı yoksa kaybedelim mi diye ve ona göre oynasın yada oynamasın
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2017, 22:57:35 Gönderen: smith jr »

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #247 : 16 Kasım 2017, 11:27:53 »
Bir lider oyuncu maç içinde kötü oynayabilir ama çıkar alır maç sonunu. Sloukas maça kötü başladığı zaman bir daha hayır gelmiyor maç boyunca. Bir şey yapmaya çalıştıkça daha felaket tercihler yapmaya başlıyor. Maça iyi başladığı zaman teodosic seviyesinde oynuyor. Bu kadar performans farkını kaldırmak çok zor topu elinde tutan adam için en azından vasat seviyesine çıkması lazım. Dixon gelince biraz daha rahatlayacak bir de o zaman bakmak lazım tekrar.

Dün akşam özelinde streilneks acayip oynadı savunma hücum doğru yapmadığı bir şey yoktu adamın keşke bizim oyuncumuz olsaydı.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #248 : 16 Kasım 2017, 11:42:44 »
1 maç genelinde değerlendirmemek gerekli. Kaldı ki Sloukas'a hiçbir zaman içi ısınmamış biri olarak söylüyorum bunu.

Maçı onun üzerine yıkmak en kolayı. Evet çok kötü tercih hataları yaptı, hata yaptıkça daha çok 1e 1 üzerinden oynayıp daha kötülerine imza atsa da ben bu maçı münferit görüyorum.

Kafaca umarım kendini çok çabuk toplar ve CSKA maçına hazır olur. Şu an için Sloukas'a giydirmek hiçbir fayda sağlamaz, aksine kendine güvenini tazeletmemiz gerekli.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #249 : 16 Kasım 2017, 11:56:35 »
Oyun kalitesini veya zekasını tartışabiliriz, yanlışlar hatalar vesaire. Fakat Yunan takımlarına karşı bizi sabote ediyor görüşüne katılmıyorum. Aksine kendisini daha fazla göstermek istiyor bunu yaparken de saçmalıyor çarşafa dolaştırıyor diye düşünüyorum. Kafasında gerçekten böyle bir düşünce olsaydı geçen yılki final maçının üçüncü çeyreğinde fark dörde indiğinde o kritik üçlüğü sokmazdı zannımca. Bence takımın onarılabilir bir parçası hala...

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #250 : 16 Kasım 2017, 12:26:37 »
 Tek oyuncu 1.adam olamayacak gibi , 35 dk muhteşem de oynasa 5 dk batırma potansiyeli her zaman mevcut.

Topu elinde çok tutuyor kritik anlarda , 7-8 saniye kala hucüma başlıyor ve hucüm ritmimiz tamamen bozuluyor.

2.adam veya yan rolde olması lazım.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #251 : 16 Kasım 2017, 15:06:56 »
Sloukas'ın kariyerinde Nunnaly'e yapmış olduğu tek bir asist var mı? Bunu özellikle merak ediyorum. Cidden yaptığı onca asistin içinde Nunnaly'nin sayıya dönüştürdüğü tek bir pası var mı? (Evet, dün Olympiakos maçında normal sürenin son iki dakikası herkesin maç bitti diye düşündüğü yerde bir defa yaptı sanırım. Bu ilk olabilir. Yine de emin değilim.)

Asisti geçtim, bir tane ciddi pas vermişliği var mı? Hani, Sloukas pası verir de, Nunnaly atamaz. Öyle bir pozisyon bilen eden var mı? Birisi hayrına bütün maçları geriye dönük izleyip, bilgilendirse ne güzel olur? Belki benim kaçırdığım bir şeyler vardır. Belki ben kötü düşünüyorum.

« Son Düzenleme: 16 Kasım 2017, 15:08:24 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #252 : 16 Kasım 2017, 15:32:11 »
Sloukas'ın kariyerinde Nunnaly'e yapmış olduğu tek bir asist var mı? Bunu özellikle merak ediyorum. Cidden yaptığı onca asistin içinde Nunnaly'nin sayıya dönüştürdüğü tek bir pası var mı? (Evet, dün Olympiakos maçında normal sürenin son iki dakikası herkesin maç bitti diye düşündüğü yerde bir defa yaptı sanırım. Bu ilk olabilir. Yine de emin değilim.)

Asisti geçtim, bir tane ciddi pas vermişliği var mı? Hani, Sloukas pası verir de, Nunnaly atamaz. Öyle bir pozisyon bilen eden var mı? Birisi hayrına bütün maçları geriye dönük izleyip, bilgilendirse ne güzel olur? Belki benim kaçırdığım bir şeyler vardır. Belki ben kötü düşünüyorum.

Ne demek istiyorsun yani abi, Sloukas'ın Nunnaly'ye bir kastı mı var ki? Böyle bir düşünceye mi sahipsin?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #253 : 16 Kasım 2017, 16:26:01 »
Ne demek istiyorsun yani abi, Sloukas'ın Nunnaly'ye bir kastı mı var ki? Böyle bir düşünceye mi sahipsin?

Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum ama dünden önce de en az beş defa, "ne yapıyorsun be adam, sol forvette Nunnaly bomboş" diye kendi kendime hayıflanıp, onun boştaki ona değil de, daha zor durumdaki diğerlerine pas attığına şahit birisi olarak, psikolojisini çözemiyorum. Ya güvenmiyor, inanmıyor; yani ona pas atma konusunda gerçekten çok cimri. Keşke nba.com'da olduğu gibi bütün oyuncuların maç istatistik videolarının hepsine erişebilsek ve Sloukas'ın mesela filan maç yaptığı şu kadar sayı asisti tek tek izlesek... Cidden ben Sloukas-Nunnaly ortaklığı ile neticelenmiş bir hücum hatırlamıyorum. Pası Nunnaly'nin verip, Sloukas'ın sayı yaptıkları oldu; ama tersini hiç görmedim.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #254 : 16 Kasım 2017, 17:38:57 »
Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum ama dünden önce de en az beş defa, "ne yapıyorsun be adam, sol forvette Nunnaly bomboş" diye kendi kendime hayıflanıp, onun boştaki ona değil de, daha zor durumdaki diğerlerine pas attığına şahit birisi olarak, psikolojisini çözemiyorum. Ya güvenmiyor, inanmıyor; yani ona pas atma konusunda gerçekten çok cimri. Keşke nba.com'da olduğu gibi bütün oyuncuların maç istatistik videolarının hepsine erişebilsek ve Sloukas'ın mesela filan maç yaptığı şu kadar sayı asisti tek tek izlesek... Cidden ben Sloukas-Nunnaly ortaklığı ile neticelenmiş bir hücum hatırlamıyorum. Pası Nunnaly'nin verip, Sloukas'ın sayı yaptıkları oldu; ama tersini hiç görmedim.

Ben bi tane buldum, çok uç bir örnek olsa gerek :)
https://tr-tr.facebook.com/BasketbolGundemi/videos/1557611744265431/
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis