Gönderen Konu: Fenerbahçe / Euroleague 2015-16 Sezonu / FİNAL  (Okunma sayısı 470702 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe - CSKA Moskova - Euroleague FİNAL - 15.05.2016 (21:00)
« Yanıtla #3690 : 16 Mayıs 2016, 11:05:13 »
Finale vere vere CSKA'nın da yer aldığı VTB hakemi olan Javor'u verenlere de selam olsun...Hepsini  geçtim lan o Kostas'a yapılan müdahale nasıl çalınmaz, gözünün önünde.
Arkadaşlar yanlış anlamıyorum değil mi?
Rus liginde hakemlik yapan birisinin slovak olsa bile ,rus takımının olduğu bir maçta görev alması kadar anormal bir şey olabilir mi yahu.
Bu çok acayip bir şey değil mi ,  bana mı öyle geliyor.
Adamın rus liginde görev alması , oradan maaş alması ve bunun devamı için bu maçta onları koruyup kollamaması ihtimali var mı?
Bizim bu hakeme neden bir itirazımız olmadı kulüp olarak çok şaşkınım.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3691 : 16 Mayıs 2016, 11:09:48 »
Bilinmiyordur buyuk ihtimal bu adamin rus liginde hakemlik yaptigi bizimkiler tarafindan ayni hakemler hem yari finali hem finali yonetti bizim yari final macinda sanirim hakem katliami falan oldu biz farkina varamadik euroleague yonetiminin ibneligi

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #3692 : 16 Mayıs 2016, 11:11:55 »
obra kalırsa eninde sonunda o kupa müzeye girecek.
aziz yıldırım arada çıkıntılık yapıp moral bozuyor ama obra'yı da kaybederse şubenin tamamen biteceğini kendisininde iyice azalan itibarının yerle bir olacağını gayet iyi biliyor.
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3693 : 16 Mayıs 2016, 11:23:48 »
Bilinmiyordur buyuk ihtimal bu adamin rus liginde hakemlik yaptigi bizimkiler tarafindan ayni hakemler hem yari finali hem finali yonetti bizim yari final macinda sanirim hakem katliami falan oldu biz farkina varamadik euroleague yonetiminin ibneligi

Bizim yarıfinal maçındaki hakemler bizim lehimize çok kritik hatalar yaptı.  Final maçı bambaşka idi.

Çevrimdışı CurvaNord

• Üye
  • Yer: Eskişehir-Kadıköy-Alanya
    • CurvaNord
« Yanıtla #3694 : 16 Mayıs 2016, 11:25:10 »
Hayatımda Fenerbahçe'ye dair en sevindiğim, en gururlandığım, beni en çok mutlu eden anları bu takım yaşattı bize... Bakın bu sonuçlardan bağımsız, bize o temiz, kirlenmemiş Fenerbahçe'yi sundukları için... Tüm taraftarımızın böyle düşünüp bundan sonra bildiği, doğru yolda devam etmesi gerekiyor...

Çocuklar bu yolu çok uzun zamandır ilk defa gösterdiler...Bu çocuklar gösterdi... Unutmuşum resmen saf duygularla gururlanmayı takımım hakkında... Camiamız o kadar bölündü ve nefret ile yönetildi ki, resmen unutmuşuz yahu... Ama bu çocuklar hatırlattı bize bu güzellikleri...

Şimdi başlıyor esas serüven... İmkanı olan herkes Play-offta koşmalı, bağırlarına basıp desteklemeli bu çocukları... Ligi aldırmalı, itmeli...

Sonra seneye yarım kalan iş için kollar sıvanacak...

Bunu yapmalıyız hiç ama hiç düşünmeden...
Hasta Siempre Fenerbahçe...

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3695 : 16 Mayıs 2016, 11:27:12 »
Bizim yarıfinal maçındaki hakemler bizim lehimize çok kritik hatalar yaptı.  Final maçı bambaşka idi.
   abi bir tek udohun elinde top oldugu 24 sn pozisyonu bir de dixondan cikan top var kuban cska macinda da cok iyi yonetim olmadi yani 3 hakeminde o mactan alinmasi dogru degil bence

Çevrimdışı guraygun

• Üye
  • Yer: şırnak
« Yanıtla #3696 : 16 Mayıs 2016, 11:38:13 »
Galatasaraylı bi arkadaşım bana abi benim bile içime oturdu maçı buralara getirip vermek dedi seni düşünemiyorum bile dedi. Şaka maka acımız büyük. Diş hekimiym .Sabahtan beri hastalar ne diyor hiç. Duymuyorum .boşluktaym. Hasta bana derdini anlatıyor ben de uzaklara bakıp udoh şu topu geriye tokatlayaydn ne vardı diyorum o pozisyonu gözümde canlandırıyorum. Canım sıkkın beyler

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #3697 : 16 Mayıs 2016, 11:46:46 »
Son periyodu ağlaya ağlaya izledim. İnandım , dönecek dedim. Vallahi billahi dedim. Tweet de attım o mac dönecek diye 2. Yari başlarken. Döndü de.
Ben onlarca insanin içinde hüngür hüngür ağlayacağım anın hayalini kurdum bunca yıl. Fenerbahcenin adı Avrupanın en tepesinde olacağı gün, hüngür hüngür ağlayacaktım. Futbolda olsaydı rahmetli babamın mezarina gidip ağlayacaktım. Bak diyecektim oğullarına vasiyet ettiğin takim artik en büyük diyecektim. Ama basket takimini da ben nasip olur da çocuğum olursa onlara emanet edecektim. Bakin size en büyük takimi birakiyorim diyecektim.

Gururdan sevinçten üzüntüden bu takıma döktüğüm her damla yaş helal olsun. Hakem vermemiş, Vesely kaçırmış umurumda değil. Çok ama çok mutsuzum ama daha da çok gururluyum. Hic unutamayacagim bu maçı. Seneye inşallah şampiyon olsak da unutamayacağım. Denizli sonrası şampiyon olduk da onu unuttum mu sanki..
Ama çok yoruldum be abiler hem en sona gelip kaybetmekten. Bu yasimda bu kadar son mac kaybetmek nedir ya ?  Nasıl bir lanetli külübüz biz. Obra bundan önce 9kere final oynayıp bir kere kaybetmiş. Bizimle bir kere oynadı kaybetti ya .. Çok üzgünüm çok kirginim çok moralim bozuk. Ama takıma koça değil yanlış anlaşılmasın. Mutlu olamadığımıza..

Yanlış bir şey dediysem affola. Halim keyfim sizden farklı değil. Yalan yanlış cümleler kurmuş olabilirim. Cumleten hayırlı aksamlar. 1 sene çok zor geçecek bizlere. Hep bir kac saat öncesinin anısıyla yaşayacağız. Allah kolaylık versin, sabir versin

Yüreğine sağlık. Her bir kelimesine katılıyorum.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3698 : 16 Mayıs 2016, 11:50:12 »
   abi bir tek udohun elinde top oldugu 24 sn pozisyonu bir de dixondan cikan top var kuban cska macinda da cok iyi yonetim olmadi yani 3 hakeminde o mactan alinmasi dogru degil bence

o pozisyonda da hakemler uzun süre seyredip öyle karar verdiler diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3699 : 16 Mayıs 2016, 11:52:50 »
o pozisyonda da hakemler uzun süre seyredip öyle karar verdiler diye hatırlıyorum.
aynen dixon un pozisyonu baya izlediler ters acidan müdahale var diye gördüler sanirim bence o kadar buyuk hatalar olmadi bizim macta

Çevrimdışı kingkoala

• Üye
    • @kingkoala1907
« Yanıtla #3700 : 16 Mayıs 2016, 11:58:46 »
Ömrümün en güzel Fenerbahçe'sini yaşattı bana bu takım. Boşverin son topu, hakemi falan. Final oynadık. Tarihin görebileceği en güzel geri dönüşlerden birini yaptık.  Ölümüne mücadele etti takım. Daha ne olsun?
Mutsuz falan da değilim. Üzgünüm, kendim için de değil, onlar için.
Bende sadece gurur var. Hepsine Teşekkürler

Bir not da taraftara:

Orada o RUS'a bir tek nefret ettiğimiz başkan posta koydu. Bırakın bu siz savaşın, biz ölelim muhabbetini. Taraftar maalesef ağırlık koyamadı Berlin'de. İstanbul'dan görebildiğim kadarıyla, çok güzel insanlar da vardı tribünde, sarı lacivert çubuklu sevgimizi paylaştığımız, 3. çeyrek "baskonia" diye bağıran, neden orada olduğunu anlayamamış adamlar da vardı. Sinerji çıkmadı tribünden.

Moda oldu(!) maalesef bu güzel takım, her güzel şey gibi. Moda olunca, ömründe ilk defa basketbol maçına gidenler de oldu, ilk defa armanın peşinde deplasmana gidenler de. Ama bu durumdan sinerji çıkmazdı, çıkmadı da.

Önümüzdeki yıl, taraftar da daha tecrübeli olacak. Bence şampiyonluk nüans'ı da tam da burada; Takım olarak en iyisiydik, ama klasik anlamında değil de, taraftar, lobi vs. de içine alan  "Organizasyon" kısmında maalesef en iyisi değildik.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #3701 : 16 Mayıs 2016, 12:42:03 »
Euroleague final maçının 3 hakeminden ikisi Avrupa basketbolunun açık ara en fazla eleştirilen iki hakemi. Javor ve Lamonica.

Öyle ki yugobasket twitter hesabından bile daha maç başlamadan Javor için "Adriyatik Ligi'nin en fazla eleştirilen hakemi Javor, hala Euroleague finali yönetmek için yeterli görülüyor." şeklinde twit atıldı.

Bu takım her zaman kalbimizde yer alacak. Hem inanılmaz üzgün hem inanılmaz gururluyum. Seneye bugünlerde yine aynı yerde olacağız. Ve bu sefer kupa bizim çocukların elinde yükselecek..

Ve asla unutmamalıyız bu maçı. Ne Javor'u ne Itoudis'i ne de De colo'yu..
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2016, 12:43:33 Gönderen: yusufkaleli »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3702 : 16 Mayıs 2016, 12:46:31 »

Artık önemli detaylar değil ama Udoh'un pozisyonunda neredeyse yarım saniye sonra elden çıkmış.  Dixon'ın pozisyonunda top Dixon'dan çıktı.  Tam önümde oldu, belki çıplak gözle yanılıyor olabilirim ama orada faul vardı Dixon'a.  Hakem, onu veremeyince, topun rakipten çıktığına hükmetmiş olabilir. 

Öte yandan, bizim maça gelecek olursak, bariz biçimde art niyet vardı.  Yani hakem hatası her maçta yapılıyor diyebileceğimiz türden değildi.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #3703 : 16 Mayıs 2016, 12:51:26 »
Dixon'dan çıktığını düşündüğünüz pozisyon şu 2 dakika izledikleri pozisyonsa eğer çok net biçimde Bertans'ın sırtından çıkmıştı o top.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #3704 : 16 Mayıs 2016, 12:52:52 »
Son periyodu ağlaya ağlaya izledim. İnandım , dönecek dedim. Vallahi billahi dedim. Tweet de attım o mac dönecek diye 2. Yari başlarken. Döndü de.
Ben onlarca insanin içinde hüngür hüngür ağlayacağım anın hayalini kurdum bunca yıl. Fenerbahcenin adı Avrupanın en tepesinde olacağı gün, hüngür hüngür ağlayacaktım. Futbolda olsaydı rahmetli babamın mezarina gidip ağlayacaktım. Bak diyecektim oğullarına vasiyet ettiğin takim artik en büyük diyecektim. Ama basket takimini da ben nasip olur da çocuğum olursa onlara emanet edecektim. Bakin size en büyük takimi birakiyorim diyecektim.

Gururdan sevinçten üzüntüden bu takıma döktüğüm her damla yaş helal olsun. Hakem vermemiş, Vesely kaçırmış umurumda değil. Çok ama çok mutsuzum ama daha da çok gururluyum. Hic unutamayacagim bu maçı. Seneye inşallah şampiyon olsak da unutamayacağım. Denizli sonrası şampiyon olduk da onu unuttum mu sanki..
Ama çok yoruldum be abiler hem en sona gelip kaybetmekten. Bu yasimda bu kadar son mac kaybetmek nedir ya ?  Nasıl bir lanetli külübüz biz. Obra bundan önce 9kere final oynayıp bir kere kaybetmiş. Bizimle bir kere oynadı kaybetti ya .. Çok üzgünüm çok kirginim çok moralim bozuk. Ama takıma koça değil yanlış anlaşılmasın. Mutlu olamadığımıza..

Yanlış bir şey dediysem affola. Halim keyfim sizden farklı değil. Yalan yanlış cümleler kurmuş olabilirim. Cumleten hayırlı aksamlar. 1 sene çok zor geçecek bizlere. Hep bir kac saat öncesinin anısıyla yaşayacağız. Allah kolaylık versin, sabir versin
Hocam, tam olarak benimde duygularımı yansıtan bir yazı olmuş.

O kadar dramatik bir şekilde geri dönüp bir o kadar dramatik biçimde çeşitli etkenlerle kaybettik ki maalesef taraftar olarak uzun süre etkisinden kurtulmamız güç bir maç olacak :(

Şu zamana kadar hiç bir maçta ağlamayan ben, uzatmalarla beraber son 10 dakikasını duygu boşalmasından hüngür hüngür ağlayarak seyrettim :(

Dün gece üzüntüden değil ama can sıkıntısı ve stresten doğru dürüst uyuyamadım, döndüm durdum yatakta. Şu an asla üzgün değilim, mağrurda olsa  müchadelemizden dolayı son derece gururluyum.

Şu yalan dünyanın ard arda en çok finalleri kaybeden kulübünün cefakar taraftarı ne zaman tam anlamıyla mutlu olacak diye düşünmekten kendimi alamıyorum, biz haketmiyor muyuz yoksa mutlu olmayı? 22 yaşındayım ama gençliğim soldu resmen, keşke en başında bu renklere bu kadar bağlanmamış olsaydım demekten alamıyorum kendimi  çoğu zaman :(

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi