Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1321869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3060 : 08 Eylül 2016, 21:27:21 »
İnternette 1.5 ve 1.7m avro rakamlar dolanıyordu.Velev ki doğruysa aylardır bu paradan vazgeçmeyen Emir bir anda 300bin avro fesh bedelini kabul etti diyelim.GS a neden 300 e imza atsin?
Sonuçta burada bir sıkıntı var.Kimsenin Emirin gittiğine üzüldüğünü sanmıyorum.Kızılan nokta rakam doğru ise GS in bu rakama transfer etmesi ki isterse bedava oynatsinlar onların sorunu ama 35 lik Sinanın 2 katını aldığı yerde rakam enteresan geliyor.

Umarım denildiği gibi olup 300 e ya da 500 olsun sözleşmesi fesh edilmiştir.1m falan verdiysek üzülürüm.Onan 12m usd oyuncu bütçemiz var derken...

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #3061 : 08 Eylül 2016, 22:14:39 »
İnternette 1.5 ve 1.7m avro rakamlar dolanıyordu.Velev ki doğruysa aylardır bu paradan vazgeçmeyen Emir bir anda 300bin avro fesh bedelini kabul etti diyelim.GS a neden 300 e imza atsin?
Sonuçta burada bir sıkıntı var.Kimsenin Emirin gittiğine üzüldüğünü sanmıyorum.Kızılan nokta rakam doğru ise GS in bu rakama transfer etmesi ki isterse bedava oynatsinlar onların sorunu ama 35 lik Sinanın 2 katını aldığı yerde rakam enteresan geliyor.

Umarım denildiği gibi olup 300 e ya da 500 olsun sözleşmesi fesh edilmiştir.1m falan verdiysek üzülürüm.Onan 12m usd oyuncu bütçemiz var derken...
Emir'in aylardır vazgeçmediğini ya da bi anda kabul ettiğini bilmiyoruz(ben de bilmiyorum). Bir süredir pazarlık devam ediyor olabilir.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3062 : 08 Eylül 2016, 23:05:27 »
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Emir Preldzic ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak anlaşarak feshetmiştir.

Emir Preldzic'e bugüne kadarki katkılarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3063 : 09 Eylül 2016, 00:43:34 »
http://basketdergisi.com/flas-emir-preldzic-galatasaraydaa.html

Bu linkte yer alan haberin hemen altına cim imzasıyla birisi yorum yazmış:

cim: Mükemmel transfer. Tam bir joker, savunmacılarda hep mismatch yaratır, oyun zekası, pas görüşü harikadır. Ergin hocanın milli takımda nasıl verim aldığını hatırlayın. Cimbom çok önemli bir derinlik kattı kadrosuna. Bu sene F4 gelir ama orada bir şey olmaz diyordum fakat şimdi final hatta kupa gelebilir Cimbom'a diyorum. Fenerliler Emir'in müthiş oyununu izledikçe kuduracaklar bu sezon...

Şimdi benim merak ettiğim: Bunlar geri zekalı olduğu için mi Galatasaray taraftarı oluyor? Galatasaray taraftarı olduktan sonra mı geri zekalılık başlıyor?

Bizim forumlarda da zaman zaman mal yorumlar gördüğüm oldu ama mallığın böylesini bütün Fenerbahçe taraftarını toplasan yapamaz.

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
  • Yer: Berlin
« Yanıtla #3064 : 09 Eylül 2016, 02:04:27 »
Selamlar,

Breaking Bad'i izlemis olanlar hatirlayacaktir. Orada bir bolum vardi ismi sanirim the Contaminant idi. Labaratuvara girmis olan sinegi cikartmaya calistiklari, bizim yerli komedileri andiracak tarzda karikaturize bir bolumdu. Ne alaka simdi diyeceklere izah edeyim. Emir Preldzic Contaminanttir benim gozumde. Birakin eldekini zenginlestirmeyi, var olan materyalin kalitesini curutecek bir varlik.

Galatasaray'a adam hediye ediyoruz diye dusunen renkdaslar var. Emir'in saha ici ve saha disi davranislarini tekrar anlatmaya hacet yok. Hepimiz biliyoruz. Mesele su, Emir bir risk transferidir. Varoldugu mecrada oturmus bir duzeni olan hicbir "elit" yapi (sadece kulupler degil) bir ust asamaya cikmak icin, artilari ve eksileri net bir sekilde ongorulebilir olmayan bir parcayi kendisine eklemlemek suretiyle bir inanc atlayisi yapmaz. Bunu ya sinirli kaynaklarla buyume yaratmaya calisan yapilar, ya da realist olmayan ac gozlu yapilar tercih eder. Mottosu bir koyup uc alacagiz olan bir memlekete ne kadar da yarasan bir sey :) Mesela buyuk bir sirket alti ayda bir is degistiren bir adayi ise almaya sadece surdurulebilirlik acisindan negatif bakmaz. Ayni zamanda bu kisi mevcut duzeni ne kadar sarsacak, ofis ortamindaki hal ve tutumlari ne kadar profesyonelce olacak diye de dusunur. Artilarin ve eksilerin ongorulebilirligi bizim acimizdan bir dert olmaya basladiysa, gerektiginde ucun besin hesabini yapmayip ayni alanda rekabet ettigimiz bir diger yapiyi guclendirebilme ihtimaline ragmen kendimizi riskten koruyorsak biz elit bir kulup olmusuz demektir. Bu gunu not ediyorum. Bugun bu subenin paradigma degisikliginin en buyuk gostergesidir.

Emir gidip Final Foura tasirsa, ligde sampiyonlugu elimizden alirsa? Olmaz ama oldu diyelim... Bu karari bir hata olarak adlandirmam. Cunku gercek hayat komplekstir ve size eklemlenemeyen bir parcanin baska bir yapiya tumuyle entegre olma sansi her daim vardir. Bu yuzden bunun adi risktir. Ongorulebilirligi ve gecmisten ders cikartmayi siar edindiginizde alacaginiz riskler cok da yaniltici olmaz ama gunun sonunda yanildiginizi goruyorsaniz da yapabilecek bir sey yok. Insan olmanin guzelligi de burada bir yatiyor biraz da :)

Emir Preldzic MEB tarafindan okullarda okutulmasi gereken bir ibret hikayesidir kanimca.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #3065 : 09 Eylül 2016, 04:54:07 »
Selamlar,

Breaking Bad'i izlemis olanlar hatirlayacaktir. Orada bir bolum vardi ismi sanirim the Contaminant idi. Labaratuvara girmis olan sinegi cikartmaya calistiklari, bizim yerli komedileri andiracak tarzda karikaturize bir bolumdu. Ne alaka simdi diyeceklere izah edeyim. Emir Preldzic Contaminanttir benim gozumde. Birakin eldekini zenginlestirmeyi, var olan materyalin kalitesini curutecek bir varlik.

Galatasaray'a adam hediye ediyoruz diye dusunen renkdaslar var. Emir'in saha ici ve saha disi davranislarini tekrar anlatmaya hacet yok. Hepimiz biliyoruz. Mesele su, Emir bir risk transferidir. Varoldugu mecrada oturmus bir duzeni olan hicbir "elit" yapi (sadece kulupler degil) bir ust asamaya cikmak icin, artilari ve eksileri net bir sekilde ongorulebilir olmayan bir parcayi kendisine eklemlemek suretiyle bir inanc atlayisi yapmaz. Bunu ya sinirli kaynaklarla buyume yaratmaya calisan yapilar, ya da realist olmayan ac gozlu yapilar tercih eder. Mottosu bir koyup uc alacagiz olan bir memlekete ne kadar da yarasan bir sey :) Mesela buyuk bir sirket alti ayda bir is degistiren bir adayi ise almaya sadece surdurulebilirlik acisindan negatif bakmaz. Ayni zamanda bu kisi mevcut duzeni ne kadar sarsacak, ofis ortamindaki hal ve tutumlari ne kadar profesyonelce olacak diye de dusunur. Artilarin ve eksilerin ongorulebilirligi bizim acimizdan bir dert olmaya basladiysa, gerektiginde ucun besin hesabini yapmayip ayni alanda rekabet ettigimiz bir diger yapiyi guclendirebilme ihtimaline ragmen kendimizi riskten koruyorsak biz elit bir kulup olmusuz demektir. Bu gunu not ediyorum. Bugun bu subenin paradigma degisikliginin en buyuk gostergesidir.

Emir gidip Final Foura tasirsa, ligde sampiyonlugu elimizden alirsa? Olmaz ama oldu diyelim... Bu karari bir hata olarak adlandirmam. Cunku gercek hayat komplekstir ve size eklemlenemeyen bir parcanin baska bir yapiya tumuyle entegre olma sansi her daim vardir. Bu yuzden bunun adi risktir. Ongorulebilirligi ve gecmisten ders cikartmayi siar edindiginizde alacaginiz riskler cok da yaniltici olmaz ama gunun sonunda yanildiginizi goruyorsaniz da yapabilecek bir sey yok. Insan olmanin guzelligi de burada bir yatiyor biraz da :)

Emir Preldzic MEB tarafindan okullarda okutulmasi gereken bir ibret hikayesidir kanimca.
Yorumunuzu çok beğendim naçizane tavsiyem yazmaya devam edin lütfen. Fikirlerin çoğunluğuna katılıyorum o kişiseldir zaten ama üslup da güzel.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #3066 : 09 Eylül 2016, 09:11:20 »
Bu linkte yer alan haberin hemen altına cim imzasıyla birisi yorum yazmış:

cim: Mükemmel transfer. Tam bir joker, savunmacılarda hep mismatch yaratır, oyun zekası, pas görüşü harikadır. Ergin hocanın milli takımda nasıl verim aldığını hatırlayın. Cimbom çok önemli bir derinlik kattı kadrosuna. Bu sene F4 gelir ama orada bir şey olmaz diyordum fakat şimdi final hatta kupa gelebilir Cimbom'a diyorum. Fenerliler Emir'in müthiş oyununu izledikçe kuduracaklar bu sezon...

Şimdi benim merak ettiğim: Bunlar geri zekalı olduğu için mi Galatasaray taraftarı oluyor? Galatasaray taraftarı olduktan sonra mı geri zekalılık başlıyor?

Bizim forumlarda da zaman zaman mal yorumlar gördüğüm oldu ama mallığın böylesini bütün Fenerbahçe taraftarını toplasan yapamaz.

Bence bu yorumu Fenerli bir kardeşimiz trollemek maksadıyla yazmıştır o siteye..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3067 : 09 Eylül 2016, 09:37:35 »

Bence bu yorumu Fenerli bir kardeşimiz trollemek maksadıyla yazmıştır o siteye..

:) hehehehehe ..... mantikli ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3068 : 09 Eylül 2016, 10:03:54 »
Öyle ya da böyle Emir hikayesi bitti. Uzatmaya gerek yok bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #3069 : 09 Eylül 2016, 11:32:32 »
Emir'in gitmesine çok sevindim. Şayet kalsa idi tribünlerden kendisine karşı ciddi tepkiler olacak, bu da hem kendisine hem de takıma zarar verecekti. Güzel başlayacak her şeyin Emir'le berbat başlamaması açısından çok iyi oldu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #3070 : 09 Eylül 2016, 17:42:21 »
Sezon içinde üzerine oynatılan bir oyunda kısmen başarılı olabilir ama sezon sonu geldiğinde en önemli yerde profesyonel olmayan bir oyuncu mutlaka yine serbest düşüşe geçer. Emir'in ne kadar tembel olduğunu dünya alem biliyor. Bojan ile yaptığı alemin açıklanabilecek bir yeri yok zaten. Profesyonel bir oyuncunun basına karşı hata yapma lüksü yok. Orada olmak isteyen milyonlarca insan var. Sen ise işin ciddiyetinin farkında bile değilsin. 3 sezondur var olan serbest düşüşten bahsetmedim bile.

Ayrıca biz artık şutu istikrarlı 3ler ile oynuyoruz. Kalinic'in bile eleştirildiği ve pozisyonu kaydırıldığı yerde bu kötü şutörlüğü ile bu sistem içinde 1 dk bile alması haksızlık olur. Kalinic'in savunma direncinin yarısı bile yok zaten. Pasörlüğü dışında elle tutulur bir yanı kalmadı. O kadar temposuz ki, ona da çare bulmak için âlim olmaya gerek yok.

Emir yeteneklerine saygılı olsaydı 2011'te tepe yaptığı noktayı kaybetmeyerek gece gündüz çalışmak sureti ile şutunu da katıp çok büyük paralar kazanabilirdi. Hırssız olmasına sebep de biziz aslında. Hiç alt seviye görmemiş oyuncu için tough guy olmasını beklemek mantıklı değil. Bobby'nin hapse girip çıktığında geri dönmemek için ne gerekiyorsa yapacağım diye kendine sözü ve Obra'yı anlatırken ne diyorsa tamamen yapıyorum, başka bir şey yok demesi olayı özeti. Bu işi tamamen para kazanmak olarak algılamaya başlayan ve saha içinde her günü bir meydan okuma olarak görmeyen oyuncular için Fenerbahçe kapısı tamamen kapandı. Artık seçici olan biziz, oyuncular değil.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 17:45:06 Gönderen: Cengizao »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3071 : 10 Eylül 2016, 00:01:25 »
Kalınic in bu sene hep 4 oynayacağını dusunuyorum ki bence en doğrusu olur..herhaldr 3 ten aldığı sure baya azalacak....her zaman olduğu gibi butun pis işleri yapacak tüm sezon..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2016, 00:01:42 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
« Yanıtla #3072 : 10 Eylül 2016, 04:07:15 »
Yorumunuzu çok beğendim naçizane tavsiyem yazmaya devam edin lütfen. Fikirlerin çoğunluğuna katılıyorum o kişiseldir zaten ama üslup da güzel.

Selamlar:)

Teşekkür ederim. Aynı fikirde olduğumuzu bilmek güzel. İş ve okuldan fırsat bulabildikçe ve gündemde benim aklımın erebildiği şeyler olduğu müddetçe bir şeyler karalamaya çalışıyorum kendimce. Bu arada yeri gelmişken ifade edeyim. Yaklaşık iki yıldır düzenli olarak takip ederim forumu. Mesaj sayım ve üyelik tarihim yanıltmasın. Sizin oyunun teknik yanına yönelik yorumlarınızı ve piyasada dolaşan oyunculara dair incelemelerinizi hep beğeniyle takip  etmişimdir. Bence asıl siz kapsamlı bir sezon öncesi incelemesi yazarsanız çok güzel olur. Bizim takımdan yana sıkıntı yok ama bir çok transfer oldu bu yaz sezonunda. Benim gibi oyun bilgisi ve oyuncu profilleri konusunda yeterli bilgisi olmayan renkdaşlar için de faydalı olur. Kim yükselişte kim kötü kadro kurmuş bilirsek beklentilerimizi de takımların isimlerine göre değil sezonun realitesine göre ayarlarız :)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #3073 : 11 Eylül 2016, 02:51:40 »
Selamlar:)

Teşekkür ederim. Aynı fikirde olduğumuzu bilmek güzel. İş ve okuldan fırsat bulabildikçe ve gündemde benim aklımın erebildiği şeyler olduğu müddetçe bir şeyler karalamaya çalışıyorum kendimce. Bu arada yeri gelmişken ifade edeyim. Yaklaşık iki yıldır düzenli olarak takip ederim forumu. Mesaj sayım ve üyelik tarihim yanıltmasın. Sizin oyunun teknik yanına yönelik yorumlarınızı ve piyasada dolaşan oyunculara dair incelemelerinizi hep beğeniyle takip  etmişimdir. Bence asıl siz kapsamlı bir sezon öncesi incelemesi yazarsanız çok güzel olur. Bizim takımdan yana sıkıntı yok ama bir çok transfer oldu bu yaz sezonunda. Benim gibi oyun bilgisi ve oyuncu profilleri konusunda yeterli bilgisi olmayan renkdaşlar için de faydalı olur. Kim yükselişte kim kötü kadro kurmuş bilirsek beklentilerimizi de takımların isimlerine göre değil sezonun realitesine göre ayarlarız :)
Merhaba,

Açıkçası telefondan girdiğim için mesaj sayınızı ya da üyeliğinizi görmemiştim ama foruma sık girdiğim için yeni isimler gözüme çarpıyor :)

Teşekkürler yorumlarınız için ama açıkçası kendimi kapsamlı bir değerlendirme yapabilecek yetkinlikte görmüyorum, casual bir izleyiciyim. Sadece transferleri takip ettiğim kadarıyla konuşayım,

CSKA ile biz şu an bana göre farklı bir seviyedeyiz. Geçen yılın iki finalisti kadrosunu koruyor hatta eklemeler yapıyorsa herkesten öndedir kağıt üzerinde.

Madrid bence Rodriguez'in gidişiyle en değerli 2 3 parçasından birini kaybetti. Çok kaliteli bir pota altı rotasyonları oluştu ama oradaki süre dağılımı kritik. Ayrıca Draper asla Rodriguez'in yerini dolduracak bir oyuncu değil. Doncic'e bile iş düşecek orada, Rudy'nin sakatlığı ve formu önemli, Campazzo'yu neden tekrar kiraladılar ona anlam veremedim bu arada.

Barcelona koç dahil yeniden yapılanmaya gitti. Bartzokas için belki de en büyük sınav bu olacak çünkü Kuban ile geçen yıl underdog olmanın avantajı vardı. Ayrıca kolay top 16 ve playoff rakipleri ile eşleşmişlerdi. Bu yıl çok farklı karakterlerde oyuncular ile 30 hafta boyunca başarılı olması gerekiyor. Ama Rice ile Delaney'nin benzer profili ona çok yardımcı olacaktır. Kadronun geneli de fena değil.

Panathinaikos kağıt üzerinde oldukça iyi transferler yaptı. Ama Diamantidis'in gidişi onları ne kadar etkiler göreceğiz. Calathes'in belli bir eşiği aşması, Bourousis'in kaldığı yerden devam etmesi, Pappas gibi gençlerin seviye atlaması ile F4 yapabilirler ama bir süredir o seviyeye çıkamadılar, kolay olmayacak.

Açıkçası Oly'nin hamlelerini çok takip edemedim. Kadro yapılarını da bilmiyorum. Ama Young sağlam dönerse etki edecektir geçen yıl onu çok aradılar. Tabii Spanoulis'i en azından 25 hafta nasıl koruyacaklar o da çok önemli.

Daçka bence kadro yapısını oluşturabilirse tehlikeli olacak. Bu yıl hücumu kesen faul cezalandırılacak. Bu da transition hücumlarını çok değerli kılıyor. Kadroları atlet, hızlı, bu oyuna uygun kısaları barındırıyor. Furkan ve Semih dışında uzunlar buna pek uygun değil ama orada da çok oyuncu olması bence avantaj olacaktır, deneye deneye birileri performans verir herhalde. İlk 8'e bence girecekler.

Efes bence tuhaf, birbiriyle uyumsuz bir kadro kurdu. Sevmediğim için umarım kadroda çalkantılar olur ve çok maç kaybederler diyorum.

Milano'nun da transferini bilmiyorum. Yine aynı oyunu oynarlarsa arada birilerinin canını yakarlar ama başarı zor bence.

Kazan hakkında hiç fikrim yok.

Kızılyıldız şu an kötü durumda ancak pota altına 2 transfer yapacaklar gibi duruyor. Geçen yılki başarı biraz zor.

Baskonia'nın Larkin ve Bargnani hamlesi tutarsa yine çok keyifli bir takım olurlar yan parçalar zaten duruyor Bertans hariç.

Zalgiris Saras için izlenir ama kazandıkları her maç onlar için başarı gibi bir durum var maalesef. Ama Litvanyalı gençleri takip etmek isteyen izlemeli.

Galatasaray'ın tabii ki başarısız, rezil rüsva olmasını istiyorum. Ama yetenekli oyuncuları var, illa ki maçlar kazanacaklar. Ergin geniş kadro ile nasıl baş edecek o biraz kritik, pek yapamıyor onu.

Bamberg başarılı olmasını çok istediğim bir takım, Melli'yi tutmaları iyi oldu, yeni gard rotasyonlarını çok hatırlamıyorum ama keyif veren bir oyun oynarlar umarım yine.

Son olarak Maccabi bana göre ancak 3 top ile mutlu olabilecek bir takım kurdu, ve koçları çok tecrübesiz. Geçtiğimiz yılki kadar kötü olmazlar diye düşünüyorum ama dediğim gibi kadro hiç içime sinmedi.

Çevrimdışı Burakovic

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3074 : 11 Eylül 2016, 13:47:13 »
Dzanan Musa transferi suya mı düstü ? Elemelerde performansı gerçekten çok etkileyici. Bu potansiyeli degerlendirmeliyiz obradovicin elinde. Maliyeti de fazla olmasa gerek. Konuya hakim olanlar bilgilendirebilir mi ?