Gönderen Konu: 2016-2017 Sezonu Hazırlık Maçları  (Okunma sayısı 37497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: 2016-2017 Sezonu Hazırlık Maçları
« Yanıtla #105 : 26 Eylül 2016, 13:23:16 »
emir ile cepte kalan parayı atletik 4 numaraya ayırsak keşke !

Ahmet süre alamayacak bu belli.

Vesely nin maç içerisindeki düşüşleri artmaz umarım.

Kısacası pota altı yine konuşulur durur bu sene
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #106 : 26 Eylül 2016, 13:32:33 »
yilmaz baba bence ne samet ne metin ....

bu takima katki verebilecek (NBA disinda oynamayan) iki turk oyuncu var Furkan ve Semih .... onlarda aldiklari para ile cok luksler....

Samet te sure alamayacak .... metin de ... biri alinabilirdi belki ama ne kadar katki verirdi supheliyim...

9. yabanci olarak Iverson gelse guzel olabilirdi .... aldigi para anlaminda (yillik 500 bin Dolar), ama Euroleague disinda oynamayacakti ve bence kabul etmesi imkansiza yakindi... ayrica butce ve emir meselesi vardi .... neyse yapacak birsey yok, gecti artik ....

Butun sene Kalinic e kizdik son duzlukte tam ihtiyacimiz olan katkiyi verdi ... umarim Ahmet icin de benzeri bir durum olur ...

Benzer şekilde düşünüyorum. EL seviyesinde katkı alınabilecek yerliler çok sınırlı. Nba dekileri geçersek, Cedi, Semih, Furkan (Aldemir), Sinan ve Bobby. Bunlara belki 1-2 isim daha eklenir ama Kenan, Barış, Oğuz gibi isimleri zaten denedik ve verim alamadık. Hepsinin de deli ücreti var.
Ben diğer takımlardan çok geride olduğumuzu düşünmüyorum. Bobby, Melih bizde katkı veren yerliler, Efeste Cedi, Doğuş (ki ne kadar sayılabilir bilmiyorum), Galatasarayda Sinan ve Göksenin (söylerken bile gülesim geliyor :) ), Daçkada Semih, Furkan, üste biraz zorlanırsa Oğuz, Mehmet Yağmur ve Enderle ileride gibi sadece.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #107 : 26 Eylül 2016, 13:45:32 »
Abi biraz düz mantık belki ama penetre edemeyen, atletizmi de olmayan bir Amerikalı sayı kralı olamaz. Belki şu an oynanan setlere alışamadığı için maç esnasında karar anlarında sıkıntı yaşıyordur.

Ben de açıkçası gidip Euroleague'de 15-20 sayı ortalaması tutturacağını beklemiyorum ama Obradovic'in kendisine çizdiği rol çizgisinde belli süre sonra katkısını verecektir. Hickmandan geçen sene yapmasını beklediğimiz rol için üst düzey bir kalitesi olduğunu düşünüyorum ben hala. Takımda olası bir performans düşüklüğü olursa bunda en son faktör Nunally olur.

Takımda beni endişelendiren iki ufak nokta var açıkçası. Bir tanesi uzun rotasyonundaki darlık, ikincisi de Bobby'nin bu sene bir yaş daha yaşlanacağını ve Sloukas'ın da piyango gibi performansını hesaba katarsak Guard rotasyonumuz. Ama bunlar bile olumlu şeylerin yanında çok düşük bir neden gibi kalıyor telaşlanmak için.

Sayı kralı Nunnaly değildi zaten Daye idi... İyi oyuncu olabilir ama bizim istediğimiz tip değil...Dün de mesela Obradovic topu ona verdi ama ball handling'i de güvenilir gibi durmuyor..baskı da çok top kaybeder...
Bir de şu hazırlık maçlarından benim anladığım koç, 4 hatta 5 kısalı sistemi bu sezon çok kullanacak..İşte o yüzden Anderson tam bizlikti..Adam bütün yardımları kusursuz yaptı dün Furkan ile ikisi bir cm boşyer bırakmadılar içerde... güçlü de..2-3-4 her pozisyonda oynar...Nunnaly o seviyeye nasıl gelir veya inşallah bu sezon gelir...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #108 : 26 Eylül 2016, 14:55:25 »
Sayı kralı Nunnaly değildi zaten Daye idi... İyi oyuncu olabilir ama bizim istediğimiz tip değil...Dün de mesela Obradovic topu ona verdi ama ball handling'i de güvenilir gibi durmuyor..baskı da çok top kaybeder...
Bir de şu hazırlık maçlarından benim anladığım koç, 4 hatta 5 kısalı sistemi bu sezon çok kullanacak..İşte o yüzden Anderson tam bizlikti..Adam bütün yardımları kusursuz yaptı dün Furkan ile ikisi bir cm boşyer bırakmadılar içerde... güçlü de..2-3-4 her pozisyonda oynar...Nunnaly o seviyeye nasıl gelir veya inşallah bu sezon gelir...

Nunnaly vs Anderson diyorsan ... bence de her turlu Anderson....

Ama katki verecegini dusunuyorum Nunnaly nin... Bende herkes saglamken ilk 5 cikacagi gunu gorecegimi tahmin etmiyorum ama gecen seneye gore 2-3 rotasyonuna iyi bir katki oldu bence... Oradaki asil oyuncular Datome Bogi ve Kalinic olacaktir ... rol oyuncusu ise Nunnaly... Hatta Egehan da rol oyuncusu olabilir hoca umudunu 3 mac ilk 5 baslatarak gosterdi ... gerisi kendine kalmis.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #109 : 26 Eylül 2016, 18:13:23 »
Semih esasında düşünülebilirdi bostayken ama hoca istemedi demek ki...
Bence biz dacka para falan istemeyecrkse metin konusunda teklif yapabiliriz.bir kıyak yapabilirler..hem ucretten kurtulurlar hem de çocuk en azından bizde daha çok oynar kesin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #110 : 26 Eylül 2016, 20:58:48 »
valla bildiğim gs oğuzu bir yokladı ligde oynatırız diye vermediler..metini de vermezler bence...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #111 : 26 Eylül 2016, 21:43:34 »
Oğuz hazırlık maçlarında süre aldı. Bence Blatt farklı bir silah olarak bulundurmak isteyebilir, diğer uzunlardan farklı olarak hücumda orta mesafeden şutu da var.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #112 : 27 Eylül 2016, 01:13:06 »
Arkadaşlar, abilerim. Her gelen oyuncuyu önce bir gömüp sonra yaptığı olumlu işlerin seviyesine şaşırmaktan sıkılmadık mı? Geçtiğimiz yıl "Bu Dixon neden geldi EL seviyesinde değil" dedik, sonra "Udoh yerine keşke Dunston olsaydı" dedik, Kalinic'i bütün sene gömdükçe gömdük. Daha sayılabilir. Henüz hazırlık maçları bitmeden Nunnally'i gömmek çok yanlış değil mi? Adamın İtalya'da yaptıkları, ne kadar düzgün (sorunsuz) bir insan olduğu ortada. Biraz zaman verelim.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #113 : 27 Eylül 2016, 07:54:46 »
Arkadaşlar, abilerim. Her gelen oyuncuyu önce bir gömüp sonra yaptığı olumlu işlerin seviyesine şaşırmaktan sıkılmadık mı? Geçtiğimiz yıl "Bu Dixon neden geldi EL seviyesinde değil" dedik, sonra "Udoh yerine keşke Dunston olsaydı" dedik, Kalinic'i bütün sene gömdükçe gömdük. Daha sayılabilir. Henüz hazırlık maçları bitmeden Nunnally'i gömmek çok yanlış değil mi? Adamın İtalya'da yaptıkları, ne kadar düzgün (sorunsuz) bir insan olduğu ortada. Biraz zaman verelim.

Aliskanlik iste Kutay,... birakamiyoruz :) ... ama saka bir yana bence iyi bir rol oyuncusu olacak, bende inaniyorum buna... cok iyi katki oldu ... ha bir Datome veya bir  bogi degil... zaten onlarla kiyaslanacak oyuncuda yok piyasada...
Ama unutma ki suc tamamen teknik ekibin... beklentileri cok yukari cikardi :)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 07:56:25 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #114 : 27 Eylül 2016, 08:49:02 »
Ben nunnally den çok umutluyum...ama Ahmet duverioglu konusunda fikrim olumsuz.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #115 : 27 Eylül 2016, 10:25:47 »
Daçka maçını kazanalım isterdim tabi ama önemli de değil. 2 tane önemli hamle oyuncumuz yoktu, Adamlar Furkan, Slaughter, Moerman gibi sert uzunlarla oynarken Kalinic veya Antic olsa farklı gelişebilirdi bazı şeyler.
Şu anda bence yorgun takım. Bogdan olimpiyatlarda da oynadı, Datome ilk maçlarda sakatlığı sebebiyle oynamadı, motivasyon olarak da Daçka gibi, çok iyi bir takıma karşı kendimizi ıspatlama seviyesinde değildik.
Kaldı ki, mazerete de gerek yok, her maçı kazanacak değiliz, Daçka iyi takım ve iyi de oynadılar.

Eminim ki 5 Ekim de Efes karşısında bizim istediğimiz takım sahada olacak.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #116 : 27 Eylül 2016, 17:04:23 »
Ahmet Düveri zorluk derecesi düşük lig maçlarında kullanılacaktır.Zaten bu amaçla alındı.Ömer Faruk'un geçen sezon aldığı süreleri alır.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #117 : 27 Eylül 2016, 17:55:32 »

Benzer şeyleri yazacaktım tam da; biraz erkenden başlanıldı gene bu eleştirilere. İlla ki sistemde kendine efektif bir yer bulacaktır, biraz zaman lazım.

Çevrimdışı guraygun

• Üye
  • Yer: şırnak
« Yanıtla #118 : 28 Eylül 2016, 00:05:31 »
ben bu takımda bir oyuncudan verim almak için f8e kadar beklerim. :D. bu takım bu iskelet öyle yada böyle en kötü f8de. f8e kadar ne yaparsanız yapın. nunally-hckman- kaliniç -dixon-sloukas.. bunlar final maçlarında oynasınlar gerisi umrumda değil.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #119 : 28 Eylül 2016, 07:16:25 »
hickman milanoda bu sene